0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните 101
« Отговор #440 -: Октомври 02, 2019, 12:07:21 pm »
Слънцеее честито. Много се радвам. Всичко ще е наред този път. За кринона слагай го. И аз го слагах до към 12 седмица. За сега приемай всички лекарства, пък те като му дойде времето ще ти ги спират полека лека. Пак честито и леко бременеене.
Лина почивай повече и никакво колело повече ;)
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #441 -: Октомври 02, 2019, 12:22:44 pm »
Слънчице добре дошла миличка.Браво на малкото човече. Можеш да отдъхнеш сега малко. Лека и безпроблемна бременност ти желая. 
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #442 -: Октомври 02, 2019, 12:36:32 pm »
Слънчице, добре дошла сред нас. Браво на бебчето, нека си расте и да се роди здраво и пухкаво сладкишче.
Лина, да ти се накарам и аз. Как така ще караш колело. Напрягаш и стягаш корема така. Разходка е най добрия вариант 🙂
*
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #443 -: Октомври 02, 2019, 14:05:46 pm »
Слънчицето, ах, колко чаках официално да пишеш! Помня как ме беше страх, в началото, да пиша и само четях, тази тема. Честито ти <3, да не караш колело като мен :) Кринона е до 12 гс. Ходи много , след като го сложиш,защото аз май не съм ходила достатъчно и в 13 гс, ме чистиха мануално, защото бях задръстена от него-не че боля, но не е най-приятното усещане. Слънца, Павла, Джулс, Танче, Мише,Маги повече никакви колела. Не са ми пускали никакви изследвания нито в  МД, нито в Надежда  8O  Иначе ТСХ се е качило малко, магнезий и б12 в норма.Качвам резултатите. Виждам, че нормите са различни, от тези на Мишето. На мен само 1вото взимане беше от вената, другите две , на ОГ, бяха от пръст -казаха ми, че защото съм бременна така. Малко странно. Иначе няма индекс на околоплодни води, по ехографа разбраха. Питах ако % трябва да сравним, казаха над половината били. Четох в нета, че е или диабет или бъбреци или наистина намалено количество прием на течности при мен (което го има и почвам да налягам водата) или инфекция или доста по-страшни неща. чакам тази, от надежда да ми звънне да видим кога по-рано може да ме види.
*
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #444 -: Октомври 02, 2019, 14:58:07 pm »
Слънчице, добре дошла.Много се радвам за теб!

Както са писали момичетата Кринона до 12-та седмица.Разходки умерено, хубава храна, доколкото е възможно и така.

Лина, нищо не са направили с това взимане от пръста.Бременна или не се взима все от вената.Сега всичко е било на вятъра и натоварването и изследването.Направо ме втрещяват тия хора!

*
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #445 -: Октомври 02, 2019, 15:25:32 pm »
Е стига де, как все съм такъв прецедент на доктори. Всичко ли трябва да си проверя преди да ида на манипулация? А това най не го обичам. Да се правя че разбирам от всичко. Баси как се нервирах. Знаете, не мрънкам особено, ама това натоварване много зле го понесох. Чудя се дали да не вляза в майчин дом. Вече наистина не знам какво да правя:( чувствам се безсилна и ми се реве направо!
*
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #446 -: Октомври 02, 2019, 16:41:48 pm »
Според мен към момента няма смисъл от влизане в болница.Следи се, почивай и ходи само на едно място.Намери лекар на който да имаш доверие!
Всичко ще се оправи!

*
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #447 -: Октомври 02, 2019, 16:57:02 pm »
Така е Маги- много е важно доверието. При мен - лошо нещо изтече , сложих и ежедневна превръзка но не съм суха. Дойдох да изчакам да ме видят на уреда, за ФМ дано влезна.
*
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #448 -: Октомври 02, 2019, 17:19:43 pm »
Всяка бременна е с течение. Аз съм така от втория месец. Ти се засилва, ти намалява. Ако вчера не те бяха хвърлили в шаш и паника, днес нямаше да му обърнеш внимание. Говори с лекарите сериозно, искай тестове за водите.
Прегръдки!

*
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #449 -: Октомври 02, 2019, 18:55:29 pm »
Слънце, хайде и тук официално добре дошла!


Лина, ама на теб така ти тръгна от преди да забременееш. То не бяха кросмач, то не бяха тежки терапии за леки фактори тромбофилия, то какво ли не беше. Спри се при един лекар и си стой при него. Аз не знам защо така те наплашват. Надявам се пак да е фалшива тревога. Купи си превръзки, които индикират ако има изтичане на амниотична течност.
За ОГТТ- аз не го направих в началото, защото не искаха да ми взимат венозна кръв и 3те пъти. То с периферна можеше и сама вкъщи да си го направиш. Изчакай малко и си го пости пак, но както трябва.
Вит б 12 ти е нисък, ТСХ леко висок, но ти не си на лечение, нали?
Пиши какво е станало. Ако няма изтичане- вземи си нещо вкусно, отиди си вкъщи, изпъни се на дивана и си пусни един филм.
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #450 -: Октомври 02, 2019, 19:38:44 pm »
Лина, на теб вече ти писах, така че сега само ти изпращам прегръдки и целувки 😘😘😘
Слънчице, много се радвам, че вече си при нас и честито сърчице, да расте здраво и силно  :bighug:


*
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #451 -: Октомври 02, 2019, 20:52:44 pm »
Момичета, Благодаря ви за подкрепата. Направихме още един тест за изтичане на околоплодни води-отрицателен. Ще пуснЕм МБ  другата седмица- явно в спешното не им се занимаваше да взимат :) докторката се учуди че двама преди това са написали за намалени води. Прати ме на ФМ -всичко в норма, имаме си девойка- потвърдено-200гр. Подозира урина или цервикална слуз а може и кандидата да не сме преборили.Абсолютно нормален обем на водите. Ами в крайна сметка съм спокойна вече.  Трябва да видя тези превръзки, Павла.   Още веднъж искам искам да ви благодаря-страхотни сте. Мишинка, да и аз затова се ядосах но утре ще говоря с ендокринолога и ще пиша пак. Галкайте коремчета- аз ще проверявам съчинение на една второкласничка.  :lol::lol:
« Последна редакция: Октомври 02, 2019, 21:27:03 pm от Lina88 »
*
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #452 -: Октомври 03, 2019, 00:01:54 am »
http://amniosenseblue.com/
 Има и други видове и марки.
*
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #453 -: Октомври 03, 2019, 20:15:20 pm »
Мерси, Павла. Другите другарчета, как сте днес? Слънце, кога ще правиш ОГ? Танче, преминаха ли болежките? Пускала ли си магнезий и пиеш ли такъв? Аз днес поднових б12то и докато сготвя и сложа мина времето, в което можеше да звънна на ендокриноложката. Иначе не съм на терапия за тсх, досега беше под 2 или 2.
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #454 -: Октомври 03, 2019, 21:53:00 pm »
Лина, добре съм. Много рядко ме боли. Да, пия магнезий, разтворим на Биолектра, но ще питам АГ за някъкав друг. Ще видим какво ще каже. Теб отпусна ли те корема?
Аз от началото до сега пък все едно съм стомашно разстроена. Не ме върти корем, но каквото и да хапна си го изкарвам в почти течно състояние. Не знам вие как сте? Рядко ще  ми се случи да е нормално.
« Последна редакция: Октомври 03, 2019, 22:55:47 pm от Татяна Павлова »
*
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #455 -: Октомври 03, 2019, 22:43:31 pm »
Мен тая вечер ме направиха на луда.Двете ритаха едновременно и накрая какво ритнаха не знам ама ме изпратиха в тоалетната.Стана ми лошо, гадене, гадости.Направо почвам да се плаша.Те стават все по-силни.Само да изкарам до 37-ма седмица, пък да тичам до тоалетната.

Re: Тема на бременните 101
« Отговор #456 -: Октомври 04, 2019, 07:08:40 am »
Лина направих до аз ОГТТ. В норма са неща, макар и доста към горната граница на 60 мин. Другата седмица съм на преглед и ще видим какво ще каже докторката. Бях се притеснила малко, че тръгвах към цистит и пуснах една стериална орина, но и тя беше чиста и с повечко вода всичко мина. Е и аз минах през дежурния лекар ама психически се чувствах облекчена. Бебка е добре, расте си, нямам търпение вече да почне да ме подритва.
Танче аз пък през цялата бременност съм или със запек или с доста твърди изпражнеия. Изписаха ми някакви прахчета с магнезии та поне те доста ме облекчиха. Мисля, че ще е добре да кажеш на следящия ти лекар какво е положението при теб.

*
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #457 -: Октомври 04, 2019, 11:47:58 am »
Слънцемое и аз имам трудности с тоалетната,ама откакто ям чиа с кисело мляко ,от вечерта накиснати и сушени сини сливи се пооправи работата.Ям и ябълки и салати също.
Аз още пия фолиева киселина и вит Д,трябва ли да пия и други витамини,забравих да питам доктора,а чак в края на месеца ме вика пак.
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #458 -: Октомври 04, 2019, 12:00:02 pm »
Слънце аз вече съм ок с тоалетната. И аз ям доста плодове и то сливи, грозде, ябълки, нектарини, чакам с нетърпение цитросите...
Продължавай с фолиевата и с вит.Д, на мен в началото ми изписаха фемибион 1, сега съм спряла всички витамини, фолиева и абсолютно всичко и съм на фемибион 2. Малее мен в начакото ме викаха през 2 седмици, ти чак края на месеца. Как издържаш не знам. Аз до сега все през около 2-3 седмици на преглед. После ми се събират 2 последователно заради жк и ФМ и някакси живея от преглед до преглед.
*
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #459 -: Октомври 04, 2019, 14:06:51 pm »
Така работи моя доктор,веднъж на три седмици е прегледа ако няма нещо притеснително .
След 13 седмица всеки преглед е ФМ,оглежда подробно всичко и дава диск и снимка,което ми допадна,ама аз нали ходя и при една странна птица ,която ми дава балничен и тя пък ме вика другата седмица за изследвания.Не ги броя дните до прегледа,чувствам се добре,чета книги, от библиотеката вземам,излизам и си накупих един куп маски за лице,серуми и тем подобни и се мацотя и се подмладявам с всеки изминал ден :D.