0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #680 -: Септември 03, 2015, 10:35:07 am »
Аз също посещавам библиотека ,но за мен  е удоволствието да  избера и си купя нова книга в книжарница  . Купувам си автори , които са ми предпочитани  и искам да имам книгите .

Иначе в библиотеката   хубавото е , че може да вземеш книги от  различни  стилове и автори   , ако не ти харесат и не  прочетеш  , просто ги връщаш , а не си захвърлил  едни 20лева.

Аз  традиционно си обичам хартиени книги ,но  напоследък  се изкушавам да си взема четец , за да мога и на работа да си чета  по спокойно -че с книга в ръка  не   върви  :lol:
Eille ,  с четеца как е  усещането  -на екран на таблет  или компютър аз въобще не ми е  приятно да чета.




*
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #681 -: Септември 03, 2015, 11:51:19 am »
Аз също посещавам библиотека ,но за мен  е удоволствието да  избера и си купя нова книга в книжарница  . Купувам си автори , които са ми предпочитани  и искам да имам книгите .

Иначе в библиотеката   хубавото е , че може да вземеш книги от  различни  стилове и автори   , ако не ти харесат и не  прочетеш  , просто ги връщаш , а не си захвърлил  едни 20лева.

Аз  традиционно си обичам хартиени книги ,но  напоследък  се изкушавам да си взема четец , за да мога и на работа да си чета  по спокойно -че с книга в ръка  не   върви  :lol:
Eille ,  с четеца как е  усещането  -на екран на таблет  или компютър аз въобще не ми е  приятно да чета.
Не само не си хвърлил 20лв независимо дали книгата си заслужава, ами и място не и търсиш после.
Аз съм много доволна от четеца. Четенето е точно като от книга май, моят е без подсветка и няма ли светлина не се вижда добре, стои ти тъмно. Не е като от компютъра, въпреки, че аз като си коригирам светлината на монитора, пак ми е ок. Просто батерията ми не свършва за час :)
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #682 -: Септември 03, 2015, 15:29:29 pm »
На мен на монитор никак не ми е  приятно да чета ,а и  по цял ден съм пред монитора , не искам  ...


*
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #683 -: Септември 03, 2015, 16:04:44 pm »
Електронната хартия имитира обикновената и усещането е като да четеш от хартиена книга. Дисплеят на електронния четец не свети като на таблетите и компютрите. За да се чете на тъмно, трябва нощна лампа също като при обикновена книга.
« Последна редакция: Септември 03, 2015, 16:06:39 pm от sia »
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #684 -: Септември 03, 2015, 16:24:51 pm »
м, да -какъв празник следва скоро -  Никулден и Коледа са далеч , но да  си поръчам на дядо Коледа сега подаръка  :D


*

    Eille

  • *
  • 916
  • Понякога мечтите се сбъдват двойно!
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #685 -: Септември 03, 2015, 16:30:37 pm »
Има огромна разлика дали четеш на таблет/монитор или на четец. Четците не уморяват въобще очите, както е при мониторите. Аз даже и нощна лампа не ползвам, защото четеца ми е с подсветка. Имала съм четец на киндъл без подстветка, на нук и сега съм пак на киндъл пейпър уайт. Даже преди няколко дни от амазон ми пратиха купон за намаление на четец :D
Цената на един четец се равнява на 10-20 книги, а аз толкова прочитам за 2-3 месеца.


Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #686 -: Септември 03, 2015, 21:12:52 pm »
Извинявам се, онзи ден тръгнах да качвам една снимка - и съм забравила как ставаше това с линковете и в крайна сметка не се получи.
Последно четох една българска авторка, сега й правят представяния на книгата по морето - Катерина Хапсали "Гръцко кафе". Много истории и съдби, описани в една книга. Беше ми интересна и ме изненада приятно.

После прочетох "Перла в короната" - да си призная много факти, трудно ми вървеше. Сега имам и продължението, но не се наемам да го почна.
Понеже в годините на следването си и "кариерното израстване", хаха, се бях отдала на учебници и специализирана литература - сега наваксвам с пропуснатото. Купувам основно класика и нещо, което ми е препоръчано. Като често преглеждам споменатите тук имена.
Обичам хартиени книги, такива истински. Да ги усещам и разлиствам. От екран ми е трудно,  с четец не съм ползвала.
Купувам и книгите за да ги гледат децата и така да се каже, да имат пример.
Като бяхме в тинейджърска възраст със сестра ми, много четяхме. Нашите имаха много голяма библиотека и се доверявахме на майка и татко какво ни се чете и те ни предлагаха автори.
*
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #687 -: Септември 03, 2015, 22:47:09 pm »
От около две години чета на таблет, а от няколко месеца и на телефона.

И аз бях предубедена, но с времето свикнах и сега си чета без проблем. За четец пари не ми се дават.
Аз чета с очила и не усещам никакъв дискомфорт от светлината на екраните.
Телефонът ми е удобен, защото е компактен и буквално имам книга навсякъде с мен. Дори така чета повече. Пътувам често по работа и напоследък не шофирам аз - така си уплътнявам времето.

И вечер не святкам лампи в спалнята  :lol:

От последните прочетени книги,  мога да препоръчам един руски фантаст - Сергей Лукяненко - "Чернова" и "Белова".

"Стогодишният старец, който скочи през прозореца и изчезна" - Юнас Юнасон - много свежа и забавна.
   
Сега съм зхванала две поредици - "Тъмната кула" на Стивън Кинг. На петата книга съм - май имах по-големи очаквания.

Другата е на Айн Ранд - "Атлас изправи рамене" - много хвалена, но за мен е излишно разтеглена - като да размазваш масло върху много дебела филия. Хубава идея, ама много се отплесва във философстване авторката.
« Последна редакция: Септември 03, 2015, 22:51:31 pm от Елфи »
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #688 -: Септември 03, 2015, 22:56:53 pm »
Сега вече аз купувам и след като ги прочета, се предават на майка и татко. Даже се е случвало като ми е познато някое заглавие, се обаждам да питам дали го имаме в къщи за да не се дублира.
Набелязах "Мидълмарч" на Джордж Елиът като следваща в списъка.
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #689 -: Септември 04, 2015, 14:15:31 pm »
Елфи, вземи назаем един четец от някого, за да видиш, че няма нищо общо.
С лаптоп/таблет/телефон е ужасно по мое мнение ...
*
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #690 -: Септември 04, 2015, 14:48:19 pm »
Има си предимствата лаптопа дори според мен  :lol: аз явно съм свикнала да ми свети екрана и сега без нощна лампа ми е странно, защото светлината остава отзад. Отделно май ще сложа калъф на четеца, че ми идва голям за ръката, иначе супер, шрифтовете се коригират и мога да чета без очила (моите са за далече, но на лаптоп/компютър не мога да чета без, а с телефона и четеца ми е ок.
И понеже супер оспамихме темата аз съм си изтеглила на  Филипа Грегъри де що намерих, последно четох Бялата кралица. Вчера и днес Шоколад на Джоан Харис, то много шоколади, много нещо  :lol:
Май ще си купя Пърси Джаксън на хартия, че последната книга не я намирам, а само една не ми е ок... Скоро ще питам и в една мебелна фирма колко ще ми вземат за библиотеки, защото ги трупам на купчини в едната спалня и ми вадят очите  :lol:
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #691 -: Септември 04, 2015, 15:03:58 pm »
Сори за спама  :oops: Аз нищо не чета в момента... освен ако не броим д-р Карп.

М-и, с калъфче става съвсем като книжка... Обезателно си вземи.
С подсветка четец и аз не съм ползвала. Трябва да помоля да ми дадат назаем да видя как е ... или направо за коледен подарък ще си пожелая  :P
*

    Eille

  • *
  • 916
  • Понякога мечтите се сбъдват двойно!
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #692 -: Септември 04, 2015, 15:14:40 pm »
Калъфи за четци от али експрес - около 10 долара, най-много да обърка цвета бай китаец. Иначе аз ползвам един с магнит - при отварянето и директно се стартира четеца.

Скоро прочетох и "С очи на чародейка" на Параскева Димитрова - майка е на една от колежките ми. Много, много ми хареса.


*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #693 -: Септември 04, 2015, 15:48:45 pm »
И Вчера и днес Шоколад на Джоан Харис, то много шоколади, много нещо  :lol:
Аз съм й голям фен  ,  почти всички книги  съм  си ги  купила и чела .
Продълженията на "Шоколад"   са  : "Бонбонени обувки " и " Праскови за кюрето "  -  мен много ми допадат .
И  точно вчера взех от библиотеката  на същата авторка  "Котка, шапка и въже "  и я започвам  , след като дочета една  уж  забавна   тъпотия , да  видим до края  кое ще вземе превес :
 "Как да убиеш  съпруга си "  от Кати Лети .


*
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #694 -: Септември 04, 2015, 16:24:39 pm »
Честно казано последно време не ме грабват доста книги или са от стари четени книги дето съм ги наизустила вече  :lol: Много мразя страници наред с описания или спомени. Та в случая книгата не е лоша, но... Ще пробвам с още някоя книга де :) Може просто да не е подходящ момент точно за тази книга, знам ли...
Смайл, аз така и не стигнах до проучването дали може да се изключи съвсем напълно подсветката, но знам, че се намаля. Нямаше и от кого да взема да пробвам. Само една приятелка имам, която ползва четец, а нея не мога да я засека тук  :lol:
Благодаря ви за калъфчето, ще видя какво има в Али. На мен ми е от фаворитите тоя сайт(не че съм направила много покупки де), че мразя да плащам доставки  :lol:
*
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #695 -: Септември 04, 2015, 17:19:11 pm »
Записвам се да ви следя, че все по- трудно ми става да си избирам книги. :)
Сега чета " Възвишение" на Милен Русков. В началото се чете трудно, защото е написана във възрожденски стил, но като се свикне на езика е супер.
*
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #696 -: Септември 05, 2015, 00:21:17 am »
Току-що прочетох на един дъх "Емине" на Теодора Димова и много ми хареса.

Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #697 -: Септември 05, 2015, 09:38:08 am »
Заложила съм си две за четене - "На изток от рая" + "Адвокатът", която е от списание Story.





Бореща се за една мечта.
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #698 -: Септември 05, 2015, 13:40:29 pm »
Заложила съм си две за четене - "На изток от рая" + "Адвокатът", която е от списание Story.

Много ми харесва стилът на Стайнбек и героите му. Надявам се да ти хареса, макар да даваха филм - романът си е друго.
Гледах онзи ден, че има налично издание на "Благодатния четвъртък" и се чудих дали да го поръчам.
*
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #699 -: Септември 05, 2015, 17:06:36 pm »
"На изток от рая" ми е любима.