0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #340 -: Януари 23, 2011, 19:32:50 pm »
Аз сега чета "Слугинята" и ми е приятна,лека за четене,понякога имам нужда и от такива книги,а за расовата дискриминация-мисля си,че е доста актуално за нас... ние в момента сме в такова положение с циганската общност,както американците през 60-те с чернокожите...в този ред на мисли сигурно след няколко десетилетия ще имаме президент от "друг" етнос...  :ask:
*
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #341 -: Януари 23, 2011, 19:35:24 pm »
А Стайнбек си е класика-когато беше "Голямото четене" гласувах за "На изток от рая"
с две ръце...
*
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #342 -: Януари 23, 2011, 22:00:00 pm »
И на мен най-много ми допада "На изток от рая" от всички романи на Стайнбек.

В момента чета биография на Шопен и скоро май няма да я свърша (доста е дебела).

*
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #343 -: Януари 24, 2011, 05:42:14 am »
Наскоро прочетох "Севилското прчастие" на Артуро Перес Реверте. В момента довършвам "Фламандският майстор".

Харесаха ми повече и от "Деветата порта" и "Морската карта" от същия автор.
Много обичам Испания, затова този писател ми е любим. Книгите му са все с много изкусно изградена атмосфера и интересни герои.
*
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #344 -: Януари 24, 2011, 13:58:02 pm »
Цитат
дискриминация-мисля си,че е доста актуално за нас... ние в момента сме в такова положение с циганската общност,както американците през 60-те с чернокожите...

 Аз виждам като съпоставка на неравенството в България, социалната и икономическа пропаст между бедни и богати в момента. От една страна, работещия за  коричка хляб и битови сметки българин /като негър от 60-те години/, и от друга богатия с лъскав мерцедес, се чуди къде да ходи на плаж посред зима.
*
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #345 -: Януари 25, 2011, 11:06:42 am »
И аз да се присъединя към темичката, че пак ме подхвана читателската вълна'.
Експериментално си купих една от книгите на Хорхе Букай - Трите въпроса. Може би, подведена от първите места в читателските класации, имах прекалено високи очаквания към тази книга, но не мога да отрека, че има и интересни моменти.

Следва Три чаши чай, за която рецензия има тук: http://culture.actualno.com/news_319506.html

За Слугинята и аз чух много добри отзиви. Хвърлила съм и на нея око.
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #346 -: Януари 25, 2011, 11:13:19 am »
И аз да се присъединя към темичката, че пак ме подхвана читателската вълна'.
Експериментално си купих една от книгите на Хорхе Букай - Трите въпроса. Може би, подведена от първите места в читателските класации, имах прекалено високи очаквания към тази книга, но не мога да отрека, че има и интересни моменти.

....

Тази съм я набелязала.
*
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #347 -: Януари 25, 2011, 17:20:08 pm »
Цитат
Аз виждам като съпоставка на неравенството в България, социалната и икономическа пропаст между бедни и богати в момента. От една страна, работещия за  коричка хляб и битови сметки българин /като негър от 60-те години/, и от друга богатия с лъскав мерцедес, се чуди къде да ходи на плаж посред зима.

Съгласна съм,че и това е актуално.......Въобще книгата е добра,написана е от
 1-во л.ед.ч. и е доста увлекателна.Приятно четене :balk_172:
*
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #348 -: Януари 27, 2011, 23:00:56 pm »
В момента чета "Дзен или изкуството да се поддържа мотоциклет".
Не очаквах, но е увлекателна.

Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #349 -: Януари 28, 2011, 22:49:50 pm »
Аз междувременно прочетох три книги от поредицата на Лине Кобербьол за жрицата на срама. Сега чакам четвъртата. Много обичам фентъзи  :lol:! Също Пипи Дългото чорапче - за първи път я чета. Две книжки за възпитанието на деца, една за лечебен глад... Купих и Хорхе Букай - Трите въпроса, но още не съм я прочела. На опашката стоят Приказки за порастнали деца - Мадлен Алгафари; Шекспир, всички 37 пиеси и 154 сонета в превод от Валери Петров.
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #350 -: Януари 30, 2011, 20:20:00 pm »
В момента чета "Дзен или изкуството да се поддържа мотоциклет".
Не очаквах, но е увлекателна.

И аз чета това в момента :) заедно с Playful Parenting. Също така имам две книги, които съм оставила прочетени до половината, защото се роди синът ми, дълго време не можех да помисля за книга, после забравих за какво става въпрос... но помня, че много ми харесаха - Петър I и Панаир на суетата. Незнам кога ще ги дочета
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #351 -: Февруари 04, 2011, 15:05:00 pm »
Ооо, Приказка за пораснали на Алгафари ме изкушава, споделете мнения.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #352 -: Февруари 04, 2011, 15:13:33 pm »
"Зимата на нашето недоволство" ми е номер 1. Връщам се към нея винаги.

много ми е драго да срещна "събрат" по литературни вкусове :)

последно прочетох sineokomomche на Джоан Харис (авторката на Шоколад). смесени чувства.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #353 -: Февруари 04, 2011, 18:58:46 pm »
"Черната кутия" на Алек Попов чета в момента и не е никак лоша :lol:
Отдавна не бях чела български автор.
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #354 -: Февруари 11, 2011, 10:23:33 am »
Започнах "Монахът, който продаде своето ферари" на Робин Шарма. Не мога да дам отзиви все още.
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #355 -: Февруари 13, 2011, 14:39:02 pm »


Забавни разкази , повечето съм ги чела в издания на авторите , но събрани така са много леко, разнообразно  и приятно четиво !


*
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #356 -: Март 05, 2011, 19:45:32 pm »
Препоръчвам ви "Проницателят" на Анди Андрюс,прочетох я на един дъх.
Сега чета "Стъкларят от Мурино" и мисля,че ще ми хареса- действието се развива във Венция... :balk_600:
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #357 -: Март 17, 2011, 16:15:44 pm »
Не съм я започнала все още, но вчера си купих тази:



*
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #358 -: Март 17, 2011, 16:46:56 pm »
Аз харесвам списването на Лаура Ескивел, дори много.
Нимика, сподели мнение за 'С дъх на кафе' на Капела.
« Последна редакция: Март 17, 2011, 16:57:44 pm от ollivia »




"What other people think of you is none of your business" - Paulo Coelho
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #359 -: Март 17, 2011, 16:54:01 pm »
Препрочитам "Дневника на Бриджет Джоунс" - много ме разведрява, като се има предвид колко съм затормозена от тази "борба със стерилитета". Последната нова книга, която ме впечатли бе "Елегантността на таралежа" от френска авторка, чието име в момента ми убягва....Много приятна книга, за истинските приятелства, за смислените контакти и за това как наглед толкова различни хора се оказват сродни души и пр.Прекрасен стил и много елегантно чувство за хумор. Препоръчвам я.