0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Проблемите на FreshBreeze
« Отговор #300 -: Април 10, 2007, 10:54:40 am »
Благодаря.
Тези изследвания само в Александровска болница ли се правят? И след като правят изследванията, да не би да правят и активно имунизиране?
Re: Проблемите на FreshBreeze
« Отговор #301 -: Април 11, 2007, 14:17:20 pm »
Аля, в Александровска се правят. Тези изследвания, заедно с крос-мача мисля, се правят преди трансплантации, та по тая линия си ги правят отдавна хората, така мисля. АИ не правят, а и не съм сигурна колко са в материята. В чуждите сайтове гледам, че правят само единия антиген -  DQ, и то алфа (защото имало и бета).
Благодаря ти, Бени!







Re: Проблемите на FreshBreeze
« Отговор #302 -: Април 11, 2007, 14:21:51 pm »
Фрешко, къде ще правиш АИ?
Д-р Русев ли те посъветва за това или е твое решение?
И какво друго ти каза той?
Re: Проблемите на FreshBreeze
« Отговор #303 -: Май 03, 2007, 13:29:32 pm »
Мацки, новите ми имунологични (APA, ANA) са много добри, SDI на половинката - също, но пък много много изненадващо се сдобих с диагноза за автоимунно заболяване - улцерозен колит  8O 8O :( На лечение съм и за момента съм добре. Плануваната LIT не можа да се осъществи, защото съм на кортикостероиди. Плановете за забременяване се отлагат (отменят?).

Благодаря ти, Бени!







*
Re: Проблемите на FreshBreeze
« Отговор #304 -: Май 03, 2007, 13:38:18 pm »
Фреши, тази гад пък откъде?  :?
Как я открихте? Какви проблеми създава?
Така се зарадвах, че си се върнала на линия, а то ...
Прегръщам те.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
Re: Проблемите на FreshBreeze
« Отговор #305 -: Май 03, 2007, 13:39:38 pm »
Фреши, вчера се чудех къде се загуби... Много съм боса в новата напаст, която ти е на главата, но те прегръщам и ти желая да се справиш по най-добрия начин и с това...  :bighug:
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Проблемите на FreshBreeze
« Отговор #306 -: Май 03, 2007, 13:45:42 pm »
Ти си мъдър човек, степенувай леченията според тяхната спешност.
Ще се справиш!  
:bighug:
Цитат
Плановете за забременяване се отлагат (отменят?).

силно се надявам само да се отлагат! :kiss:

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: Проблемите на FreshBreeze
« Отговор #307 -: Май 03, 2007, 13:52:45 pm »
Фреши, нищо не знам за тази диагноза. Дано не е нещо много гадно. Поне имате вече причина и няма да си в графата неизяснен стерилитет, нали?
Трябва да е преодолимо това! Мразя имунологията  :?
Стискам палци скоро да се пребориш с тая гад  :crossfingers:

lb2f
*
Re: Проблемите на FreshBreeze
« Отговор #308 -: Май 03, 2007, 13:53:06 pm »
Фрешче, нищо не се отменя, нещата лекичко се изместват във времето.
Всичко ще бъде наред, скоро ще си съвсем здравичка  :D
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin



*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Проблемите на FreshBreeze
« Отговор #309 -: Май 03, 2007, 14:08:31 pm »
много съжалявам да науча това. толкова ли е тежък случая, че се налагат кортикостероиди? знам малко за улцерозния колит, надявам се да го пребориш бързо.
само отлагане, няма отказване. като спреш с кортикостероидите, пак ще продължите опитите.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Проблемите на FreshBreeze
« Отговор #310 -: Май 03, 2007, 15:25:55 pm »
Фреши, това чудо с кои изследвания го откриха?
*
Re: Проблемите на FreshBreeze
« Отговор #311 -: Май 03, 2007, 15:52:58 pm »
Фреши сигурна ли си в диагнозата? Този колит не се открива просто така. Но доколкото знам прогнозата е благоприятна и може с години да е в ремисия, ако е това.Все пак направи още една консултация!Успех!
Пристрастена към д-р Хаус!
Re: Проблемите на FreshBreeze
« Отговор #312 -: Май 03, 2007, 16:44:34 pm »
Благодаря ви за милите думи, мацки :D

Ами симптоми получих внезапно, никога не съм имала преди проблеми с червата, ама никакви. И изведнъж - в остра форма, даже искаха да ме хоспитализират. За щастие, лечението ми повлия веднага. Засега имам само предварително изследване, а сега след успокояване на симптомите ще се прави пак да се види по-точно какво е положението.
Идеята е сега да съм в продължителни ремисии и заболяването да не води до усложнения, защото доколкото разбрах, те могат да бъдат много много неприятни. :?

Колко е важно здравето и как човек осмисля факта, чак след като има здравословни проблеми :?

Вероятно заболяването има нещо общо със стерилитета. Доколкото разбрах, характеризирало се с увеличени TNF алфа и неблагоприятно съотношение Th1/Th2. Идея нямам тези неща къде да ги изследвам. Въобще идея нямам все още за доста неща, но предстои тепърва да се интересувам и консултирам. Интересно, че всички останали имунологични, без НК клетките, са ми в норма 8O

П.С. Забравих да ви напиша, че изследването ХЛА типизиране показа, че имаме 50% еднакви гени с мъжа ми във всеки от изследваните показатели 8O 8O Може и това да допринася за стерилитета, но още не сме го консултирали с лекар този факт :?
« Последна редакция: Май 03, 2007, 16:49:22 pm от FreshBreeze »
Благодаря ти, Бени!







Re: Проблемите на FreshBreeze
« Отговор #313 -: Май 03, 2007, 17:09:42 pm »
Фреши, :bighug:
*
Re: Проблемите на FreshBreeze
« Отговор #314 -: Май 03, 2007, 17:23:23 pm »
  Кураж Фреши!  :bighug: Ще се пребориш и с това!
*
Re: Проблемите на FreshBreeze
« Отговор #315 -: Май 03, 2007, 18:53:37 pm »
Успех Фреши :bighug:
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Проблемите на FreshBreeze
« Отговор #316 -: Май 03, 2007, 19:04:15 pm »
Кураж Фреши  yahoo_17

Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Проблемите на FreshBreeze
« Отговор #317 -: Май 03, 2007, 19:10:48 pm »
Успех фреши.Ще се моля за таб. :bighug:
Re: Проблемите на FreshBreeze
« Отговор #318 -: Май 03, 2007, 20:19:34 pm »
Фреши, сигурна съм че неприятностите ще преминат бързо. Прегръщам те!


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Проблемите на FreshBreeze
« Отговор #319 -: Май 03, 2007, 21:28:30 pm »
Кураж Фреши!!! :crossfingers: yahoo_17 :bighug: