0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #620 -: Ноември 12, 2014, 19:03:56 pm »
абе аз нещо не можах да я харесам съвсем Алиенде.
С коя книга започна?
Аз я харесвам като разказвач. Но, признавам, че една-две книги не ми бяха чак толкова увлекателни.
Отдавна не съм я чела.

Сега съм на любимите ми фентъзи и фантастика - на десетата книга съм от "Хрониките на Амбър".
След това ме чака третата книга от поредицата за "Рама" на Артър Кларк.

Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #621 -: Ноември 12, 2014, 22:54:36 pm »
Стефи, аз като ученичка четох "Вино от глухарчета" и имам някакъв много приятен спомен, макар да съм забравила подробности от сюжета. Искам да я повторя, защото си купих продължението,  но нея намирам за сега. Ще ми е интересно дали пак ще ме развълнува.
Тази Изабел Алиенде не е ли някак съмнително продуктивна? След "Къщата на духовете" не  се ли повтарят някак или по-скоро-бледнеят другите неща. Аз само съм попрехвърляла, да ме простят, почитателите й. Може би трябва да я попрочета повече, преди да пиша мнение.
"Хамамът Балкания" на Владислав Баяц е последнатс книга която прочетох цялата. Препоръчвам на тези, които обичат историческа проза и се вълнуват от преплитането на съдбите на различните етноси на Балканите.
*
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #622 -: Ноември 13, 2014, 09:37:31 am »
Дочитам "Кривата на щастието" от Иво Иванов. Книгата е сборник със статии основно за Телеграф. Много са вдъхновяващи и с интересни и малко известни факти. От там задълбах на тема едно индианско мексиканско племе и си закупих Родени да тичат от Кристофър МакДугъл, но тя още чака ред.
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #623 -: Ноември 14, 2014, 16:31:35 pm »
StefiZ, горещо ти препоръчвам" Къщата на духовете" от Алиенде. Според мен тя разказва невероятно и макар, че вече бях гледала филма, като взех книгата, ужасно много ми хареса. След това изчетох и останалите 2 -Портрет в Сепия и забравих акка се казва третата, в момента.
Иначе аз приключих трилогията "50 нюанса сиво", която изчетох буквално на 1 дъх и сега чета нещо в другата крайност -Холографската вселена, където се обясняват много гледни точки към квантовата физика и т.н.
« Последна редакция: Ноември 14, 2014, 17:00:21 pm от meshko106 »
<br />[link=http:
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #624 -: Ноември 14, 2014, 16:44:32 pm »
StefiZ, горещо ти препоръчвам" Къщата на духовете" от Алиенде. Според мен тя разказва невероятно и макар, че вече бях гледала филма, като взех кникагата, ужасно много ми хареса. След това изчетох и останалите 2 -Портрет в Сепия и забравих акка се казва третата, в момента.
Дъщеря на съдбата  :P
Аз също харесвам трилогията.
*

    Eille

  • *
  • 916
  • Понякога мечтите се сбъдват двойно!
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #625 -: Ноември 14, 2014, 17:05:11 pm »
Езикът на цветята  Автор: Ванеса  Дифенбо
Това е последната книга, която прочетох. Много ми хареса - разказва историята на едно момиче, отраснало в приемни семейства и домове.

Аз от Алиенде абсолютно нищо не съм чела, май ще си сваля Къщата на духовете, да видя ще ми тръгне ли четенето. Филма също не съм гледала.


Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #626 -: Ноември 14, 2014, 17:10:20 pm »


Аз от Алиенде абсолютно нищо не съм чела, май ще си сваля Къщата на духовете, да видя ще ми тръгне ли четенето. Филма също не съм гледала.

Филмът също е много въздействащ, с невероятни изпълнения на Мерил Стрийп , Джереми Айрънс, Глен Клоуз, Уинона Райдър, Антонио Бандерас, Хоакин Финикс.  И него много го харесвам.
<br />[link=http:
*
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #627 -: Ноември 15, 2014, 10:20:17 am »
Да, филма е хубав, книгата не съм чела, друго четох от нея, но не помня заглавието :oops:
една приятелка й е фенка и ми ги пробутваше :lol:
50 нюанса сиво е ок, леко се чете, за един прочит става, но аз лично очаквах повече след първата книга, другите две леко забозяват :lol:
Абе голяма съм претенция явно, но е факт че всичко е до настроение.
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #628 -: Ноември 17, 2014, 09:40:51 am »

50 нюанса сиво е ок, леко се чете, за един прочит става, но аз лично очаквах повече след първата книга, другите две леко забозяват :lol:
Абе голяма съм претенция явно, но е факт че всичко е до настроение.
Да, първата книга е много различна и вероятно трябваше да спре с нея. Споделям мнението за останалите 2, ама си бях любопитна, та ги изчетох.  Сега чакам да видя с нетърпение филма. Излиза през февруари. Гледах трейлъра и ми се струва, че са успели да уловят есенцията, ама ще видим.
<br />[link=http:
*
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #629 -: Ноември 17, 2014, 18:32:14 pm »
Пред "50 нюанса сиво" ми се реди трилогията на Силвия Дей "КРОСФАЙЪР" някак по-интересно написана.
"Аз вещицата" на Дебора Харкнес ме заплени, за мое нещастие третата книга още не е излязла на български.
*
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #630 -: Ноември 23, 2014, 21:30:38 pm »
На един дъх изчетох "Стъпки в пясъка":

Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #631 -: Декември 07, 2014, 13:51:24 pm »
Приготвила съм да чета "Любов"на Елиф Шафак.





Бореща се за една мечта.
*
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #632 -: Декември 07, 2014, 15:12:28 pm »
И аз съм я приготвила, но на английски. Давай да четем заедно, за да обменяме впечатления!

Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #633 -: Декември 09, 2014, 09:47:04 am »
blue_sky,  хайде :) ,ще бъде интересно.





Бореща се за една мечта.
*
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #634 -: Декември 09, 2014, 09:53:58 am »
Аз леко съм се преместила във фантастичната литература явно, ще започвам третата книга "Черен лебед" на Ришел Мийд
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #635 -: Януари 03, 2015, 19:22:23 pm »
 blue_sky, Atlanta,
Отключихте любопитството ми с "Любов" на Елиф Шафак, дайте впечатления!
Аз прочетох "Чест" от същата авторка на един дъх! Препоръчвам!
Сега чета "Черно мляко" нещо не ми върви така леко, но ще я дочета... май малко на инат и защото още пазя добрите впечатления от "Чест"
« Последна редакция: Януари 03, 2015, 19:24:24 pm от cofee lungo »
Има във морето на детските игри бисерче, което ни прави по–добри!
*
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #636 -: Януари 08, 2015, 12:48:30 pm »
Напоследък попадам на хубави книги. Ето кои препоръчвам:

- "Селцето", Кир Буличов
- "Устоите на земята", Кен Фолет
- Трилогията "Милениум", Стиг Ларшон
- "Хрониките на Амбър", Роджър Зелазни

С "Любов" не ми потръгна и я зарязах в началото. Не че не е хубава, просто не е моята книга.
« Последна редакция: Януари 08, 2015, 12:51:26 pm от Елфи »
*

    Eille

  • *
  • 916
  • Понякога мечтите се сбъдват двойно!
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #637 -: Януари 08, 2015, 15:57:04 pm »
И аз сега по празниците прочетох Устоите на земята и на мен много ми допадна. Четох също и Анастасия - за руската принцеса Анастасия Романова. Ще ги потърся и другите, има ли ги в читанка инфо?


Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #638 -: Януари 08, 2015, 16:16:30 pm »
"Сексът и градът" - и аз да споделя за това голямо, голямо разочарование.
Точно както Мери казва, и за такива книги си трябва майсторство, няма какво ..
*
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #639 -: Януари 08, 2015, 19:50:32 pm »
Eille, има ги всички, без "Селцето".
Ако искаш, ще ти я изпратя на мейла.