0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Проблемите на FreshBreeze
« Отговор #140 -: Юли 03, 2006, 17:21:51 pm »
Фреши,ако има някакъв проблем с генетичните,най-добре е да посетиш доц.Кременски-много свестен човек и разбран.
*

    peti_pati

  • ****
  • 746
  • Обещах на Марианче-догодина на днешния празник
Re: Проблемите на FreshBreeze
« Отговор #141 -: Юли 06, 2006, 13:50:51 pm »
Фреши, извинявай, че чак сега отговарям, но шефа се опитва да ме умори от пътувания  :x :D. Ще ти пиша на лични, за да не разводняваме излишно тук :D.
Намерихме нашето синче.
Re: Проблемите на FreshBreeze
« Отговор #142 -: Юли 24, 2006, 17:53:56 pm »
Милички, взех да си мисля, че не ми е проблемът в НК клетките. След вливането на имуновенин отново нямам резултат, въпреки че се оказа, че сме таймирали опитите отлично :? Даже други месеци съм се чувствала "по-бременна", този съвсем нищо :?

Продължаваме с ин-витро :?
Благодаря ти, Бени!







*
Re: Проблемите на FreshBreeze
« Отговор #143 -: Юли 24, 2006, 20:22:42 pm »
Фреши, ти кога ще правиш инвитрото?
[link=http://www.mamaibebe.com][img noborder]http://www.mamaibebe.com/ticker.php/age/21469.gif[/img][/link]
*

    Danidan

  • *****
  • 1209
  • творец- щурец с малко щурче
Re: Проблемите на FreshBreeze
« Отговор #144 -: Юли 26, 2006, 14:03:16 pm »
Фреши, дано инвитрото е твоят шанс, вярвам в това!!!
Опитай се да си по-спокойна...знам колко е трудно, но като че ли все си мисля за теб, че може и психическият фактор да ти влияе...то при кой не влияе де...Не, че според мен това е основателна причина, но така си мисля нещо за теб...
Прегръщам те и ти желая две бебчета наведнъж скоро!!!
yahoo_17 yahoo_17 yahoo_17
Re: Проблемите на FreshBreeze
« Отговор #145 -: Юли 26, 2006, 14:10:38 pm »
Съжалявам Фреши  :( :( :(
Дано докато чакаш за ин-витрото чудото да стане  :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers: yahoo_17 yahoo_17 yahoo_17
 :bighug: :balk_21:
Re: Проблемите на FreshBreeze
« Отговор #146 -: Юли 28, 2006, 10:52:45 am »
Мерси мацки :D
Данидан, не съм се притеснила бе, мила, просто не очаквам чудеса. Емоционално съм стабилна и поне за себе си съм сигурна, че не ми е това проблемът :D Нито имам големи надежди, нито плача, като ми дойде. Просто следвам плана, който смятам за най-добър. Най-големите ми трудности са точно там - докато реша кое е най-добро за мен :D
Ин-витрото предстои, ама още не знам кога как точно :D
Благодаря ти, Бени!







*

    Danidan

  • *****
  • 1209
  • творец- щурец с малко щурче
Re: Проблемите на FreshBreeze
« Отговор #147 -: Юли 28, 2006, 10:58:43 am »
Извинявам се, Фреши...явно аз съм останала с друго впечатление,...отстрани... :wink:
Желая ти успех скоро, миличка!!!
Re: Проблемите на FreshBreeze
« Отговор #148 -: Юли 28, 2006, 11:02:26 am »
Мила Дани, няма нужда от извинения, моля ти се, знам, че изцяло от добри чувства го казваш :D Може да създавам такова впечатление, щото съм много открит човек и емоциите са ми винаги много видни, а и влагам доста страст в повечето въпроси. Но по отношението на борбата със стерилитета в по-дълбок смисъл съм много стабилна, така си мисля :D
Е, всички имаме моменти на колебания и лоши емоции, ама вие винаги ми помагате да се съвзема бързо :D
Благодаря ти, Бени!







*

    Danidan

  • *****
  • 1209
  • творец- щурец с малко щурче
Re: Проблемите на FreshBreeze
« Отговор #149 -: Юли 31, 2006, 22:30:17 pm »
Ами то няма нищо лошо...всички сме така...
Фрешчо, успех миличка!!!
:balk_21:
Re: Проблемите на FreshBreeze
« Отговор #150 -: Август 10, 2006, 10:02:21 am »
За инфо, проверих в Бодимед:

Изследват хомоцистин - 40 лева, пращат го в Германия;
Изследват Фолиева киселина и В12 - по 15 лева парчето.
Благодаря ти, Бени!







*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Re: Проблемите на FreshBreeze
« Отговор #151 -: Август 10, 2006, 11:00:15 am »
ще ги пускаш ли
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
Re: Проблемите на FreshBreeze
« Отговор #152 -: Август 10, 2006, 16:59:50 pm »
ще ги пускаш ли

Ами Лили, искам по принцип, ама сега нали пия фолиева и В12, сигурно трябва да се тествам, без да съм пила лекарства?
Благодаря ти, Бени!







*

    Danidan

  • *****
  • 1209
  • творец- щурец с малко щурче
Re: Проблемите на FreshBreeze
« Отговор #153 -: Август 10, 2006, 17:15:12 pm »
Фреши, това е страхотна идея, от която се надявам, че и аз ще се възползвам след време...
Защо да трябва да ги спреш...Аз мисля, че тъкмо сега е добре да ги направиш, защото ти знаеш, че имаш липса на фолиева, от генетичните.Сега просто ще разбереш дали приемаш нужното количество или ти е необходимо още! :wink:
« Последна редакция: Август 10, 2006, 17:19:38 pm от danidan »
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Re: Проблемите на FreshBreeze
« Отговор #154 -: Август 10, 2006, 21:07:21 pm »
а защо сега си включила В12. на мене ми казаха при положителен тест.
биеш ли си я или я пиеш. съгласна съм с дани, че сега е добре за да се види нивото им след като пиеш лекарства. и аз бих ги пуснала ама са ми кът бележките точно сега...
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
Re: Проблемите на FreshBreeze
« Отговор #155 -: Август 11, 2006, 10:26:06 am »
Лили, ами източникът ако ни е д-р Ковачева и на двете, затова така, или на теб Тодорова ти каза при положителен тест?
Щото по америакнските форуми всички пият комбинация от Фолиева, В6 и В12.
Донесоха ми от чужбина таблетки (Ковачева пък защо казваше, че били само на инжекции - тя каза след бременност, май защото била неудобна формата на приложение - инжекции).
За изследванията, при някои тази генетична мутация не увеличавала нивото на хомоцистина, така че най-добре ще е да знам без лекарства дали съм застрашена на този етап, затова си мислех да се изследвам "на чисто". Иначе 4 мг фолиева би трябвало да стигат, и без друго повече едва ли ще пия, има ли смисъл да се изследвам? А пък за В12 нали дефицитът му можел да се маскира от фолиевата киселина - та и по тази причина не е добре сега да го изследвам, си мисля.
А и бележките са важни, както казва Лили :lol:
Благодаря ти, Бени!







*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Re: Проблемите на FreshBreeze
« Отговор #156 -: Август 11, 2006, 11:04:20 am »
ами тя ковачева мноо странно ми говореше на мене. първо ми каза да почна веднага фк. аз й казах че я пия от няколко години но е 0.4. тогава тя каза да я спра и да не я пия известно време а да я почна като забременея 8O. после питах за В6 и В12 кога да ги почна и тя каза да зарежа всички лекарства и да си отместя съзнанието от това пък като забременея да ги почна 8O. нищо подобно не направих както се досещаш. почнах веднага фолиева от 4 и питах тодорова за останалото. тя каза че може В6 и В12 да се почнат при положителен тест. преди това фк е достатъчна.
твойто В12 в каква доза е. а В6 пак не разбрах пиеш ли и в каква доза пък него.
тука има комбинация на допел херц от В6, В12, фк и още нещо но като сравнявахме стойностите с дани В12 е в доста ниско съдържание в сравнение с ампулите. една ампула В12 е 1000 мг а в допел херц В12 е в пъти по-малко. не си спомням сега точната цифра но разликата беше огромна.
ти откъде си взе В12
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
*

    Danidan

  • *****
  • 1209
  • творец- щурец с малко щурче
Re: Проблемите на FreshBreeze
« Отговор #157 -: Август 11, 2006, 11:23:44 am »
Фреши, специално говорих с Тодорова по въпроса.Също и с Кременски, но те са по-незапознати май.Те ми обясниха, че В12 и В6 могат да се предозират и че е добре да се приемат само при бременност, евентуално.
Тодорова пък ми обясни, че на таблетки В12 е в доста по-ниски дози, затова препоръчват инжекции, които са в по-големи дози.Причината е както знаем, че фолиевата подтиска В12 и В6.Нужното количество В6 може да се приема на таблетки.
С Лили проверихме в една аптека и наистина се оказа така.Твоето количество В12 в какви дози е?
Аз пия фолиева 4мг вече 9 месеца и ми казаха да не я спирам до бременност, нататък знаете.
Със сигурност фолиевата ми е подтиснала В12, защото я пия от доста време.Следователно сигурно ще имам нужда от допълнителен прием В12, тоест инжекции, при бременност.
А ти кога мислиш да ги изследваш "на чисто", след като поне 2-3 месеца трябва, преди това?Нали пиеш фолиева?
Освен това аз мисля, че няма нужда да се пият В12 и В6 преди бременност, защото тези витамини могат да се предозират и не бих рискувала.
Според мен, няма нужда да се изследват след като вече не ги пием.То е ясно, че имаме недостиг, но това не ни е вредяло досега и се отключва само при бременност.Пък и ни личи, че сме си ок. :lol:
 
« Последна редакция: Август 11, 2006, 17:01:40 pm от danidan »
Re: Проблемите на FreshBreeze
« Отговор #158 -: Август 11, 2006, 17:47:11 pm »
Дани, значи, тази генетична мутация не води автоматично до проблем, затова препоръчват изследване най-вече на хомоцистина, поне така чета по чужди сайтове. Май с възрастта било по-вероятно да се превърне в проблем.
Добре де, чудя се защо по всички чужди сайтове на всички дават освен фолиева, също В6 и В12??
Жалко наистина, че в Бг все още няма повече специалисти, човек да чуе и друго мнение.
Иначе, Лили, витамините са както следва: В6 - 50мг, за него пише да се пие с прекъсване, по едно или две на ден, и това било 2500% от препоръчителната дневна доза. Тъй като ми стана много интересно как 2500%, прочетох някои статии, че нормално 1.9мг се водела дневната необходима доза за бременни, но при определени ситуации се пиели повечко, даже повече от 50 мг.
В12 ми е в разфасовка 1000мкг и пише, че това е 100% от необходимата дневна доза и да се пият 1-2 на ден.

За дозите попрочетох колко съдържат комбинираните препарати, които всички пият с МТХФР, и реших да пия по 1 на ден от двете. Въпреки че В6 пиеха и по 200мг някои.
Не знам защо могат да се предозират, нали са водноразтворими (или не?) но специално на В6 пише да се правят прекъсвания, а на В12 - не.

Донесоха ми ги от Англия иначе и не са много евтини - около 30+ лева някъде за двете.

А Ковачева на мен пък ми каза, че В12 направо при бременност (можело), щото бил на инжекции и не бил удобен.

Хммм  :? Споделяйте моля ако се сдобиете с някаква друга информация.

Иначе, Дани, нивото на хомоцистина си е добре да си го знаеш за по-нататък, и след забременяване - а сега съм направила всичко възможно и не виждам смисъл да го изследвам - едва ли могат да ми увеличат дозата на фолиевата още, да кажем :?
Благодаря ти, Бени!







*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Re: Проблемите на FreshBreeze
« Отговор #159 -: Август 11, 2006, 19:13:16 pm »
на В12 дозата ти е като на инжекциите - вече си го разбрала...обаче ако може да се включат момичета които вече са минали по този път (с инжекциите В12) и да кажат дали не са им били изписани по 1 инжекция седмично...нещо такова ми се върти в главата. абе стигнеме ли до + ще трябва пак да се говори и с конова и с ковачева и с тодорова.
за В6 нищо не знам (като доза) но предполагам че е стандартната която се продава в бг.
реално само 2 седмици ще си бременна без да знаеш и се съмнявам че това е чак такъв фатален срок за включване на другите В-та
преди това всъщност като компромисен вариант може да се включи комбинацията на допел херц защото както вече установихме количеството на В-тата е доста занижено и едва ли има опастност да се предозира.
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!