0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

страхотна и много полезна темичка браво момичета! :thankyousign:
Здравейте,
най - първите симптоми ,ако мога да ги нарека така бяха: много цветни сънища,обикновенно много странни,които ме спохождоха всяка нощ.Веднага почнах и да хъркам,което по принцип не ми е присъщо.По-късно гадене и повръщане,напрежение в гърдите,умора и виене на свят.Но това доста по-късно към 6- 7 седмица.
*
 Здравейте.Да се включа и аз в темата.Бременна съм в 6г.с. и нямам никакви симптоми като гадене и повръщане,нито имам предпочитания към определени храни.Само болезнени гърди,но го отдавам повече на хормоналните препарати,които приемам защото е така още от началото на стимулацията/бременна съм след икси/.Дали е нормално да нямам симптоми?Не че много искам да ми се повдига всяка сутрин и други такива :)
Да мила Кеане, 6те се появат малко по-натам, но няма да са силно изразени като гадене и темподобни поне при мен бе6е така някъде към 10гс ве4ер ми става6е лошо ина4е никкави други симптоми
*
Искам и аз да споделя своя опит. Аз бях една от тези, които поглеждат всеки месец в тази тема, за да открия някакви симптоми. И за това искам да ви кажа,мили момичета, че при мен нямаше изявен симптом преди положителния тест.Всъщност преди зацапването ( в деня на предполагаемата м.)И ме болеше корема, сякаш ще ми дойде всеки момент.След това, доста след това се появиха лека раздразнителност(колежките ми казваха, че съм много нервна станала), сънливост(вечер заспивах в 9 часа).Не ми се гадило, за мое щастие.Искам да кажа, че ако не откривате симптоми,докато чакате датата за теста, не се отчайвайте,винаги има надежда.
да си кажа и аз,прясна,прясна.Точно в деня когато чаках да ми дойде,така ми се зави свят че имах чувството че съм под масата,другото нещо беше БТ - беше се задържала висока и една и съща в продължение на 3-4 дни , след това ми закъсня с ден-два и си направих тест който се оказа ++++  :oops: след това започна да ми се гади но така и не съм повръщала още.Дано всичко да ми е наред че това ми е трета бременност(първите две - неуспешни).

Слънчев ден на всички мами и се усмихвайте повече :sunshine: :sunshine: :sunshine:

*

    B.L.T.

 тъй като ми бяха правили инсеминация забелязах симптоми още от третия ден на зачеването имах киселини мислех че е от лекарствата  боляха ме остро зърната няколко дена след това и гърдите на седмия ден вече имах силни болки в яйчниците на моменти си мислих че имам разтройство през цялото време имах обилно течение (бяло жълто прозрачно) нямах никакъв апетит два дена преди датата на М имах чуството че всеки момент ще ми дойде имах болки в матката и в кръста ми след един ден закъснение си направих тест имаше втора много бледа черта..... 6-та г.с. направих спонтанен
сега съм на 12-тия ден от инсето нямам никакви признаци леко чуствителни гърди нищо особено явно не се е получило
Да споделя и аз със вас моите първи симптоми от кратката ми бременност: около датата на М си мислих, че нищо не сме направили пак и не се и надявах да ми закъснее, но... някакво вътрешно усещане си имах, знам ли - след като ми закъсня с един ден ( а цикълът ми е мн точен) си направих тест и О, радост неземна!  :o мн слаба втора чертичка. Изчаках една седмица и пак тест - чертичката си беше все така слаба. А точно тогава периода никак не беше подходящ за бебе, защото се местих в друг град, напусках работа... Та за това, мили бъдещи мами, е вярна приказката, че нещата се случват в най-неочаквания момент  :) Още през тази седмица (преди твория тест) ми се ядеше много (майка ми само ме навикваше  :oops: )седмица след това вече се събуждах от глад, появи ми се един ужасно горчив вкус в устата, гърдите ми бяха напрегнати, зърната много чувствителни (болезнено)...привечер ми се гадеше, но не повръщах...ядеше ми се само солено, ама много солено...и така до злополучната 7г.с.  :balk_145: От тогава минаха 4 месеца и сега се престрашавам за нови опити. Много ме е страх и се моля този път всичко да е успешно  :crossfingers:
*

    milena_radenkova

  • *
  • 11
  • чакам с нетърпение появяването на моето бебче.
доиде и моя ред-много болезнени гьрди прерязвания ниско долу. главоболие
най накрая и аз да споделя моите симптоми  :D
зацапване /3-4 дни/, много болезнени гърди, гадене и променливо настроение поне за сега


*
При първата бременност със сина ми нямах абсолютно никакви симптоми, единствено това че много ми се спеше. Сега при втората ми бременност първият симптом беше зацапването точно вечерта, когато трябваше да ми дойде М. Много се бях разочаровала, но на сутринта забелязах, че това всъщност въобще не е М. Направих си тест и видях двете чертички  :D. После вече към 6 г. с. се появи ужасното гадене, заради което не можех да хапна нищо. Иначе не съм повръщала. Съвсем в началото усещах и някакво странно придърпване ниско долу. Започна да ми се яде кисело и солено, от сладкото ми се гадеше още повече.
Като цяло всичко беше много по-осезаемо при втората бременност. Сега вече се чувствам добре, гаденето отдавна отшумя. През деня не съм сънлива, ходя си на работа, но вечер легна ли заспивам моментално и мноооого сънувам.

*

    superstil

  • *
  • 15
  • Обичайте се !Забравете злобата!
То едва ли трябват линкове тук по скоро едно тестче и си готова а симптомите при мен бяха първо гърдите после чувствителността към някой миризми ...
при мен:постоянно ,ми се спеше,ама много.Забравях.Нещо,което съм пипала преди час,изобщо нямах никаква идея къде е,страшно неприятно :?По-късно,дойде и ЗАПЕКЪТ,който ме държа около 3 месеца :x
Не мога да спя по цяла нощ - ставам по 10 пъти до тоалетната!Ужасно ме болят гърдите и от това не мога да спя. Поне спряха болките долу! А ми се гади следобед и вечер, а пък как ми се похапва....не мога да повярвам, че неща, които никога не съм яла - сега умирам за тях... :D
Здравейте,първата ми бременност беше без обсолютно никакви симптоми, даже не бях забелязала че ми е закъснял цикъла. Нито болезнени гърди, нито гадене, абе нищичко. Пиех по 2-3 чаши кафе сутрин, а за цигарите няма да говоря, но беше страшно. Изведнаж една сутрин получих много силна болка в корема, даже мислих че е апандесит, но за 20-30 мин ми мина. Вечерта пак ме заболя и ходих на лекар. Та тогава се сетих че ми закъснява вече с една седмица. За съжаление бременността в последствие се оказа извън маточна. Сега  чакам с нетърпение да мине утрешният ден,  за да направя тест. Усещам много чувствителни гърди, обонянието ми е адски изострено, малко ми се гади, храната хич не ми е вкусна, ям само салата домати и краставици, но незнам ще кажа след два дни дали има желаната втора чертичка. Не искам да се надявам, защото толкова пъти вече се разочаровам като направя тест. Успех на всички  :stroller:
:)
« Отговор #435 -: Април 29, 2009, 21:59:58 pm »
Здравейте момичета..Най - накрая и аз да се отчета...Благодаря за всичката тази информация... :bighug: :bfp: и много бебета за всички... :oops:
Мерило за невежеството ти е степента, в която вярваш в неправдата и трагедията. Онова, което за гъсеницата е краят на света, за Учителя е пеперуда.


искам да ви споделя: на 18 април трябваше да ми дойде но тава не стана и на 3-я ден от закъснението си направих тест - беше положителен и на 23-ти отидох на доктор, но той каза че още е рано да се види нещо и да отида след една седмица. Но после каза, нека направо след почивните дни да се видим. От тогава обаче имам страшни болки и кървене - на моменти по-леко и по-тъмно, но на моменти направо чиста кръв и то по-обилна. Притеснявам се и се чудя дали да не отида сега, а не да чакам след почивните дни...........
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Моля , да не спамите темата.
Всички постове, които не са свързани с нея ще бъдат трити.
Благодаря ви и лека вечер.
вече влизам в 3-ти месец и се чувствам страхотно(да не казвам голяма дума). Нито гадене, нито повръщане, нищо не усещам, единствено честото пишкане и ужасно подутите гърди, но това е хубаво като се сетиш, че едно малко човече се развива в теб....
Да, казват че са като при ПМС, но аз не усещах нищо - не ме боле6е, не ми се гадеше ........  8O