0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Относно фитнеса в къщи :)
« Отговор #40 -: Май 23, 2009, 22:02:33 pm »
аз съм за кростренажор, на мен специално ми става лошо от пътечката като слизам започва да ми се вие свят поразпитах и се оказа че с доста хора е така, определено не бих си я купила за вкъщи във фитнес залата съм на кростренажора за мен той е по добър от колелото....
Ходих на таебо, повечето от упражненията бяха от касетите на синдито, вече се продават и на DVD, така че аз у дома си тринирам тях и ходя на фитнес, аз обаче целя стягане, за отслабване определено някакви аеробики са по добре, таебото все пак е по силово....
Re: Относно фитнеса в къщи :)
« Отговор #41 -: Юни 02, 2009, 17:50:48 pm »
От скоро въртя обръчи в къщи и резултата е поразителен.....
Вече нямам досадните паласки получени в следствие на бременност....

*
Re: Относно фитнеса в къщи :)
« Отговор #42 -: Февруари 21, 2010, 17:38:02 pm »
Здравейте,
След зимата и аз сериозно се позагледах за велоергометър. Много ми харесаха на Кетлер, но са по-скъпи и има защо, но както казва мъжа ми, сигурно това ще е поредния уред, захвърлен в ъгъла. Така че вероятно ще рискувам с някой от тези за по 200-250лв.

Преди ползвах степер, но той определено много натоварва мускулите, а аз нямам нужда от това :lol:

Успех на всички!
*
Re: Относно фитнеса в къщи :)
« Отговор #43 -: Март 02, 2010, 22:56:42 pm »
Е, момичета, никой не е писал тук ...

Но аз да се отчета - днес вече е факт първата ми домашна тренировка с един нелош велоергометър  - за около 30мин. изгорих към 250 калории.
Искам да си пожелая успех, че много лесно се отказвам :lol:
*
Re: Относно фитнеса в къщи :)
« Отговор #44 -: Март 03, 2010, 15:43:18 pm »
Снежи, успех миличка!  :balk_103:
Моя опит с велоергометрите приключи супер неуспешно след около 2 месеца :? Ползвах го за закачалка още известно време и го продадох. Установих, че няма ли кой да ме ръчка/ наблюдава/ дърпа напред, за нищо не ставам. Сега ходя във фитнес център, не много редовно, но като съм там, знам за какво съм отишла. Дано не си като мен  :wink:




"What other people think of you is none of your business" - Paulo Coelho
Re: Относно фитнеса в къщи :)
« Отговор #45 -: Април 09, 2010, 14:54:59 pm »
Здравейте и от мен.
Миналата година си купих велоергометър на Кетлер. Те наистина са по-скъпи, но има защо и аз не съжалявам, че избрах тази марка.
В къщи е доста тясно, но успях да намеря къде да сложа велоергометъра. Не го въртя много, но мисля да зачестя.  :oops:
Иска ми се докато го въртя да си правя и някакви упражнения за стягане на ръцете и се сетих, че с тежести натоварването ще е по-добро.
Едно време като ходех на аеробика ползвах такива с пясък, не бях лоши.
Дайте идея от къде да си взема тежести за ръце, може да стават и за крака.  :D
*
Re: Относно фитнеса в къщи :)
« Отговор #46 -: Април 09, 2010, 15:04:23 pm »
deni_one, купувала съм такива тежести с пясък май са вътре, стават и за ръце и за крака от Кауфланд. Със залепващи ленти са. А иначе може би от някой магазин със спортни стоки. Може да потърсиш и в Немските магазини.
А иначе, и аз ако не съм в група, забрави да тренирам, каквото и да било. Сега пък съвсем, никакво натоварване! Йогата я спрях след 3-4 посещения, защото релаксът ме разстройваше.
« Последна редакция: Април 09, 2010, 15:05:55 pm от rtfrtf »
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
Re: Относно фитнеса в къщи :)
« Отговор #47 -: Април 09, 2010, 16:29:40 pm »
Да, и на мен йогата не ми понася. Ходих един път и така си изкълчих китката, че не пожелах втори път.
Трудно е с тренирането, трябва воля, ама и килограмите като са ми в повече като забременея (дай боже да е скоро) ще се търкалям вече  :oops:  :wink:
Тежести със самозалепващи ленти ще ми свършат прекрасна работа. Ще проверя в Кауфланд, дано да има. А тези немските магазини да нямаш предвид TSM?
*
Re: Относно фитнеса в къщи :)
« Отговор #48 -: Април 09, 2010, 19:15:05 pm »
Аз имам гирички, купувала съм ги преди години от Метро, имат щанд за спортни стоки. Препоръчвам да са по-леки, за оформяне и стягане. Моите са два комплекта - по 1 и 3 кг. Могат да се ползват и докато сте на велоергометъра, аз правя така.
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Относно фитнеса в къщи :)
« Отговор #49 -: Април 09, 2010, 22:40:48 pm »
Иска ми се докато го въртя да си правя и някакви упражнения за стягане на ръцете и се сетих, че с тежести натоварването ще е по-добро.
Едно време като ходех на аеробика ползвах такива с пясък, не бях лоши.
Дайте идея от къде да си взема тежести за ръце, може да стават и за крака.  :D

Здравей  :)
Цял живот нещо спортувам ( спортувах  :lol: ). След няколко години тае-бо, изкарах курс и станах треньор. Водих също тренировки по спининг.
Мисля че, точно второто-спининга ще ти свърши прекрасна работа . Само не знам дали няма да е проблем, че колелата са доста различни...за спининга са по-семпли и прибрани.
 
Както и да е, идеята ми беше, че ако потърсиш в нета някакво клипче с тренировка по спининг можеш да си откраднеш идейки.  :)
А за тежестите - и аз се сещам за "Метро".

Ние имаме малка фитнес зала вкъщи, но никой не я ползва...Аз сега не мога де, но и преди не се застоявах там... Адски скучно ми беше, по-скоро съм по груповите бързи спортове. Иначе ми омръзва и бързо прекъсвам.
Горещо препоръчвам тренировките в "The Gym", за тези от София и в Спартак. :)
« Последна редакция: Април 09, 2010, 22:46:13 pm от Raissa777 »
Re: Относно фитнеса в къщи :)
« Отговор #50 -: Април 12, 2010, 14:09:37 pm »
Елфи, благодаря за инфото,и аз сигурно ще си взема по-леки, пък като позаякна може и от по-тежките да си купя. Ще проверя и в Кауфланд и в Метро.

Raissa777, и аз като теб предпочитам залите. За съжаление се прибирам късно и не ми остава време за спорт в зала. По тази причина си взех и велоергуметъра.
А за спининга не знам нищо. Явно е съвсем нов спорт. Изглежда интересно, и сигурно е по-ефикасно от обикновения велоергуметър. Ще потърся клипчета да се запозная какво е това и как се практикува  :)
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Относно фитнеса в къщи :)
« Отговор #51 -: Април 12, 2010, 18:09:45 pm »
http://vbox7.com/play:d5db218b

http://www.youtube.com/watch?v=FzyehJhHai0&feature=PlayList&p=FD1ACE9D520D5BE1&playnext_from=PL&index=0&playnext=1

Дава доста бегла информация, но само това намерих...  :)
*

    Veselia

  • ***
  • 218
  • И все пак тя се върти!
Re: Относно фитнеса в къщи :)
« Отговор #52 -: Април 14, 2010, 16:33:28 pm »
Момичета, след дълъг размисъл, реших, че уреда който ми трябва е кростренажор. Имам нужда не толкова от отслабване, колкото от стягане. Доста съм се обездвижила тази зима и дори една кратка разходка ме изморява.
Сега на въпроса: какво трябва да гледам, когато си избирам такъв уред? Няма да е от скъпите, и ако намеря нещо втора употреба на сносна цена ще предпочета него.

Предварително благодаря!
*
Re: Относно фитнеса в къщи :)
« Отговор #53 -: Април 14, 2010, 16:46:11 pm »
Аз си купих Орбитрек втора ръка. Изкъртих го направо, бях стигнала до 30 минути сутрин и 35-40 вечер. Взе да скърца ужасно много, а после и да трака (след моята намеса, разбира се  :lol:) После обаче един приятел дойде, разглоби го, смаза му чаркалаците и е като нов. Мисълта ми обаче беше друга-че гадовете по сервизите поправят само уреди закупени от тях и ако се хвърлиш на втора ръка за всяко нещо ще търсиш някой познат, защото сервизите няма да го погледнат.
*
Re: Относно фитнеса в къщи :)
« Отговор #54 -: Април 17, 2010, 23:13:58 pm »

Ние имаме малка фитнес зала вкъщи, но никой не я ползва...Аз сега не мога де, но и преди не се застоявах там... Адски скучно ми беше, по-скоро съм по груповите бързи спортове. Иначе ми омръзва и бързо прекъсвам.

Аз за това си сложих велоергометъра срещу тв-то, но наистина по някое време ми доскучава и се чудя какво да правя с ръцете си, идеята за гиричките е супер, определено ще се възползвам.

И ще проуча спининга...