0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Седмицата в която ще дойде Баба Марта * 23.2.-1.3.09.*
« Отговор #40 -: Февруари 25, 2009, 00:00:35 am »
На Кристина тортата беше от Росита - разкошна. Но ей на, в суматохата ми излезе тогава от ума какъв пълнеж имаше.
Но сега имам повод до другия РД да им опитам всички торти  :mrgreen:

Ето я:

Re: Седмицата в която ще дойде Баба Марта * 23.2.-1.3.09.*
« Отговор #41 -: Февруари 25, 2009, 00:09:55 am »
Да се включа и аз за тортите. Смея да твърдя, че Росита са една от фирмите които много добре си изработват детските торти/разбирасе с редки изключения/. Виждала съм много техни торти и честно казано са доста добри.
Ето тази торта е една от най-поръчваните, независимо от коя сладкарница



На живо варианта на росита е най-добър в сравнение с другите сладкарници.

ani4ka не се притеснявай. :wink:
« Последна редакция: Февруари 25, 2009, 00:13:07 am от Cvetelina »
*
Re: Седмицата в която ще дойде Баба Марта * 23.2.-1.3.09.*
« Отговор #42 -: Февруари 25, 2009, 09:21:59 am »
Не се притеснявай - не се притеснявай, ама то е все едно да отидеш прегладнял на ресторант, да си поръчаш муска и да ти липсват картофките в нея  :lol:
Цвети, аз го видях този котарак и доста ми хареса, но се чудех как ще изглежда на живо... Ще звънна сега да питам дали има възможност да корекции по фасона  :)
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Седмицата в която ще дойде Баба Марта * 23.2.-1.3.09.*
« Отговор #43 -: Февруари 25, 2009, 11:10:46 am »
верно клоуна е суперски
абе, Зори, важното е да са вкусни
и аз имам други представи за торта, ама каквото предлагат, такова ползваме
да са живи и здрави децата, другото е суета- мой любим пасаж от една съфорумка
днес гледах нашето Фуси в Часа на мама- Фусита, както винаги неотразима и думи на място
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Седмицата в която ще дойде Баба Марта * 23.2.-1.3.09.*
« Отговор #44 -: Февруари 25, 2009, 11:35:31 am »
Хахахаха - току ще във фейсбука си сложих заглавие: Суета...любимият ми грях ( от Адвокат на дявола ) :) Както и да е, нашата сага с тортите днес ще приключи, тъй като говорих с цеха и се съгласиха да ми сменят модела  :lol:

Джам, пропуснах да кажа, че тортата ви е много хубава, ама аз в 100гр сладки не се и съмнявам ;) Лощото е, че няма как да капарирам торта при тях, като не съм в Сф :(

Еххх...пък аз се отплеснах по Гала и пропуснах Часът на мама :(
*
Re: Седмицата в която ще дойде Баба Марта * 23.2.-1.3.09.*
« Отговор #45 -: Февруари 25, 2009, 13:32:57 pm »
И аз гледах Часът на мама. И тъй като непознавам Фуси лично.
Си помислих че е тя ... като казаха че детенце се казва Никола  :D
Много ми хареса начина по който говори.  :wink:

На нас ни никнат зъби.  8O
От 2-3 дни Андрея е непоносима мислех, че е гладна постоянно реве, нервна е, неспи. (Имам проблем с едната гърда направих възпаление, след като ми наяде зърното и сега от тази гърда цедя и давам с биберон. Не ми стига кърмата и през ден на едното хранене ми се налага да я дохранвам.)
И днес незнам какво ме накара да надникна в устата и.
За моя най-голяма изненада видях че са наболи долните два резци. Не е ли рано или просто детето се развива бързо. Аз чаках да и свършат коликите и да си почина малко преди зъбите, а тя каква стана  :lol:


Re: Седмицата в която ще дойде Баба Марта * 23.2.-1.3.09.*
« Отговор #46 -: Февруари 25, 2009, 13:59:08 pm »
Гери, супер за мъниченцето, добре дошъл у дома. Може да си е по-спокоен от Ели по характер и да не капризничи много. Аз съм казвала и преди, че на мен Дани сам ми идваше много, толкова грижи и внимание изискваше, то и досега си е така. А после с Диманчето не усетих, че гледам бебе, такива като нея и 3 наведнъж мога да ги отгледам. Различни са децата, само да са здрави, с другото ще се оправим.

Джам, върха е тази торта на Марти, ужасно ми хареса! 100 гр сладки ги знам, че са добри в изработката, ама и ти си мнооо добър дизайнер :)
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*
Re: Седмицата в която ще дойде Баба Марта * 23.2.-1.3.09.*
« Отговор #47 -: Февруари 25, 2009, 15:13:56 pm »
Гери, много се радвам за вас. Нека малкия да е все така кротичък и послушен.
Ние започнахме седмицата със запушен нос, но иначе гърлото и гърдите са й чисти. Явно пак са зъбите, които си личи че много я мъчат. Промивам носа с физологичен разтвор и после дърпам сополите, т.е. водата, защото това тече от носа с помпичка, но понякога не ми дава да я докосна. Ама нещо много е упорита работата сополива този път, обикновено за два дни й минава, но сега е по-зле. Отделно и ние с баща й се натръшкахме с бони гърла и стана чудна картинка у нас. Сега има да си ги разменяме кой знае до кога.

Re: Седмицата в която ще дойде Баба Марта * 23.2.-1.3.09.*
« Отговор #48 -: Февруари 25, 2009, 18:52:18 pm »
Здравейте момичета и от мен  :D

Гери, браво на юначе Стефко. Сега да се гледате и всичко неприятно да е зад гърба ви.
Момичета благородно ви завиждам на огромния избор от торти които имате в България. Тук в Канада са много задръстени от към торти, нямат никакво разнообразие, всичките са правоъгълни торти, окрасени с различни бои и отгоре им слагат различни пластмасови фигурки на различни детски герои и това е. Това да ти направят самата тортат под формата на жабка, клоун, цветенце или каквото си пожелаеш, няма такова нещо и въпреки че до нашия рожден ден има още време, то избора ми е ограничен до еднообразни торти с пластмасови фигурки.
Зори на мен жабата страшно много ми хареса. Пожелавам на Жори да расте щастливо и здраво детенце.
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Седмицата в която ще дойде Баба Марта * 23.2.-1.3.09.*
« Отговор #49 -: Февруари 26, 2009, 00:20:37 am »
Гери  :hug2:, спокойно момче да е Стефко, браво на него...
Нека хапва и слуша, та и сърцето ти малко да си почине!

Фия :?, от тея секрети ми дойде до гуша, при нас са на пресъхване,
но "разстановката" която описваш я изпълнявам вече 3 та седмицада.
Да и минава бързо на наборката  :PЕличка!
Ти как си, ръката?
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмицата в която ще дойде Баба Марта * 23.2.-1.3.09.*
« Отговор #50 -: Февруари 26, 2009, 00:44:43 am »
Ние започнахме седмицата със запушен нос, но иначе гърлото и гърдите са й чисти. Явно пак са зъбите, които си личи че много я мъчат.

мда, а като им поникнат всичките 20 млечни зъба, ще се светнете, че има и вируси/бактерии, които причиняват само ринити (тоест, хрема), без да се засягат гърлото или гърдите.
но докато има още зъбки непоникнали, обяснението е винаги лесно и под ръка...

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    mecheto

  • ****
  • 753
  • на мама джудженцата
Re: Седмицата в която ще дойде Баба Марта * 23.2.-1.3.09.*
« Отговор #51 -: Февруари 26, 2009, 01:37:29 am »
Ние започнахме седмицата със запушен нос, но иначе гърлото и гърдите са й чисти. Явно пак са зъбите, които си личи че много я мъчат.

мда, а като им поникнат всичките 20 млечни зъба, ще се светнете, че има и вируси/бактерии, които причиняват само ринити (тоест, хрема), без да се засягат гърлото или гърдите.
но докато има още зъбки непоникнали, обяснението е винаги лесно и под ръка...
Джам, както винаги си права. Ето пресен пример: Преди 2 дни Алекс започна да вдига висока т-ра(39,2) и аз много се стресирах, защото я смъкваше само за малко. Така на следващия ден аз настоявах да заведем детето на лекар, а баща му вика" И за кво, да ни вземе 30евро и да ти каже че е от зъбите. Не виждаш ли какви лиги пуска." Ей, откачих! Хванах си аз детенце като замина той на работа и при доки. Изненада- детето има силно възпалени сливици, целите в гной! Айре беж по вечера да търся антибиотик, че тук много не им се работи до късно. Е, сега 2ри ден след антибиотика е по-добре. Та така, де. Докато доктора не каже че са зъбки, не го отдавам на тях!
« Последна редакция: Февруари 26, 2009, 01:39:42 am от mecheto »
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Седмицата в която ще дойде Баба Марта * 23.2.-1.3.09.*
« Отговор #52 -: Февруари 26, 2009, 07:49:41 am »
Ей Мече :hug2:, здрави да сте....да му минава на Алекс!

Джам, Митака беше точно с такъв вирус, секрети в изобилие,
чисти гърди и гърло. Успоредно с това и зъб изби.
И изобщо има ли вярно в това, че им пада имунитета при вадене на зъби
и си прибират де що има вирус около тях.
Лятото при избиването на първите два зъба беше точно с три вируса.
Винаги съм се чудела дали е така, или е просто съвпадение?
Твоето мнение какво е?
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Седмицата в която ще дойде Баба Марта * 23.2.-1.3.09.*
« Отговор #53 -: Февруари 26, 2009, 08:35:24 am »
Естествено, че няма нищо общо зъбоникненето със сополите и болестите. Все още може някой да ме изкара извън нерви като ми каже че детето му не е болно, то от зъбите видиш ли така точи едни големи сополи с месеци :x
Хрема над 10-14 дни си е задължително за изследване на секрет от нослето и повярвайте има ли бактерия каквото и да му капете в носа ефект няма. И не се подвеждайте да бутате в нослетата разни бабешки рецепти от рода на мед с лайка и тем подобни, това е абсолютно безумие.
Аз се отказах да образовам майките в градинката, но тук сме достатъчно интелегентни жени, за да се отнасяме разумни към децата си и заболяванията им. Така че си струва да се положат усилия :wink:

Сега да се пооплача малко, нашата кака тази седмица нали не е на градина и няма да ходи известно време заради бебето, та, незнам дали е възможно но за 5 дни това дете стана невъзможно. От вниманието ли е, това че е по цял ден с мен ли, незнам, но така се лигави и мрънка за щяло и нещяло, че на моменти ми идва да я напляскам.  :(
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмицата в която ще дойде Баба Марта * 23.2.-1.3.09.*
« Отговор #54 -: Февруари 26, 2009, 09:36:06 am »
mishanta, на база на личния си опит бих казала, че е съвпадение.
ето, в момента моят син е вече 6-ти ден с ужасно запушен нос, гърло и гърди чисти, няма Т, даже точи лиги периодично. класически случай на "зъбки" :) само дето вече си има 20 зъба момчето. трябва да проверя да не вади някой мъдрец ...  :lol:
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Седмицата в която ще дойде Баба Марта * 23.2.-1.3.09.*
« Отговор #55 -: Февруари 26, 2009, 09:55:49 am »
Ето как се узаконява корупцията: "Забавачките ще решават сами как да класират децата, казва Йорданка Фандъкова". Това ще важи, ако се приеме законопроектът, разбира се, за деца с еднакъв брой точки.
И как точно ще избират децата -по красотата на името ли?! 30%  квота за деца с предимства и то за останалите нищо няма да остане.  :x
<br />[link=http:
*
Re: Седмицата в която ще дойде Баба Марта * 23.2.-1.3.09.*
« Отговор #56 -: Февруари 26, 2009, 09:58:44 am »
Сега да се пооплача малко, нашата кака тази седмица нали не е на градина и няма да ходи известно време заради бебето, та, незнам дали е възможно но за 5 дни това дете стана невъзможно. От вниманието ли е, това че е по цял ден с мен ли, незнам, но така се лигави и мрънка за щяло и нещяло, че на моменти ми идва да я напляскам.  :(

Това се нарича скука и изисква абсолютно внимание на 200 %. Страшно е изнервящо, но това е положението. Ние сме нон стоп така, само когато сме навън има малко рахат, ама там пък е друга история и други изнервящи случки. Аз за какво искам да го давам на ясла, не че сме тръгнали де, то от с тез болести... :( :x

Аз дори не изчаквам 10-14 дни да текат сополи, а още на 7-ия пускам посявка.

Чеф леко раждане и безпроблемно адаптиране на всички с новият член на семейството.

Ние и двамата вървим към подобрение, дано ни се размине 3-тия АБ.

Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Седмицата в която ще дойде Баба Марта * 23.2.-1.3.09.*
« Отговор #57 -: Февруари 26, 2009, 10:21:20 am »
Мерси Наде, дано всичко да е наред, че малко ме е затресло шубето да не тръгнем да се раждаме баш по празниците :?

А иначе явно си права, когато си ходи на градина, мога да кажа че почти нямаме проблеми, не се лигави, не се тръшка, слуша в границите на разумното за възрастта... :wink:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмицата в която ще дойде Баба Марта * 23.2.-1.3.09.*
« Отговор #58 -: Февруари 26, 2009, 10:27:40 am »
не знам скука ли е или пренасищане. и ние с Мартин се гледаме от понеделник у дома. със сигурност му осигурявам много повече и по-разнообразни занимания от тези в яслата, но резултатът е пак писване и скучаене.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Седмицата в която ще дойде Баба Марта * 23.2.-1.3.09.*
« Отговор #59 -: Февруари 26, 2009, 10:32:38 am »
... когато си ходи на градина, мога да кажа че почти нямаме проблеми, не се лигави, не се тръшка, слуша в границите на разумното за възрастта... :wink:

И нашето батенце така... Понеже той все пак си има и у дома дружинка, положението е относително контролируемо, но пък писне ли му, се почва с нарочно пляскане с лъжицата в купичката с кисело мляко, умишлено обилно себе-обливане с чай и т.н. Кисело мляко няма само на лампата все още. А Диманка се научи да казва "баля" (беля) по този повод :)

Меченце, бързо да оздравява зетчето ми, да ми го пазиш :)
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07