0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #80 -: Април 11, 2011, 20:07:37 pm »
Момичета, докато чакам отговора на доктора, ще съм благодарна и на вашите съвети. Благодаря Ви!
Може да дадете Аериус за 3 дена.
Ако няма подобрение ще е нужно да направите курс с Аугментин в по-високи дози за 10 дена, ако детето не е алергично към него.
Ако може да намерите това:
http://www.youtube.com/watch?v=OndIV7_Ktf8

SinusRinse Pediatric

ще Ви помогне много.
Не мисля да има нужда от останалите лекарства, за които пишете.

Здравейте, пропуснах да пиша от толкова много перипети, че детето пи 10-13 дни Еролин, т.к това даваха и в ДО и го продължихме вкъщи, не забелязах ефект. Днес втория секрет от носа е показал стафилококи ауреус, но дали са патогенни, не знам и никой не каза. Просто ги има и точка. Благодаря, разчитам да отговорите отново! Антибиограмата е показала  антибиотиците от групата на  Макролидите. Най-вероятно бъркам термините, но...такова чудо ми се случва за първи път. Поздрави.
« Последна редакция: Април 11, 2011, 20:16:56 pm от мама Слънце »
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #81 -: Април 11, 2011, 20:18:13 pm »
Добре- Клацид или Азитромицин... ако Антибиограмата е "съгласна" и детето не е алергично към някои от тях.
Плюс локално "Бактробан".
Ще е нужно да си направите всички у дома посявка също.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #82 -: Април 11, 2011, 20:39:17 pm »
Добре- Клацид или Азитромицин... ако Антибиограмата е "съгласна" и детето не е алергично към някои от тях.
Плюс локално "Бактробан".
Ще е нужно да си направите всички у дома посявка също.

Не разбрах какво да си направя у дома, съжалявам  :oops:, няма как да разбера дали е алергична докато не започна да ги давам, нали? Утре ще взема въпросните изследвания от микробиологията и ще ви ги напиша, че нещо ме съмнява, първо няма, после има, после не знам какво...и то с Микробиологиите в нашият град все така става, за едната има нещо си , за другата няма..съвсем се обърках(
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #83 -: Април 11, 2011, 21:29:26 pm »
Ако детето има Стафилокок в нослето, ще трябва всички от домашното обкръжение да си направите посявки.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #84 -: Април 11, 2011, 21:38:08 pm »
Ако детето има Стафилокок в нослето, ще трябва всички от домашното обкръжение да си направите посявки.
Ясно и благодаря много! Тук това инфо ми го спестяват. Лека вечер, ще Ви държа в течение.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #85 -: Април 12, 2011, 15:44:42 pm »
Здравейте мили мами!
Моля за съвет. От известно време дъщеря ми (2г и 5м) спря да казва когато и се ходи по малка нужда и се напикава. Налага се да я слагам през час, два. Казва само когато и се ходи по голяма. Свалихме памперса преди година, но от тогава ползваме само за обедното и нощното спане, който не мога да махна още :( Докато лятото се събуждаше със сух памперс, сега се налага даже и да я сменям вечер, защото не издържа до сутринта. Дали "проблема" е психологичен, заради появата на бебето, или има проблем?!?
Споделете Вашия опит.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #86 -: Април 12, 2011, 16:30:53 pm »
Може да иска да го прави в памперса, за да бъде като бебето. Т. е. може да не физиологична причина, а просто тя да си е решила да има такова поведение. Изчакай, бъди търпелива, не спирай да и обясняваш, че е голяма и децата на нейна възраст не бива да правят така.
Но ти ме подсети и за един наш проблем. Моят "пикльо" скоро ще стане на 4 години, а нощем още спи с памперс и сутрин винаги е пълен. Споделете моля ви опита си относно отказването от нощния памперс. Доста е голямо детето вече и чакам да се стопли времето и да предприема нещо по въпроса.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #87 -: Април 12, 2011, 16:40:39 pm »
happymery, моите се бяха научили да спят следобяд и нощем без памперс и след два месеца започнаха и двамата да се напикават през нощта. Посявките бяха ок тогава. Тоест аналогично на вас и ние имахме "връщане назад".
Започнах да ги вдигам един път през нощта за да се изчишкат. Неприятно е, но по-добре от преобличане на мокро дете. От няколко седмици /вече са на 3+/, през нощта не вдигам, а само сутрин в 6 и пак си продължават да спят.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #88 -: Април 12, 2011, 16:44:21 pm »
И Стефания в момента е в такъв "период"
от декември някъде започна, сложих памперс, направи два цистита и сега продължаваме с нощното вдигане
при нея се налага даже два пъти- към 12:30 и между 2:30 и 3
сигурна съм, че е период
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #89 -: Април 12, 2011, 20:14:14 pm »
Ако детето има Стафилокок в нослето, ще трябва всички от домашното обкръжение да си направите посявки.
Ясно и благодаря много! Тук това инфо ми го спестяват. Лека вечер, ще Ви държа в течение.

Здравейте, доктор Бърди. Днес, взех микробиологията на секрет от носа, освен на част от макролидите, има чувствителност стафилококата и към гентамицин и понеже, и двете с УНГ-лекаря не сме сигурни на 100%, че има коки, имайки предвид противочивите резултати /ту няма, ту има/ тя предложи да започнем два дни с капки Гаразон 2 пъти Х3, после ще мислим за Бактробан, а в понеделник нов секрет. Притеснявам се, че изрично пише да не се капват на друго място освен в очи и уши, освен това противопоказано при гъбички, ние си имаме още по сливиците, това веднъж второ на детето секрета вече не е гноен /жълт/ изсветля, но пак не може да диша. Издухва малко, след промивка също изтича малко. Това добре ли е? Аз съм се хванала вече като удавник за тази трета сливица /педиатърът твърди, че от там е проблема/, т.е тя да прави проблем, защото ми се иска вече някакво разумно обяснение за тези двумесечни мъки, но УНГ, каза че докато има хрема няма да я гледа изобщо - била задължително увеличена от толкова секрет. На кратко /отплеснах се/ Тези капки вършат ли някаква работа, защо носа се запуши, добре ли е, че секрета изсветля, къде греша / респективно УНГ -то ни/? Как да разбера, че има подобрение, съвсем се омотах. Това е 4-я УНГ-специалист, които посещаваме, писна ми. Поздрави!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #90 -: Април 13, 2011, 09:59:54 am »
Нашата педиатърка няколко пъти ни е изписвала капки за очи /с антиботик / за лечение на упорита хрема с гноен секрет от нослето и детенце се излекува бързо и успешно с тях. От нея знам, че е допустимо антибиотични капки, предназначени по принцип за очи, да се капват в нослето. /разбира се при изрично лекарско предписание/. За специалист УНГ /не зная от къде си/, знам за много добра лекарка в Пловдив /доцент, нещо като регионален конслутант за Южна България/. Ако ти е на близо и се интересуваш, мога да дам повече информация.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #91 -: Април 13, 2011, 15:25:01 pm »
Нашата педиатърка няколко пъти ни е изписвала капки за очи /с антиботик / за лечение на упорита хрема с гноен секрет от нослето и детенце се излекува бързо и успешно с тях. От нея знам, че е допустимо антибиотични капки, предназначени по принцип за очи, да се капват в нослето. /разбира се при изрично лекарско предписание/. За специалист УНГ /не зная от къде си/, знам за много добра лекарка в Пловдив /доцент, нещо като регионален конслутант за Южна България/. Ако ти е на близо и се интересуваш, мога да дам повече информация.
Благодаря, но Пловдив ми е мноогооо далече, иначе за Тобрекс в носа-няма проблем и полза при нас също - никаква, но тези капки Гаразон са с много противопоказания, то това ми е притеснението, така или иначе вече ги слагам..докато не пише и доктор Бърди.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #92 -: Април 13, 2011, 15:27:25 pm »
Пожелавам колкото се може по-бързо оздравяване.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #93 -: Април 13, 2011, 21:01:25 pm »
Пожелавам колкото се може по-бързо оздравяване.
Благодаря, че то вече не се носи  :(
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #94 -: Април 15, 2011, 15:25:11 pm »
Здравейте, доктор Бърди! Не отговорихте, но аз да споделя. Хремата намаля, да не кажа почти спря, но носа остана запушен. Днес, след преглед УНГ каза, че е трета сливица /алилуя...но не съвсем/, и след 20-тина дни пак да отидем да я погледне, но според нея ще се наложи вадене. Та.....след като детето до този момент не е боледувало, да бързаме ли с оперативно отстраняване или да изчакам да отшуми/евентуално/ този проблем с носа? За стафилококи вече никой не говори, явно ги игнорираха като проблем! Благодаря, предварително!
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #95 -: Април 16, 2011, 02:06:34 am »
Детето има неизлекувана носна инфекция- дали е Стафилокок, или синузит?

Добре би било да помислите за добър курс (10 дена) или с Амоксицилин, или с Аугментин в разумно високи дози.
В края на краищата, тези неща все така излизат ( инфекция) с хода, който описвате. 90% от даваните АБ често нямат НИКАКЪВ ефект върху тежките ринити.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #96 -: Април 16, 2011, 08:05:28 am »
Детето има неизлекувана носна инфекция- дали е Стафилокок, или синузит?

Добре би било да помислите за добър курс (10 дена) или с Амоксицилин, или с Аугментин в разумно високи дози.
В края на краищата, тези неща все така излизат ( инфекция) с хода, който описвате. 90% от даваните АБ често нямат НИКАКЪВ ефект върху тежките ринити.

Не знам първо беше "нешо" като синузит, не получих категоричен отговор, после стафилокок, накрая трета сливица. Ще взема да дам на своя глава антибиотик, колкото и да не ми се иска, в по-горен пост Ви писах, че като изключим отита и гнойната ангина средата на март не е боледувала. В понеделник е на градина, просто вече не мога да си позволим задържането вкъщи. Знаете как е "работа" и бие вече много по джоба 1 месец гледане. Дайте схема за АБ/ детето е 15 кг. на 3 години и 2 месеца/, няма да вадим сливици докато не опитам всичко. Вярно ли е, че по света трета сливица и изобщо сливици не се вадят?
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #97 -: Април 18, 2011, 08:10:02 am »
Не мога просто да не споделя този бисер от темата за деца с астма в бгмамма
... Иначе се доверявам на една лекарка от старата школа д-р Шекерова от 20 п-ка, но при нея се плаща. Тя рядко изписва АБ, тъй като е на мнение че децата с астма не е необходимо да се алергизират допалнително с АБ, достатъчно са Вентолина и ако се наложи Урбазона. Смята че ако се прилагат често АБ, в един момент когато това е абсолютно наложително, те няма да действат. Разбира се, ако нещата продължат повече от 5 дни без подобрение, правим кръвна картина и преценява. Не винаги обаче мога да разчитам на нея - празници и други такива. Ето сега например бяхме болни преди 2 седмици и накрая настоях пред личната за секрети от носа, и двамата имат бактерия Моксарела по много, но и личната и Шекерова са на мнение да не се третират с нищо. Обяснението им е че няма никаква гаранция че след например 10 дни няма да хванат същата или друга бактерия. Ако им капа капки постоянно с АБ в един момент ще спрат да им действат. Не знаех че с АБ така става, но съм привърженик на това да се използват колкото е вазможно по-малко. В тая връзка питах за кварцовата лампа, дали няма да мога да ги умора с нея. Все пак смятам че средата трябва да е чиста, че на каката като й кихнат веднъж в детската и е готова...

нужно ли е да споменавам колко съм изумена и възмутена от такива разсъждения, или се подразбира  :x :x
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #98 -: Април 18, 2011, 08:46:27 am »
Ох... ми то тогава и да не ядем, защото пак ще огладнеем...
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #99 -: Април 18, 2011, 14:43:09 pm »
mini, изумена и възмутена ще си, разбира се, но само защото си от "школата" на Доктора  :wink:
Масово се смята, че бактерии в носа няма защо да се лекуват, защото детето ще се презаразява пак и пак - дори да се изследвате и лекувате всички вкъщи, то ще донесе бактерии от градината (няма как да убедиш родителите на 20-ина заразени деца да ги лекуват, нали?). И ще се попадне в един порочен кръг бактерии-смяна на антибиотици.
За почти 4 години с дете тук не съм чула да вземат секрет от носа, дори при упорита хрема. И не съм изследвала моето дете, което сигурно ще ти се стори безотговорно, но тук просто практиката е друга, не се вглеждат толкова в децата, трябва да имаш сериозен проблем, за да ти пуснат кръвна картина и секрети. Така че това изказване от бг-мама изобщо не ме учудва.