0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 15
« Отговор #200 -: Юни 19, 2018, 17:24:40 pm »
Здравейте момичета! Излезнаха ми резултатите от инсулинова резистентност и понеже нищо не разбирам ги качвам да си кажете мнението. Благодаря предварително!
Аз съм с Инсулинова Резистентност. Открих я преди 3 години... Направи консултация с Ендокринолог. Завишен ти е инсулина. За забременяване мисля, че не е проблем. С много бременни с ИР съм говорила. Лично аз не съм на хапчета. Ендото в Токуда каза, че не съм за лекарства. Свалих 33 кг след като я открих. Сега съм +18 от свалените 33 и пак ще почвам диетите, защото ИР е Пред Диабет тип 2 и храни с висок гликемичен индекс изобщо не трябва да се ядат. С бебетата не знам как съм, но диетолог успях да стана....
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 15
« Отговор #201 -: Юни 19, 2018, 17:27:46 pm »
Момичета,вечерта преди изследването ядох шоколад и шоколадови бисквити,абе направо си вечерях със сладко. Въобще изключих че съм на изследване сутринта. Според вас може ли затова да са такива резултатите или не дават такова отражение?
Не! Гарантирам ти го това. До 2 часа след бърз въглехидрат в случая сладкото , което си яла снощи И трябва да падне. При теб не пада. Това се нарича ИР. След първата кръв , ако захарта е Пк натоварват с глюкоза през устата, за да видят дали на 180мин И ще се върне в норма. При теб не е в норма....Това е ИР или пред диабет от тип 2.
Re: Правим опити за бебе - Тема 15
« Отговор #202 -: Юни 19, 2018, 19:02:12 pm »
Много ви благодаря за отговорите ! В събота съм при мойта докторка и ще ги коментирам с нея резултатите. Иначе аз не мисля че имам да свалям килограми,това изследване го направих защото го искаха от болницата в която ходя.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 15
« Отговор #203 -: Юни 19, 2018, 20:06:51 pm »
Милиарда, ти питай докторът ти, но все пак иди и на ендокринолог.  На мен докторът ми каза, че нямам ИР. Но е ендокринологът освен това ми каза, че имам проблем със захарта. И ако попаднеш на добър ендокринолог, ще ти гледа всички изследвания.  Дори фплоколуметриите ми гледаше, ако имам тънка лигавица да изпише нещо. Казвам добър, защото първата ендокриноложка погледна само това, за което имах съмнение. И ми взе двойно повече пари. Така че силно препоръчвам на горнотракийките  д-р Георгиев във второ ДКЦ (срещу р-т Стадиона) в Пловдив.
Ива, добре е прогестеронът. Изглежда, че е имало овулация
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе - Тема 15
« Отговор #204 -: Юни 19, 2018, 21:13:44 pm »
Катя дж права сте всичко е различно за всеки. Днес направих запитване в Надежда. Часовете са чак за края на декември. Благодаря за съвета да се запиша още от сега.
Re: Правим опити за бебе - Тема 15
« Отговор #205 -: Юни 19, 2018, 22:23:47 pm »
Здравейте момичета. След моята ЦС се оказа, че съм със запушена една тръба. При прегледа на Ники при уролог се оказа, че няма нищо плашещо на пръв поглед, пуснахме днес микробиология, за да се види дали пък лошите резултати от спермограмата не се дължат на някаква инфекция или бактерия. Обсъдихме с нея това, че първите капки от семенната му течност са извън съда, но тя каза, че дори и без тях като брой ги има три пъти над нормата, но според нея те не биха повлияли на резултата на морфологията и подвижността. Лекарката му предписа доста витамини и хранителни добавки. Каза му, че доста трябва да промени начина си на живот- движение, плодове, зеленчуци, ядки, да намали и спре даже цигарите. И сега чакаме резултат от микробиологията му, за да видим какво следва. Аз обаче се чудя какво ще правим с мен. При д-р Петрова съм след като ми свърши цикъла, който чакам другата седмица. Лекарят, който ми прави ЦС каза, че според него трябва да се направи лапароскопия... някоя от вас сблъсквала ли се е с подобно нещо и как мислите какво е удачно да се направи в този случай...
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 15
« Отговор #206 -: Юни 19, 2018, 22:55:54 pm »
Захарна,
какъв лекар ти прави ЦС ?Репродуктивен ли е?Въпроса ми може да ти се стори тъп,но моята първа снимка беше при доцент АГ,и ми причини много стрес и сълзи ,а се оказа ,че не е верна.Мисля,че лапароскопията няма да навреди.Дори напротив.На мен моя д-р,който ми прави 2ра ЦС, ме оперира в края на април,въпреки 2 проходими тръби,премахна сраствания,които на снимката не се видяха.Лапароскопията позволява добър оглед на тръбите ,матката ,яйчниците. Освен това вдига шанса за забременяване ,ако се отсранят проблемите.Консултирай се с лекаря,който ти следи репродуктивните проблеми ,понякога тръбата получава спазъм и не пропуска контраста.В предната тема съм го писала ,моите проблеми са в следствие на хламидия.Относно спермитата,доктора каза на мъжа ми,да не носи тесни боксерки,да не се къпе с много топла вода,и да спре цигарите.И всичко това при много добра спермограма,просто каза-момче ,всичко това може да ти влоши материала,нищо че е добър.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 15
« Отговор #207 -: Юни 20, 2018, 00:26:25 am »
Захарна, Ако Мели беше тук, щеше да каже "веднага да спре мъжът ти цигарите. Той какво иска? Да има дете или да пуши?"  :lol: Мели колко народ е отказала от тютюнопушенето.

Христинчето, и аз бях като Павла при първата бременност. Имах нисък прогестерон и през два дена ми слагаха инжекции и взимах утрогестан първите три месеца. След това нещата се успокоиха и докторът ми ги спря.

Успех, момичета!

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 15
« Отговор #208 -: Юни 20, 2018, 09:06:15 am »
Момичета на мен ми дойде :( Пуснах кръвен, заради лекаря, но за мен този опит приключи.

Христинче, стискам палци всичко да е наред при теб!

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 15
« Отговор #209 -: Юни 20, 2018, 09:10:06 am »
Маги, как така ти дойде. Една седмица от трансфера е, не е ли много рано. Какво се случва? Силно ли е или просто кървиш :( Не знам какво да ти кажа, момиче :(  :bighug: :bighug: :bighug: :bighug: Имате още едно ембрионче, нали? Може то да се окаже късметлийското. Нарочила съм те, че Моника ще има едно братче. Сигурна съм!!!
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Правим опити за бебе - Тема 15
« Отговор #210 -: Юни 20, 2018, 09:14:52 am »
Маги,  :bighug:
Re: Правим опити за бебе - Тема 15
« Отговор #211 -: Юни 20, 2018, 09:15:35 am »
Не е ли рано да ти идва? Чуй се с лекаря ти...  :bighug: :bighug: :bighug:
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 15
« Отговор #212 -: Юни 20, 2018, 09:16:57 am »
Точно на деня си е.Все пак върнахме бластоцисти.

Re: Правим опити за бебе - Тема 15
« Отговор #213 -: Юни 20, 2018, 09:58:18 am »
Маги, кураж, пусни кръвен, но ако не този път, скоро ще се случат нещата, трябва да вярваме!

Тери
, благодаря, дано!
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 15
« Отговор #214 -: Юни 20, 2018, 10:10:36 am »
Яд ме е. За всичко ме е яд. Защо трябва на всички да ви е толкова трудно. Преди се успокоявах, че защото можем да го издържим. Ама вече това не ми грее душата. Маги, стискам ти палци от месеци и ще продължа да ти ги стискам, докато не се прибереш вкъщи с второ детенце.

Моя отчет: както си мислих, че тръгнах да оправям инфекциите. Иии правихме секс, че господинът 20 дена засушение му дадох. Уж с презерватив (докторка позволи), но се протрих нещо и както не съм имала никакви симптоми досега с моите инфекции. Е най-сетне и със сърбеж се сдобих. Дано с протриването изчезне, че вече не знам какво да пия повече. Пия скъпия пробиотик, който препоръча Фани. Сутрин слагам Гинофилус пробиотик глобули, вечер лекарството на докторката. Отделно съм се заредила с Цитросепт, който също не е никак евтин. И така тотал дадох за пробиотици и илачи 200 лв. И още толкова ще дам, ама не знам какво да купя вече. Уж казват слаба имунна система. Целия ми офис прекарах един по един грипове, Мишо ми се разболява вече 3 пъти. Аз не поддавам. Значи няма да е имунната система.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 15
« Отговор #215 -: Юни 20, 2018, 10:27:28 am »
Ех,Маги ......:bighug:.Дано със замразеното извадиш късмет : :bighug:
Тери,не знам какво е това чудо твоето.Дано този сърбеж не е ново 20.Аз под слаба имунна система разбирам ,всеки вирус да те тръшка.Ти явно не си така.Кога си пак на лекар?
Re: Правим опити за бебе - Тема 15
« Отговор #216 -: Юни 20, 2018, 10:32:35 am »
Тери днес ще ходя да ми взимат микробиология и след седмица ще видя резултатите от Флажил 500 - дозата ми беше 2х1 за 5 дена. Ако си го слагала преди пробвай пак, може да се комбинира и с флажил хапчета едновременно, но трябва консултация с лекар.
Нз аз се чувствам много и ми стана много гадно като прочетох поста на Маги... думи нямам ...
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 15
« Отговор #217 -: Юни 20, 2018, 10:58:02 am »
Маги  :bighug:
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 15
« Отговор #218 -: Юни 20, 2018, 11:19:02 am »
Маги, горе главата. Следващият път ще успеете!
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 15
« Отговор #219 -: Юни 20, 2018, 11:24:03 am »
Благодаря момичета!Ще си ближа раните малко време и ще се оправя.Просто този път имах голямо усещане, че ще успеем.Предния път знаех, че няма да стане, бях сигурна, но сега....

Благодаря ви за подкрепата!Безценни сте!