0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Дали съм бременна? - 8 част
« Отговор #260 -: Ноември 08, 2014, 08:45:45 am »
Никакво отказване!! И този резултат може да се приеме за успешен,до някъде,но по-важното е ,че е полезен.Улеснява много бъдещият ви успех.Пожелавам ти го скоро. :D
/www.mamaibebe.com][/url]
*
Re: Дали съм бременна? - 8 част
« Отговор #261 -: Ноември 10, 2014, 01:41:10 am »
Здравейте момичета,

пиша за първи път. Средата на 30те съм, с ендометриоза, две лапароскопии и изваден апендикс. Въпреки това през последните година - две промених тотално живота си - здравословно хранене, без алкохол, кафе, така или иначе не пуша, повече позитивизъм, спорт и други. Наистина се чувствах много добре. И както въобще не планувахме (с приятелят ми се пазехме по време на овулация) - чудо забременях за първи път през живота си! За съжаление ембрио не се разви добре и му спря сърчицето и се наложи да направя аборт в 9гс по медицински причини. Казаха ми да изчакам 3-6 месеца преди да опитам пак. Нямах търпение, след като се съвзех от загубата. По стечение на обстоятелствата - сватба, работа и други чак този месец не се пазихме. Опитах се да си следя овулацията, но тези лентички май не успях да ги използвам съвсем правилно. Все пак шанс има, надявам се!!!

И след многото предистория да дойда на запитването ми :) По принцип цикълът ми е на 26 дни (след аборта), но последните години след последната лапароскопия имам едно ръждиво прицапване, което се увеличава прогресивно до денят на цикъла. Вече нямам толкова болки както преди, но за сметка на това губя много кръв. Така, днес вече са минали 3 седмици от последният ми цикъл и имам леките придърпвания (радост!!!!, но може и да си внушавам, тъй като само по темата чета) и днес едно много леко розово и после бледо кафеникаво прицапване (дано е имплантиране на яйцеклетката в матката). Но имам и остри болки в десният яйчник, но там имам и доста сраствания! Последният път ми дадоха утрогестан, защото прогестерона ми бил нисък и затова прицапвам преди цикъл. (Не са ме изследвали). Или ще ми дойде или съм бременна и имам недостиг на прогестерон. Или е извънматочна и затова ме боли остро в дясно. Иначе нямам никакъв апетит и съм се вглабила в тази болка и се чудя как ще мине тази седмица!!! Дано видя тези така бленувани чертички! Възможно ли е ниските нива на прогестерон да причинят недоразвиване на ембрио? На своя глава да започна пак Утрогестан? Така ми се иска да знам.....

Всеки съвет или просто подкрепа са добре дошли!

Сърдечно благодаря и се извинявам за дългият пост :)
*
Re: Дали съм бременна? - 8 част
« Отговор #262 -: Ноември 10, 2014, 08:10:52 am »
Добро утро, съжалявам за загубата ти и ти пожелавам скоро да се радваш на двете чертички! Относно ниското ниво на прогестерон - хубаво е да се пусне изследване, за да се види нисък ли е наистина. Но не трябва да си на Утрогестан. От друга страна щом тези месеци сте почнали да работите за бебе, по-добре не си прави експерименти да спираш назначената ти схема, за да провериш какво е нивото му. Щом лекарите са преценили, че зацапването е свързано с ниското ниво на този хормон, ги послушай. Ако до няколко месеца не успееш да забременееш, е хубаво да се посъветваш с репродуктивен специалист. По принцип  ниските нива на прогестерон пречат на имплантацията и са една от причините за ранни аборти.
Успех!
*
Re: Дали съм бременна? - 8 част
« Отговор #263 -: Ноември 10, 2014, 16:01:21 pm »
Благодаря ти, Kati_vm!

Утрогестанът ми беше назначен по време на бременността. Не съм приемала никакви синтетични хормони от 6 месеца. Просто никой не се заема с моя случай (така били 20% от жените, или ще свикна или ще вляза по-скоро в критическата  8O :? :lol: ), а и аз не съм много по хапчетата вече :)
Вчера прочетох, че жълтото тяло расте над овулиралият яйчник, така че и това може да предизвиква болката. Днес е по поносимо. А някой знае ли кога най-рано мога да си пусна кръвен тест, за да отчете?
Благодаря Ви   :)
*
Re: Дали съм бременна? - 8 част
« Отговор #264 -: Ноември 10, 2014, 16:03:22 pm »
А някой знае ли кога най-рано мога да си пусна кръвен тест, за да отчете?
Кръвен тест най-рано 11 дни след доказана овулация.
Успех и хубав резултат! :D

"Единственото изкушение, което никой никога не е успял да победи, е надеждата."
Ромен Гари
Re: Дали съм бременна? - 8 част
« Отговор #265 -: Ноември 12, 2014, 12:46:54 pm »
Здравейте момичета, ходих на преглед, водя се плодно сакче. След 2 седмици пак на преглед да чуем сърце, боже как ще издържа не знам. Благодаря за подкрепата, всичко добро и успех ! :wink:
*
Re: Дали съм бременна? - 8 част
« Отговор #266 -: Ноември 12, 2014, 13:06:43 pm »
ivi9010, много се радвам, че всичко е наред!  :)
Желая ти лека и спокойна бременност  :),
това е темата, в която пишат бременните момичета: Тема на бременните №93
Разбира се, ако имаш желание, включвай се и в тази тема, да ни даваш кураж  :D

Re: Дали съм бременна? - 8 част
« Отговор #267 -: Ноември 12, 2014, 14:55:21 pm »
Здравейте момичета, ходих на преглед, водя се плодно сакче. След 2 седмици пак на преглед да чуем сърце, боже как ще издържа не знам. Благодаря за подкрепата, всичко добро и успех ! :wink:
Честито миличка, толкова се радвам за теб   :D Сега само спокойствие и много, много положителни мисли. Ако имаш нужда от съвет винаги ще помогна.
*
Re: Дали съм бременна? - 8 част
« Отговор #268 -: Ноември 12, 2014, 18:22:51 pm »
Честито ivi9010! Много се радвам за теб и лека бременност :)

Момичетa,
не се сдържах и направих тест за бременност Presto тази сутрин. Първо беше отрицателен, което естествено ме натъжи но след около час го погледнах отново (не знам дори защо го запазих) и имаше втора бледа но видима розова черта. Знам, че вече е невалиден но нали е чувствителен само ако има наличие на ЧГХ?
Разбира се не мога да се зарадвам, защото продължавам да прицапвам кафеникаво течение с някакви люспички от вчера :( До цикъла ми остават два дни...
Ще намеря сили и начин да изчакам да ми дойде или да видя чудото (дай Боже!), но ме притеснява това зацапване и с един аборт зад гърба ми ми се иска да взема мерки навременно, да не би да навреди....

Иначе не ме хваща сън от няколко дни преди 2-3 не заспивам и в 7 сутринта съм будна  8O И потдържам 37-37.2 ТТ, точно като предният път!

Дано има надежда! Всеки коментар е добре дошъл! Благодаря Ви  :D

Успех на всички :)
« Последна редакция: Ноември 12, 2014, 18:43:10 pm от Bella Isabella »
*
Re: Дали съм бременна? - 8 част
« Отговор #269 -: Ноември 12, 2014, 19:54:39 pm »
Честито ivi9010! Много се радвам за теб и лека бременност :)

Момичетa,
не се сдържах и направих тест за бременност Presto тази сутрин. Първо беше отрицателен, което естествено ме натъжи но след около час го погледнах отново (не знам дори защо го запазих) и имаше втора бледа но видима розова черта. Знам, че вече е невалиден но нали е чувствителен само ако има наличие на ЧГХ?
Разбира се не мога да се зарадвам, защото продължавам да прицапвам кафеникаво течение с някакви люспички от вчера :( До цикъла ми остават два дни...
Ще намеря сили и начин да изчакам да ми дойде или да видя чудото (дай Боже!), но ме притеснява това зацапване и с един аборт зад гърба ми ми се иска да взема мерки навременно, да не би да навреди....

Иначе не ме хваща сън от няколко дни преди 2-3 не заспивам и в 7 сутринта съм будна  8O И потдържам 37-37.2 ТТ, точно като предният път!

Дано има надежда! Всеки коментар е добре дошъл! Благодаря Ви  :D

Успех на всички :)
Здравей, ако не ти се засили зацапването до два дни, пусни кръвен тест. Ако тестът покаже бременна стийност го повтори след 48 часа. Успех!
Re: Дали съм бременна? - 8 част
« Отговор #270 -: Ноември 12, 2014, 20:36:04 pm »
Честито Иви желая ти една лека и безпроблемна бременност  :cloud9:

Make an ovulation ticker
Дядо го няма-04.08.2015 г.
*
Re: Дали съм бременна? - 8 част
« Отговор #271 -: Ноември 14, 2014, 16:09:13 pm »
Мили момичета,

май съм бременна :) :) :)

Уринен тест бледа втора черта до петата минута. Кръвен 118,9 mIU/ml. И това смятано от последният ми МЦ е 3гс 5ден  :oops:
Докторът не видя нищо още, защото е рано. Но съм с Устрогестан 2x2 заради прицапването.

Ще чакам тихичко да се потвърди! Дай Боже всичко да е наред :)

Исках само да споделя  :D :D :D

Ако някой знае тези стойности на ЧХГ как му се струват, да сподели ще съм благодарна  :)
*
Re: Дали съм бременна? - 8 част
« Отговор #272 -: Ноември 14, 2014, 17:20:04 pm »
Кръвен 118,9 mIU/ml.
...
Ако някой знае тези стойности на ЧХГ как му се струват, да сподели ще съм благодарна  :)
Този резултат е много хубав. Стойността му трябва да е над 1000, за да се види на УЗ.
Честито, бременна си! :D

"Единственото изкушение, което никой никога не е успял да победи, е надеждата."
Ромен Гари
*
Re: Дали съм бременна? - 8 част
« Отговор #273 -: Ноември 14, 2014, 17:32:25 pm »
Мили момичета,

май съм бременна :) :) :)

Уринен тест бледа втора черта до петата минута. Кръвен 118,9 mIU/ml. И това смятано от последният ми МЦ е 3гс 5ден  :oops:
Докторът не видя нищо още, защото е рано. Но съм с Устрогестан 2x2 заради прицапването.

Ще чакам тихичко да се потвърди! Дай Боже всичко да е наред :)

Исках само да споделя  :D :D :D

Ако някой знае тези стойности на ЧХГ как му се струват, да сподели ще съм благодарна  :)
Честито! Стойността е отлична!
Re: Дали съм бременна? - 8 част
« Отговор #274 -: Ноември 14, 2014, 20:50:50 pm »
Честито Белла!много бременна стойност е даже  :wink: желая ти безоблачна бременност и пухкав финал  :cloud9:

Make an ovulation ticker
Дядо го няма-04.08.2015 г.
*
Re: Дали съм бременна? - 8 част
« Отговор #275 -: Ноември 14, 2014, 22:45:16 pm »
Ако някой знае тези стойности на ЧХГ как му се струват, да сподели ще съм благодарна  :)
Bella Isabella, чудесно ЧХГ  :D, честито!
В тази статия има информация за нарастването на хормона и калкулатор:
Хормонът на бременността - ЧХГ (hCG) 

Желая ти лека и спокойна бременност!  :D
« Последна редакция: Ноември 14, 2014, 23:05:52 pm от marsi »

*
Re: Дали съм бременна? - 8 част
« Отговор #276 -: Ноември 15, 2014, 00:06:18 am »
Благодаря ви най-сърдечно!

Дано от вашите усти в Божиите уши :)

Утре планирам да изненадвам милото с новината!

Не мога да спра да се усмихвам, само се моля всичко да е наред!

Благодаря отново!
*
Re: Дали съм бременна? - 8 част
« Отговор #277 -: Ноември 15, 2014, 08:49:14 am »
Честито Иви, Честито Бела! Лека и безпроблемна желая и на двете ви и живо и здраво бебче на финала  :sleepingbabyboy: :sleepingbabygirl:

*
Re: Дали съм бременна? - 8 част
« Отговор #278 -: Ноември 15, 2014, 08:53:34 am »
Много бременни тука  8O!!! Честити ви ++++  :D :D Спокойна и безпроблемна  до края :D.
/www.mamaibebe.com][/url]
Re: Дали съм бременна? - 8 част
« Отговор #279 -: Ноември 15, 2014, 18:42:50 pm »
Много бременни тука  8O!!! Честити ви ++++  :D :D Спокойна и безпроблемна  до края :D.

Леле каква трепетна радост нахлу във мен като се върнах в темичката и видях колко бъдещи мами вече си имаме!  :bfp  : preggo  Честито на всички благословени мами! Безпроблемна до края и пухкави бебоци на финала!  :hug2: