0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните № 97
« Отговор #220 -: Февруари 15, 2016, 21:55:54 pm »
Много моля, да спрете с епитетите и обидите.Това е една от най-положителните теми, не я правете пошла!

Благодаря!

Re: Тема на бременните № 97
« Отговор #221 -: Февруари 15, 2016, 22:30:16 pm »
Blue_sky, в Шумен съм. Нямам кървене (преди имах по-скоро розово-кафяво зацапване). Нямам и контракции. Четох как се усещат контракциите и мисля, че не съм имала. Дано да мога да ги разпозная. :) Сега съм в 10 г.с. Тук няма специалист по ФМ и бях решила да отида във Варна в клиника "Темелков".
Благодаря ти за линковете! Бяха ми полезни! Имам още една седмица да помисля, за да успея да си запиша час за 12-13 г.с.
Лека нощ!
*
Re: Тема на бременните № 97
« Отговор #222 -: Февруари 15, 2016, 22:39:30 pm »
Blue_sky, в Шумен съм. Нямам кървене (преди имах по-скоро розово-кафяво зацапване). Нямам и контракции. Четох как се усещат контракциите и мисля, че не съм имала. Дано да мога да ги разпозная. :) Сега съм в 10 г.с. Тук няма специалист по ФМ и бях решила да отида във Варна в клиника "Темелков".
Благодаря ти за линковете! Бяха ми полезни! Имам още една седмица да помисля, за да успея да си запиша час за 12-13 г.с.
Лека нощ!

Ами, тогава не мисля, че имаш противопоказания за пътуване. Според мен си запази час сега, а пък винаги можеш да го отмениш. Да не се окаже после, че няма часове за седмицата, в която ти трябва.

*
Re: Тема на бременните № 97
« Отговор #223 -: Февруари 15, 2016, 23:19:06 pm »
Blue_sky, в Шумен съм... Тук няма специалист по ФМ и бях решила да отида във Варна в клиника "Темелков".
Цветенце, когато си бях в Бг това лято синаправих ФМ при д-р Доля Нейкова в Шумен, която ми беше препоръчана поне от 15познати и приятели. Наистина е много добър специалист, вдичко подробно ми обясни жената, тя и акушерката, с която работи са много усмихнати и те предразполагат. Техниката е нова! Прегледа беше около 40-45 лв , не помня точно, обърнаха ми голямо внимание. За да не се харчиш излишно с пътни разходи и прегледи, можеш да отидеш при нея ако искаш. Изборът си е твой, аз просто говоря от личен опит ;)
*
Re: Тема на бременните № 97
« Отговор #224 -: Февруари 15, 2016, 23:28:25 pm »
Здравейте момичета аз имам въпрос по скоро към вече раждалите мами говирих с моя лекар как започва раждането и кога да тръгнем за болницата обаче въпроса ми е за тази прословута тапа преди тя да падне има ли някакви симптоми ли не знам че тя ще падне  или след като падне започват вече контракцийте
Аз съм раждала и двата пъти нормално. Не съм имала контракции до момента на раждане. При първото раждане сутринта като станах от сън имах леко кървене. Отидохме до болницата, но ми казаха, че все още е рано. Вечерта се обадихме на линейка, когато контракциите ми бяха на 10 мин., час след това ми изтекоха водите и нещата се развиха доста бързо. При второто раждане пак нямах контракции въпреки че сутринта бях на замерване на тонове. През ноща ми изтекоха водите и веднага се обадихме на линейка, нещата се развиха полека-лека. При всяко раждане нещата са доста индивидуални. Не се притеснявай, нещата ще си дойдат от самосебе си.


Re: Тема на бременните № 97
« Отговор #225 -: Февруари 15, 2016, 23:46:15 pm »
Благодаря за отговора Рачко всеки ден се ослушвам за сигнали но уви ги няма дано разбера на време какво става :D :D
*
Re: Тема на бременните № 97
« Отговор #226 -: Февруари 16, 2016, 00:04:27 am »
Няма как да не разбереш като настъпи момента. Аз и двата пъти преносих така да се каже и ходех през ден на мерене на тонове. Акушерката ми казваше, че се засичат контракции, а аз не чувствах нищо. Но като дойдоха контракциите, нямаше как да ги объркам.


*
Re: Тема на бременните № 97
« Отговор #227 -: Февруари 16, 2016, 01:58:47 am »
J, да, езикът ти е груб и понякога непремерен. Това, което искам да кажа е, че ако накараш и едно бременно момиче, независимо с проблемна бременност или не, да се почувства зле, да плаче или преживява думите ти дълго (недай си боже нещо по-сериозно), никой няма да се впечатли нито от това че ти е важно да си кажеш какво те дразни, нито дали си била права или не.
Бременните жени са много чувствителни - някои повече, други по-малко и никога не знаеш какъв резултат биха предизвикали необмислени изказвания. И ако в тази тема не могат да се почувстват добре, вероятно не са добре дошли в този форум. Просто започнаха да стават много забележките към тях(нас), като дори не става дума за нарушаване на правила и прочие.
*
Re: Тема на бременните № 97
« Отговор #228 -: Февруари 16, 2016, 02:58:34 am »
lili2011, аз сладко ще си замълча  по повод твоите упреци към мен в тази тема по една много проста причина. С няколко клика могат да излязат всичките ми постове в тези теми откакто съм в сайта изобщо, от което ясно да се види "колко и кога стресирам с нещо бременни жени" ;)
Хайде не ми обяснявай "колко са чувствителни бременните жени", защото синът ми в сряда става на пет. В превод - била съм бременна все пак - не съм чела по сайтове какво е то да си бременна. Ако някой си оправдава кривия характер и лошо възпитание с бебето в утробата си - негово право. Бременността сама по себе си  - не води до личностни изменения обаче и не следва да се ползва като оправдание за кофти поведение от всякакъв вид.

Личната ти неприязън към мен - ми е известна и напълно обяснима. Все пак - не мисля, че тази тема е място за да си разчистваш лични сметки с мен, под предлог, че си много загрижена за някой друг. Не си. ;)

Продължавам да считам за нередно, бременна жена да определя лекарят следящ бременността й като "охлюв", на който за капак дава 100 кинта. Като е "охлюв" този - да ходи при друг дето не е и да не му два 100 кинта, или да му ги дава, защото ги е заслужил според нея - решения бол. Колко ще се "разстрои" някой наричащ лекаря си редовно "охлюв" ( на който цака 100 лв. е) от моето мнение - оставям на теб да прецениш. Ти от всичко разбираш както тук добре знаем. ;)

П.П. Помолих да ми цитираш мои груби, непремерени реплики в темата. Не отделни изречения - цели постове. За да е ясно, ако съм била някъде груба - защо.Макар, че и двете знаем Лили - какъв е проблемът между мен и теб всъщност :) Не те съветвам да опитваш да го радухваш тук под фалшиви предлози.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Тема на бременните № 97
« Отговор #229 -: Февруари 16, 2016, 03:23:43 am »
Подкрепям Jbrul ! Не мисля че някой е обидила , просто и аз като прочетох това за  охлюва и онемях...
*
Re: Тема на бременните № 97
« Отговор #230 -: Февруари 16, 2016, 07:54:44 am »
И аз не виждам какво толкова е казала Jbrul, напротив. Да не говоирим, че е абсурно някой тук да се афектира до такава степен от форума, че "да и стане нещо", все пак сме възрастни хора...

Ако някой си оправдава кривия характер и лошо възпитание с бебето в утробата си - негово право. Бременността сама по себе си  - не води до личностни изменения обаче и не следва да се ползва като оправдание за кофти поведение от всякакъв вид.
:good_post:

Сега по темата, днес съм на преглед и за мое учудване гледам, че пак съм на ФМ днес....Нали бях в 12та г.с.? Нещо съвсем се обърках...


Re: Тема на бременните № 97
« Отговор #231 -: Февруари 16, 2016, 07:55:06 am »
И аз мисля, че Jbrul имаше известно право, но хайде стига вече излеяния в тази тема. Ако имате да си казвате нещо, моля да е на лични, щото почна да става грозно.

Криси, това е втората ФМ. Защо се учудваш, и трета ще имаш :)
« Последна редакция: Февруари 16, 2016, 07:56:40 am от AdeliaMiss »

*
Re: Тема на бременните № 97
« Отговор #232 -: Февруари 16, 2016, 08:45:49 am »
И аз мисля, че Jbrul имаше известно право, но хайде стига вече излеяния в тази тема. Ако имате да си казвате нещо, моля да е на лични, щото почна да става грозно.

Криси, това е втората ФМ. Защо се учудваш, и трета ще имаш :)

Да де, знам, че има три :lol: , ама с първата ми бременност втората беше някъде към 22ра седмица, а третата в 33та... за това се учудвам какава е тая в 17та седмица.... 8O


Re: Тема на бременните № 97
« Отговор #233 -: Февруари 16, 2016, 09:06:26 am »
Мен моят доктор също ме вика на втора между 16 и 18 седмица. Ти пъска ли БХС? Аз не съм, може би затова, че като чета, късния скрининг най-добре точно между 16 и 18 г.с. да се орави.

*
Re: Тема на бременните № 97
« Отговор #234 -: Февруари 16, 2016, 09:28:06 am »
За добър лекар за ФМ във Варна знам доц. Балев, мои приятелки са ходили там.

За езика на хората няма да пиша, това е форум в който чакаме с нетърпение всяко дете, за нас то е дар.Лекарите са хората помагащи ни да стигнем до него и тези на който имаме най-голямо доверие.

ФМ са три до колкото разбрах аз, но според мен последната е безсмислена, поне при мен беше така.Голямо бебе, нищо не се видя.Но първата я правих около 12-та седмица, а втората в 19-та седмица.Тези седмици 16-18 според мен са за късен БХС, но не съм сигурна и питайте.

За самото изследване БХС аз съм леко раздвоена.Но всеки сам решава за себе си, защото това е прекалено важно решение, че да го оставиш на една жена от форума.

Re: Тема на бременните № 97
« Отговор #235 -: Февруари 16, 2016, 10:35:21 am »
Здравейте момичета. Мина моя ранен скрингинг. Резултатите са добри и д-р каза, че няма смисъл от ФМ. Но... аз обаче държа да го направя. Може ли да ме посъветване къде и кога е най-добре. По възможност- Ст. Загора или Пловдив? Много ви благодаря.
Re: Тема на бременните № 97
« Отговор #236 -: Февруари 16, 2016, 11:13:57 am »
HrisAni, как са ти правили ранен скрининг без ФМ? Нухалната транслуценция мериха ли?

Magi_st, действително тези седмици са за късен БХС, но когато говорих с док, той изрично ме извика на ФМ тогава. Убедена съм, защото каза, че ще видим пола на бебчо. Аз отказах да правя ранен БХС, за късен не сме отваряли дума.
« Последна редакция: Февруари 16, 2016, 11:20:32 am от AdeliaMiss »

*
Re: Тема на бременните № 97
« Отговор #237 -: Февруари 16, 2016, 11:30:39 am »
И аз подкрепям Jbrul, не мисля, че се е изразила обидно или грубо. Дори напротив, мисля, че verechiria има грубо изказване понякога. За пример:как децата на жените с проблемна бременност са по-умни и по-хубави от другите! Необмислено и неуместно изказване!

Моята първа ФМ я правих тук в Истанбул, когато бях в 13-тя седмица. Втората я правих в Шумен в 18-та седмица. Трета така и не съм правила.
Хубав и усмихнат ден на всички ;)
Re: Тема на бременните № 97
« Отговор #238 -: Февруари 16, 2016, 11:34:00 am »
HrisAni, как са ти правили ранен скрининг без ФМ? Нухалната транслуценция мериха ли?

Magi_st, действително тези седмици са за късен БХС, но когато говорих с док, той изрично ме извика на ФМ тогава. Убедена съм, защото каза, че ще видим пола на бебчо. Аз отказах да правя ранен БХС, за късен не сме отваряли дума.


Д- р измери всичко на бебо и дадох кръв. Извинявам се ако греша - но ФМ не е ли по подробна. - броят се пръстчета, гръбначе, сърце, клампи :)
*
Re: Тема на бременните № 97
« Отговор #239 -: Февруари 16, 2016, 11:55:00 am »
Криси, това е вторият БХС. Споко! Не е втора ФМ. Във Франция не правят ли само една в 20 седмица?

Момичета
, моля да приключим със споровете сега! Благодаря за разбирането!  :D