0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!
Относно фитнеса в къщи :)
« -: Януари 14, 2009, 18:50:46 pm »
Момичета, искам да ви попитам използвали ли сте клинове със сауна ефект при тренировка? Има ли ефект? Отразява ли се по някакъв начин на кожата? Намаляват ли целулита?
И още едно въпросче  :D
Искам да си купя уред за домашна употреба и се чудя между велоергометър и пътека за бягане? От кое има по-добър ефект. Като аз искам да отслабвам и да стягам, а не да правя изразени мускули, защото от фигурното с което съм се занимавала си имам едни доста добри прасци :wink:.
Хайде, момичета, вашето мнение е важно за мен.
*
Re: Относно фитнеса в къщи :)
« Отговор #1 -: Януари 14, 2009, 18:56:07 pm »
Аз лично използвам кростренажор. Не натоварва ставите и ангажира всички мускули от кръста надолу, дори и ръцете. По един час на ден и олекотен хранителен режим за 1-2 месеца резултатите обикновено са видими и хубави :) Само да не беше тоя мързел.
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Относно фитнеса в къщи :)
« Отговор #2 -: Януари 14, 2009, 19:01:47 pm »
Аз лично използвам кростренажор. Не натоварва ставите и ангажира всички мускули от кръста надолу, дори и ръцете. По един час на ден и олекотен хранителен режим за 1-2 месеца резултатите обикновено са видими и хубави :) Само да не беше тоя мързел.

абсолютно същото е и в нас, само дето никога досега не съм стигала до 1 час:)
аз го ползвам по 30-40 мин през ден и наистина има ефект когато не се мързелува.А мен напоследъм ме мързи:)
Доколкото аз знам, целулита може да намалее само с антицелулитни масажи, поне от моята масажистка го знам.когато ходех редовно и при нея бях свалила и доста сантиметри от ханша и бедрата освен че помага за целулита. тя ми е казвала когато тренирам да си слагам антицелулитен крем и да се увивам с фолио.Когато съм го правила наистина се горят повече мазнини.
*
Re: Относно фитнеса в къщи :)
« Отговор #3 -: Януари 14, 2009, 19:08:17 pm »
Аз съм ползвала такъв клин,трябва обаче да изровя инфото от темичката" Божествени тела",където го бях препоръчала миналата година :)
Доволна съм,и живот и здраве някой ден пак ще си го ползвам.

Иначе за уред аз съм с двете ръце ЗА пътечка - открай време искам да си взема такава,но буквално няма място къде да я сложа вкъщи(въпреки,че домашните пътечки са сгъваеми повечето)
Но избора на уред си зависи най-вече от това,какъв вид спортни занимания обичаш - някои не обичат бягането например,а за мен то е най-доброто - много ми е приятно и обичам да го правя,а за резултатите пък да не говорим. :cross: :cross:

Другото,което обичам са танците - страхотен начин за поддържане на форма и добро настроение :D



ПП: Токущо изрових постинга си от въпросната тема,където писах за клина:
Сетих се, че навремето бях виждала в един финтес една девойка с някакъв специален клин за отслабване (не от тия от Телешопа). Някакви отзиви за тях имате ли?
Sia,аз наскоро си взех такъв - но не точно за отслабване(в смисъл така да си седиш с него само),ами по-скоро за фитнес/спорт - неопренов е,аз си взех такъв с памучна подплата,която попива потта идеално,а и топли в същото време - така не се чувстваш мокър докато тичаш,пък е налице и термоефект :wink:
Хубавото му е,че като прилепне по тебе стяга много добре краката,дупето и корема,и като тичаш се получава по-голямо съпротивление на движенията (без клинът да ги ограничава!) - и усещаш,че усилието,което полагаш е по-голямо от обикновено. Аз съм тичала години наред без клин,така че мога да направя разлика. С други думи аз съм доволна от фитнес клина, и то много - ако не не се сметне за реклама ще ти кажа от кой магазин си го взех(те са верига,има в цялата страна),аз лично прочетох добри отзиви в бгмамата и оттам се навих.
« Последна редакция: Януари 14, 2009, 19:13:13 pm от Counterfeit »


Митко остана на 1г. 7м. и 21 дни :(
14.04.2009 - 5.12.2010
Почивай в мир, мое мило изстрадало детенце!Винаги ще те помним и обичаме!
Re: Относно фитнеса в къщи :)
« Отговор #4 -: Януари 18, 2009, 12:38:43 pm »
и аз има кростренажор вкъщи, но почти не съм го ползвала, от което много ме е срам. имам въпрос към мацките с такъв уред - ако искам ефект отслабване и стягане, има ли значение дали сутрин или вечер го ползвам? чела съм, че сутрин се горят повече калории, но дали е така?
също така смятам да си взема такъв клин, но бихте ли ми казали от къде.
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Относно фитнеса в къщи :)
« Отговор #5 -: Януари 18, 2009, 13:37:31 pm »
По принцип е добре да не е преди лягане /защото спорта тонизира и може трудно  да заспиш/ и  след като са минали 2-3 часа след ядене.
Добре е да го ползваш минимум 30 мин с равномерно темпо и без да спираш. Тялото започва да използва енергия от мазнините след 15 минута /най-общо казано/  :D

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Re: Относно фитнеса в къщи :)
« Отговор #6 -: Януари 18, 2009, 14:46:04 pm »
 Ще се опитам да бъда полезна, доколкото мога да бъда не като специалист, а като човек, прекарал доста време във фитнес залите.
 Лично аз предпочитам да си правя кардиоупражненията сутрин, след кафето. По-късно вече ме мързи.
Ако желаете, 30 мин. преди тренировка, вземете Л-карнитин. Доза- според килограмите. Пише го на опаковката.

 За мен, най-полезният уред е кростренажорът:



 Полезен е за краката, дупето, пресата и ръцете. Лично аз с него най-бързо свалям килограми.
 Може да се купи на цена около 400-500лв.
Заема доста място.

Любимият ми уред е бягащата пътека:




Много хора се плашат точно от думичката "бягаща". Лично аз рядко ползвам пътеката за бягане(натоварват ми се колената). Съвсем спокойно можете да я ползвате и за бързо ходене. Много е полезно.
Аз ходя на нея поне 40 мин (на кардиоуреди мазнините започват да се топят след 20 мин.)
 Винаги завършвам с ниска скорост и висок наклон (не повече от 5 мин, доста натоварващо е), така се натоварва дупето  :wink:

 За съжаление, пътеката заема доста място, така че я ползвам само във фитнеса.
Ако някой реши да си купи за домашно ползване, трябва да знае , че добра пътека струва около 2000лв.
 Не си купувайте механични, които рекламират по тв шоп и т.н., стават само за закачалки за дрехи. :lol:


 Уредът , който имам е велоергометърът:



Натоварва краката, дупето и пресата.
Купих го, защото не заема много място.
Ако се кара почти  всеки ден, поне по 30 мин на слаба степен (аз карам 1 час ), се свалят килограми и се стяга тялото.
Може да се намери на цена от 250лв.

Най-достъпният уред е степерът
 


Нямам особени впечатления, защото рядко съм ползвала. Натоварва краката, дупето и пресата. Ако е като горепосоченият, и ръцете.
Хубавото при него е, че не изисква място и може да се намери на цена около 100лв.


И накрая:
-пийте вода по време на тренировка
-ползвайте уредите на ниска степен , повече време, така най-ефикасно се свалят килограми
-тези уреди не са полезни само за  килограмите, но и за общия тонус на тялото.
-уредите, които не натоварват ръцете, можете да използвате в съчетание с малки гирички.

Относно покупката:
-не ви трябва професионален уред в къщи, те са много скъпи, купувайте от тези за домашно ползване
-не се хвърляйте на скъпите марки, има добри уреди на достъпни цени
-но не купувайте и най-евтините уреди, разпадат се бързо
-като купувате уреда, непременно гледайте максимално допустимото тегло на трениращия (не заради вас, а заради половинката, която може да се изкуши да го ползва  :wink:)

Това е , което се сетих засега. Пак казвам, това е мнението ми от личен опит.
« Последна редакция: Януари 18, 2009, 15:57:22 pm от Елфи »
Re: Относно фитнеса в къщи :)
« Отговор #7 -: Януари 18, 2009, 15:50:22 pm »
Лелеееее!
Мисля, че тук имаме експерт...
Мерси много за инфото, Елфи. :thankyousign: Много е полезно.
Сега остава да си закупя един от тези уреди за изтезания  :veloergo:  и да се захвана с яки тренировки :cross: :presi: :aerobik: :shtangi: ... :wink:
*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!
Re: Относно фитнеса в къщи :)
« Отговор #8 -: Януари 18, 2009, 16:32:37 pm »
Елфи, много благодаря за изчерпателната информация.
Аз ходя на фитнес и съм решила да си остане там да си ползвам пътечката и кростренажора, че няма толкова място в къщи :?. Но мисля да си купя велоергометър, точно заради горе споменатата причина, а и натоварва дупето и пресата. Само как ще се справя с мойте прасци не знам :x. Иначе ще го съчетая с фитнеса и тае бо и се надявам да вляза във форма, защото съм отпуснала едно коремче :D(срам ме е да го напиша без умалителната форма, че е страшно).
Момичета, а имате ли наблюдения за пилатес? Аз четох малко инфо в нета и намерих няколко филмчета, но още не съм си купила ластици за пилатес за да го пробвам дали е добро?
*
Re: Относно фитнеса в къщи :)
« Отговор #9 -: Януари 18, 2009, 18:40:27 pm »
Натали аз ходя на пилатес и определено съм много доволна. Уж наглед леки упражнения, но като ги започнах бая зор видях. Но определено стяга тялото отлично.
Пристрастена към д-р Хаус!
*
Re: Относно фитнеса в къщи :)
« Отговор #10 -: Януари 18, 2009, 23:24:33 pm »
Бела,къде ходиш на Пилатес?
Re: Относно фитнеса в къщи :)
« Отговор #11 -: Януари 19, 2009, 09:40:31 am »
Благодаря ви, мацци. Както винаги най-изчерпателната информация намирам тук.  :balk_186: :balk_185: да не се предаваме!
*
Re: Относно фитнеса в къщи :)
« Отговор #12 -: Януари 19, 2009, 16:51:42 pm »
Ако някой ми каже къде се ремонтират тези уреди ще съм много благодарна. Откачи се едното рамо от основния барабан и понеже сме нация техническа в къщи - двама инженери - не можем да го сглобим.
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Относно фитнеса в къщи :)
« Отговор #13 -: Януари 20, 2009, 08:49:01 am »
Ремонти най-често извършват фирми, които предлагат тези уреди.
За някои дори няма значение, че уреда не е купен от тях.
Друг вариянт е да попиташ в някоя фитнес зала към кого да се обърнеш.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Re: Относно фитнеса в къщи :)
« Отговор #14 -: Януари 20, 2009, 10:42:10 am »
Ремонти най-често извършват фирми, които предлагат тези уреди.
За някои дори няма значение, че уреда не е купен от тях.
Друг вариянт е да попиташ в някоя фитнес зала към кого да се обърнеш.
Благодаря, Денис, ще питам. :)
*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!
Re: Относно фитнеса в къщи :)
« Отговор #15 -: Януари 23, 2009, 16:03:48 pm »
Момичета, някоя от вас може ли да ме насочи от къде да си купя ластици за пилатес? Обиколих всички спортни магазини, за които се сетих(не че знам много :oops:). Опитах да си поръчам от интернет, но и там ударих на камък-всичките им количества били изчерпани...
Или поне ме насочете към някой спортен магазин, може там да не съм ходила.
Re: Относно фитнеса в къщи :)
« Отговор #16 -: Януари 26, 2009, 11:08:37 am »
Момичета, някоя от вас може ли да ме насочи от къде да си купя ластици за пилатес? Обиколих всички спортни магазини, за които се сетих(не че знам много :oops:). Опитах да си поръчам от интернет, но и там ударих на камък-всичките им количества били изчерпани...
Или поне ме насочете към някой спортен магазин, може там да не съм ходила.


простете невежеството ми, ама какво са "ластици за пилатес"? аз си смъкнах 3 филмчета от нета, ама това май съм го пропуснала. може би тези ластици са за напреднали!?!? :D
*
Re: Относно фитнеса в къщи :)
« Отговор #17 -: Януари 26, 2009, 13:30:15 pm »
Анджи сега виждам въпроса ти! :oops:На пилатес ходя във фитнес Атлетик и съм много доволна.
Пристрастена към д-р Хаус!
*
Re: Относно фитнеса в къщи :)
« Отговор #18 -: Януари 26, 2009, 13:31:02 pm »
Натали ще питам в сряда моята инструктурка по пилатес и ще ти пиша.
Пристрастена към д-р Хаус!
*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!
Re: Относно фитнеса в къщи :)
« Отговор #19 -: Януари 26, 2009, 13:44:55 pm »
Натали ще питам в сряда моята инструктурка по пилатес и ще ти пиша.
Много ще съм ти задължена.