0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #860 -: Януари 10, 2008, 19:40:49 pm »
Здравейте докторе, състоянието на Криси се подобрява. Послушах ви и си давам АБ десет дни (утре е последне), не съм давала Кларитина и други подобни. Сега съвсем малко кашля, почти не. И нослето е по-добре с Олинта, дори ще го спирам и него.
Докторе обаче сега друг проблем, ден преди да се разболее захраних по вашата схема - с ябълково пюре, прясна сурова ябълка с малко АМ. Хапна 3-4 лъжички тогава и се разболя. По този повод прекратих захранването по препоръка на педиатърката, а и Криси беше доста омаламощена. Първият ден давахме лекарствата с лъжичка. И Кристина още на следващото даване започна да плаче щом види лъжичката... После започнахме със мерителната спринцовка да даваме лекарствата, но вчера като започнах да я храня с пюре отново и като видя лъжичката много се разстрои. Не хареса много моето пюре ли, реши, че лекарства ще и даваме. Днес предложих готово пюре, да видя как ще се приеме - пак не яде с удоволствие и не и харесва лъжичката. Иначе с лъжичката може да се храни, тя от малка с капките Саб ползва лъжичка и се справя доста добре с техниката, но психологически нещо май се притеснява сега.  И сега незнам какво да правя - търпение ли? Как да подходя?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #861 -: Януари 10, 2008, 19:41:09 pm »
Здравейте отново д-р Бърди,
дъщеря ми днес падна от леглото и си удари главата  :(
Плака съвсем малко, но мястото на удара от едната страна на челото е зачервено...няма промяна в поведението. Утре тъй или иначе сме на консултация и педиатъра(и ще я види на място), но все пак за какво да следя? Необходимо ли е да настоявам за скенер? Изобщо какво ще ме посъветвате?
Благодаря предварително!
Това е "коварна" тема. Нищо не мога да препоръчам, освен да се обадите на педиатъра си и да обсъдите. Ако е нужно, да види детето незабавно.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #862 -: Януари 10, 2008, 19:42:34 pm »
Здравейте докторе, състоянието на Криси се подобрява. Послушах ви и си давам АБ десет дни (утре е последне), не съм давала Кларитина и други подобни. Сега съвсем малко кашля, почти не. И нослето е по-добре с Олинта, дори ще го спирам и него.
Докторе обаче сега друг проблем, ден преди да се разболее захраних по вашата схема - с ябълково пюре, прясна сурова ябълка с малко АМ. Хапна 3-4 лъжички тогава и се разболя. По този повод прекратих захранването по препоръка на педиатърката, а и Криси беше доста омаламощена. Първият ден давахме лекарствата с лъжичка. И Кристина още на следващото даване започна да плаче щом види лъжичката... После започнахме със мерителната спринцовка да даваме лекарствата, но вчера като започнах да я храня с пюре отново и като видя лъжичката много се разстрои. Не хареса много моето пюре ли, реши, че лекарства ще и даваме. Днес предложих готово пюре, да видя как ще се приеме - пак не яде с удоволствие и не и харесва лъжичката. Иначе с лъжичката може да се храни, тя от малка с капките Саб ползва лъжичка и се справя доста добре с техниката, но психологически нещо май се притеснява сега.  И сега незнам какво да правя - търпение ли? Как да подходя?
Сменете лъжичката с друга- по-шарена, с рисунки, по-друга. Кардинално различна като схема... ;)
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #863 -: Януари 10, 2008, 19:44:52 pm »
По това време е абсурд да се свържа с нея, още по-малко да дойде  :?...има ли признаци, по които да преценя нужно ли е да се търси някаква спешна помощ...иначе както писах няма промяна в поведението на малката...
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #864 -: Януари 10, 2008, 19:53:12 pm »
Всичко е относително за толкова малки деца...
"спи повече"-> как ще го разберете?
Само от преглед можете да добиете впечатление за проблеми, ако има... .

Не мога за това състояние да дам съвет от разстояние.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #865 -: Януари 10, 2008, 19:56:40 pm »
Добре, благодаря Ви, разчитам и на интуицията си, така че ще оставя за утре...Не,не е сънлива.
*
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #866 -: Януари 11, 2008, 11:50:54 am »
Здравейте ,докторе!
Хремата ни продължава 2седмици.Първо слагах Олинт-5дни,след това Вибросил-3-4 дни,мажа с Пулмекс и Синекод защото кихаме малко.Вчера я водих при педиатърката взе ни носен секрет,като го занесох в лабораторията те вече си бяха тръгнали ,та днес са направили посявките,дали ще е актуален резултата щом е престоял,не знам.Ще излезе утре.Вчера педиатърката ни изписа- Остилококциум първи ден 3 по половинка,втори ден 2 по половин и трети ден 1 една  половинка.Фенистил капки 2пъти по 8капки,Гаразон-капки за уши и очи да ги слагам в нослето 4пъти по 1капкаи витЦ ампула детски.Преслуша й гърдичките каза,че са напълно чисти, зачервено гърло,но не и сливици, заключение и заден ринофарингит.Да започваме ли тези лекарства или да чакаме резултата с
 антибиограма ако има такава?
На брадичката и има малък обрив,сега гледам,че се е появил и посредата на челото.Новото което съм и дала в последно време са-круша и заешко.

Осцилококкк= екстракст от гъши вътрешности. По-добре нокът от сиамска котка, в настойка от малцово уиски. По капка на кг телесно тегло ;) ... не се занимаваме с такива неща изобщо.

Мисля е добре да изчакате посявките, ако детето няма температура или нещо наложително за бързо лечение. Моля и фарингеален секрет + носния. Мисля към АБ отиват нещата-2 седмици е доста време... .
Гаразон са чудесни капки, но за уши предимно и то при СПЕЦИАЛНИ обстоятелства (за ушна употреба). Не съветвам да ги слагате в нослето на бебето.
Фенистил? за какво това?
От Вит Ц полза никаква.
[/quote
Финустила е антихистаминов препарат облекчаващ сенна хрема и алергичен ринит,капки за орален прием.Да ги давам ли?С какво да отпушваме нослето тая нощ,докъто излязат резултатите?
Снощи и дадох в 21.30 само кърма 190гр./аз це изцеждам с помпа от първия месец и затова знам колко изяжда/,но от 40 дни давам вечер комбинирано кърма +АМ,даже по препоръка на лекарката ни и слагам вечер на 60мл.вода 3лъжички АМ и спи по-спокойно.А снощи от 1.30почна да се буди на всеки час и й давах вода до 5ч.изпи 260мл.,докъто се сетя, че гладна и я нахраних. Заспа спокойно и до 9ч.Та си мисля да почна вечер да й давам само АМ за да не се буди,явно вечер не е така хранителна кърмата ми.Какво ще ме посъветвате?Токущо й измерих температурата и е 35.8 възможно ли е -термометъра е за чело и си меря мойта е 36.7,нейната я мерих 3 пъти?


   Докторе ,обадих се за резултата на носния секрет на Мариела,казаха ми отрицателен,каквото и да значи това.Какво да правя и какво да й дам за тая упорита хрема и зачервеното гърло?Обадих се на педиатърката,тя каза да продължаваме с това което ни изписа преди 2 дни и аз така и не съм почнала.
Здравейте д-р!
Положението при нас сега е следното,хриповете от носа малко намаляха,но от сутринта кашля и киха вече около 10ина12 пъти.Слагам й Олинт по 2пъти на ден,Стеримар по-често ,мажа я с Пулмекс,за кашлицата ,щото й беше намаляла,само 2пъти Синекод на ден и чай от лайка вместо вода.Синекода ми свършва и трябва да купя пак ,трябва ли да го сменя с др. лекарство или пак него да взема,мисля че й действа добре,но много време го ползваме?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #867 -: Януари 11, 2008, 12:15:29 pm »
Оставете още два дена само на Олинт.
Не мажете, моля.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #868 -: Януари 11, 2008, 12:51:19 pm »
Здравейте Докторе, аз пак имам няколко питанки  :oops:

1,Боян продължава да се храни само 4 пъти на ден, като последното му хранене е АМ. На консултацията онзи ден го измериха 6200гр., 60,5см. Качил е 1100гр и 5см за месец и 5 дни. За мен това означава, че този режим е добър за него, права ли съм?

Едва ли помните, но цялото семейство лекува стафилококи ауреус. На Боян давах Клацид и Бактробан - назален. Носът се беше оправил докато траеше лечението /11дни по Ваша препоръка/, но ден преди да спре лекарствата "хъркането" се появи пак :( Педиатърката ни изпрати на УНГ, за да го огледат хубаво и да видим от къде идва проблема.
Вчера го заведох и лекарят ме нахока и ме обвини че съм лоша майка и се мъча зорлян да си разболея детето :( Ушите и гърлото били идеални, а носът че хърка не било проблем, въпреки че обясних, как детето последната нощ много трудно спа, дави се и кашля от сополите. Отговори ми, че ще го израсте, сега нослето му било сплескано, нещо било късо и т.н.Една негова реплика беше "Повръща си сополите, и какво от това?" Каза също, че нямало нужда да пускам контрола за стафилококите, да оставя детето на мира. Каза, че единственото, което ми дава да ползвам е стеримар или да сваря лайка с малко сол и сода  8O
Сега съм много объркана. Не знам как да приема за нормално да слушам как детето се мъчи като диша. Вече не мога да преценя дали кашлицата е от сополите. Тази сутрин се опита да се изкашля и повърна всичко изядено :(

2,При положение, че единствения проблем е хъркането и сополите, можем ли да сложим първата доза Пентаксим?

3,Възможно ли е наистина, това хъркане да е, защото има по-къси носни кухини или нещо от този сортне можах точно да запомняНослето му е доста малко, но не са ли нослетата на всички бебета малки

Бях Ви споменала, че като спра да му мажа личицето се появяват пъпчи по челото и около бакенбардите. Педиатърката каза Атопичен Дерматит и ако искам да мажа с Ескупал или нещо от сорта :oops:вече всичко трябва да си записвам

4,Така лесно ли се диагностицира АД и ако Ви говори нещо това, на което съм забравила името, мога ли да мажа с него?

Пак стана доста дълго, прощавайте и благодаря за отделеното време.
*

    nani

  • **
  • 74
  • Обичта е това от което имаме най-огромна нужда
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #869 -: Януари 11, 2008, 13:06:56 pm »
Д-р Бърди имам спешно питане, малкия за последния час повърна 3 пъти и то в обилни количества, най-накрая чак се задавяше и нямаше какво повече да изкара. След второто повръщане му сложих свещичка Вомитусхил, но след 20 минути пак повърна. Не е имал контакт с други хора, температура няма, вчера си удари много лошо главата от лявата страна в вратичката на секцията, тя е с метални орнаменти. Плака и му се надигна цицина, сега нищо му няма, но да не е получир някакво сътресение. На кърма е от снощи, аз хапвах филиики с яйце и сирене и мисля дали е от тях, защото имаме и проблем с яйцата.Ще ви помоля за мнение защото ми е доста притеснено.Благодаря предварително
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #870 -: Януари 11, 2008, 13:12:44 pm »
Д-р Бърди имам спешно питане, малкия за последния час повърна 3 пъти и то в обилни количества, най-накрая чак се задавяше и нямаше какво повече да изкара. След второто повръщане му сложих свещичка Вомитусхил, но след 20 минути пак повърна. Не е имал контакт с други хора, температура няма, вчера си удари много лошо главата от лявата страна в вратичката на секцията, тя е с метални орнаменти. Плака и му се надигна цицина, сега нищо му няма, но да не е получир някакво сътресение. На кърма е от снощи, аз хапвах филиики с яйце и сирене и мисля дали е от тях, защото имаме и проблем с яйцата.Ще ви помоля за мнение защото ми е доста притеснено.Благодаря предварително
Моля обадете се на педиатъра Ви, прегледайте детето и ако е необходимо направете нужните изследвания!!
Моля... .
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #871 -: Януари 11, 2008, 13:22:07 pm »
Здравейте Докторе, аз пак имам няколко питанки  :oops:

1,Боян продължава да се храни само 4 пъти на ден, като последното му хранене е АМ. На консултацията онзи ден го измериха 6200гр., 60,5см. Качил е 1100гр и 5см за месец и 5 дни. За мен това означава, че този режим е добър за него, права ли съм?

Едва ли помните, но цялото семейство лекува стафилококи ауреус. На Боян давах Клацид и Бактробан - назален. Носът се беше оправил докато траеше лечението /11дни по Ваша препоръка/, но ден преди да спре лекарствата "хъркането" се появи пак :( Педиатърката ни изпрати на УНГ, за да го огледат хубаво и да видим от къде идва проблема.
Вчера го заведох и лекарят ме нахока и ме обвини че съм лоша майка и се мъча зорлян да си разболея детето :( Ушите и гърлото били идеални, а носът че хърка не било проблем, въпреки че обясних, как детето последната нощ много трудно спа, дави се и кашля от сополите. Отговори ми, че ще го израсте, сега нослето му било сплескано, нещо било късо и т.н.Една негова реплика беше "Повръща си сополите, и какво от това?" Каза също, че нямало нужда да пускам контрола за стафилококите, да оставя детето на мира. Каза, че единственото, което ми дава да ползвам е стеримар или да сваря лайка с малко сол и сода  8O
Сега съм много объркана. Не знам как да приема за нормално да слушам как детето се мъчи като диша. Вече не мога да преценя дали кашлицата е от сополите. Тази сутрин се опита да се изкашля и повърна всичко изядено :(

2,При положение, че единствения проблем е хъркането и сополите, можем ли да сложим първата доза Пентаксим?

3,Възможно ли е наистина, това хъркане да е, защото има по-къси носни кухини или нещо от този сортне можах точно да запомняНослето му е доста малко, но не са ли нослетата на всички бебета малки

Бях Ви споменала, че като спра да му мажа личицето се появяват пъпчи по челото и около бакенбардите. Педиатърката каза Атопичен Дерматит и ако искам да мажа с Ескупал или нещо от сорта :oops:вече всичко трябва да си записвам

4,Така лесно ли се диагностицира АД и ако Ви говори нещо това, на което съм забравила името, мога ли да мажа с него?

Пак стана доста дълго, прощавайте и благодаря за отделеното време.
1. Да, както виждате наддава добре. И какво като хапва 4 пъти дневно? не робуваме на цифри.
2.Направете контролна посявка-би трябвало да е негативна. Дали това е ново разболяване или лека хрема ще стане ясно след резултатите от посявките и от хода на нещата.
2а.Може да сложите Пентаксим.
3.По принцип-да. Макар че в тези случаи има и елемент на алергичен ринит.
4.Това е Атопична кожа или лек дерматит. Може с успех да ползвате А-Дерма Екзомега-хидратантен крем, като добър и достъпен избор за Бг.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #872 -: Януари 11, 2008, 14:44:13 pm »
Докторе, добър ден!

Липсва ми информация за психическото и интелектуалното развитие на бебетата, как да се стимулира то. При наличие на време бихте ли включили в Библиотеката и текстове на тази тема? Или дайте библиография.
Благодаря :)
*
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #873 -: Януари 11, 2008, 15:08:58 pm »
Здравейте доктор Birdie!
досега не съм се включвала във Вашата тема, тъй като нямах конкретни въпроси. имам син, казва се Емо и вече е на 6 дни. вчера ни изписаха от болницата, там се хранехме по не много добре установен режим и сега във връзка с установяването на режим на хранене вкъщи, бих искала да ви помоля за консултация. откакто сме се прибрали, нито веднъж не се е разплакал, защото е гладен. вчерат ядохме към 11 и нещо. после решихме да го оставим да спи, докато се разплаче защото е гладен. той обаче не се събуди до 4 часа, аз се притесних, че това е много време и го събудихме. яде и заспа пак, сутринта пак го събудихме да яде в 8. към 11 и нещо сутринта се беше събудил сам, но не плачеше за ядене. сега (15.05) все още не се е събудил. чела съм, че толкова малки бебета на кърма би трябвало да се хранят през 2-3 часа, а също така и, че те би трябвало да си го искат, а не е да бъдат събуждани. какво бихте ме посъветвали?
предварително благодаря за вниманието!

*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #874 -: Януари 11, 2008, 15:14:16 pm »
Д-р Бърди, искам да консултирам и с вас нещата: от снощи съм със възпален синузит /имам полип в максиларния синус/, който често ми прави проблеми! Понеже сме изцяло на кърма, притеснявам се да вземам каквото и да е! Обикновено ми изписват силни антибиотици! Сега говорих с личната лекарка тя ми препоръча Оспексин и Муконазал спрей! АЗ и напомних, че съм с алергия към пеницилин, но после четох листовката и видях, че има вероятност да се прояви алергия и към този антибиотик?! 8O
Вие какво ще ме посъветвате? Дали може да заразя и малката? Благодаря Ви предварително!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #875 -: Януари 11, 2008, 16:08:00 pm »
Здравейте д-р Бърди,
Дъщеря ми е на 1 месец, храни се само с кърма на поискване /6-7 хранения на ден/. Почти след всяко хранене връща различно количество мляко, понякога на тънка струйка, понякога по няколко пъти, като това става независимо от положението на тялото й. Повдигнали сме матрачето на леглото й,  оригваме я след всяко хранене, това като че ли не я облекчава особено. Личната й лекарка препоръчва даване на 1 лъжичка Фризовом или оризова каша преди ядене. Вие какво мислете по въпроса, има ли смисъл от такава добавка и такова количество?
Освен това, поради фамилна обремененост /мъжът ми като дете е развил тежка алергия към животински белтък/, педиатърката се осъмни за алергия към белтъка на кравето мляко и препоръча диета за мен – никакви млечни продукти и куп други ограничения, като не остана почти продукт който мога да ям, а кърмя и имам нужда от калории. Смятате ли, че такава диета е необходима в случая?   
Благодаря Ви!

Добра мисъл, добър подход.
Аз бих предложил да изваждате 10 ина мл преди да започнете кърменето. Това ще помогне. Ако слагате оризово брашно или давате Фризовом ще се наруши кърменето, и за сега това не е вариант.

Да, наистина може при алергия към протеините на кравето мляко да има повръщане.
Но тогава то е много изразено (в друга скала, така да се каже).
Не смятам че се нуждаем от диети,пък и Вие виждате че с диети нещата по-добре не стават.
Вероятно имате рядка кърма, или поне в началото на кърменето детето приема много рядка кърма.

Благодаря за бързия отговор, докторе.
Относно алергията към белтъка на кравето мляко - какво още е нужно, за да се диагностицира такава, освен повръщане. Четох, че зеленият цвят на изпражненията, премесени със слуз и евентуално кървави жилки, както и кожен обрив, са признаци за такава алергия. При нас изпражненията понякога са зеленикави и слузести, но пък в чуждестранни сайтове четох, че това е нормално за здравото кърмаче. Освен това, педиатърката обърна внимание на едно обривче по ушичките и зад тях, също и на тила под косичката /точно зоната, която е в контакт със завивките при лежане/ - ситни червени пъпчици с бяло връхче, които вече завяхват, появили се преди около седмица - за което друг педиатър каза, че е нормален детски обрив от прегряване.
Считате ли, че наистина би могло да става въпрос за алергия към белтъка на кравето мляко?Благодаря Ви!   
« Последна редакция: Януари 11, 2008, 20:34:14 pm от Миники »


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #876 -: Януари 11, 2008, 18:39:14 pm »
Докторе, сменихме подхода с храненето и лъжичката -  :lol: Благодаря, днес детето яде с апетит. Обаче точно една минута след като се нахрани под окото и точно се появи червенина и едно малко подобие на мехур /2-3 мм в диаметър/, като опарено от коприва?????? Това възможно ли е да е алергия от яденето, толкова бързо да се появи... /имах едно бурканче готово пюре само от ябълка на Хип, реших да го дам.../ Аз ще и правя домашно и правех, но поради проблема с храненето с лъжичка реших да проверя дали не е от моето пюре и купих две бурканчета готово. Вече няма да давам готово. Такъв вид обрив съм забелязвала и преди дни, когато не е яла пюре, дали може да е реакция от АБ все пак? По тялото няма обриви...Сега само една алергия ни трябва. Дано не е? Какво е вашето мнение по въпроса? Много благодаря!

Докторе, редактирам си постинга, защото това нещо изчезна за 10 мин., все едно никога не го е имало. Като и предишните един два пъти, когато се появи. И въпреки, че изчезна ме притеснява, на какво може да се дължи?
« Последна редакция: Януари 11, 2008, 19:29:44 pm от Nina »
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #877 -: Януари 11, 2008, 19:09:06 pm »
Докторе, темп в дупето измерена 37,7 нормална ли е? Детето е активно, не е в покой, рита постоянно и няма как да я изчакам да е в покой 15 мин поне за да я измеря.
Благодаря!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #878 -: Януари 11, 2008, 19:18:12 pm »
Др. Бърди колко капки Вигантол трябва да давам на бебето си,което е на АМ?
По кое време на деня се дават и преди или след ядене?
До сега давах 2 капки сутрин веднага преди яденето!
*
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #879 -: Януари 11, 2008, 20:24:44 pm »
здравеите докторе ,
на6ият малък проблем е ,4е днес детето яде в 13h-70ml,спахме на ръце до 18h и тогава изяде 60 мл,но с голям рев ,уж  бе6е гладна и захапва биберона ,но като преглъ6та реве и се отказва .Да не би да я боли гърлото :?.Сега и сложих све6ти4ка парацетамол ,успокоихме се пак на ръце и заспа ,но се притеснявам ,4е много малко яде и с истерия  :?

няма температура
« Последна редакция: Януари 11, 2008, 20:33:22 pm от Shakira25 »
Entre ce que je pense, ce que je veux dire, ce que je dis, ce que tu veux entendre , ce que tu crois entendre et ce que tu entends, il y a au moins 6 bonnes raisons de ne pas se comprendre....

Je suis  sous le choc et endeuillé des faits dramatiques qui se sont déroulés dans la crèche "Fabeltjesland" à Termonde.SINCERES CONDOLEANCES AUX FAMILLES DES VICTIMES ....