0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #280 -: Август 18, 2010, 11:49:30 am »
Последно прочетох "Десетият съдия" на Брад Мелцър.
           "Десетият съдия е роман, който разкрива:
Къде свършва лоялността? Къде започва алчността? И до каква степен всъщност можете да се доверявате на приятелите си?" Това е анотацията на книгата от издателството и е много точна.
           Книгата "държи" до последното изречение, горещо я препоръчвам на всички почитатели на Гришам.
Има във морето на детските игри бисерче, което ни прави по–добри!
*
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #281 -: Август 18, 2010, 13:50:00 pm »
"Александър Македонски" на Яна Язова.  :)

*

    delfinche

  • ***
  • 213
  • чакам те ангелче мое
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #282 -: Август 19, 2010, 20:16:03 pm »
Взех да чета Орхан Памук-"Истанбул"-още съм в началото! :)
*
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #283 -: Август 19, 2010, 20:33:38 pm »
 "Изгубената мадона" от Кели Джоунс

   
"Зелено Дайкири"-Пол Ливайн

 "Шестото клеймо"- Дан Браун



Сега започнах "Убийците на Сет" от Пол Дохърти, препоръчана от мъжа ми. Той е голям почитател на Пол Дохърти.
 
 
*
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #284 -: Август 19, 2010, 21:04:12 pm »
"Спектър" на Сергей Лукяненко - много добра фантастика от именит руски автор, психолог по образование.

И "Мисия Лондон" на Алек Попов - хем тъжно и жалко, хем смешно. Като човек обслужван от консулските ни служби изпитах чувство на възмездие.
*
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #285 -: Август 19, 2010, 21:10:03 pm »
делфинче, аз "Истанбул" не можах да я преборя.  :lol:  Твърде автобиографична и чужда ми дойде. Може би, ако познавах града, щеше да е друго.

*

    delfinche

  • ***
  • 213
  • чакам те ангелче мое
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #286 -: Август 19, 2010, 23:26:37 pm »
Привет, Blue_sky,започнах я буквално преди няколко дни,даде ми я една колежка.Малко трудно ми тръгна,но ще видя как ще продължи.Няколко пъти сме ходили с мъжа ми в Истанбул,миналото лято останахме при наши приятели,които живеят там почти един месец-беше прекрасно,многолик,различен,странен,прекрасен град-двете крайности-от модерно-до мизерия. :)Зависи как ти ще го приемеш в себе си-едно е сигурно -огромен е. :lol: Четох в интернет отзиви за писателя-впечатлих се от Нобеловата му награда.А и принципно винаги съм се унтересувала от начина на мислене на други култури,народи,религии.Има го и момента,че май се преситих от книги за модерните момичета.Гледах в сайта и "Името ми е червен",знаеш ли нещо за тази му книга?
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #287 -: Август 20, 2010, 09:15:31 am »
Последно прочетена и успешно завършена от мен е книгата на Мери хигинс Кларк - "Песента от параклиса".И на мен нещо трудно я почнах книгата, не само заради ангажименти, но после бързах да разбера как се развива накрая и кой е убиеца в крайна сметка!но си заслужаваше мъченето  :D
url=http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?userLoginName=mimito_ge][/url]
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #288 -: Август 20, 2010, 09:39:34 am »
С Орхан Памук си останахме на Вие и това си е ...Аз не успях да преборя"Сняг" , а мъжа ми май  все пак успя да я завърши.


*
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #289 -: Август 20, 2010, 12:25:48 pm »
Изчетох темата до тук, и мога да се присъединя към някои мнения:

Орхан Памук - "Истанбул" - толкова ме измъчи, но нали съм инат я прочетох. Но едва ли ще взема негова книга отново :).
За "Хиляди сияйни слънца" - ТОВА Е КНИГАТА, която изчетох на един дъх преди няколко години и сега все търся нещо така интригуващо. Толкова вълнуваща, въпреки, че развръзката беше предсказуема. И толкова ревах...Препоръчвам я горещо. Но моят съвет - прочетете първо "Ловецът на хвърчила" и после тази, защото тя е по-вълнууващата и другата ще ви бледнее пред нея.
Наскоро четох "Името ми е Салма", тя е с подобна тематика.
В момента чета "Самуил"т.3 т Д. Талев. Книгата е много стара, но определено си заслужава.
*
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #290 -: Август 20, 2010, 19:32:12 pm »
"Ловецът на хвърчила" - е, прочетох я и аз по препоръка на дамите от форума и историята ми хареса много, но не ми харесва стила на писане на Халед Хосейни, въпреки че кратката рецензия на гърба на книгата е от любимата ми Исабел Алиенде.

А в момента си търся "Червената кралица" на Филипа Грегъри. :P




"What other people think of you is none of your business" - Paulo Coelho
*
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #291 -: Август 21, 2010, 22:21:38 pm »
делфинче, "Името ми е червен" я имам, но още не съм я чела. Иначе май от няколкото на Орхан Памук, които съм чела, само "Сняг" ме грабна.

Днес смятам да почна "Кучешки времена". Мъжът ми я прочете на немски и е възхитен от Троянов. И други негови книги си беше купил да чете. На мен ми идва малко твърде философски, а "Светът е голям ..." с триста зора я прочетох, но филмът беше страхотен.

*

    Chandra

  • *
  • 1567
  • Безспирно е движението на живота..
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #292 -: Август 22, 2010, 18:42:24 pm »
Блу-скай, как ти се стори "Александър Македонски"? Коя е авторката?

...Днес смятам да почна "Кучешки времена". Мъжът ми я прочете на немски и е възхитен от Троянов. И други негови книги си беше купил да чете.

Спомням си, че преди време се опитвах да чета някаква книга на Троянов, но не успях и я подарих дори, защотооо... преводът беше ужасен  :oops: ... Може би ако пробваш оригинала, ще ти е по-лесно...  :)


"Don't tell God how big your problems are...tell your problems how big your God is."

*
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #293 -: Август 22, 2010, 22:23:34 pm »
Чандра, опитах се да чета Троянов в оригинал, но не успях. По принцип чета доста на немски, но той ми е мнооого труден. Е, има тук-таме по някоя печатна грешка, но като цяло се ядва. Само не съм особено доволна от превода на заглавието. Мъжът ми ме пита какво значи думата "менте". 

Яна Язова е авторката на "Ал. Македонски" (много трагична съдба има авторката). Много ми хареса книгата. Прочетох я за има-няма седмица.  :wink:
http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%AF%D0%BD%D0%B0_%D0%AF%D0%B7%D0%BE%D0%B2%D0%B0

*

    Chandra

  • *
  • 1567
  • Безспирно е движението на живота..
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #294 -: Август 22, 2010, 23:33:35 pm »
Чандра, опитах се да чета Троянов в оригинал, но не успях. По принцип чета доста на немски, но той ми е мнооого труден. Е, има тук-таме по някоя печатна грешка, но като цяло се ядва. Само не съм особено доволна от превода на заглавието. Мъжът ми ме пита какво значи думата "менте".  

А аз го четох на български и мислех, че проблемът е в преводача ;) ... а той бил в мене...  :lol:
За думичката "менте" бих пробвала да дам също някоя чуждица,...  примерно "fake",... нещо като: "Die Fake-Revolution"  :? :)

Яна Язова е авторката на "Ал. Македонски" (много трагична съдба има авторката). Много ми хареса книгата. Прочетох я за има-няма седмица.  :wink:
http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%AF%D0%BD%D0%B0_%D0%AF%D0%B7%D0%BE%D0%B2%D0%B0

Страхотно, много се запалих... Ще си я търся книжката, то се е видяло :)... Аз лично за авторката нищо не бях чувала... Мерси много!
« Последна редакция: Август 22, 2010, 23:37:37 pm от Chandra »
"Don't tell God how big your problems are...tell your problems how big your God is."

*
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #295 -: Август 23, 2010, 10:35:35 am »
Чандра, опитах се да чета Троянов в оригинал, но не успях. По принцип чета доста на немски, но той ми е мнооого труден. Е, има тук-таме по някоя печатна грешка, но като цяло се ядва. Само не съм особено доволна от превода на заглавието. Мъжът ми ме пита какво значи думата "менте".  

А аз го четох на български и мислех, че проблемът е в преводача ;) ... а той бил в мене...  :lol:
За думичката "менте" бих пробвала да дам също някоя чуждица,...  примерно "fake",... нещо като: "Die Fake-Revolution"  :? :)


Има си думичка "фалшива" на български, която би подхождала на смисъла, или може и "измислена", ама е по-лесно всичко да стане по-простичко, като се използват жаргонни думи. В случая е безсмислено, защото аудиторията на тази книга няма да е слоевете, за които думата "менте" би била привлекателна. Но нищо, де.
Започнах я и е интересна. Колко много неща не съм знаела за "онова време".  :?
« Последна редакция: Август 23, 2010, 10:38:07 am от blue_sky »

*

    mira_mimi

  • *****
  • 1375
  • И третото столче се запълни! Ще довавяме и 4-то!
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #296 -: Октомври 02, 2010, 12:10:32 pm »
Малко спам, но ще ви хареса http://www.libvar.bg/archive/readingart/alone/repin.html
*

    *слонче*

  • *****
  • 1764
  • вече сме трима и съм най-щастливата жена на света!
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #297 -: Октомври 02, 2010, 14:54:29 pm »
известно време не бях чела и една колежка ми предложи "Майка Австралия". сега я чета и ми харесва. лека е за четене и ме разтоварва определено. :)
никога не отстъпвай на принципите си!
*

    delfinche

  • ***
  • 213
  • чакам те ангелче мое
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #298 -: Октомври 02, 2010, 20:36:31 pm »
Ерик Шмид-  :D от Остенде"-подари ми я една приятелка ,лекичка е и се чете приятно,обаче вечер все ми се затварят очите
*

    mira_mimi

  • *****
  • 1375
  • И третото столче се запълни! Ще довавяме и 4-то!
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #299 -: Октомври 02, 2010, 20:48:25 pm »
Старо, но златно  :) "Дванайсетте стола" на Илф и Петров