0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
болки - следблокажна инжекция
« -: Август 13, 2015, 17:22:33 pm »
Здравейте момичета.Нова съм тук днес приключи моята стимулация и ми предстои боцкане с блокажна инжекция ,искам да попитам тези от вас които са си слагали такава (понеже ми е за първи път) има ли някакви болки или дискомфорт ,по-точно какво е нормалното положение след поставянето на тази инжекция .Да очаквам ли болки или  :oops: не,бях по къс протокол с гонал ф а блокажната инжекция е OVITRELLE ,благодаря предварително (не намерих такава тема и реших да я започна)
:) <3
*
Re: болки - следблокажна инжекция
« Отговор #1 -: Август 13, 2015, 17:31:58 pm »
Здравей, аз бях с овитрел. Казаха ми, че е възможно да се зачерви, да се подуе чувствително и да се усети парене/боцкане. На мен специално нищо от изброеното не ми се появи като реакция. Може би леко зачервяване като ухапано от насекомо, но нищо повече. Аз се притеснявах защото ми я сложиха отзад на ръката и бях с къс ръкав и трябваше да отивам на работа. Та ако ми се беше подула и зачервила не знам как щях да се обяснявам на колегите.


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
*
Re: болки - следблокажна инжекция
« Отговор #2 -: Август 13, 2015, 17:44:22 pm »
 :oops:Благодаря ти за бързия отговор . Ми то си е за притеснение , защото на всичкото отгоре да се дават обяснения на колеги точно в такъв момент не  е много удачно и приятно , но добре че ти се е разминало само с леко зачервяване. Моята трябва да я поставя в корема и се надявам всичко да е ок до събота когато ми е денят на пункцията
« Последна редакция: Август 13, 2015, 17:52:05 pm от BARNABEO »
:) <3
*
Re: болки - следблокажна инжекция
« Отговор #3 -: Август 13, 2015, 17:46:28 pm »
Аз в корема не мога защото имам страшен гъдел и щеше да стане инцидент.
Късмет ти желая :goodluck:


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
*
Re: болки - следблокажна инжекция
« Отговор #4 -: Август 13, 2015, 18:10:31 pm »
 :D Успя да ме разсмееш . Благодаря ти, късмет на всички минаващи по този път! Относно гъдела и аз го имам но със стискане на зъби се получават нещата  :D като чели се претръпва ... ха ха
:) <3
Re: болки - следблокажна инжекция
« Отговор #5 -: Август 13, 2015, 21:13:24 pm »
Момичета, Овитрелът не е блокаж, а с него се стартира процесът на доузряване на яйцеклетките. Болки или сърбежи не се очакват от него.
BARNABEO, пишеш, че си била по къс протокол. Вероятно са ти слагали и Цетротид - от него на повечето момичета им се зачервява и леко сърби. От Овитрела няма такова нещо.

Много късмет!
*
Re: болки - следблокажна инжекция
« Отговор #6 -: Август 13, 2015, 21:44:59 pm »
Цетротид ли ами не боцкала съм се с gonal f плюс оргалутран, а доста се поочудих относно OVITRELLE,понеже докторката ми каза че това е стоп инжекция която се слага 36 часа преди пункцията, а блокажната кога се слага???Не е ли 36 часа преди пункцията??? :? В мъгла ми е нещо момичета-не разбирам
:) <3
*
Re: болки - следблокажна инжекция
« Отговор #7 -: Август 13, 2015, 22:18:41 pm »
 :oops: Сега прочетох и мааалко се поинформирах относно OVITRELLE-TO . Категорично не е блокажна инжекция . Дори по къс протокол не се използва такава.Ovitrelle e инжекция за съзряване на яйцеклетките и за получаване на жълто тяло  :oops: момичета благодаря ви че ви има и че благодарение на ,,Зачатие"намирам полезна и същевременно нужна за мен информация.Чувствам се по-спокойна когато" разговарям,, дори писмено с хора които изживяват подобен дори същия на моя проблем . Благодаря за пожеланията и да се помолим за успех на всички ни !!! 
:) <3
*
Re: болки - следблокажна инжекция
« Отговор #8 -: Август 14, 2015, 09:12:12 am »
Аз й казвам "таймираща" инжекция защото 36 часа (ако помня правилно) след поставянето й се прави пункцията. А "блокажна" казвам на цитротида защото нали той се ползва да регулиране на ЛХто - да не се спука фоликула


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
Re: болки - следблокажна инжекция
« Отговор #9 -: Август 14, 2015, 09:26:12 am »
Да, Овитрела (Прегнил, Хориомон) е точно таймираща. Блокаж е когато се слага една инжекция преди цикъла и после се започва по дълъг протокол. При късия са малки дози от някой ден на стимулацията нататък, но не се нарича блокаж (не ти блокира собствените хормони и ако не се сложи една доза, може да има пик на ЛХ, което ще съсипе стимулацията).
След блокаж трябва известно време, за да се оправят собствените хормони. Някои момичета се оплакват от липса на цикъл за няколко месеца - толкова е блокирано всичко.
*
Re: болки - следблокажна инжекция
« Отговор #10 -: Август 14, 2015, 13:22:12 pm »
 8O Благодаря за инфото.Да аз я сложих 36 часа преди пункцията (за OVITRELLE  става въпрос ) просто си е една довършваща инжекция,но от голямо значение май май  :oops: и все пак утре пункция ще има -успех на всички предстояща им такава !!!   :lol:
:) <3
*
Re: болки - следблокажна инжекция
« Отговор #11 -: Август 29, 2015, 20:23:11 pm »
Привет момичета!Искам да попитам   ovitrelle влияе ли по някакв начин на теста за бременност.Беше ми поставен 36 часа преди пункцията,която се състоя на 15 авгус.Днес си направих тест за рременност и е с втора бледо розова черта.Не смея грам да се радвам,защото някъде из нета четох,че овитрела и прегнила водели до фалшив резултат при уринните тестове.Прегнил не ми е слаган,но и за друг въпрос не зная отговора...До колко дни се изчиства прегнила,овитрела от организма и възможно ли е положителния тест да е положителен в слествие на овитрела.::Моля компетентните момичета да ми дадат инфо-БЛАГОДАРЯ,че ви има.  :sleepingbabygirl: :bighug:
:) <3
*
Re: болки - следблокажна инжекция
« Отговор #12 -: Август 29, 2015, 23:10:41 pm »
BARNABEO, много се радвам за резултата ти  :), за твое спокойствие може да направиш кръвен тест през два дни (при правилно развиваща се бременност ЧХГ трябва да се удвоява за около 48 часа). Това ще ти даде категоричан отговор има ли бременност и дали се развива добре. Кръвен тест може да направиш във всяка лаборатория, не е нужно да е на гладно.
Но според мен положителният тест не е следа от Овитрела. Минали са 16 дни от поставянето му, не би трябвало да има остатък от него.
Има таблица, която посочва за колко дни се изчиства Прегнил 5000- прибризително стойността наполовина за всяко следващо денонощие. Но от моя опит и от споделяния на други момичета във форума, се оказва, че се изчиства доста по-бързо, до към седмица след поставянето му, че дори и по-рано (има индивидуални разлики).
Бях с Прегнил 5000 след един от трансферите и направих няколко кръвни теста през 48ч. като първият беше на 9-ти ден след ЕТ и още три теста след това. Имаше относително точно удвояване на стойността, затова смятам, че не е имало никакъв остатък от Прегнила към времето на изследване.

Това е таблицата за изчистване на Прегнил 5000:
ден 1 : 5000
ден 2: 2500
ден 3: 1250
ден 4: 625
ден 5: 312
ден 6: 156
ден 7: 78
ден 8: 39
ден 9: 20
ден 10: 10
ден 11: 5
ден 12: 2,5
ден 13: 1
ден 14: 0

Ако имаш възможност направи кръвен тест, но според мен това е положителен тест за бременност  :)

*
Re: болки - следблокажна инжекция
« Отговор #13 -: Август 30, 2015, 02:39:19 am »
 :) Благодаря Марси.Отново ми даде бърз и точен отговор.Вече съм много по-спокойна Да ще напрявя тест в четвъртк не ми се избързва.Докторката ми беше казала че се прави на 17 -ти ден и ще изчакам.Благодаря отново  :bori_022: :balk_83:
:) <3