0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Инвитро/ИКСИ-април,май и юни
« Отговор #160 -: Май 06, 2015, 22:33:32 pm »
Успех на всички, мили момичета!  :bighug: :bighug:


Re: Инвитро/ИКСИ-април,май и юни
« Отговор #161 -: Май 06, 2015, 23:26:34 pm »
Успех и от мен на всички  :crossfingers:
*
Re: Инвитро/ИКСИ-април,май и юни
« Отговор #162 -: Май 06, 2015, 23:57:04 pm »
Успех и от мен   :crossfingers: :bfp:
Re: Инвитро/ИКСИ-април,май и юни
« Отговор #163 -: Май 07, 2015, 07:00:31 am »
Чудесни новини , момичета. Вълнувам се и аз  и много щастие ви желая :)
<br />
Re: Инвитро/ИКСИ-април,май и юни
« Отговор #164 -: Май 07, 2015, 10:10:30 am »
Момичета, при нас нещата се развиха така- от всички уж много човечета (7-9 броя ), до 5-ти ден добута едно единствено. Всички останали са спрели развитие. Кое на 4-ти, кое на 5-ти ден. Тъпото е, че това го научих в деня на трансефа.

Почетох малко вчера и в някои клиники практикуват трансфер на 3 ден, като виждат че се скапват оплодените яйцеклетки. Мен си ме транферираха на 5-ти ден, като никой междувременно не ми звънна, за да ми даде инфо дали и как се делят. Просто оитидох и ми казаха, че е едничко.

Да, уж било супер, ала бала, но като се има предвид, че всички останали не са се развили, според мен и това ще спре развитие (дори и в мен).

С две думи, доста се разочаровах. За напред ще си имам обица на ухото и няма да се доверявам сляпо на лекарите. Все пак това е моето тяло и моят живот.

Съжалявам за леко негативната нотка, но явно хормоните са ми на макс, а това не помага хич за душевното ми състояние  :D Успех на всички!
*

    sev0402

  • **
  • 102
  • Вярата в сбъдването на мечтите ни прави по силни!
Re: Инвитро/ИКСИ-април,май и юни
« Отговор #165 -: Май 07, 2015, 12:09:54 pm »
Мила mega77,моля те напусни омагьосания кръг на лошите мисли.Абе момичета,защо все виждате лошата страна на нещата? В момента трябва да мислиш положително и да си спокойна,трябва да се радваш,че е останало едничко,защото можеше и него да го няма.Защо отписваш всичко още рано,рано-може в него да е скрито твоето съкровище,все пак се иска един ембрион за бебе?Горе главата!
А,що се отнася за доверието в лекарите,наистина трябва да разчиташ на сто процента на лекуващия.Ако това чувство отсъства,значи това не е правилния човек.
И друго нещо,аз никога не бих издържала 5 дни без да знам какво се случва с ембриончетата.Защо не звънна или не отиде направо в клиниката?Аз мисля,че са длъжни всеки ден да звънят и да дават информация на всеки един етап.
Поздрави и помни,че винаги има надежда,до като не я пуснеш да си тръгне сама.

Не се отказвайте от мечтите си!
Re: Инвитро/ИКСИ-април,май и юни
« Отговор #166 -: Май 07, 2015, 12:12:13 pm »
mega77, не страдай за останалите ембриони, не са имали потенциал. Виж ТУк

Успех!
« Последна редакция: Май 07, 2015, 12:13:50 pm от little_rabbit »
Re: Инвитро/ИКСИ-април,май и юни
« Отговор #167 -: Май 07, 2015, 12:34:13 pm »
Момичета, благодаря за успокоителните думи :) Не съм черногледа, просто разсъждавам върху ситуацията.

sev0402 - пункцията ми се падна преди празниците. Всъщност аз направих опит да говоря с тях- 3 пъти . Първият - нямало никой (звънях следобяд). Вторият- да си оставя тел и име- щели да ми звъннат- НЪЦ. Третия настоях да ме свържат с отделението, където ми вдигна Главната и ми каза- не се притеснявай,тук си ми стои твоя трансфер, ако имаше нещо щяха да ти звъннат, т.е. нещата се развиват по план и трансфер ще има на 5 ден.

И така дойде денят на трансфера- следобяд. При срещата с ембриолога се оказа, че има само 1 оцеляло хайванче  :D Самият той обясни,че някои са спрели развитие същия,т.е 5 ден. Което като се замисля малко- на 3 ден е имало повече 1 от потенциални.

Попитах лекаря- каква е причината да спрат развитие такова голямо количество ембриони- разбира се, отговорът беше-еми не знаем със сигурност, най-борбените оцеляват, еми може и да е в качеството на яйцеклетките (а стартирахме процедура с мъжки фактор). Единственото оцеляло и трансферирано- оплодено IVF, т.е. само се е оплодило.

Относно доверието - аз на себе си не вярвам на 100 %, камо ли на друг човек. Това е вторият специалист, първият ме оперира с грешна диагноза.

Най-много ме трови липсата на информация и това, че ме поставят пред свършен факт. Трябва повече да се обяснява, ние не сме се родили със знания по репродуктивни процедури:D

Какво пречеше да се обсъдят опциите- дали на 3-ти или 5-ти ден. Реално аз след това четох много статии какви са разликите и че се предпочита 5 ден, като по-сигурен. Да, но тогава шанса да няма пък трансфер е огромен. Просто средата не е същата както в моя организъм. Мисля, че това решение трябва да се взима с нас, пациентите.

Разбира се, наясно съм с процента успеваемост и др. Не твърдя, че те не са прави, просто искам да знам. Това е травмиращ процес, особено за нас жените и ние трябва да имаме отговори на въпросите си!

Такива неща ми се въртят в главата, а междувремено си седя и си чакам кротко  :D
*
Re: Инвитро/ИКСИ-април,май и юни
« Отговор #168 -: Май 09, 2015, 00:04:38 am »
Mega77 успех  :crossfingers: :bighug:
Аз от едно такова супер ембрионче забременях предните ми опити преди 2 години. Така че има надежда  :)
*
Re: Инвитро/ИКСИ-април,май и юни
« Отговор #169 -: Май 09, 2015, 09:36:55 am »
Мили момичета, не пиша често, но когато мога ви чета и искрено желая на всяка една от вас скоро да прегърне мечтата си!  :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers:
Каквото и да се случва, важното е да не губите надежда и да мислите положително!  :bighug:
Re: Инвитро/ИКСИ-април,май и юни
« Отговор #170 -: Май 09, 2015, 11:01:48 am »
Здравейте борбени девойки  :D
Успешни трансфери на тези,които са имали или им предстои !
На другите търпение и кураж желая,както и на себе си.Аз започнах опит на ЕЦ,но вчера 11 ден от цикъла док реши да спрем,само един мижав фоликул беше се понапънал.Другият месец пак на ново.
*
Re: Инвитро/ИКСИ-април,май и юни
« Отговор #171 -: Май 11, 2015, 15:42:40 pm »
Sandra съжалявам  :(   :bighug:  Нямаме късмет пролетта. На мен последните месеци хич не ми върви  :(
Re: Инвитро/ИКСИ-април,май и юни
« Отговор #172 -: Май 12, 2015, 00:18:49 am »
Късмет и на вас!А пролетта е чудесен месец,но не и за нас....
Re: Инвитро/ИКСИ-април,май и юни
« Отговор #173 -: Май 12, 2015, 11:43:30 am »
 mega77 не ти трябват 5, а един едничък. Аз това бих го приела, че е този, който трябва да е!!! Успех.
Re: Инвитро/ИКСИ-април,май и юни
« Отговор #174 -: Май 12, 2015, 13:32:06 pm »
mega77 не ти трябват 5, а един едничък. Аз това бих го приела, че е този, който трябва да е!!! Успех.

Момичета, наминавам да кажа, че остават 2 дни до теста. Симтоми- никакви, дори се чувствам все едно не е било нищо. Успех на всички, с вяра и упоритост ще успеем  yahoo_33
Re: Инвитро/ИКСИ-април,май и юни
« Отговор #175 -: Май 12, 2015, 13:45:24 pm »
mega77 толкова рано симптоми не знам дали ще имаш. Пък и ако си е една нормална хубава бременност може и да нямаш симптоми :) Сподели малко повече инфо за екипа в Токуда и как минават нещата тъй като и аз почнах стимулация там вчера.
Re: Инвитро/ИКСИ-април,май и юни
« Отговор #176 -: Май 12, 2015, 13:46:56 pm »
mega77, успокоява ме това, че нямаш симптоми, аз съм по същия начин нищо не усещам. Само че имам още седем дни за теста. Късмет на всички чакащи
Re: Инвитро/ИКСИ-април,май и юни
« Отговор #177 -: Май 12, 2015, 16:18:37 pm »
mega77 толкова рано симптоми не знам дали ще имаш. Пък и ако си е една нормална хубава бременност може и да нямаш симптоми :) Сподели малко повече инфо за екипа в Токуда и как минават нещата тъй като и аз почнах стимулация там вчера.

Аз съм в Щерев :) за симптомите- не знам и аз, като боли човек мисли, че се случва нещо... При мен- нищо
Re: Инвитро/ИКСИ-април,май и юни
« Отговор #178 -: Май 12, 2015, 16:29:37 pm »
mega77 извинявай - не знам защо реших, че си в Токуда :) Имах пред вид, че при първата си бременност разбрах чак втория месец тъй като имах цветна бременност и единственият ми симптом ( и то след като разбрах и върнах лентата назад) беше, че съм леко изморена и не ми се ходеше много много на спорт. Изтрай още 1 ден и дано е станало.  :D
*
Re: Инвитро/ИКСИ-април,май и юни
« Отговор #179 -: Май 12, 2015, 17:06:27 pm »
Мега  :crossfingers: :bfp:
Не се вглеждай за симптоми. При мен дори пикливия тест бше отрицателен 10 дни след трансфер. И що за рев изревах напразно. После ми се появи лека болка в гърдите  но чак вечерта преди теста. И теста беше положителен.  :)