0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #400 -: Юли 04, 2011, 14:00:46 pm »
Сега чета
странно ми е структурирана; през погледа на самотна майка и нямата и дъщеря. Тъжна книга за миналото и всички негативи от войната и социализма. В нея няма нищо, което не знаем или не сме чували от по-възрастни, но ми е интересна заради богатата руска душевност пресъздадена по този начин.
Мисля си още, че  на човек без житейски опит - твърде млада възраст - не би я разбрал.

Купила съм " Повелителката на подправките" - ако някой  вече я е чел да сподели.
*
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #401 -: Юли 06, 2011, 21:41:41 pm »
Ето това чета в момента:

Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #402 -: Юли 07, 2011, 13:18:50 pm »
Отзиви? За Кнут Хамсун...
*
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #403 -: Юли 07, 2011, 21:54:38 pm »
Аз захванах "Дяволският квадрат" на Балдачи. Дълго я чаках да излезе. Петата книга от поредицата за Кемъл клуб. Започва обещаващо.
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #404 -: Юли 08, 2011, 09:56:06 am »
Препоръчвам ви "Ключът на Сара". Прочетох я на един дъх!

*
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #405 -: Юли 08, 2011, 13:04:50 pm »
Отзиви? За Кнут Хамсун...

Нямам много, почти доникъде не съм стигнала, но засега ми харесва книгата, наистина си е мистериозна. Бавно ми върви четенето, опитай надявам се да ти хареса...  :wink:
*
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #406 -: Юли 22, 2011, 17:13:20 pm »
Минах по диагонал "Повелителката на подправките" - поредната щуротия на тема себепознание. Освен, че научих значението на някои думи от изтока, нищо интересно.
Приказка за доброто, за обичта между хората, за приятелството, за успеха, за толерантност по между ни и как да се стремим да бъдем в мир със себе си, чрез фантазии за магическата сила на подправките :lol:

Сега ме е страх да посегна към нещо ново, уж има избор, а няма какво да ми хареса.

Взех "Да убиеш присмехулник" и "Триумфалната арка". Ремарк съм го чела като гимназистка и много го харесвах, но точно тази не съм чела.

Видях, че са издали Маркес - "Дванайсет странстващи разказа". Нищо не съм чела от него, само отзиви; едни го харесват, други не го разбирали.


Гледах, че някои беше питал за Оруел и 1984 - има я по книжарниците
« Последна редакция: Юли 22, 2011, 17:15:39 pm от Тара »
*
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #407 -: Юли 23, 2011, 00:54:24 am »
Видях, че са издали Маркес - "Дванайсет странстващи разказа". Нищо не съм чела от него, само отзиви; едни го харесват, други не го разбирали.

Тара, от Маркес много харесвам "Любов по време на холера" и "Хроника на една предизвестена смърт", но никак не ми се понравиха "Сто години самота" (три път я мъчих...) и "Никой не пише на полоковника".
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #408 -: Юли 23, 2011, 08:19:55 am »
Оооо Габриел Гарсия Маркес ми е един от фаворитите. Днес си купих разказите ще споделя скоро как са, но още сега съм убедена, че много ще ми харесат.
*
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #409 -: Юли 23, 2011, 18:15:08 pm »
Най-добрите книги на Стивън Кинг за мен са Дългата разходка и Сърца в Атлантида,като втората няма нищо общо с ужасите.Много силни и двете книги.
Иначе харесвам политически трилъри на Фредерик Форсайт ,но нямам никакво време за четене.
 :oops:


*

    power

  • *
  • 1116
  • трябва да сме силни !
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #410 -: Юли 23, 2011, 22:52:14 pm »
Аз преди няколко дни взех Трактатът на Робин Адер, още не съм я започнала, но ми звучи обещаващо.:))))
07.10.2009
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #411 -: Юли 25, 2011, 16:40:52 pm »
[Взех "Да убиеш присмехулник" и "Триумфалната арка". Ремарк съм го чела като гимназистка и много го харесвах, но точно тази не съм чела.

Видях, че са издали Маркес - "Дванайсет странстващи разказа". Нищо не съм чела от него, само отзиви; едни го харесват, други не го разбирали.

Какво съвпадение - и за преди няколко дни взех "Да убиеш присмехулник". Не съм я чела по-рано, но предвкусвам,че ще ми бъде интересна. Харесвам такъв тип истории - с герои деца, които обаче карат по-порасналите вече да се замислят за някои неща.
"Странсващите разкази" съм ги чела. Имам предишното издание и понякога ги препрочитам. Хубави са, разбира се, за тези които имат интерес към Маркес. Аз харесвам дори "Сто години самота". :)
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #412 -: Август 12, 2011, 17:12:58 pm »
Открих нещо много интересно за четене и нямам търпение да споделя. Книгата се казва "Възможните майки" и е под редакция на две дами, а авторите са над 100 майки и не-майки.

И аз ви предлагам "Възможните майки". Замислена от жени, които още нямат деца, по повод на това, че жените-майки делят "не-майките", поставят ги в някаква различна категория, премълчават пред тях някакви теми за разговор, или пък направо им казват "не си родила още, не знаеш как е". Тези жени са разказали своите истории, поканили са и други жени ("майки", "не-майки", осиновителки) да говорят за себе си. На всичкото отгоре историите са събрани от българки и от италианки и макар че разказите са неподписани вътре в книгата, ужасно си личи коя история е преживяна в България и коя - в Италия:) Като цяло книгата е лечебна, честна дума. Вдига ти самочувствието, слага те на крака, позволява ти да имаш достойнство, независимо какво си.
*
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #413 -: Август 23, 2011, 13:34:24 pm »
Аз наскоро прочетох поредната на Тери Пратчет, а сега съм на  "Английския съсед" препоръчаха ми я, и ми харесва.
Чудя се коя да е следващата.

*

    Chandra

  • *
  • 1567
  • Безспирно е движението на живота..
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #414 -: Август 28, 2011, 12:06:11 pm »
Открих нещо много интересно за четене и нямам търпение да споделя. Книгата се казва "Възможните майки" и е под редакция на две дами, а авторите са над 100 майки и не-майки. Разказани са лични истории и възгледи за майчинството, като е запазен автентичен изказ.

http://knigosviat.net/?bookstore=book&book=157617&buy=%D0%92%D1%8A%D0%B7%D0%BC%D0%BE%D0%B6%D0%BD%D0%B8%D1%82%D0%B5%20%D0%BC%D0%B0%D0%B9%D0%BA%D0%B8


[...] Просто страхотно съм впечатлена от книгата и историите в нея. В някои откривам себе си, в други мечтите си, трети направо ме втрещяват...

Колко хубаво казано!! Заинтригува ме и ще я търся тази книжка...  :)
"Don't tell God how big your problems are...tell your problems how big your God is."

Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #415 -: Август 28, 2011, 15:32:01 pm »
Ооооо, Английският съсед е страхотна :D Сега разбрах, че книгата е филмирана като сериал, който ще се излъчва по БНТ, дано си заслужава!

По темата - за втори път почвам Конспирацията срещу Магдалина, но поради липса на време ли, що ли, нещо не ми върви :?
=http://www.[urlmamaibebe.com][/url]
*
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #416 -: Август 28, 2011, 15:55:15 pm »
И мен "Възможните майки" ме заинтригуваха. Ще си я взема. Благодаря ви!

Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #417 -: Август 29, 2011, 10:18:43 am »
За "Английският съсед" съм с две ръце "За" - прочетох я за една нощ, после я препрочитах няколко пъти и не спрях да се смея.

Това лято преоткривам библиотеката на родителите ми. Попаднах на няколко книги, които не бях чела, а определено са издадени много отдавна. Последно прочетох "Братко Рей" - това е автобиографична книга на Рей Чарлс. Разказва от първо лице как загубва зрението си и живота и кариерата въпреки увреденото зрение.

"Възможните майки" все още я търся, защото ме заинтригувахте, но аз пък попаднах на "Жената на баща ми" от Елена Огнянова. Осем разказа на жени-осиновителки като различните разкази са от различна епоха - от 1944 и бомбардировките над София до края на 70-те и началото на 80-те на миналия век. /интересното е че тази книга е попаднала у нас някъде през 1987/88г., а аз я откривам сега, когато чакам обаждане от РДСП за осиновяване/.
Има във морето на детските игри бисерче, което ни прави по–добри!
*

    Chandra

  • *
  • 1567
  • Безспирно е движението на живота..
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #418 -: Август 29, 2011, 12:01:52 pm »
И мен "Възможните майки" ме заинтригуваха. Ще си я взема. Благодаря ви!

Блу Скай, момичета... как бих могла да я намеря тази книжка?

"Възможните майки" все още я търся, защото ме заинтригувахте, но аз пък попаднах на "Жената на баща ми" от Елена Огнянова. Осем разказа на жени-осиновителки като различните разкази са от различна епоха - от 1944 и бомбардировките над София до края на 70-те и началото на 80-те на миналия век. /интересното е че тази книга е попаднала у нас някъде през 1987/88г., а аз я откривам сега, когато чакам обаждане от РДСП за осиновяване/.
Хеей, благодаря за хубавите предложения! :) Значи отново би трябвало да попитам, как да открия и "Жената на баща ми"... Неудобството в България е, че като минат само 2-3 години от издаването на една книга и вечене можеш да я поръчаш в книжарница, а трябва да я търсиш при антиквари...
"Don't tell God how big your problems are...tell your problems how big your God is."

*
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #419 -: Август 29, 2011, 12:46:26 pm »
Момичета, книгата я няма в Хеликон, но я има в Алба. Ето ви списък и на другите дистрибутори. В Алба може да се плати и през пейпал. Изпращането чрез куриер също е възможно.

http://www.scalino.eu/nashite-knigi.html