0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Ежегодната тема за секса
« Отговор #20 -: Февруари 04, 2013, 00:41:00 am »
Оказа се, че има малко над десетина непреведени глави. Чакам отговор от джам, после ще пиша лс на превеждащите, и ако не се отзоват, ще ги преразпределим.
Не обръщайте внимание, че съм съм в списъка с неготовите. Просто не е актуализиран.

http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=36461.msg572444#msg572444

*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Ежегодната тема за секса
« Отговор #21 -: Февруари 04, 2013, 04:36:44 am »
Хвърлете една глава и на мен.
*
Re: Ежегодната тема за секса
« Отговор #22 -: Февруари 04, 2013, 08:52:31 am »
Така, да се изкажа и аз за секса... оп, за работата  :lol:
с превод не мога да помагам, но ако Мели прецени, че мога да свърша нещо друго да свирка.
*
Re: Ежегодната тема за секса
« Отговор #23 -: Февруари 04, 2013, 09:36:06 am »
И аз не мога да помогна с превод, но бих ударила едно рамо с каквото може.
Re: Ежегодната тема за секса
« Отговор #24 -: Февруари 04, 2013, 10:39:32 am »
мога да помагам с преводи от френски и турски :D
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Ежегодната тема за секса
« Отговор #25 -: Февруари 04, 2013, 15:28:53 pm »
по книгата на Малпани:

не са качени глави 5,6,11,13,34,36,37,38,39,47,78,51,54.

от тях намерих превода на глави 11,38,47,51. преводът е даден на блускай за редакция, тя после го праща на Мели за окончателна редакция и после Мели да го даде на сигнус за качване.

необходимо е книгата да се сложи някъде на по-видно място и да се смени заглавието с по-говорящо и атрактивно. книгата е уникално ценна за начинаещи, а имам чувството, че е почти невидима в момента.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Ежегодната тема за секса
« Отговор #26 -: Февруари 04, 2013, 15:59:12 pm »

необходимо е книгата да се сложи някъде на по-видно място и да се смени заглавието с по-говорящо и атрактивно. книгата е уникално ценна за начинаещи, а имам чувството, че е почти невидима в момента.

Абсолютно вярно. Аз също едва я открих.

Jam, предполагам, че "78" е 48. Ако е така, взимам #48 за превод.
« Последна редакция: Февруари 04, 2013, 16:05:58 pm от elle22 »
*
Re: Ежегодната тема за секса
« Отговор #27 -: Февруари 04, 2013, 19:27:43 pm »
Аз съм готова с координатите на АГ специалистите в София, само незнам на кого да ги изпратя за да бъдат качени.  :?
Към раздел лаборатории също бих добавила нещо!  :wink:
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Ежегодната тема за секса
« Отговор #28 -: Февруари 04, 2013, 19:47:10 pm »
Ако е от английски, мога да помогна с превод, само после ще трябва някой да мине редакция, да не греша с термините.  :)
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

*
Re: Ежегодната тема за секса
« Отговор #29 -: Февруари 04, 2013, 20:30:56 pm »
...от тях намерих превода на глави 11,38,47,51. преводът е даден на блускай за редакция, тя после го праща на Мели за окончателна редакция и после Мели да го даде на сигнус за качване.

много е къса веригата :lol:
незнам с какво мога да съм полезна - имам време за четене, но ръцете ми са вечно заети (Дребосъчето не си харесва леглото напоследък). Ако ми измислите нещо - на линия съм!




"What other people think of you is none of your business" - Paulo Coelho
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Ежегодната тема за секса
« Отговор #30 -: Февруари 04, 2013, 22:30:31 pm »
Така, да се изкажа и аз за секса... оп, за работата  :lol:
с превод не мога да помагам, но ако Мели прецени, че мога да свърша нещо друго да свирка.
Аз също мога да се включа, където прецените, че мога да помогна, само с преводи не се наемам :oops:


*
Re: Ежегодната тема за секса
« Отговор #31 -: Февруари 05, 2013, 10:06:26 am »
Работа ли? Искам си темата за секса! :D

Аз също не мога да превеждам.
Остава ми малко свободно време, но ако мислите че мога да помогна с нещо.

Може би малък процент от хората се интересуват от активна имунизация, но аз лично имах огромен проблем с липсата на информация на български език. Но все си мисля че ще е хубаво да има поне една статия на български в библиотека.
Към тази тема има макар и слаб интерес, но предполагам, че липсата на сериозна информация по въпроса спира доста хора.
Ако решите да включите нещо, ще помоля доц. Русев за някоя статия, надявам се да се съгласи.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Ежегодната тема за секса
« Отговор #32 -: Февруари 05, 2013, 10:20:34 am »
Може би малък процент от хората се интересуват от активна имунизация, но аз лично имах огромен проблем с липсата на информация на български език. Но все си мисля че ще е хубаво да има поне една статия на български в библиотека.
Към тази тема има макар и слаб интерес, но предполагам, че липсата на сериозна информация по въпроса спира доста хора.
Ако решите да включите нещо, ще помоля доц. Русев за някоя статия, надявам се да се съгласи.

teodor, много добро предложение! темата действително е почти липсваща като информация в библиотеката, а знам колко е важна - и- от теб, и от други хора. ще се заемеш ли?
едната задача би била да помолиш доцента за статия (дано да не откаже), а другата - да издириш чужди статии, които някой друг от работната група ще преведе.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Ежегодната тема за секса
« Отговор #33 -: Февруари 05, 2013, 10:46:20 am »
Описвам задачите до момента:

blue_sky - понеже си се заела вече с книгата на Малпани, моля те, разпредели непреведените глави на цигу, vaci, elle22, Бубулина, Elena B, Counterfeit и Ganka. Нека първо довършим започнатото и после ще търсим други източници.

f_28 - изпрати ми готовата информация.

teodor - потърси статии за АМ и от другите лекари, с които се консултира преди време, у нас и в чужбина. Помоли alia_alia да ти помогне.

С Chandra сме се разбрали за осиновяването, в събота и неделя ще поработим върху този раздел.

За naniha - би ли събрала адреси на турски клиники, много хора търсят помощ там, а нямаме систематизирана информация. Като четеш по техните сайтове, ако нещо ти се стори интересно, а го няма при нас, преведи го и ще го качим.

Задачи за mimi26, dess_dess и м_и - харесайте си по един раздел от библиотеката http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&task=view&id=990&Itemid=46 и съответния му форум и проверете, моля, статиите дали се отварят, актуални ли са, линковете към важните теми работят ли, има ли пропуски и т.н.

И една бележка, предполагам е ясно, но пак да го кажа - винаги при превод на материали от чужди източници искаме съгласие, ако източникът не е със свободен достъп и посочваме автора на орогинала.

А, забравих, ollivia - покажи ми хемоглобин над 100 и тогава ще разговарям с тебе.  :)



"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
Re: Ежегодната тема за секса
« Отговор #34 -: Февруари 05, 2013, 10:59:18 am »
В библиотеката виждам статии с изтекла давност:


1 Програма за лечение безплодие при жената /2006г/
2 Програма за лечение безплодие при жената от 22 януари 2005г.
3. Безплатни спермограми - юли 2004г.


В библиотеката сектор мъжко безплодие липсва статия описваща метода MASC

Повечето линкове препратки в подфорума  "стерилитет при мъжа" са неактивни"
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Ежегодната тема за секса
« Отговор #35 -: Февруари 05, 2013, 11:06:19 am »
В библиотеката виждам статии с изтекла давност:


1 Програма за лечение безплодие при жената /2006г/
2 Програма за лечение безплодие при жената от 22 януари 2005г.
3. Безплатни спермограми - юли 2004г.


В библиотеката сектор мъжко безплодие липсва статия описваща метода MASC

Повечето линкове препратки в подфорума  "стерилитет при мъжа" са неактивни"

Тара, благодаря ти за включването. Годишните програми са оставени за архив. Ще ми помогнеш, ако ми изкараш конкретните линкове, които не работят, за да ги оправя. Можеш ли да потърсиш статия за MASC?


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
Re: Ежегодната тема за секса
« Отговор #36 -: Февруари 05, 2013, 11:44:46 am »
Галерия"Бебе на Зачатие" е продължение на секция Истински истории, така ли?
Защото в истинските истории отдавна не е публикувано. Аз много четях там едно време :D

*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Ежегодната тема за секса
« Отговор #37 -: Февруари 05, 2013, 11:51:25 am »
Галерия"Бебе на Зачатие" е продължение на секция Истински истории, така ли?
Защото в истинските истории отдавна не е публикувано. Аз много четях там едно време :D

Всъщност не. Галерията е само за снимки. А Истинските истории продължиха в различни инициативи, като "Сърце под моето сърце", "Коледно желание", "Бебе на Зачатие". Добре е, че подсещаш, трябва да се обнови и тази секция. Ще се заемеш ли?


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
Re: Ежегодната тема за секса
« Отговор #38 -: Февруари 05, 2013, 11:54:46 am »
Да, ще се заема.

*
Re: Ежегодната тема за секса
« Отговор #39 -: Февруари 05, 2013, 13:53:11 pm »
Вътре в самата тема има линкове, тук ли да ги копирам?
Ще пиша имейл и на проф. Мартинова за някоя статия.
Само да ми кажете какъв имейл за връзка да напиша?