0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част X
« Отговор #360 -: Ноември 27, 2014, 11:23:19 am »
Както казах , не искам да обидя никой , най -малко пък теб  :D . Но и както казах и моето дете няма кой да го гледа . Знам,че се впрягам , то ми е в натурата на мен , но два месеца нон -стоп болна , сама разбираш ,че и няма как да съм от най -спокойните . За контрола го казах , защото все пак има такъв някъде си по яслите и градините , защото съм го чувала от други майки . Просто видят ли ,че детето е видимо болно и го връщат и родителите сърдят , не сърдят ... това е положението , но и така нейното дете , макар и по -малко от моето не боледува толкова често . Не зная ... сигурно си е и до дете , разбира се , но пък съгласи се и ,че с по -малко болни деца и нашите няма да боледуват толкова .
Днес за първи път ще посетим и доктор УНГ да прегледа по обстойно Ния и ще питам за този препарат .
Благодаря за съвета !
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част X
« Отговор #361 -: Ноември 27, 2014, 11:25:46 am »
Както казах , не искам да обидя никой , най -малко пък теб  :D . Но и както казах и моето дете няма кой да го гледа . Знам,че се впрягам , то ми е в натурата на мен , но два месеца нон -стоп болна , сама разбираш ,че и няма как да съм от най -спокойните . За контрола го казах , защото все пак има такъв някъде си по яслите и градините , защото съм го чувала от други майки . Просто видят ли ,че детето е видимо болно и го връщат и родителите сърдят , не сърдят ... това е положението , но и така нейното дете , макар и по -малко от моето не боледува толкова често . Не зная ... сигурно си е и до дете , разбира се , но пък съгласи се и ,че с по -малко болни деца и нашите няма да боледуват толкова .
Днес за първи път ще посетим и доктор УНГ да прегледа по обстойно Ния и ще питам за този препарат .
Благодаря за съвета !

anajens, малко спам , за което се извинавам , но теб съм те запомнила от форума , защото бременеехме заедно и както виждам и от подписа ти почти и на една възраст са ни децата .
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част X
« Отговор #362 -: Ноември 27, 2014, 12:32:12 pm »
Дидомира,  ще рискувам да препоръчам нещо, което винаги е било дълбоко отричано в този форум, но от личния ми опит мога да кажа, че е супер ефикасно. За капки коларгол става дума -още на втория ден ефектът е страхотен. Само тези капки са повлиявали истински хремата и при децата и при мен. Всичко друго са пари на вятъра, защото с капки и без капки- хремата си продължава поне седмица. Среброто е извстно като "най-силния природен антибиотик". Но ти можеш сама да си проучиш и да си прецениш. за себе си съм открила, че тези капки са единствените супер ефикасни. дефектът им е, че много цапат, ама това е приемлив недостатък.
<br />[link=http:
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част X
« Отговор #363 -: Ноември 27, 2014, 16:02:00 pm »
Това не е бактерия от нормалната флора,за да се говори за заразоносителство.Лекува се задължително....до негативна контрола.

Не я вярно, бактерия от нормалната флора е и написаното по-горе не е вярно. Намира са в 75% от хората. Ваксината е срещу определен щам ( който в прочем също често е нормална флора),.
Момичета и Боби,
Ще си пием Бисептол-а поне 10 дни. Нослето все още е запушено леко. Секрети няма. Само лошия дъх си остава...Ушите са добре. Доктора обясни, че при синузитите не се наблюдава подобрение до 5 ден. В неделя пак сме на преглед...да видим.
Аз обаче едно не разбрах - защо при наличие на бактерия / Хемофилус Инфлуенце  / и направена антибиограма / чувствителност към Клацид и Сумамед / , той с лека ръка казва, че това е носителство и тази бактерия не го разболявала и предписва Бисептол - антибактериално !?
Педиатър с добра слава и дългогодишен опит...
Ще го питам подробно в неделя...
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част X
« Отговор #364 -: Ноември 27, 2014, 16:41:41 pm »
Без да обиждам лекарите, толкава съм ядосана, че най-мекото, което ще кажа е да спазват идиотски правила. Моят кашля 3-та седмица, водя го през ден да го слушат и нищо, чакаме да мине?! Ако питате мен, чакаме да стане по-зле и защо да си тровя живота 2м с кашлящо дете, като можеше да изпие АБ още първата седмица и да съм забравила?! Градяли имунитет и организмът можел да се справи сам. Дали?! Опитът ми показва, че не е така. Миналата седмица като ме видяха за трети път и сестрата иска да ми пише бележка, че е здрав и да си ходи на ДГ. Е, ей затова е пълно в ДГ с кашлящи и сополяви, щото са здрави и вие нищо не разбирате от болни деца!
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част X
« Отговор #365 -: Ноември 27, 2014, 17:26:56 pm »
м-и това е все едно да се ядосваш, че не са ти предписали инсулин, за щитовидни проблеми ;-). За какво да ти предписват антибиотик за кашлица? Не са идиотски правилата, дори и бактерия да има. Освен това направи си сама сметката, че ако това, което той има, беше заразно, ти също щеше да го имаш.

seashell, слушай си лекаря и се радвай, че имаш лекар, който толкова добре разбира от микробиология. Повечето, без да ги обиждам, ама нямат дълбоко разбиране, а малко по-зубрашки са им познанията.
« Последна редакция: Ноември 27, 2014, 17:35:54 pm от Bobbie »


  
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част X
« Отговор #366 -: Ноември 27, 2014, 22:16:19 pm »
Аз виждам, че детето прогресиращо се влошава. Останали са два показателя - жизнен е и няма Т. Трябва ли да чакам още 3 седмици за да получи АБ и изненадващо да му мине?
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част X
« Отговор #367 -: Ноември 27, 2014, 22:25:11 pm »
Детето може да се влошава, но пак не разбирам защо от всичко възможно ти си си навила точно антибиотик.  Антибиотика лекува бактерии, не кашлица.


  
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част X
« Отговор #368 -: Ноември 28, 2014, 09:59:40 am »
Така ... да кажа и аз какво стана при нас . Снощи за първи път водихме малката на УНГ .Докторката беше супер любезна и ни отдели един час време в обяснения и прегледи . За първи път ни се прави такъв обстоен преглед и се оказа ,че третата сливица е уголемена . От там и хъркането и запушения нос . Почваме лечение за намаляване на сливицата и чудо ,или или не , но още снощи след първия прием на капки в носа , и пиене на други такива през устата ,Ния не е хъркаше и носа й сутринта  не беше толкова запушен . Без да обиждам педиатъра си , който поне от месец ни гледа през два дена и на въпроса ми защо аджеба тия сополи не се повлияха ни от АБ, ни от цяла камара лекарства,отговора му винаги е ,че ходи на ясла сред болни деца. Ми ето трета седмица не е на ясла и не минава , поне подобрение да има малко . Когато питах докторката снощи , педиатърът не вижда ли ,че сливицата й е уголемена, тя ми отговори ,че затова  те учат 12 години след педиатрите . С две думи искам да кажа ,че не винаги педиатрите ни лекуват абсолютно всичко . Не откривам и Америка с тия си изказвания, но се чудя защо и до сега не ни е пратил примерно на преглед при лекар УНГ.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част X
« Отговор #369 -: Ноември 28, 2014, 10:04:19 am »
Без да обиждам лекарите, толкава съм ядосана, че най-мекото, което ще кажа е да спазват идиотски правила. Моят кашля 3-та седмица, водя го през ден да го слушат и нищо, чакаме да мине?! Ако питате мен, чакаме да стане по-зле и защо да си тровя живота 2м с кашлящо дете, като можеше да изпие АБ още първата седмица и да съм забравила?! Градяли имунитет и организмът можел да се справи сам. Дали?! Опитът ми показва, че не е така. Миналата седмица като ме видяха за трети път и сестрата иска да ми пише бележка, че е здрав и да си ходи на ДГ. Е, ей затова е пълно в ДГ с кашлящи и сополяви, щото са здрави и вие нищо не разбирате от болни деца!


Факт ,че лекарите така процедират . Нашият лекар ни каза направо да си ходи на ясла , щом няма температура и е жизнена . Нищо ,че ще си изплюе дробовете от кашлица и едва диша от сополи .
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част X
« Отговор #370 -: Ноември 28, 2014, 10:26:49 am »
Дидомира, само да ти кажа, че ако е изписал кортикостероиди УНГ, след спирането им може да се върнат симптомите. А това с третата сливица не се ли виждаше само на рентген?
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част X
« Отговор #371 -: Ноември 28, 2014, 10:49:00 am »
Моята дъщеря не се повлия от лечението с Назонекс.
Уголемената сливица я установиха с акустична ринография във ВМА.

С две ръце и за преглед, и за операция препоръчвам д-р Златанов.
Работи с направления. Изследването се заплаща.
За операцията не сме плащали. Само за консумативите, тъй като избрахме да е с електроди, за да се избегне рискът от кръвоизливи
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част X
« Отговор #372 -: Ноември 28, 2014, 11:04:02 am »
 м-и , не са ни изписвали кортикостероиди. Изписаха ни капки от типа коларголски , но с друга съставка , която влияела и на сливицата .Факт е ,че снощи и обиколихме половин Сф до като намерим аптека да ни ги приготвят . Изписа й и Лимфомиозот , пак на капки през устата обаче и мазило ,с което да мажа гръбчето и гърдите , но така и не го намерихме  . Ериуса , който пи преди , да го пие и него но в по -големи дози сутрин и вечер и това е .За операция каза ,че е рано да се говори и гледам да не мисля също . Не съм и предполагала ,че само с рентген се установява уголемена сливица.Хм... не съм доктор все пак и ме вкарахте в размисли ....

sia, можеш ли да ми дадеш координати на този доктор и потърся второ мнение, ако искаш на лични  ? Обясни, моля те  какво значи акустична ринография , че нямам време да се ровя в нета .Благодаря предварително!
« Последна редакция: Ноември 28, 2014, 11:06:04 am от Дидомира »
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част X
« Отговор #373 -: Ноември 28, 2014, 11:33:18 am »
http://ung.bg/team.html д-р Христо Златанов. Предварително се записва час и понякога се чака повечко. На Контакти  има телефон за записване на час.

Акустичната ринография ще я обясня лаишки. Пъха се тръбичка със специален накрайник в ноздрата (но не надълбоко, няма никаква болка) и чрез акустика се установява в каква степен е уголемена 3тата сливица. 20 лв беше изследването преди година.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част X
« Отговор #374 -: Ноември 28, 2014, 11:46:01 am »
http://ung.bg/team.html д-р Христо Златанов. Предварително се записва час и понякога се чака повечко. На Контакти  има телефон за записване на час.

Акустичната ринография ще я обясня лаишки. Пъха се тръбичка със специален накрайник в ноздрата (но не надълбоко, няма никаква болка) и чрез акустика се установява в каква степен е уголемена 3тата сливица. 20 лв беше изследването преди година.
Аха. Е , то и на Ния й пъхнаха нещо подобно в носа и даже се уплаших ,че ще боли , но ме увери докторката че няма да го пъхне докрай . Беше доста странна тръбичка ,верно , но нямах време да я разгледам, че тя много плачеше .
Благодаря за сайта , ще го разгледам.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част X
« Отговор #375 -: Ноември 28, 2014, 17:15:44 pm »
Лимфомиозот  сме ползвали без никакъв ефект.
Уголемената сливица и при двамата я диогностицира УНГ, при преглед, не мога до го обясня но мануално. Беше много бързо и гадно за децата, но бързо го забравиха.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част X
« Отговор #376 -: Ноември 30, 2014, 01:15:23 am »
Не съм и предполагала ,че само с рентген се установява уголемена сливица.Хм... не съм доктор все пак и ме вкарахте в размисли ....



Извинявам се за което! Моето дете уж няма такъв проблем или поне не е имало съмнения и съм останала с грешно впечатление при четене на хиляди излишни неща.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част X
« Отговор #377 -: Ноември 30, 2014, 08:00:16 am »
Не съм и предполагала ,че само с рентген се установява уголемена сливица.Хм... не съм доктор все пак и ме вкарахте в размисли ....



Извинявам се за което! Моето дете уж няма такъв проблем или поне не е имало съмнения и съм останала с грешно впечатление при четене на хиляди излишни неща.

Нормално ! Та ние сме половин доктори вече  :D и още преди да отидем на лекар , аз си знаех диагнозата .
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част X
« Отговор #378 -: Ноември 30, 2014, 08:03:00 am »
Лимфомиозот ли подейства , капките , които капя ли .. не знам, но факт е ,че малката трети ден не хърка вечер и носа й не  е запушен .  Сополите значително намаляха и  това ме обнадеждава ,че за първи път от два месеца ще спрем проклетите сополи .
*

    anajens

  • ****
  • 717
  • Нашето мило бебче е вече вкъщи!:-)
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част X
« Отговор #379 -: Декември 02, 2014, 14:59:27 pm »
Дидомира, браво явно сте улучили лекарството, не съм го чувала този лимфозон, а капките какви са!?Да децата ни са на една и съща възраст, да те питам, ние сме 97 см и 13,500 кг, високи сме, вие колко сте?А по повод твоя Спам, моят е ...Дария е осиновена, но да ти кажа честно много често го забравям това ....много готино, че си го помисли това, че сме били бременни заедно :D.... понякога имам чувството, че наистина е било така, може би защото когато правих последният опит, тогава и ти пишеше, че си в стимулация, аз също, но аз не забременях, но пък Дария е била зачената точно тогава....съдба както казват, не знаеш когато губиш какво печелиш! :bighug:И ето сега твоят и моят подпис го доказват това, един успешен и един неуспешен опит... :wink:две деца на една и съща възраст...когато видях отрицателният тест отидох и подадох документи за осиновяване...е ето че, сега съм мама на едно 2 и половина годишно момиченце! :D