0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #660 -: Юни 18, 2015, 22:50:36 pm »
Сега съм на тази. От доста време се каня да я прочета. Дано не ми дойде натоварваща.

"Не ми казвай, че небето е лимитът, след като има стъпки на Луната."
"И все пак, докато имам дъх, топя ледените цветя по прозорците си, защото имам душа, която не може да не се надява.”
“Sad birds still sing.”
*
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #661 -: Юни 18, 2015, 23:10:42 pm »
Злате, хареса ли ти Светлината, която не виждаме? Попадна ми коментар, че преводът не бил хубав, а иначе сестра ми много я похвали, но пък тя я чете в оригинал.

Аз свърших Стогодишният старец, който скочи от прозореца и изчезна - много се забавлявах. :lol: И като съм на същата вълна продължавам с другата книга на Юнас Юнасон - Неграмотното момиче, което можеше да смята.
« Последна редакция: Юни 18, 2015, 23:14:59 pm от Dodich »
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #662 -: Юни 19, 2015, 09:30:32 am »
Встрани от темата , но  просто да споделя лекото ми възмущение от работното време на всички читални , които проверих : от  9ч. до 17 ч.  , даже някои имат и обедна почивка  , съвпадаща  с работното време на работещите хора . Попитах -а няма ли  ден ,в  който да  има разместено , удължено работно време -ами , не .
Извод- читалните работят само за пенсионери и безработни . Работещите  хора  да си купуват книги и това е. После   защо хората не четат книги -ами то достъпа до тях си е  ограничен .
« Последна редакция: Юни 19, 2015, 09:38:04 am от nimika »


Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #663 -: Юни 19, 2015, 09:34:40 am »
Сега съм на тази. От доста време се каня да я прочета. Дано не ми дойде натоварваща.


Злате, точно преди да родя я четях. Останаха ми около 50 страници и така и не я дочетох. Накрая ми доскуча. Ще ми е интересно и твоето мнение.
Впечатли ме частта със замразените дългогодишни ембриончета и развитието на децата.
Не ми хареса, че в началото описва ин витро процедурата като нещо мъчително, а то си беше едно хубаво изживяване поне за мен  :P

Може ли да ми препоръчате романи на лесен английски  :lol: Чела съм малко Софи Кинзела - наистина лесно се чете и е достатъчно лигаво и отпускащо. Ако има нещо друго подобно... Търся освен за мен и за племенницата за лятото (14 г.).
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #664 -: Юни 19, 2015, 10:06:14 am »
Злате,и аз миналата година я четох докато бях бременна :lol: хареса ми и мен като Смайли най ме впечатли частта с замразените ембриони...
*
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #665 -: Юни 19, 2015, 10:13:44 am »
Встрани от темата , но  просто да споделя лекото ми възмущение от работното време на всички читални , които проверих : от  9ч. до 17 ч.  , даже някои имат и обедна почивка  , съвпадаща  с работното време на работещите хора . Попитах -а няма ли  ден ,в  който да  има разместено , удължено работно време -ами , не .
Извод- читалните работят само за пенсионери и безработни . Работещите  хора  да си купуват книги и това е. После   защо хората не четат книги -ами то достъпа до тях си е  ограничен .
Инсталирай си Мейлбукс. И аз ги предпочитам книжни, но финансовите възможности се разминават с тия за четене и то доста. Вече купувам само книги, които не мога да намеря.
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #666 -: Юни 19, 2015, 14:15:09 pm »
м-и,   аз обичам  да държа книгата в ръце и да  ми замирише хартията , да разлиствам страниците  . Четенето в електронен вариант не ми доставя същата наслада . Въпрос на нагласа и предпочитание е  предполагам.


Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #667 -: Юни 19, 2015, 14:30:05 pm »
Момичета, а пък на мен много ми харесва да чета книга на електронен четец (аз имам Киндл Тъч). Много е леко и компактно. За леглото или за транспортно средство е много по-удобно от хартиената книга, която все се затваря или тежи. Освен това можеш да носиш със себе си хиляди, дори милиони книги  :lol: Можеш да си увеличаваш или намаляш шрифта за четене. Има лесни препратки.
Няма нищо общо с четенето на комп или таблет, чиито екрани блестят и се отразяват.
Страниците на моя Киндл имитират хартията на книга.
Първо си мислех, че ще ми пречи това, че форматът е по-малък от на стандартна книга, но всъщност се оказа, че е по-удобно и се събира и в малка дамска чанта. А колко е леко само...
Но, както казва Nimika, въпрос на нагласа и предпочитание е.
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #668 -: Юни 19, 2015, 14:59:15 pm »
Аз съм на книгата 50 нюанса  :D :D :D Не ме нападайте  :oops:
Но да ви кажа харесва ми повече да я чета отколкото да гледам филма който между другото е пълен провал  :x
*
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #669 -: Юни 19, 2015, 15:24:37 pm »
strawberry_11, поредицата е световен бестселър, не виждам защо някой да те напада, че я четеш ;) По същество (точно това в момента обсъждам с приятелка във ФБ де) - това са класически "женски романчета", просто от по-модерен вид (демек главният герой не е пират и сексът не е във "викториански стил") - всичко друго си е като в милионите, световно неизвестни издания от същия вид. Главният недостатък на книгите е всъщност - некоректно и съвършено невярно говорене/описване на БДСМ- сексуални практики. Не знам дали авторката е направила такива фалове по темата просто от непознаване на материята, или умишлено (за да бъде по-смилаемо за масова публика), но ако на това се вържат хлапетиите - може да има и някои доста неприятни последствия. Ха дано няма.
С "научна цел" изгледах и филма... Е, такъв смях в киносалон не бях чувала, откакто ходих на премиерна прожекция на "Мисия Лондон".  :lol: :lol: :lol:

П.П. Сега излиза и 4-та част от тази поредица де, да не вземеш да я пропуснеш ;)
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #670 -: Юни 19, 2015, 16:09:50 pm »
Ех, че хубава темичка, а аз чак сега да я видя :)

Нимика, много кофти, че е ограничен достъпът до библиотеката :/ аз съм в англия, където библиотеките са отворени 5-6 дни в седмицата, (6 за да бъдем точни), и единственият почивен ден винаги е през седмицата (понеделник-петък), т.е. събота и неделя винаги е отворено. Работят и до по-късничко.

Ще е супер, ако в бг библиотекарската професия еволюира и стане посменна. 1ва, 2ра смяна и т.н. Хем повече работни места, хем по-достъпно.

47 усмивки, племенницата ти английски ли учи или е в чужбина. Аз като учител, бързам да дам следния съвет. Намерете книга от задължителния лист за лятно четене. Ако сте в бг и учите английски, намерете книга от списъка и я прочетете в оригинал на английски. Хем ще е на нивото на 14г, хем ще подпомогне учебния процес. Ако сте в чужбина, същото :) аз четох "animal farm" и малкият принц с 12 годишно дете, и двете са книги за "възрастни", за да се разбере съобщението м/у редовете, трябва да се чете в контекст, но английският беше лесен и книгите забавни. Сигурна съм, ще изводите, които децата си водят, когато четат "анимал фарм" са различни, от тези, които ние си водим, но това е книга, която всеки трябва да прочете :)

Ягодка, и аз ги имам нюансите в киндъла, но още не съм ги почнала. Обичам да ходя и в библиотеката и да чета списания. Сега съм на вълна списание "scientific american", защото съм запокитена временно в Америка...

В момента книга не чета, но като видях темичката и не св стърпях да коментирам :) поздрави
Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
*
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #671 -: Юни 19, 2015, 17:47:55 pm »
Dodich, "Светлината..." не съм я завършила още, защото аз имам лошия навик да чета по 2-3 книги едновременно и сменям от време на време посоката :lol:. Понеже тя е обемиста книга, ми е неудобно да я размотавам из градския транспорт и прочетох междувременно "Лятна книга" и "Честна измама" (и двете на Туве Янсон). Специално за превода обаче, не мисля, че е толкова зле; поне за мен е достатъчно разбираема и не дразни, докато минаваш по редовете. Разбира се, най-вероятно, не може да се сравнява с оригинала - само фактът, че е на друг език, променя някакси звученето на книгата.
Смайли, Алекс, благодаря за отзивите. Аз още като прочетох първите 2 страници (тези, с накратко изнесените факти), малко ми стана тъжно, не знам защо. Ама, ще си я прочета цялата, а и вие ме жегнахте. После ще споделя :wink:
"Не ми казвай, че небето е лимитът, след като има стъпки на Луната."
"И все пак, докато имам дъх, топя ледените цветя по прозорците си, защото имам душа, която не може да не се надява.”
“Sad birds still sing.”
*
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #672 -: Юни 19, 2015, 17:56:50 pm »
Сега съм на тази. От доста време се каня да я прочета. Дано не ми дойде натоварваща.
Абсолютни фантасмагории, изопачаване на действителността, булеварден стил на писане.
Като цяло ЛФ залага на демонизиране на даден проблем с цел търсене на популярност.
Като автор за мен е слаба и книгите й се четат, точно защото залага на скандалното, пошлото, жълтото.
Чела съм още една нейна книга, но й забравих заглавието. Същата боза.
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #673 -: Юни 19, 2015, 18:34:58 pm »
Makiyaki, племенничката е в България, но мисля, че и е рано да чете сериозни книги в оригинал. В списъка за 8 клас май са само български автори, ако може да се вярва на този списък. Иначе другата седмица ще й дадат списъка от самото училище, в което ще бъде.
http://www.libvar.bg/teen/srednoshkolski/8/8klas.html

На Людмила Филипова съм чела Анатомия на илюзиите и много ми хареса. Не я намирам за жълта авторка. Спомням си, че в офиса си разменяхме книги да четем и все на някой му е интересно едно, на друг друго, но тази й книга си спомням, че се хареса на всички.
Стъклени съдби също ми беше интересна в началото, но втората половина ме изгуби. В книгата са цитирани доста източници. Има публикувани интересни материали отзад. Художествената измислица е преувеличена разбира се и е някакъв много краен и невероятен случай (точно като книга или филм), но данните, които са цитирани едва ли са измислени.

ПП. Сега отворих и видях, че съм стигнала до 406 стр. и така съм я зарязала (книгата е 432 стр. без приложенията отзад).
*
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #674 -: Юни 19, 2015, 23:13:02 pm »
47 усмивки,

14г е 9-10 клас в Англия, слагам линк с книгите, които 14 годишните четат: http://www.emanuelparents.org.uk/design/pdfs/Library_recommended_9_2012.pdf

Не съм чела нищо от него, но дано си харесате нещо, не знам колко са достъпни, но ако не намерите, мога да пробвам да се регистрирам ОН-лайн в библиотеката и да ви пратя паролата и юзъра и да пробвате да я наемете от бг. По принцип електронната книга я четеш на електронно устройство и като ти изтече срока (мисля че е 4 седмици) просто ти изчезва от устройството :) пиши ми ако си харесате нещо от списъка, а не може да го намерите :)

А "animal farm" се чете в училище мисля че след 8ми клас в Англия, но тук тръгват на 5, така че около 12 годишни я четат. За мен е сериозна кника :) а малкият принц се води "книга за деца" --> нищо подобно, според мен е книга за всички възрасти. Той също се чете в гимназията, даже може и в началното да беше...забравила съм.
« Последна редакция: Юни 19, 2015, 23:19:37 pm от makiyaki »
Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
*
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #675 -: Юни 21, 2015, 15:03:05 pm »
Момичета, някой да може да помогне да се "докопам" до "Едно дърво расте в Бруклин". Книгата е на Бети Смит от 1943год. По всички книжарници ме режат, защото не е издавана от години и едва ли ще бъде. Благодаря предварително.
"Не ми казвай, че небето е лимитът, след като има стъпки на Луната."
"И все пак, докато имам дъх, топя ледените цветя по прозорците си, защото имам душа, която не може да не се надява.”
“Sad birds still sing.”
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #676 -: Август 22, 2015, 15:36:13 pm »
Някой чел ли е книгата на Олга Недялкова "Ожени го ако можеш" ? :)
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #677 -: Август 22, 2015, 18:04:56 pm »
.
« Последна редакция: Август 22, 2015, 18:08:05 pm от *vera »
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #678 -: Август 25, 2015, 13:36:19 pm »
  Ако не си чела „Другата Болейн„ ,няма да разбираш „Наследството на Болейн„.От друга страна е доста объркващо,защото има и нови и стари герои,но става смесване на имена и постоянно търсиш връзка кой ,кой е.Другото което е, има стари герои представени в друга светлина,абе...не знам какво да ти кажа ,ама са хубави книгите.Хем имат голяма връзка,хем не чак толкова.  :lol: .Аз „другата Болейн„ я четох септември и не мога да си я спомня с подробности,но определено трябва да си я чел за да разбираш другата, иначе ще се забатачиш.
  А що се отнася до цените на книгите,направо са кошмарни.Отдавна спрях да си купувам книги ,взимам си от библиотеката.Направо ме боли сърцето да дам 15лв. ,за една единствена книга.А и после се чудя къде да ги прибирам.Определено откакто се записах в библиотеката,чета повече от преди.
*

    Eille

  • *
  • 916
  • Понякога мечтите се сбъдват двойно!
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #679 -: Септември 03, 2015, 08:53:44 am »
В момента чета "Вярната принцеса" на Филипа Грегъри.

Отдавна чета на четец, препоръчвам!