0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Оценка на моториката №4
« Отговор #840 -: Април 10, 2014, 23:41:20 pm »
Докторе, много съм Ви благодарна. :-) Наистина.

*
Re: Оценка на моториката №4
« Отговор #841 -: Април 11, 2014, 14:30:07 pm »
Д-р Бърди, какво мислите за страните където ваксините се поставят по желание от родителите и не са задължителни.Не помня дали сте го коментирали в годинте от когато пишете тук.Любопитно ми е да чуя мнението ви-
17.01.2005                                                                              21.11.2013
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Оценка на моториката №4
« Отговор #842 -: Април 11, 2014, 14:41:59 pm »
Това зависи от зрелостта на всяко отделно общество.
Може ли Бг да се управлява с референдуми, както Швейцария? по всяка малка тема? имаме много път до това, мисля... . Патриотите моля да не се засягат... :)
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Оценка на моториката №4
« Отговор #843 -: Април 11, 2014, 15:07:31 pm »
Здравейте, докторе.
Бях ви писала преди време за АД на дъщеря ми, но не ми отговорихте. Специалист препоръча Елидел и Екзомега. Аз бях поръчала Авено от Англия, обикновен хидратиращ и с него мазах.
На вторичния преглед кожния лекар каза, като се появи някоя пъпчица да мажа 1 път пак с Елидел-а.
Каква е тази съставка на крема "Пимекролимус (pimecrolimus)" и доколко е безвредна, щото ако изчезне пъпката после пак се появява и аз пак мажа - има такива 2-3 като "огнища" и стават на едно и също място.
*
Re: Оценка на моториката №4
« Отговор #844 -: Април 11, 2014, 15:28:10 pm »
Д-р Бърди, истината е, че тук масово не се ваксинират децата.И това не е проблем за градина или училище.По лошото е че, личните лекари които ги поставят са финансово поощрени за всяка поставена ваксина.Имунизационният календар е ужасен.До навършване на 1г за 4 приема се поставят всички ваксини.
17.01.2005                                                                              21.11.2013
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Оценка на моториката №4
« Отговор #845 -: Април 11, 2014, 15:30:18 pm »
За  коя страна става въпрос?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Оценка на моториката №4
« Отговор #846 -: Април 11, 2014, 15:53:31 pm »
УК :D
17.01.2005                                                                              21.11.2013
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Оценка на моториката №4
« Отговор #847 -: Април 11, 2014, 17:33:18 pm »
Това състояние отразява лумпенизацията на тяхното общество. А тя е бърза, тежко прогресираща.
Това до голяма степен се дължи и на английското НЧС, което е пародия на здравеопазване, и английския вариант на Бг НЗОК, но в много по-луксозно "облекло". Което обаче не променя същността на нещата.
Понякога се питам, дали англичаните сами осъзнават в каква тежка екзистенциална криза е тяхното общество. Мисля че изобщо не разбират. Само от време на време разбирате тежкото социално състояние- безпътната им младеж, пиянството, липсата на какъвто и да е било обществен морал ( и опитите морала на удобната аристо-плутокрация да се представя за обществен модел). Смешно е да се представя благополучитео на 10% така че да изглежда 80% благополучие. Цели райони на тази нещастна държава живеят в "луксозна" мизерия сравняема само с руската мизерия- какво биха правили без соц.помощи и обществени жилища, питате ли се??
Понякога, от малки неща разбирате що за общество е... картинките с фамозния Андрю Мар ( журналист) в задния двор на един пъб, са шокиращо откровение. И не затова че някой може да има "увлечения", а за откровено плебейският им начин на изява, както и от факта че касае подчинена особа- няма нищо по-отвратително от това, да се ползва служебно положение за амурни похождения. Или вземете изблиците на откровено алкохолно изглеждащия писател Мартин Еймис ( в едно ББС интервю) син на Кингсли Еймис. Понякога си мисля, че единствения останал мислещ човек в тази държава,  е Джон ле Каре- всичките му интервюта са уникални. Цялата беда също е в опита да се представя ( външното на вид) показателното поведение на малка част задоволени аристо-плутократи за обществен стандарт.
Та ваксините са отражение на всичко това- последствие, а не причина.

В това отношение, Бг родители са много по-адекватни, интересуващи се, мислещи., питащи, настояващи за адекватен отговор. Бг недоимък в ежедневието, рядко приема англо-саксонските форми на тотално обезчовечаване- в този смисъл ние сме малки, страдащи по навик и традиции гаврошовци, без това да минава в тънките сфери. Казано иначе- в сравнение с тях все си оставаме малко или повече човеци във фундаменталното разбиране на нещата- аз например не съм виждал Бг да види котка на оградата,където минава покрай, да я хване за врата, и да я сложи в кофа за боклук.

https://www.youtube.com/watch?v=H7Dbq4UJUUE
« Последна редакция: Април 12, 2014, 22:41:42 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Оценка на моториката №4
« Отговор #848 -: Април 11, 2014, 17:35:47 pm »
Здравейте, докторе.
Бях ви писала преди време за АД на дъщеря ми, но не ми отговорихте. Специалист препоръча Елидел и Екзомега. Аз бях поръчала Авено от Англия, обикновен хидратиращ и с него мазах.
На вторичния преглед кожния лекар каза, като се появи някоя пъпчица да мажа 1 път пак с Елидел-а.
Каква е тази съставка на крема "Пимекролимус (pimecrolimus)" и доколко е безвредна, щото ако изчезне пъпката после пак се появява и аз пак мажа - има такива 2-3 като "огнища" и стават на едно и също място.
Елидел се забрани под 2г възраст. Поне тук в Гърция. А и аз никога не съм го ползвал.
Не Ви препоръчвам да мажете с "Елидел"- правено КС кремче плюс хидратиращ крем и сапунче са единственото, от което се нуждаете.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Оценка на моториката №4
« Отговор #849 -: Април 11, 2014, 18:34:42 pm »
Д-р Бърди прав сте, но това се отнася повечето за Лондон и останалите големи градове.По малките градчета и селца картинката е съвсем друга.Там всичко е различно.Благодаря за отделеното време да коментирате.
17.01.2005                                                                              21.11.2013
Re: Оценка на моториката №4
« Отговор #850 -: Април 11, 2014, 23:34:02 pm »
Благодаря, доктор Бърди.  yahoo_33
Изчела съм доста ваши писания относно АД и за това точно Авеното взех /а и е по-евтино от Екзомега-та. Имам го и сапуна, но не съм го ползвала. Знам и за КС кремче, но никъде не видях как се прави, кои са му съставките. В аптеките ли го приготвят?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Оценка на моториката №4
« Отговор #851 -: Април 12, 2014, 12:59:36 pm »
Д-р Бърди прав сте, но това се отнася повечето за Лондон и останалите големи градове.По малките градчета и селца картинката е съвсем друга.Там всичко е различно.Благодаря за отделеното време да коментирате.
Нещата се важни в проценти. Ако доброто е 10 %, не е достатъчно че съществува. Важното е че 10% не може да бутне останалото 90%.
Важи за толкова много неща, за които все ни се бута идеалното 10%, което за съжаление се размива безвъзвратно, и без следа, в останалото 90%.

Но въпреки всичко, не бих искал някой да остане с впечатление, че не забелязвам всичко останало позитивно, което англо-саксонците имат. А то е огромно. И ето сега, гледайки ББС4 " Сър Колин Дейвис в неговите собствени думи" отново се убеждавам, че човек трябва да се абстархира често от профанската страна на едно общество, за да може да види ред истински неща.
« Последна редакция: Април 12, 2014, 22:43:40 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Оценка на моториката №4
« Отговор #852 -: Април 12, 2014, 21:28:10 pm »
Кефалоня, плаж Миртос, 2013
« Последна редакция: Април 12, 2014, 21:30:18 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Оценка на моториката №4
« Отговор #853 -: Април 12, 2014, 21:42:36 pm »
Понякога, от малки неща разбирате що за общество е... картинките с фамозния Андрю Мар ( журналист) в задния двор на един пъб, са шокиращо откровение. И не затова че някой може да има "увлечения", а за откровено плебейският им начин на изява, както и от факта че касае подчинена особа- няма нищо по-отвратително от това, да се ползва служебно положение за амурни похождения. Или вземете изблиците на откровено алкохолно изглеждащия писател Мартин Еймис ( в едно ББС интервю) син на Кингсли Еймис. Понякога си мисля, че единствения останал мислещ човек в тази държава,  е Джон ле Каре- всичките му интервюта са уникални. Цялата беда също е в опита да се представя ( външното на вид) показателното поведение на малка част задоволени аристо-плутократи за обществен стандарт.

Докторе, дали имате под ръка линкове към цитираните неща? ще ми е любопитно да ги видя....
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Оценка на моториката №4
« Отговор #854 -: Април 12, 2014, 22:09:07 pm »
http://www.bbc.co.uk/programmes/b03z03rb  << може да го вземете от alt.binaries.documentaries .
От същата група >>> BBC Mark Lawson Talks To...John Le Carre 2008

http://www.dailymail.co.uk/tvshowbiz/article-2200493/Andrew-Marr-caught-kissing-groping-mystery-woman-outside-Soho-nightclub.html
Това е един много известен журналист, който в документален филм за Ангела Меркел не се посвени да прави всякакви "морални" упреци. А ето- толкова ли е трудно, щом има такива "увлечения" да ги преследва дискретно, вместо в задния двор, при боклуците? Освен че е дърво пиян... щом си толкова пиян, се прибираш у дома с такси, вместо да се излагаш по улиците... . И то в задните дворове, при боклуците.
Пари ли няма? Няма образование, култура. Плебей е- за това говоря... .

http://www.bbc.com/news/entertainment-arts-22452335
« Последна редакция: Април 12, 2014, 22:11:38 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Оценка на моториката №4
« Отговор #855 -: Април 13, 2014, 13:59:39 pm »
Понякога, от малки неща разбирате що за общество е... картинките с фамозния Андрю Мар ( журналист) в задния двор на един пъб, са шокиращо откровение. И не затова че някой може да има "увлечения", а за откровено плебейският им начин на изява, както и от факта че касае подчинена особа- няма нищо по-отвратително от това, да се ползва служебно положение за амурни похождения. Или вземете изблиците на откровено алкохолно изглеждащия писател Мартин Еймис ( в едно ББС интервю) син на Кингсли Еймис. Понякога си мисля, че единствения останал мислещ човек в тази държава,  е Джон ле Каре- всичките му интервюта са уникални. Цялата беда също е в опита да се представя ( външното на вид) показателното поведение на малка част задоволени аристо-плутократи за обществен стандарт.

Докторе, дали имате под ръка линкове към цитираните неща? ще ми е любопитно да ги видя....

http://www.imdb.com/title/tt0323332/

"Когато си вече в "бабешката епоха", си щастлив ако изобщо вземеш роля."
"Истина е че, аз не търпя глупаците, но и те не търпят мен също. И ето защо аз започвам с хапливия език. Може би заради това съм добра в тези роли на стари хапливи дами."


Дам Маги Смит.
« Последна редакция: Април 13, 2014, 14:10:43 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Оценка на моториката №4
« Отговор #856 -: Април 14, 2014, 15:46:55 pm »
http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=1248128

Продължава се с тиражирането на глупости. Докога в Бг ще се говорят подобни глупости, не е ясно:

Цитат
Оказва се, че 10% от новородените нямат белег след ваксинирането си, което значи, че имунизацията не е била ефективна.

Ако този е Професор, и ги говори такива, какво остава за Педиатъра от Бургас??

Липсата или наличието на белег НЕ Е, и не може да бъде, доказателство за каквото и да е било!
Много от новородените не оставят белег след ваксинация, и това е напълно нормално.


Цитат
При ветеринарната медицина кой контролира, защото кравите пренасят туберкулоза. Кой контролира тяхното ваксиниране. Като статукво 10% от новородените, които се ваксинират в родилните, нямат белези. Говори за лоша техника.

Сравнението с "крави", и изобщо намесването на четириногите тук, е особено неудачно, имайки се пред вид че ги говори професор. Явно титлата не прави човека.
Каквато и "техника" да прилага, при процент новородени- белег няма, и това е световно известен факт.

http://www.nhs.uk/Conditions/vaccinations/Pages/bcg-tb-vaccine-questions-answers.aspx#scar

There was no scar or blister after my child's BCG jab. Did it work?

A raised blister will appear in most people vaccinated with BCG, but not everyone. If your child did not have this reaction to the vaccine, it does not mean that they have not responded to it. There's no need to vaccinate with BCG a second time.
« Последна редакция: Април 14, 2014, 16:06:48 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Оценка на моториката №4
« Отговор #857 -: Април 15, 2014, 00:16:21 am »
Моят син няма белег, но имаше топче първите месеци, провериха го тогава и го отбелязаха, че има.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Оценка на моториката №4
« Отговор #858 -: Април 16, 2014, 09:57:42 am »
http://mag.afisha.ru/stories/znakomstvo-s-roditelyami-kak-ustroena-zhizn-s-detmi-v-moskve/kak-predstavlyayut-sebe-vospitannyh-detey-vrossii/

Раздел - "Екатерина Кронгауз поговорила с психологом Людмилой Петрановской о русских паттернах воспитания и о новых типах общения с детьми."

Цитат:

"
Цитат
"...Никакой мамашке в архаичной культуре не приходило в голову, что ребенку нужно развивать мелкую моторику. Или водить на развивающие занятия. Он с нею все время тусил и заодно развивался. Не было представления о том, что он должен соответствовать каким-то нормам. Этот раньше, этот позже.
"

Превод:
На никоя майка в архаичната култура ( коя е тази, апропо??) и на ум не и е идвало че, на детето трябва да се развива дребната моторика ( всъщност, става въпрос за "фина моторика"! но явно на руската медицина ще и трябва още половин век да се синхронизира). Или да се води на "развиващи занятия" ( аналогията с Бг идиотии на "предиспозиция" към ДЦП ! русизмите в медицината вървят ръчичка за ръчичка с Бг и апологети). Детето през цялото време заедно с майка си е живяло ( макар че превода е- "е било на парти") и успоредно се е развивало. Не са и съществували разбирания, че детето е трябвало да съответства на каквито и да е били "норми". Това закъснява, онова- избързва ( във физическото си развитие)."

От древни времена, всъщност- откакто съществува педиатрия като отделна специалност, съществува ясно разбиране, кое дете отговаря на възрастта си, и кое-не. Това винаги е съществувало в историята на Западните цивилизации, не само защото хората сами са разбирали в сравнение, дали детето им се различава значително от другите деца на същата възраст. Съществувало е и като чисто Педиатрично разбиране, от специалиста. Просто с времето, нещата станаха по-детайлни. Следователно, Госпожата говори типични руски глупости, в духа и традицията на тяхната си "педиатрия". И поради неразбиране, и пораде непознаване на Западната цивилизация и култура, и поради дълбоки, неизкореними комунистически предразсъдъци. Които са тежка втора природа. Неизкоренима.
Още от средата на 17 век хората са имали представа за детската фина моторика, и са съществували способи, и да се познават дефицитите, и да се вземат мерки за борба с тях. Тезата на авторката че, децата едва ли не са се оставяли на самотек да си се развиват, без надзор или грижа и внимание от родителите им, произлиза само от дълбокото и непознаване на Западно-Европейската История и цивилизация. Произлиза и от дълбоко вкорененото комунистическо разбиране, че едва ли не в 17,18,19,20 век хората масово са били нищи, плебеи, и не имащи ( повод, да дойдат червените, за да ги "освободят" от "оковите им"), както "другарчетата" са го набили това в главите на всеки един от нас, имал удоволствието да живее в техния "рай". Теорията за масовата нищета в Европа в тези векове изобщо не отговаря на истината- процента не имащи е бил голям само в УК, Ирландия и някои Южно-Европейски страни, докато общо взето, в Европа, нещата са били горе-долу на нивото на средното, средната класа, като доста страни изобщо са имали доста сносен и уреден поминък. И в рамките на този поминък- и сносни медицински грижи. Ако например четете биографията на Джейн Остин  ( "Джейн Остин- един живот" -Клер Томалин)-книгата е пълна с етнографски и типично национални подробности, как са си гледали децата хората в Англия в тези далечни времена. И какви грижи са полагали, и как винаги са били наясно, дали децата им отговарят на възрастта си или-не. Настрана въпроса колко важно е било за тях, децата да растат сред природата, на воля, да имат типично детски забавления и въобще- начин на живот.

По отношение пък на общото психо-моторно развитие при деца ( извън темата за фината моторика) , е имало още по-детайлно и ясно разбиране кое е норма, и кое- не е. И ясно норми- кое е в рамките на възрастта "норма" и кое-не е.

Какво става ясно от статията:

* медицинско лице, и то тясно в специалността, и то публикувало книги и за "възпитанието" ( явно както руснаците го разбират това) плещи направо глупости. В пълна хармония с толкова неща, които съм чел от Бг "специалисти" по темата. Явно- тежък проблем с манталитета, липса на обща култура, липса на разбиране основите на Западно-Европейската цивилизация.
* тежки, непреодолими утайки и мирис на комунизъм- "всичко е било бедно, нещастно, на самотек" ( което не е било!). Хората изобщо не са се вглеждали в децата си, и са нямали понятие, дали са нормални за възрастта си- или не ( което изобщо не е така!) Кое още е дълбок, неизтриваем комунизъм?? Ето това:

Цитат
"...Это ребенок, который в контакте с собой, со своими чувствами, который умеет обращаться за помощью, способен как к поверхностным социальным отношениям (коллеги, однокурсники, приятели), так и к глубоким длительным (лучший друг, девушка, парень), способен отдавать себе отчет в том, что ему действительно нужно, и отличать свои желания от того, что принято хотеть в этом сезоне, прилагать какие-то усилия к исполнению своих желаний. Вот и все."

Това е определението на госпожата за "добре възпитано дете":

"... Това е дете, което е в контакт със себе си, със своите чувства ( Вие да познавате дете на 2 годинки, което да е в "контакт" със своите чувства??), което умее да се обръща за помощ ( удивително е че, способността да се обръщаш за помощ, е белег на "добро възпитание"!  << това пак е дълбока комунистическа утайка, когато индивида е длъжен безспир да "споделя", за да може другарчетата да "решават" и "контролират" вътрешните настроения в едно общество!), способно е както на повърхностни социални отношения ( колеги, еднокурсници, приятели), така и на дълбоки такива ( девойка, най-близък приятел, момче), способен да си дава отчет, кое действително му е нужно... и отличава своите желания от модното за сезона, прилагайки усилия към изпълнение на собствените си желания. Ето това е всичко."

Нищо не характеризира така добре скрития комунизъм както този цитат:

* забележете- индивидът, добре възпитан, е двуличен- той според руската дама има "дълбоки" и " недълбоки" социални отношения. Къде е границата, и как едното може да прелее в другото ( сериозното в несериозно и обратно) >> не е ясно. Нищо по- типично за гнилият комунистически манталитет от това. Което буквално значи - двуличието е критерий за добро възпитание. Това както, никое друго,  характеризира дълбоката извратеност на комунизма, дълбокото поражение, което оставя в основните, фундаментални човешки ценности на един индивид, в неговото разбиране на заобикалящия свят. Символът на комунизма е двуличието- двете мерки и двата аршина. Способността на индивида да е "дълбок" и "недълбок" в отношенията си в едно общество.
* даването на "отчет", какво било нужно за един индивид, и какво не е, е друг характерен белег на комунистически мислещите индивиди. Знаете ли откъде произхожда това? -това е в пряка връзка с ограничаването на личността да потребява, поради невъзможност на гнилото комунистическо общество да произвежда. И от което извира недоволството на един индивид, тъй като няма, и не може да покрива,  базови, всекидневни нужди. От което недоволство и произлиза реална опасност за "строя" на другарчетата. Та затова, липсата на прах за пране, сапун, кафе, обувки, се заместват с любов към Дикенс, Пушкин и Лермонтов. Цялата теза за "духовното" в комунистическия манталитет, е всъщност призив за тотална бедност на бита. В реалността- няма изобщо такъв вид конфликт. Даже обратното е- богатия и уреден живот, способства за духовното развитие.

Виждате "парад" на комунистическо мислене, на дълбоки утайки от неизтребим комунистически манталитет, който като мирис на мухъл, е НАВСЯКЪДЕ.
В Бг Педиатрия и детска психология- е същото. Само дето сега е гарнирано със Западни моди отгоре- нещо като "кебапче с кисело мляко отгоре". Само като си отворят устата капацитети от рода на Чавдаров, или Педиатри от по-старата генерация, става ясно, колко близки са до този начин на мислене, колко неизтребими поражения нанася комунизма на манталитета и мирогледа на един индивид.
Без изтръгването на този опустошителен комунистически манталитет,неговите утайки, остатъци, нито едно общество не може да върви напред.
« Последна редакция: Април 16, 2014, 12:49:14 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Оценка на моториката №4
« Отговор #859 -: Април 16, 2014, 11:35:11 am »
Нека продължим още малко с анализа:
Отговор на въпроса, как да постигнем резултата на "добро възпитано дете".

"
Цитат
...Это глубокий опыт защиты и заботы, который получает ребенок в детстве. Я описала человека, который способен и к глубокой связи, и к автономии. Люди так устроены, что им нужно и то и другое.
"

" Това е дълбок опит защита и грижи, които детето получава в детството. Аз описах човек, който е способен и на дълбока връзка, и към автономия. Хората са така устроени че им е нужно и едното, и другото."

Със защитата и грижите не може да не се съгласим. Но един комунист винаги има уникалната способност, на половината път да се оплете. Никаква, ама- абсолютно никаква връзка нямат "дълбоката връзка" и "автономията" ( независимостта). Те са взаимно-допълващи се, а не изключаеми категории. А не както госпожата ги представя- като антиподи сума  "или-или", или като "и + и" но на две противоположни неща. Способността на човек дълбоко да се обвърже с някого не зависи от автономията- някой може да живее в хармоничен брак и да си е напълно автономен, и обратното. Или да има дълбоки приятелства, без това да нарушава чувството му за свобода. Всъщност, способността за дълбоко обвързване е личностна, вродена способност. Аз лично се съмнявам че това може и подлежи на "възпитание". Това е вродена характеристика на един индивид. Ако погледнете по-дъбоко, детската личност може привидно да е изтъкана от противоречия, но е вътрешно дълбоко обяснима и последователна, дори и в противоположните си изяви. Само комунистът и Фройд са способни, или да намират човешката личност за дълбоко раздвоена (комунистите), или пълна с порочни тайни за криене ( Фройд). Затова и комунистите се страхуват от всеки независим индивид, а Фройдистите от всеки който подминава с усмивка тъжните им опити за сугестия на несъществуващи "вътрешни черти". Затова и основна цел в комунистическия ( социалистическия) мозък е да направят човек тотално покорен, обявявайки го и преследвайки го като имагинерен "враг" ( след като са му изследвали в занданите и подземията вътрешното "раздвоение"), а на Фройдистите- тотално обясняващ се, и срамуващ се, от самия себе си ( с което го евнухизират в реалния живот, и правят безопасна твар).

Една  от любимите категории на комунистите е тази за "вътрешната борба", за "противопоставянето". За комунистите ( социалистите и подобни паразити), всеки един ден, всяко нещо, е "конфликт", "борби". За комуниста няма хармония, единство- всичко е "борба" , "антиподи". В повечето случаи- само в мозъка на комуниста, и изобщо нищо от това в реалния живот.
Никой друг, както комуниста, не е способен да си чертае имагинерни категории и състояния, и да ги шаблонира и наслагва, с такава маниакална упоритост към реалния живот (с който те (винаги) нямат нищо общо).
Но именно ОТ разликата на имагинерния комунистически шаблон с реалността, комуниста черпи "сили за действие". С цел не да коригира извратения си мозък, а реалността. Което е прекия път към насилието и тиранията. В този смисъл- комунизмът е болест на духа.

"Колкото по-мизерен е бита на един индивид, толкова всеки един момент от неговия живот е "борба" със заобикалящите го във всекидневния му живот."
Оноре дьо Балзак
« Последна редакция: Април 16, 2014, 13:05:23 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.