0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част X
« Отговор #380 -: Декември 02, 2014, 23:08:48 pm »
Лимфомиозот ли подейства , капките , които капя ли .. не знам, но факт е ,че малката трети ден не хърка вечер и носа й не  е запушен .  Сополите значително намаляха и  това ме обнадеждава ,че за първи път от два месеца ще спрем проклетите сополи .

Залагам на капките. Като се подсуши носа и отбъбва и дишането се регулира, кашлицата спира. При нас почти всички случаи причината за лош сън, кашлица е била от стичащите се секрети от носа.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част X
« Отговор #381 -: Декември 03, 2014, 14:38:48 pm »
Лимфомиозот ли подейства , капките , които капя ли .. не знам, но факт е ,че малката трети ден не хърка вечер и носа й не  е запушен .  Сополите значително намаляха и  това ме обнадеждава ,че за първи път от два месеца ще спрем проклетите сополи .

Залагам на капките. Като се подсуши носа и отбъбва и дишането се регулира, кашлицата спира. При нас почти всички случаи причината за лош сън, кашлица е била от стичащите се секрети от носа.
Кашлица при нас няма . След прием на АБ седмица , кашлицата отшумя на втората седмица.Сополите обаче останаха и после се появи хъркането . Не се е давила на сън вече и спеше спокойно , но хъркаше като дъскорезница . Капките , които сега капя са с други съставки и влияещи на уголемената сливица.Поне това разбрах от обясненията на лекарката .
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част X
« Отговор #382 -: Декември 03, 2014, 20:12:41 pm »
След прием на АБ седмица , кашлицата отшумя на втората седмица.
Мисля и за слепите би трябвало да е очевидно, камо ли за лекаря ви, че кашлицата не е отшумяла от антибиотика, а си е минала сама или от нещо друго.


  
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част X
« Отговор #383 -: Декември 03, 2014, 21:30:17 pm »
След прием на АБ седмица , кашлицата отшумя на втората седмица.
Мисля и за слепите би трябвало да е очевидно, камо ли за лекаря ви, че кашлицата не е отшумяла от антибиотика, а си е минала сама или от нещо друго.

Боби , само да не приемеш като вид заяждане , ама да си кажа по повод това , което си писала . Малко извън темата ... преди три години и повече даже , бях станала спец по ин витро . Бях се образовала до степен , че мои приятелки ми звъняха да ме питат какво да пият като еди какво си ги сърбяло , и какво да пият като еди какво си ги придърпва  :D Ми уморих се доста и сега вече нищо не помня и даже като чета се сещам пак за някой неща ..ей така , изчезнали са ми от съзнанието. Сега трябва да ставам и доктор по УНГ и педиатър даже , щото както се оказва ... те учели малко и за това видиш ли лекували как си могат и знаят . Не зная от кво й мина проклетата кашлица и честно казано вече не ме интересува . Искам единствено да намеря адекватен доктор за детето си , нищо повече . Вярвам и тая надежда ,че намерих .
От днес вече сме с отит - диагноза , да се оплача пак , след два дни ходене на ясла . Егати ! Честно ви казвам сериозно се замислям дали да я спирам , че от едно не боледуващо и абсолютно здраво дето няма и помен вече . Ще свърши ли тоя кошмар някога не знам.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част X
« Отговор #384 -: Декември 03, 2014, 22:07:16 pm »
Дидомира,ще свърши,знаеш-с малките е така,като тръгнат по яслата и градината в началото.Моето хем беше в частнаясла,тръгна през септември и целия октомври изкарахме и двамата болни.Той стигна до инжекции,защото не успявахме да му дадем антибиотика през устата-не го щеше,а опитите да го лекуваме без антибиотик не успяха тогава.После започна да боледува по-рядко и да се соравя бързо с вирусите.Антибиотик е вземал 4 пъти до сега.Вече е в първи клас.Това,което гледах да спазвам,докато беше по-малък, е да не го изпращам на градина поне 3-4 дни,ако ме и седмица,след като се оправиь напълно от болестта.Това помага детето въстанови силите,апетита си,ако щеш и да може организмът му да се противоппстави по-успешно на следващите вируси,с които ще се сблъска отново.Току-що излекувано дете не е добре да ходи на градина,ако има чалъм да остане в къщи с някого.
*

    anajens

  • ****
  • 717
  • Нашето мило бебче е вече вкъщи!:-)
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част X
« Отговор #385 -: Декември 03, 2014, 22:30:40 pm »
Ex Диана, съжалявам да чуя такова нещо..отит, това беше свързано с лимфните възли и ушите нали, заразно ли е?Да ви кажа, Дария ходи вече цяла година на ясла и слава На Бога, нямала е до сега тежки заболявания нито усложнения, не знам на какво се дължи, аз профилактично все и давам разни неща, коластра, зелена енергия, имоноборкидс, марсианци сироп 1 + , тем подобни редувам ги, като лятото почивахме!Миналата зима се разболявахме често, но всъшност аз бях тази дето беше по - зле, заразих се от всички вируси които тя беше болна, но при мен протичаше болестта доста по зле, два пъти си загуби напълно гласа и стигнах до бронхит с АБ, докато тя е била на хомеопатия и портивогрипни препарати, витамин С и сиропчета за кашлица, АБ изобщо не е пила!Спирах я от яслата за седмица докато и се възстанови, като тя обикновено след третият ден си е била вече добре и после пак тръгва!Но явно си е до дете, има деца които по - трудно се адаптират и боледуват повече, имам такива познати!Не знам дали има връзка с това, че е била по - малка като тръгна ясла беше на година и половина!Защото сестрите тогава ми казваха, че малките по - лесно свиквали, от по големите деца!
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част X
« Отговор #386 -: Декември 03, 2014, 22:48:23 pm »
Дидомира, просто казвам какви са фактите. Антибиотика действа след 24 часа, а пък определено не действа 1 седмица след като е спрян. Това че един лекар не предприема нищо при подобни проблеми, не го прави неадекватен лекар.
Отитът се получава при създадени условия ( като вирусна инфекция) от собствената флора. Не е заразен. А вирусите ги лепят там и ще свърши кошмарът, но трябва да мине време. Въоръжи се с търпение, ще  боледува известно време и ще мине. Не са опасни тези боледувания, просто си изчакваш да си минат курса. А после ще стане здрава както камъче, ще видиш :-)


  
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част X
« Отговор #387 -: Декември 03, 2014, 23:22:14 pm »
Да,не са опасни,просто са изтощителни за майките,особено за работещите,които се разкъсват между детето и служебните ангажименти.Аз дето не щях,а и не ми предлагаха пом от бабите за първото дете,при болест започнах да ги строявам и да изисквам да го гледат по график,когато е болен.Това щадеше и мойта психика,а,и за детето бе добре да го гледа някой,който е спокоен и отдаден на общуването и ка капризите,отколкото изнервена майка.А бе,демек,препоръчвам бабите като лекарство,един вид :)
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част X
« Отговор #388 -: Декември 04, 2014, 06:40:30 am »
Много неща свързани с това да имаш дете са изтощителни. Като не спи бебето, да не е веселба случайно? Аз и тогава съм се разкъсвала между ходенето на работа и неспането.
За мен обикновените детски заболявания не са били изтощителни.Единствено на Ивана астматичните бронхити бяха, понеже това първо е опасно и второ се мъчи детето като не може да диша. От температура само еидн ът се притесних, понеже на 10 месеца вдигна 40 градуса. Не от самата темепратура, а да не е някоя много опасна инфекция.
Аз лично не смятам, че за моите деца е добре да ги гледа баба им, понеже тя е паника, на най-малката температура трепери, тича по лекари, дава лекарства и ги надъхва още повече, че са болни. Няма нужда някой с подобно отношение да мие около децата, да им набива в главите колко са зле.


  
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част X
« Отговор #389 -: Декември 04, 2014, 09:14:38 am »
Боби, като не си в къщи да го гледаш това, всички са спокойни  :lol:
Аз да се образовам за кашлицата. Моето дете наистина спря да кашля с приема на АБ, но слушам, че можело да има остатъчни кашлици от заболяване и до 6м, значи мисля, не е проблем, че детето на Дидомира е кашляло седмица след АБ. Или грешно разсъждавам?!
Дидомира, тая трета сливица дали не се е увеличила сега от заболяването и да се прибере после?
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част X
« Отговор #390 -: Декември 04, 2014, 09:29:21 am »
Благодаря ви , момичета за успокоителните думи . Знам ,че ще мине , всички в това ме уверяват.Бях подготвена ,че ще боледува , но и не нон стоп . Просто вече три месеца е така и едно след друго се случват нещата . Само да кажа ,че Ния беше вкъщи три седмици и по принцип винаги като е била болна си и била вкъщи най-малко седмица.Просто тръгна на ясла и точно два дни е там и хайде хоп .... И вчера докторката ни каза ,че отита е сега друго заболяване и ,че е настинала . Странно ми е , защото като се сетя как сме били всеки божи ден на вън и в най -големите студове , а сега явно като я духне малко вятъра и айде ... Знам ли и аз вече как да я опазвам, и как да я калявам същевременно /по думите на лекарката ни /.Честно , доста съм объркана от диагнозата .

Боби , за мен сигурно е изтощително , защото се разкъсвам и между чувството си за вина ,че ходя на работа , а не си остана вкъщи в крайна сметка и да си я гледам. На всеки му трябват пари , факт , но и сега заплатата ми отива по лекарства само .Чудя се обаче дали като тръгне отново на градина все пак , няма да се повтори същото . За неспането .... свиква се . Не бях спала през цялата си бременност и оцелях . :D

anajens,не е заразен отита , то да бях и него прихванала до сега . И сестрата в яслата на Ния ми е казвала ,че по -малките деца се адаптират по -лесно . Чувала съм и други мнения пък ,че по -големите деца по -малко боледували . Въобще ... пълна лудница кое е правилно и кое не .
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част X
« Отговор #391 -: Декември 04, 2014, 09:33:30 am »
Боби, като не си в къщи да го гледаш това, всички са спокойни  :lol:
Аз да се образовам за кашлицата. Моето дете наистина спря да кашля с приема на АБ, но слушам, че можело да има остатъчни кашлици от заболяване и до 6м, значи мисля, не е проблем, че детето на Дидомира е кашляло седмица след АБ. Или грешно разсъждавам?!
Дидомира, тая трета сливица дали не се е увеличила сега от заболяването и да се прибере после?
Ния си кашляше доста след прием на АБ , но вече се усещаше ,че кашлицата не е влажна и раздираща . И сега се закашля като бяга , но не е притеснително .
След снощния преглед , докторката каза ,че сега проблема вече не е сливицата и се е прибрала .Така и обаче не разбрах тя ли е разбутала пък ушите и свързано ли е . Нямам време и да се просвещавам пак в нета ,че сме си вкъщи с малката .
За бабите , оф как бих искала да ги имам и да помагат , но уви .... Както и преди бях писала , имаме ги само да й се радват по скайпа .
*

    anajens

  • ****
  • 717
  • Нашето мило бебче е вече вкъщи!:-)
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част X
« Отговор #392 -: Декември 04, 2014, 09:38:13 am »
Аз също не мога да разчитам на баби, едната ни баба не е в града в който живеем, другата пък отказва да гледа докато е болно детето, обикновено съм я гледала аз, понякога след като се пооправи ако съм била в отпуск обаче, съм я давала но не повече от два или три дена, но то като си вземеш болничен няма как да се върнеш на работа, вършила съм разни неща от къщи, но не е лесно определено да работиш и да гледаш толкова малко дете особено миналата година, тя си беше бебе!Сега вече посвикнахме и двете и някак си е по самостоятелна израстна може би яслата допренесе за това да е по самостоятелна, а бе изобщо се е вече личност! :DАБ даваме с личната само в краен случай, изчакваме ако няма кашлици и температурата спадне, не сме и давали!Аз съм привърженик на хомоепатията и хранителни добавки също така и балансирано хранене, не дава вредни храни, все още се храним от млечна кухня и гледам да и давам плодове сезонни!Киселото мляко си го подквасвам сама, прясно мляко рядко и дава!
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част X
« Отговор #393 -: Декември 04, 2014, 12:49:57 pm »
Каквото и да ги правим, колкото и да ги кърмим, закаляваме, здравословно да ги гледаме, истината е, че си е просто до дете. Моите и двамата тръгнаха около година и половина на ясла (той на 1,6 г., тя- на 1, 9 г., първото повече кърмено, второто - много малко, почти не; и с теглото няма връзка, той беше по-скоро дебело бебе, а тя все си върви хърбава). И той боледуваше повече първата година. На всеки 6-8 седмици по една вкъщи с вирус, сопол, температура, кашлица, херп ангина направи веднъж. Май бяха около три конюктивита (това е много гадно, защото е заразен, иначе има енергия за десетима  :lol:). Досега е пил три пъти аб. Тя от четири месеца ясла за пръв път беше болна миналата седмица (всички без младежа го изкарахме този стомашен вирус, който върлува в яслата). Не е пила аб. Не давам хомеопатия, добавки, имуностимуланти. Не виждам смисъл (поне за момента). В рамките на нормалното ми се виждат боледуванията им.
Дидомира, при нас дългата неспирна кашлица и хъркането се оказа от уголемените сливиците, полипите в носа и за капак и вода в ушите. Щяха да го оперират, но тогава се роди сестра му и докато организираме всичко, се оказа, че той го е израснал (главата му беше станала достатъчно голяма, за да не се допират сливиците, когато лежи; аудиограмата показа, че чува вече добре; за полипите вече не помня какво беше). Но обърнете внимание там може би! Чува ли добре детето или често пита "какво"?

Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част X
« Отговор #394 -: Декември 04, 2014, 17:05:58 pm »
Интересно -за пръв път чувам за лекарства за намаляване на сливиците. При Мия сливиците са много големи и винаги са били такива, но освен възклицание: колко големи сливици, никога нищо не са й предписвали за намаляването им. Няколко пъти е консултирана със специалист УНГ. Вероятно поради факта, че тя изключително рядко боледуваше, особено пък от гърло, ангини и подобни. Май само веднъж е правила ангина, та затова всички ми казваха, да не пипаме сливиците, щом не създават проблеми. Но и тя си хърка като спи.
<br />[link=http:
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част X
« Отговор #395 -: Декември 04, 2014, 17:44:14 pm »
За първи път се чудя дали да давам АБ.Докторката ни каза да почвам калцид .Малката от днес е с температура - 39 градуса . От вчера й капя в ушите капки , но от днес вече й е запушен носа пак и цял ден е като парцал . Просто ми иде да се гръмна !!! Честно ви казвам . Дали да не изчакам с даването на АБ.Това й е третия за месец и половина . Не ми се рискува да я оставя така  , но направо я отрових вече .
anajens, Ния обожава ябълки и банани и яде на корем .Готвя всеки ден да е винаги прясно .Боклуци не яде , защото все още не си пада по тях явно и се съгласява като кажа ,че е малка , иначе познава кое е шоколад и кое не .

blue_sky, та ходене на ясла от 6 до 8 седмици си е живо геройство .Ния най -дългия й период е бил от седмица и от тогава  изкарва макс два дни . Чува си добре мисля , поне нямам съмнения като й говоря .Вече си казва сама всичко , та така и разбрахме ,че я боли ухото като се събуди .
meshko106, от толкова висене преди кабинети и илачи , може да бъркам произношението , но добре помня ,че спомена уголемена сливица.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част X
« Отговор #396 -: Декември 04, 2014, 18:05:04 pm »
Дидомира, от кога е с Т детето? Аз ако прилагам някакво лечение и забелязвам влошаване изобщо не го мисля АБ. Ти какво слагаш в ушите? При ушна инфекция съм чувала, че най-много се повишава Т.
*

    anajens

  • ****
  • 717
  • Нашето мило бебче е вече вкъщи!:-)
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част X
« Отговор #397 -: Декември 05, 2014, 10:19:22 am »
Дидомира, личната какво каза за АБ, аз обикновено слушам, тя преценява, но за месец и половина три АБ са си много, но пък този отит нямам представа дали не е необходимо!Питай личната, за температурата скоро личната ми предписа Бруфен, много добре и действа на Дария бързо смъква температурата, преди давах Панадол, но той изобщо не ни действаше!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част X
« Отговор #398 -: Декември 05, 2014, 13:48:17 pm »
Дидомира, личната какво каза за АБ, аз обикновено слушам, тя преценява, но за месец и половина три АБ са си много, но пък този отит нямам представа дали не е необходимо!Питай личната, за температурата скоро личната ми предписа Бруфен, много добре и действа на Дария бързо смъква температурата, преди давах Панадол, но той изобщо не ни действаше!

Аз давам Нурофен и бързо смъкваме температурата , но малката плаче от болка . През деня е добре , но като стане 16 часа и почва да се държи за ушите и да ми казва ,че я боли . Е, след не много размисли дадох АБ . Тя го пие с наслада и разбира ли не знам , но като почне да я боли и казва ,че иска да пие от това сиропче , пък на мен сърцето ми се къса . Днес малко живна и даже и темп . не е вдигала и казва ,че ушетата не я болят . Педиатъра ми нищо не казва , защото ходя при него само за болничен вече.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част X
« Отговор #399 -: Декември 05, 2014, 13:50:35 pm »
Дидомира, от кога е с Т детето? Аз ако прилагам някакво лечение и забелязвам влошаване изобщо не го мисля АБ. Ти какво слагаш в ушите? При ушна инфекция съм чувала, че най-много се повишава Т.
Унифлекс мисля слагах , не съм вкъщи , и дано не бъркам лекарството . След два дни и вечери обаче не видях ефект,т.е болеше я и с тях слагам и такива уж да успокояват болката .на втория ден привечер почна и да вдига темп. вече.