0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    lorra

малко съм объркана, помогнете ми
« -: Август 26, 2005, 10:41:52 am »
преди около година ми откриха ПКЯ !
 започна се лечение с диане , след 6 месеца се продължи на Ясмин !



Миналия месец ми направиха изследване на хормоните ..... като само прогестерона беше нисък... поради което в момента съм на  Сиофор и Дуфастон!


Наясно съм за какво ги пия и двете лекарства.... обаче вчера в един случаен разговор се оказа, че де факто  едно от двете хапчета играе ролята на противозачатъчно 8O !
 аз на идея си нямах и  :roll:  и останах неприятно изненадана.... понеже си мислех че вече ще можем да пробваме за бебенце!

Мили момичета, бихте ли ми помагнали да разбера защо така се опетлах .... :(


ПП регистрирах се... а постоянно ми дава грешка :?
малко съм объркана, помогнете ми
« Отговор #1 -: Август 26, 2005, 10:50:12 am »
Мила ето цитат от статия където пише малко за Сиофора : "Какво трябва да се направи за да се намали риска от захарен диабет тип 2 - подходяща диета, двигателен режим, отслабване на тегло и при нужда употреба на медикаменти подобряващи инсулиновата чувствителност. Такъв достъпен медикамент е Метформин /Сиофор/. "
А Дуфастона не е противозачатъчно, а се предписва за подобряване на Лутеалната фаза.
Но мнението ми за лечението ти като цяло е, че или не си обяснила на доктора, че искате бебе, или не си попаднала на подходящ доктор. За какво ще те тъпче с противозачатъчни цяла година недоумявам  :?
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

малко съм объркана, помогнете ми
« Отговор #2 -: Август 26, 2005, 11:08:26 am »
Цитат на: wassilena
За какво ще те тъпче с противозачатъчни цяла година недоумявам  :?


Васи, заради поликистозата.

Дуфастона може и да пречи на забременяването ако се пие в първата фаза на цикъла. Лора, от кой до кой ден го пиеш?
*

    lorra

ami...
« Отговор #3 -: Август 26, 2005, 11:14:22 am »
Цитат на: wassilena
Мила ето цитат от статия където пише малко за Сиофора : "Какво трябва да се направи за да се намали риска от захарен диабет тип 2 - подходяща диета, двигателен режим, отслабване на тегло и при нужда употреба на медикаменти подобряващи инсулиновата чувствителност. Такъв достъпен медикамент е Метформин /Сиофор/. "
А Дуфастона не е противозачатъчно, а се предписва за подобряване на Лутеалната фаза.
Но мнението ми за лечението ти като цяло е, че или не си обяснила на доктора, че искате бебе, или не си попаднала на подходящ доктор. За какво ще те тъпче с противозачатъчни цяла година недоумявам  :?




нали един от методите за лечение на ПКЯ са именно противозачатъчните?

не мисля че съм оставила грешно впечатление в гинеколажката ми, понеже още след първите 6м ( след диането) аз изрично казах:"вече искаме бебе"!!!!
а отговора беше:" айде направи и другите 6 м и тогава ще видим"

и след вторите 6 м когато отидох изречно казах: " и вече е време  за бебе , нали?"

ами дай да изследваме хормоните... и тн!

обаче въобще не стана на въпрос че Сиофора( пия го понеже съм с наднормено тегло) или Дуфастона( заради намаления прогестерон)...
отново ме запращат  да чакам още 6 месеца( е те останаха 5).... :(  :(  :(


и в момента съм толкова объркана....... :roll:  :cry:


ПП всеки път при прегледа... ми се виждаше по някоя огромна... или току що спукана киста :(
*

    lorra

..
« Отговор #4 -: Август 26, 2005, 11:17:37 am »
Цитат на: little_rabbit
Цитат на: wassilena
За какво ще те тъпче с противозачатъчни цяла година недоумявам  :?


Васи, заради поликистозата.

Дуфастона може и да пречи на забременяването ако се пие в първата фаза на цикъла. Лора, от кой до кой ден го пиеш?


от 14-ия броено след 1-иа менструален ден!
малко съм объркана, помогнете ми
« Отговор #5 -: Август 26, 2005, 11:19:13 am »
А колко дни ти е цикъла и кога ти е овулацията?
*
малко съм объркана, помогнете ми
« Отговор #6 -: Август 26, 2005, 11:22:22 am »
Имам една приятелка тук wa_wa. Тя доколкото си спомням пие Сиофор (оказало се, че проблема бил метаболитен при нея) и по нейните думи имало ефект - вече и са се нормализирали циклите и има ову. Надявам се да прочете темата и да се включи с мнение. Ще й насоча вниманието насам, когато ми се появи онлайн.
Късмет Лора!
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
малко съм объркана, помогнете ми
« Отговор #7 -: Август 26, 2005, 11:28:07 am »
Лора, не можах да разбера, кое от двете лекарства мислиш, че ти пречи и защо?


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    lorra

до little_rabbit
« Отговор #8 -: Август 26, 2005, 11:29:47 am »
цикъла ми , с въздействието на противозачатъчните беше около 24-26-27 дена ( преди тях около 28 -30-31)

като овулацията с противозачатъчните беше 11-12 дена

 а сега с  дуфатсона цикъла  е 29 дена , а овулацията... много ме е срам :oops:  не я засякох този месец... ( ваканции и тн)
*

    lorra

до Meli
« Отговор #9 -: Август 26, 2005, 11:37:31 am »
точно по тази причина от снощи се чувствам ужасно!

съвсем случайно разбрах от ухо на ухо ( нали знаете как става) , че друга гинеколожка се е изказала по моя случай, че не трябва да очаквам забременяване докато съм на тези хапчета... понеже едното ( и аз не знам кое) действало като противозачатъчно
*

    lorra

мерси
« Отговор #10 -: Август 26, 2005, 11:40:12 am »
Цитат на: cygnus
Имам една приятелка тук wa_wa. Тя доколкото си спомням пие Сиофор (оказало се, че проблема бил метаболитен при нея) и по нейните думи имало ефект - вече и са се нормализирали циклите и има ову. Надявам се да прочете темата и да се включи с мнение. Ще й насоча вниманието насам, когато ми се появи онлайн.
Късмет Лора!


ще се радвам много ако и тя се включи по темата
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: до Meli
« Отговор #11 -: Август 26, 2005, 11:54:04 am »
Цитат на: lorra
съвсем случайно разбрах от ухо на ухо ( нали знаете как става) , че друга гинеколожка се е изказала по моя случай, че не трябва да очаквам забременяване докато съм на тези хапчета... понеже едното (и аз не знам кое) действало като противозачатъчно


Не надавай ухо на слухове и животът ти ще е по - лек.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
малко съм объркана, помогнете ми
« Отговор #12 -: Август 26, 2005, 11:54:32 am »
Цитат на: little_rabbit
Цитат на: wassilena
За какво ще те тъпче с противозачатъчни цяла година недоумявам  :?


Васи, заради поликистозата.
....

То е ясно Зайно, ама аз досега не съм чула някой да се е излекувал от поликистоза, още повече пък с противозачатъчни. И като се има предвид, че тя иска бебе.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

малко съм объркана, помогнете ми
« Отговор #13 -: Август 26, 2005, 11:57:55 am »
Цитат на: wassilena
То е ясно Зайно, ама аз досега не съм чула някой да се е излекувал от поликистоза, още повече пък с противозачатъчни. И като се има предвид, че тя иска бебе.


Има, има  :D
Re: до Meli
« Отговор #14 -: Август 26, 2005, 12:10:15 pm »
Цитат на: Meli
Цитат на: lorra
съвсем случайно разбрах от ухо на ухо ( нали знаете как става) , че друга гинеколожка се е изказала по моя случай, че не трябва да очаквам забременяване докато съм на тези хапчета... понеже едното (и аз не знам кое) действало като противозачатъчно


Не надавай ухо на слухове и животът ти ще е по - лек.



 :lol: аз се опитвам да не се подавам на слухове ама нали знаеш че е една да те настъпят по мазола а съвсем друго по прясна пришка :wink:


-------------
изпитанието (в лицето на почивката) закалява характера

 :wink:  ( можеше и завинаги да си остана на почивката :P )
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: до little_rabbit
« Отговор #15 -: Август 26, 2005, 12:54:20 pm »
Цитат на: lorra
цикъла ми , с въздействието на противозачатъчните беше около 24-26-27 дена ( преди тях около 28 -30-31)

като овулацията с противозачатъчните беше 11-12 дена

 а сега с  дуфатсона цикъла  е 29 дена , а овулацията... много ме е срам :oops:  не я засякох този месец... ( ваканции и тн)


Ако си имала овулация по време на прием на противозачатъчни ще си чудо на природата :dontknow:
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: до little_rabbit
« Отговор #16 -: Август 26, 2005, 13:04:51 pm »
Цитат на: manhattan
Цитат на: lorra
цикъла ми , с въздействието на противозачатъчните беше около 24-26-27 дена ( преди тях около 28 -30-31)

като овулацията с противозачатъчните беше 11-12 дена

 а сега с  дуфатсона цикъла  е 29 дена , а овулацията... много ме е срам :oops:  не я засякох този месец... ( ваканции и тн)


Ако си имала овулация по време на прием на противозачатъчни ще си чудо на природата :dontknow:

да и аз това си помислих.
 Как разбра за въпросните овулации
<br />
Re: ами сега де
« Отговор #17 -: Август 26, 2005, 15:57:24 pm »
ами вярно овулация няма ама и призници ли няма?
 аз и секреция и др. симптоми си ги имам :wink:


пък и като бях на гинеколог точно около този ден , тя ми каза че съм в подготовка за овулация ( нормално е нали? - като ми се удължава цикъла без хапчетата)


и наистина голяма глупост написах преди за което ще се скрия под бюрото от
 :oops:
*

    wa_wa_gost

малко съм объркана, помогнете ми
« Отговор #18 -: Август 26, 2005, 17:35:27 pm »
здрасти,
аз съм момичето, за което Cygnus говори. Аз съм на почти същата схема като теб- пия сиофор по 3 на ден и утрогестан три пъти по 2 на ден от 16 ден.
Сиофорът определено ми действа добре- преди нямах овулация според базалната температура, сега имам. При мен действа добре и по отношение на килограмите, които ми бяха в повече.
Тъй като имам проблеми и с прогестерона- нисък е, вече 4 месеца приемам и прогестерон във втората част на цикъла.
За мен специално схемата на лекарствата и избора им е добра, защото виждам ефект.
Н знам кое са ти казали, че действа като противозачатъчно, но поне аз не знам и не съм чела за такова нещо.Между другото при повечето жени със СПКЯ е добре да се приема прогестерон във втората част на цикъла, защото ровейки се из нета попаднах на мнение, че при тях има по-висок процент на спотнанни аборти.
Пий лекарствата, ако ще те направи по-спокойна си направи консултация с друг гинеколог или ендокринолог!
Поздраи
малко съм объркана, помогнете ми
« Отговор #19 -: Август 27, 2005, 10:57:29 am »
Цитат на: wa_wa_gost
здрасти,
аз съм момичето, за което Cygnus говори. Аз съм на почти същата схема като теб- пия сиофор по 3 на ден и утрогестан три пъти по 2 на ден от 16 ден.
Сиофорът определено ми действа добре- преди нямах овулация според базалната температура, сега имам. При мен действа добре и по отношение на килограмите, които ми бяха в повече.
Тъй като имам проблеми и с прогестерона- нисък е, вече 4 месеца приемам и прогестерон във втората част на цикъла.
За мен специално схемата на лекарствата и избора им е добра, защото виждам ефект.
Н знам кое са ти казали, че действа като противозачатъчно, но поне аз не знам и не съм чела за такова нещо.Между другото при повечето жени със СПКЯ е добре да се приема прогестерон във втората част на цикъла, защото ровейки се из нета попаднах на мнение, че при тях има по-висок процент на спотнанни аборти.
Пий лекарствата, ако ще те направи по-спокойна си направи консултация с друг гинеколог или ендокринолог!
Поздраи


привет и благодаря за написаното от теб!
 аз също  останах с впечатление че дуфастона ми е за задържане на яйцеклетката ...

...успех с лечението и ще ти стискам палци за в бъдеще:)