0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #500 -: Август 13, 2012, 15:34:16 pm »
"Александрийски квартет" се смята за шедьовър в литературните среди. Мога да кажа, че стилът на автора в тези книги е много интересен и впечатляващ, но се четат трудно и бавно.
любопитна подробност е, че авторът Лорънс Даръл е Лари - най-големият брат на Джерълд Даръл, станал изключително популярен с трилогията си "Моето семейство и други животни", в която Лари е основен герой.

обожавам тази трилогия и я препоръчвам горещо на всички. останалите книги на Джери Даръл са повече съсредоточени върху животните и не ме интересуват, а Лари е невероятна скица, но така и не се осмелих да му прочета творбите.
Нали тази година ще съм в трети клас и ги чета сега. Т.е. чета първата книга от трилогията.
 Слънчевият Корфу (Corfu trilogy)
1. Моето семейство и други животни (My family and other animals, 1956)
2. Птици, животни и роднини (Birds, Beasts and Relatives, 1969)
3. Градината на боговете (The Garden of the Gods, 1978)
Дано не греша!

Та "Моето семейство и други животни" е доста лека за четене. В никой случай не се чете трудно и бавно. Ако Лари е Лорънс Даръл, сигурно и аз не бих се осмелила да започна неговите книги.
Другото, което прочетох на морето са "Антон и Точица", "Летящата класна стая" и "Двойната Лотхен", "Роня, дъщерята на разбойника" и "Пет приказки" на Валери Петров. Колкото и да е странно всичките са интересни, неангажиращи и... подходящи за 9-годишни. Е може би само класната стая е за мааалко по-големи. А петте приказки може и за доста по-малки. А и една седмица е достатъчна за всичките, ако сте ги пропуснали на времето.

Сега започвам Хари Потър. И продължавам с Роалд Дал. Така ще съм в крак с... учебния материал.

№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #501 -: Август 13, 2012, 17:31:58 pm »
Здравейте.В момента чета "Кратка история на Франция".Онзи ден си я взех. :cheerleader:



*
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #502 -: Август 13, 2012, 18:18:06 pm »
Човекът от Пекин на Хенинг Манкел, въпреки, че като стил и тематика предпочитам поредицата му романи с Курт Валандер.


Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #503 -: Август 18, 2012, 23:26:57 pm »
На "стари" години прочетох Граф Монте Кристо  :lol:
1400 страници ... браво на мен  :balk_172:
Сега чета Подпалвачката (Живата Факла) на Стивън Кинг.
Остават ми 50 страници и загубих интерес. Нещо не съм вред явно ...
И двете не са в моя стил, но съм обещала на приятелки да пробвам и нещо по-различно.
За после имам Портретът на Дориан Грей на Оскар Уайлд и една любов на Суан на Марсел Пруст - пак от приятелки.
Хайде приятно четене и на вас :balk_24:
*
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #504 -: Август 19, 2012, 08:44:22 am »
На "стари" години прочетох Граф Монте Кристо  :lol:

 :lol: :lol: разсмя ме
Аз  никога не съм имала цел да изчитам класиката, ако не ме грабне зарязвам, или както е казал Марк Твен - "класиката е това, което на всеки му се иска да е прочел, но никой няма желание да чете"
Някои творби дори съм забелязала, че си искат определен житейски опит от читателя за да бъдат разбрани, например Анна Каренина я вникнах доста по-късно, вече като омъжена жена.

 психотрилърите и при мен не са мой тип, четох скоро Джон сол - "Злото, което не спи"


по темата; - довършвам "Мечтателката от Остенде" и съм си приготвила - "Соло", "Къщата на джамията"  и "Мръсна хаванска трилогия" - остава да реша с коя да започна.
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #505 -: Август 19, 2012, 15:37:06 pm »
Аз  никога не съм имала цел да изчитам класиката, ако не ме грабне зарязвам
Съгласна съм напълно. Така зарязах пак наскоро Повелителят на мухите. Тя е тънка и без това... има няма 200 стр., но на 100-тната не се поколебах.
За мен е много важен стила на автора, не толкова самата история, въпреки че разбира се и тя е от значение. Ако стилът обаче не ми допада (понякога се дължи на превода), зарязвам без да ми мигне окото. Така ми беше и с книгите на Орхан Памук.
Граф Монте Кристо е по детски завладяваща, приключенска и приказна и затова я изчетох  osi_9

Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #506 -: Август 20, 2012, 19:12:21 pm »
Граф Монте Кристо, така го изчетох на 17 бях, после си гледах и филмът - доста по-интересен от книгата беше :) Пък сега ме тормозят Ангелите и Демоните, да чета ги на френски и хич не ми е лесно..., има няма стр. 200 съм стигнала, а имам още около 400, пък и следващата книга на френски ме чака - Цифрова Крепост - пак на Даун Браун :)
*
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #507 -: Август 20, 2012, 19:24:57 pm »
Цифрова крепост съм я чела (естествено на бг) - хареса ми.
Вчера започнах "Игри на тронове", а "Наполеоновите пирамиди" нещо не ме грабна. Прочетох я, но малко разочарована останах.
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #508 -: Август 20, 2012, 19:54:55 pm »
Илф и Петров - Дванадесетте стола - вчера я приключих и сега почвам "Златният телец" - пак е тяхна :D За пръв път чета книга написана от двама автори, хареса ми! Но то пък и самата житейска история на авторите е интересна!
=http://www.[urlmamaibebe.com][/url]
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #509 -: Август 26, 2012, 14:19:14 pm »
Илф и Петров - Дванадесетте стола - вчера я приключих и сега почвам "Златният телец"

Това ми е почти най-любимата книга на света. На главния герой постоянно му се случват неприятности, плановете му постоянно се провалят, но той е млад, секси, силен, пълен с идеи и постоянно има нов план как да подължи живота си. Искам и аз така  :D :D :D
*
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #510 -: Август 26, 2012, 15:00:47 pm »
"Зимата на нашето недоволство" - Стайнбек.Отлежа си тази книга в къщи, но и дойде времето.

И аз имах проблем с "Повелителя на мухите", започвах я няколко пъти и не я дочитам.С Орхан Памук претърпях крах също.Е прочетох една негова книга, ама накрая си беше насила.

Сега гледам да чета леки книжлета и за това съм се заредила с Тери Пратчет.

Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #511 -: Август 27, 2012, 10:52:43 am »
Прочетох "Пандора в Конго" на Алберт Санчес Пиньол. Много ми допадна стла на автора. Сюжета е доста оригинален и необичаен. Да не кажа - твърде странен. Но като цяло книгата ме грабна. Сега ще търся "Хладна кожа" от същия автор. Някой да  я е чел?
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #512 -: Август 27, 2012, 11:05:07 am »
"Зимата на нашето недоволство" - Стайнбек.Отлежа си тази книга в къщи, но и дойде времето.

хареса ли ти? любима книга ми е...

сега прочетох това, препоръчвам:
http://www.helikon.bg/books/96/159716_psevdonaukata.html
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #513 -: Август 27, 2012, 16:55:32 pm »
Сега ще търся "Хладна кожа" от същия автор. Някой да  я е чел?
Хоуп, все не стигам до нея, но съм я набелязала. Ако не я искаш да я купуваш за себе си, в библиотеката ще я има. Поне в Пловдивската народна се мъдреха три екземпляра на лавицата - наситили са се вече.
Аз напоследък имам много-добри попадения от т.нар. "съвременна проза", последното е "Дневникът на един луд старец" -Джуничиро Танидзаки.
Миналата седмица поръчвах туй-онуй от "колибри" - имат 20% отстъпка от корична цена, и още летни намаления, но им куца читав куриер и бяха пльоснали книгите директно в плика на куриера, без поне някаква амбалажна опаковка, та имах една повредена книга.
Сега гледам са издали Дикенс -"Нашият общ приятел", ще я поръчвам по-нататък, този път през буктрейдинг.

п.п. преди мнооого време в някоя от темите се споменаваше за методите на Макаренко, присетих се и я поръчах от антиквар - "Педагогическа поема"  и сега ще чакам да се запозная с нея.
« Последна редакция: Август 27, 2012, 17:22:40 pm от Тара »
*
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #514 -: Август 28, 2012, 10:35:30 am »
"Зимата на нашето недоволство" - Стайнбек.Отлежа си тази книга в къщи, но и дойде времето.

хареса ли ти? любима книга ми е...


Много ми хареса, замисли за разни неща и така.Аз Стайнбек го харесвам, но наистина ми трябва настройка, за да седна да го чета.

*
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #515 -: Август 28, 2012, 10:50:59 am »
Стайнбек много добра идея, както съм на вълна класика. Последните месеци препрочетох "Отнесени от вихъра", "Вечната Амбър", "Марион живее", нещо по-ново - "Яж моли се и обичай", сега "Рет и Скарлет" не ми върви, май прекалих.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #516 -: Август 28, 2012, 12:25:34 pm »
Прехвърли се на Стайнбек.  По-по-най е от всичко, което споменаваш до тук. :wink:
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #517 -: Август 29, 2012, 21:00:52 pm »
Момичета,ползвате ли електронни четци и ако да, откъде се снабдявате с книги. Знам за читанката и спиралата, но има ли и други сайтове?
*
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #518 -: Август 30, 2012, 18:23:22 pm »
Граф Монте Кристо е по детски завладяваща, приключенска и приказна и затова я изчетох  osi_9

Хм, сигурна ли си, че е бил превод в оригинал? Препрочетох книгата миналото лято, и бях шокирана колко сериозни теми засяга, и колко далече е всъщност от романтичния спомен, който имах за тази книга. Oтдавам го на факта, че по времето когато съм чела книгата за пръв път, цензурата в България беше доста силна...

Момичета,ползвате ли електронни четци и ако да, откъде се снабдявате с книги. Знам за читанката и спиралата, но има ли и други сайтове?
В торент сайтовете също има, там обикновено са по автор. Ако пуснеш търсачка би трябвало да излязат.
« Последна редакция: Август 30, 2012, 18:28:52 pm от vaci »


Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #519 -: Август 30, 2012, 18:59:52 pm »
Граф Монте Кристо е по детски завладяваща, приключенска и приказна и затова я изчетох  osi_9

Хм, сигурна ли си, че е бил превод в оригинал? Препрочетох книгата миналото лято, и бях шокирана колко сериозни теми засяга, и колко далече е всъщност от романтичния спомен, който имах за тази книга. Oтдавам го на факта, че по времето когато съм чела книгата за пръв път, цензурата в България беше доста силна...
От 1967 г. е изданието. Мислиш ли, че преводът е цензуриран?
Не казвам, че е романтична, напротив. По-скоро по детски внушава сериозни идеи. Самата история е много "приказна" и невъзможна.