0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Вливания с Имуновенин в София?
« Отговор #40 -: Април 02, 2009, 16:49:24 pm »
Благодаря за съвета
Аз вчера вечерта го сложих навън, защото ако го бях оставила цяла нощ в хладилника ни който нещо не е наред и подържа много ниски температури със сигурност щеше сутринта за е замръзнал. Затова като станах днес го преместих и като се прибера ще търсим вариант да го дам за съхранение в някой близък с нормален хладилник. Ще се обадя да питам от там където го взех дали нещо не му е станало и дали са фатални дните в които е престоял на стайна температура…


Re: Вливания с Имуновенин в София?
« Отговор #41 -: Април 02, 2009, 21:24:20 pm »
Да, най-добре попитай там където го произвеждат (НЦЗПБ), дали е било фатално, че не е съхраняван в хладилник няколко дни. Също, можеш да видиш ампулите дали са променили цвета си и ако са мътни това е знак, че не стават. Докато намериш на кого да ги дадеш за съхранение, пробвай да ги сложиш в кутия и да ги заградиш с опакован лед от хладилника, който така или иначе само лед прави.  :wink:
Re: Вливания с Имуновенин в София?
« Отговор #42 -: Април 03, 2009, 11:57:28 am »
Намери къде да попитам и за мое щастие всичко е наред, не са се повредили и им намерих и място на съхранение. Сега поне ще съм спокойна, че не сме хвърлили на боклука 500лв. :D


Re: Вливания с Имуновенин в София?
« Отговор #43 -: Април 03, 2009, 16:41:46 pm »
Радвам се, че стана така и от гледна точка на парите, а и най-вече от гледна точка на твоето здраве и безопасност. Късмет!  :hello:
*

    Benche73

Re: Вливания с Имуновенин в София?
« Отговор #44 -: Април 03, 2009, 18:01:33 pm »
Споделям моя опит, вливане на имуновенин 40 ампули януари 2008, стойности на ТАТ в норма,  МАТ > 1000 ,  септември 2008 МАТ продължава да има стойности по - големи от 1000. Така че , не таете надежда , че ще спаднат с времето.
Re: Вливания с Имуновенин в София?
« Отговор #45 -: Април 03, 2009, 22:25:24 pm »
Benche и аз имам същото чувство, но пък от друга страна не ми стиска да спра.Може пък вливките да имат някакво друго действие /скрито за очите../. и да си свършат своята работа. На мен ми е чудно каква точно е разликата между ТАТ и МАТ. Защо при някой ТАТ е по-висок, а при други МАТ? кое на какво влияе??? Ще питам док.следващия път.
Re: Вливания с Имуновенин в София?
« Отговор #46 -: Април 04, 2009, 01:51:19 am »
Аз си мисля, че ефекта от терапията с имуновенин зависи и от броя на вливанията и от дозировката. Но тъй като няма една точна определена схема за всички, а и предвид факта, че това е биологично средство за имуномодулиране, резултатите са противоречиви.
При мен например преди терапията ТАТ и МАТ бяха около два пъти и половина над нормата. След няколко вливания ТАТ пада малко по малко и е около път и половина над нормата, а МАТ влезе в норма.
Прочетох, че ТАТ(anti-TG) е абревиатура на тиреоглобулинови антитела, а МАТ (anti-TPO) микрозомални антитела. Как обаче си взаимодействат не ми е ясно.
Сега ще ви провокирам с един въпрос. Колко от вас, които имат Хашимото имат амалгамени пломби?
Попаднах на изследване  http://www.anapsid.org/cnd/thyroid/thyroid-mercury.html, според което премахването на живачните пломби при пациенти с Хашимото води до намаляване на антителата. Аз лично имам една такава пломба и сега се чудя дали да я махна, или не.
Re: Вливания с Имуновенин в София?
« Отговор #47 -: Април 05, 2009, 15:56:12 pm »
Момичета трябва да си закупя имуновенин, а съм от провинцията. Можете ли да ме ориентирате къде се намира НЦЗПБ /в близост до къде/, тъй като там е по-евтин.
Re: Вливания с Имуновенин в София?
« Отговор #48 -: Април 05, 2009, 17:43:04 pm »
Намира се в близост до паметника Васил Левски т.е като застанеш на кръговото, се тръгва в посока Подуене и точно срещу парка "Заимов" (сега "Оборище") е сградта на НЦЗПБ. Адресът е бул. “Янко Сакъзов” 26 ако отидеш на www.bgmaps.com ще видиш точно къде се намира.
« Последна редакция: Април 05, 2009, 17:45:15 pm от blueocean »
Re: Вливания с Имуновенин в София?
« Отговор #49 -: Април 06, 2009, 14:53:22 pm »
И аз имам една такава пломбичка и още тази седмица ще гледам да и видя сметката.
На мен ТАТ ми беше в нормите миналата година лятото само МАТ беше над и то май 3 пъти. От както почнах да пия лекарствата ми се качиха, но след интралипида разликите бяха драстични, а сега като влея и тома чудо се моля да не скочат до небето.
Изобщо не мога да си обясня как става този номер с тези антитела мисля си, че повече никога няма някой да ми влезне в норма … :x


Re: Вливания с Имуновенин в София?
« Отговор #50 -: Май 16, 2009, 13:29:31 pm »
Ето и моите контроли на 25ден след вливането
ТАТ от 505 е скочил на 620, а МАТ от 230 е скочил на 470. Просто полудях от нерви толкова ме е яд, че го направих това вливане. И сега какво да правя вместо нещата да се оправят те стават още по зле.. :?



*
Re: Вливания с Имуновенин в София?
« Отговор #51 -: Май 17, 2009, 21:19:45 pm »
Здравейте момичета, при мен вливането на Имуновенин явно се отразява добре.Първото изследване на 1 януари 2009 Total NK беше 773, при горна граница 430,след вливане на 40 ампули Имуновенин преди/ замразеният ми трансфер-неуспешен/на  1 април стойностите бяха паднали на 282.Незнам дали в следствие на него Анти-кардиолипин IgM от 14.34 е влязъл в норма на 5.8 или са се повлияли и от имуностимулиращата терапия ,която Доц.Конова ми назначи.Определено мисля да продължавам да вливам Имуновенин преди трансфер и дано следващия път да забременея  :D