0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Въпросът ми е следният :имам две деца от различни мъже. С бащата на първото ми дете, което е на 4,5 години , не поддържам връзка от доста време а не е виждал детето от 3 години. Никога не  е изявявал желание за това,но за съжаление детето носи неговото име.Не сме имали брак.Настоящият ми прител ,с когото живея на семейни начала и от който също имам дете, има желание да осинови първото ми дете. От  гледна точка на биологичният му баща не смятам, че ще има проблем,той не го е искал и дори не знае,как изглежда то. Ако някой знае ,каква е процедурата и има ли право човекът с когото живея, но без брак, да осинови първото ми дете, ще Ви бъда много благодарна.
Въпросът ми е следният :имам две деца от различни мъже. С бащата на първото ми дете, което е на 4,5 години , не поддържам връзка от доста време а не е виждал детето от 3 години. Никога не  е изявявал желание за това,но за съжаление детето носи неговото име.Не сме имали брак.Настоящият ми прител ,с когото живея на семейни начала и от който също имам дете, има желание да осинови първото ми дете. От  гледна точка на биологичният му баща не смятам, че ще има проблем,той не го е искал и дори не знае,как изглежда то. Ако някой знае ,каква е процедурата и има ли право човекът с когото живея, но без брак, да осинови първото ми дете, ще Ви бъда много благодарна.
Здравей!Не съм много запозната с процедурите по осиновяването на дете,но мисля,че ако родителите нямат брак, то неможе да се осинови.Трябва просто да подпишете/да сключите граждански брак.
*
Мисля, че ако бащата е признал детето и то носи името му, значи има и родителски права над него. В такъв случай, трябва първо да се заведе дело, за да му се отнемат родителските права (като причина може да се посочи, че не се интересува от детето) и едва след това мисля, че е възможно и без брак партньорът ти да го осинови. Всичко това обаче са само мои разсъждения. Консултирай се с адвокат!

Успех!

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
ако биологичния баща подпише може, иначе водите дело и ако го спечелите може
аз бях пълнолетна, когато пожелах да приема имената на бащата, който ме е отгледал
няма да изпадам в подробности, но не успях да си сменя имената  :x
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Бащата, дава съгласието си. Той е говорил с негов познат адвокат и той му е казал,че е много трудно при положение,че нямаме брак. От негова страна -проблеми няма ,той е съгласен. Интересува ме има ли вариант ,за осиновяване, без да сключваме брак и някой наясно ли е ?
*
много хора са наясно, но тваят адвокат не е сред тях ...
едно лице може да бъде осиновено от двама души, единствено ако те се намират в брак.

Има и хипотеза за осиновяване на дете от съпруг на родител,но вие не сте женени
« Последна редакция: Февруари 16, 2011, 21:43:28 pm от Fussii »
В очакване ....