0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: да поговорим за къс и дълъг протокол.
« Отговор #60 -: Април 11, 2010, 20:37:35 pm »
Момичета,спешно се нуждая от помощ :oops:Когато си поставяте инжекциите Декапептил подкожно - изгонвате ли въздуха или биете направо?
Извинявам се ако въпроса ми не е за тук,но тази вечер ми е първа инжекция, а забравих да попитам док :oops:
*

    Chandra

  • *
  • 1567
  • Безспирно е движението на живота..
Re: да поговорим за къс и дълъг протокол.
« Отговор #61 -: Април 21, 2010, 22:00:26 pm »
Здравейте! :) Бих искала да попитам и аз нещо за дългия протокол.

На мене ми изписаха два месеца преди процедурата противозачатъчни таблетки (Femigyne). Според плана трябва да приемам по 1 таблетка дневно от 10.03.10 до 07.05.10 без прекъсване.

Блокиращата инжекция (Золадекс) ще ми я поставят на 23.04.10 (този петък)... Изглежда, че ще трябва да продължа с противозачатъчните въпреки блокажа. Това нормално ли е? Чували ли сте за такъв подход?  Ако да, с каква цел се прави? А възможно ли е, да са се объркали при съставянето на плана?  :oops:

Още нещичко, което забравих да питам в клиниката...  :oops:
Аз приемам медикамент за щитовидната жлеза (Thyronajod 0,25). Знае ли някой, дали тези лекарства се пият и след блокажа и по време на стимулация?

Поздрави! :)



"Don't tell God how big your problems are...tell your problems how big your God is."

*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: да поговорим за къс и дълъг протокол.
« Отговор #62 -: Април 21, 2010, 23:35:55 pm »
Предполагам че продължаването на противозачатъчните е за да се таймира цикъла ти, според плана. Понякога след блокаж мензиса закъснява доста, което може да обърка графците.
Да, лекарствата за Тиреодита се приемат както обикновенно, няма връзка на приема на елтирокса със стимулацията.
Успех!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    Chandra

  • *
  • 1567
  • Безспирно е движението на живота..
Re: да поговорим за къс и дълъг протокол.
« Отговор #63 -: Април 21, 2010, 23:56:14 pm »
Благодаря за отговора!  :flower:
"Don't tell God how big your problems are...tell your problems how big your God is."

Re: да поговорим за къс и дълъг протокол.
« Отговор #64 -: Април 22, 2010, 11:46:56 am »
Благодаря за отговора!  :flower:
Здравейте момичета-днес приключи и моя опит-за жалост неуспешен-бях на Гонал но незнайно защо не реагирах добре на стимулацията т.е 2 фоликула,2 яйцеклетки,като само едната се оплоди и съответно трансфер на един ембрион-въпросът ми е има ли и други с такъв проблем и какъв е отговора -дали не съм с ИЯР или не са ми избрали подходящата терапия
*

    Chandra

  • *
  • 1567
  • Безспирно е движението на живота..
Re: да поговорим за къс и дълъг протокол.
« Отговор #65 -: Април 22, 2010, 12:49:59 pm »
Предполагам че продължаването на противозачатъчните е за да се таймира цикъла ти, според плана...

Ще разкажа, в случай че на някого му е интересно :) - днес говорих с една сестричка от клиниката и тя ми обясни, че противозачатъчните се продължавали и след инжекцията, за да не са толкова силни симптомите от блокажа, който един вид вкарва в "критическа възраст"...  

Дани19, съжалявам за неуспеха:( Причините за лошия отговор на стимулацията могат да бъдат най-различни... но аз не съм компетентна... - тук има много умни глави:), които ще ти отговорят по-точно...
(Но трябва сигурно да дадеш повече информацуия - хормонална картина, по какъв протокол беше опита...)
« Последна редакция: Април 22, 2010, 12:52:15 pm от Chandra »
"Don't tell God how big your problems are...tell your problems how big your God is."

*
Re: да поговорим за къс и дълъг протокол.
« Отговор #66 -: Април 23, 2010, 21:52:38 pm »
Аз бях по дълъг протокол. Блокажа беше с Декапептил. Като краен резултат от стимулацията с Гонал - 9 яйцеклетки, от които оплодени 5 . Върнати 3 ембриона.Резултат - неуспешен опит. Док. Стаменов каза, че не му харесва как съм отговорила на стимулацията. Тепърва ще решаваме проблема. И между другото цикъла след неуспешното инвитро ми дойде веднага, а сега ми закъснява вече с 55 дни. При вас така ли беше? Колко ви закъсня след неуспешен опит?
[link=http://www.mamaibebe.com][img noborder]http://www.mamaibebe.com/text/4b0030aa4d119.gif[/img][/link]
Re: да поговорим за къс и дълъг протокол.
« Отговор #67 -: Април 24, 2010, 10:22:49 am »
към Paele:имам два неуспешни опита
при първия ми опит на дълъг протокол, цикълът ми дойде на 30 ден, следващите 2 на 28 ден (пи принцип съм с продължителност 26-27 дена)
при втория опит на къс протокол, цикълът ми дойде точно на 28 ден.

*
Re: да поговорим за къс и дълъг протокол.
« Отговор #68 -: Април 28, 2010, 18:26:24 pm »
Здравейте , преди старта на дълъг протокол съм . Днес си взех резултат от микробиология на вагинален секрет. С ужас виждам че има бактериална инфекция. Хората са ми направили антибиограма и ми препоръчват да почвам АБ.Ами сега да изчакам ли до петък и да говоря с доктора?Незнам тази инфекция да не ми вкарат по-нагоре и да провалим опита?!?Иначе няма гъби и трихомонаси.Бактерията е Стрептококи агалактеа.
Re: да поговорим за къс и дълъг протокол.
« Отговор #69 -: Април 28, 2010, 22:16:53 pm »
Моя дълъг протокол беше пълен провал,за съжаление.Док каза ,че съм блокирана много и не изкарах нито един ф-л.В началото на стимулацията започнах с Е2-12 и на 8 ден падна на 4 :(.Стимулацията ми беше с 400Е пурегон.Тъжна работа.Пак се връщаме към ЕЦ.
*
Re: да поговорим за къс и дълъг протокол.
« Отговор #70 -: Май 11, 2010, 08:36:28 am »
Radosst - а не могат ли да направят блокаж с по-ниски дози от блокиращото лекарство?
На мен ми предстои опит по дълъг протокол и точно това ужасно ме притеснява. Ако ми сложат пълна доза Лукрин (золадекс) или нещо подобно, просто съм сигурна че повече от месец няма да ми дойде.
„Ние се раждаме в света на природата.
Второто ни раждане е в света на духа."



Re: да поговорим за къс и дълъг протокол.
« Отговор #71 -: Май 11, 2010, 11:34:16 am »
Мира предполагам,че може.При мен не се получи,но и аз отговарям лошо на стимулация по принцип.Дано при теб всичко да е наред.Стискам палци.
*
Re: да поговорим за къс и дълъг протокол.
« Отговор #72 -: Май 12, 2010, 20:44:12 pm »
Момичета, щом не отговаряте добре на дълъг протокол, защо не пробвате с къс протокол?
Re: да поговорим за къс и дълъг протокол.
« Отговор #73 -: Май 12, 2010, 20:52:38 pm »
Аз пробвах и късия,но пак реагирах лошо.От тогава сме само на ЕЦ.Док просто реши за последно да пробваме със стимулация и може би защото ЛХ ми скача много рано реши да сме на дълъг протокол,не знам.Сега си чакам цикъла и ще видим по кой път ще поемем.
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: да поговорим за къс и дълъг протокол.
« Отговор #74 -: Май 18, 2010, 09:41:32 am »
Момичета,защо блокажа винаги се  слага на 20-21 ден ?
« Последна редакция: Май 18, 2010, 09:43:48 am от nimika »


*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: да поговорим за къс и дълъг протокол.
« Отговор #75 -: Май 18, 2010, 11:51:03 am »
За да може депото, да блокира производството на ЛХ и ФСХ на хипофизата за следващите 28 дни. Тези хормони ще се добавят със стимулация като това цели хормонален контрол с цел производството на повече фоликули в що годе еднаква зрялост.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: да поговорим за къс и дълъг протокол.
« Отговор #76 -: Май 18, 2010, 13:16:25 pm »
evro , благодаря  .Предстои ми опит по дълъг протокол и се замислих , не  би ли  трябвало блокажа  да е съобразен с дължината на цикъла /овулацията,ама стига съм мислила  :lol:


*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: да поговорим за къс и дълъг протокол.
« Отговор #77 -: Май 18, 2010, 15:04:36 pm »
Предполагам си имала преглед, целта е да е след овулация, изключение е ановулаторния цикъл, но така си е по протокол.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: да поговорим за къс и дълъг протокол.
« Отговор #78 -: Май 18, 2010, 15:09:32 pm »
 :balk_81: , evro - в тази насока ми бяха мислите ,защото съм с дълъг цикъл и е възможно на 20 ден ову-то  да не е минало или да е точно  тогава .
Бях на преглед на 12 ден  и ми казахa да запиша час за 20ден за блокаж.Но  предполагам първо ще ме прегледат   и тогава ще кажат какво следва.


*
Re: да поговорим за къс и дълъг протокол.
« Отговор #79 -: Май 18, 2010, 23:51:05 pm »
Нимика,преди да ти сложат депото задължително ще те прегледат.
Успех!