0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Количките - 3!
« Отговор #340 -: Август 10, 2014, 13:54:40 pm »
Оф...много се радвам да прочета този комнетар.....
Наистина ми харесва тази количка и ми се струва стабилна рамата....на мъжа ми му харесва дори
повече отколкото на мен.....единствено сенника ме притеснява и то като е в легнало положение.
Видях, че като е в седнало, добре покрива седалката.

А какво е мненеието ви по отношение на материята? Лесно ли се почиства, избледнява ли от слънцето?

Като избирахте количката, видяхте ли моделите Transporter и Raider?
При тях този пуст сенник е по-дълбок....но виждам, че имат и минуси спрямо Evo
*
Re: Количките - 3!
« Отговор #341 -: Август 10, 2014, 15:19:57 pm »
Ами аз не съм много по чистенето. Взехме тъмно синя, за да не се цапа много. Зимния чувал го перях в пералнята, но на лятната седалка още не съм сваляла подплатата. Почиствам на място с мокри кърпички или гъбичка. Не ми изглежда избледняла.

Като избирахме, сравнявахме с други модели. Тази ни грабна, защото има много варианти за настройка: детето да гледа към теб или напред, височина на дръжката, подложка за крачета... Не знаех какво ме чака и исках да имам опции.

Иначе като минуси съм забелязала, че докато бебето не седеше стабилно, леко се свличаше. Също и ако седалката е напред и местиш облегалката, сенникът леко засяда в дръжката, много ме дразни. Мъжът ми пък много мрънка, че няма поставка за чаши/шишета :)



   La vita è bella
Re: Количките - 3!
« Отговор #342 -: Август 10, 2014, 17:14:32 pm »
А този допълнителен сенник, може ли да се "захлюпи" достатъчно като лятното столче е в легнало положение, така, че да се пече на детето?
Може. Аз го поставям понякога така, че опира чак в дръжката на количката. Може да се постави така че да стърчи малко и така че да стърчи, респ. да покрива, много.
Re: Количките - 3!
« Отговор #343 -: Август 10, 2014, 22:49:34 pm »
Много ви благодаря за отговорите.

Успяхтe доста да ме улесните...изборът на детска количка се оказа най-трудният от всички, които се наложи да направя до момента по отношение на покупките за бебчо :)

Дълго време се колебах между Book + на Peg Perego и Evo на Mutsy.
*
Re: Количките - 3!
« Отговор #344 -: Август 11, 2014, 00:11:45 am »
Препоръчвам този сенник, който Смайли е показала с две ръце. Счупих няколко чадъра, все ги въртя и детето все на слънце
Със сенник се родих.

Re: Количките - 3!
« Отговор #345 -: Август 11, 2014, 13:09:08 pm »
Чудесно,

много благодаря.
Разбрах, че този сенник струва към 30 лв., така ли е?
Re: Количките - 3!
« Отговор #346 -: Август 11, 2014, 14:01:05 pm »
Разбрах, че този сенник струва към 30 лв., така ли е?
Зависи от модела. Има еднолицеви, двулицеви, бутикови, с апликация.
Най-семплият модел мисля, че е 25 лв. и с доставката би струвал може би към 30 лв., зависи къде живееш.
Re: Количките - 3!
« Отговор #347 -: Август 11, 2014, 15:42:18 pm »
Добре,

благодаря, ще проверя допълнително като дойде време и за тази покупка :)

*
Re: Количките - 3!
« Отговор #348 -: Август 11, 2014, 15:46:01 pm »
Питам по молба на приятелка за количка за породени деца. Като се роди бебето, голямото ще е на няма и две години. За момента не е проходило (на година и 4 м. е). Майката ще трябва да го води на ясла. Няма да минат само с бордче. Човекът ще иска да си лежи, понякога и да си дреме. Сега спи в количката. Така че, моля ви за съвет!

*
Re: Количките - 3!
« Отговор #349 -: Август 11, 2014, 15:51:14 pm »
Питам по молба на приятелка за количка за породени деца. Като се роди бебето, голямото ще е на няма и две години. За момента не е проходило (на година и 4 м. е). Майката ще трябва да го води на ясла. Няма да минат само с бордче. Човекът ще иска да си лежи, понякога и да си дреме. Сега спи в количката. Така че, моля ви за съвет!
Блу, две мои приятелки отгледаха породени деца с близнашка количка, която има напълно легнало положение. Всъщност количката е на едната майка, после аз я прехвърлих на другата  :D
Ето я количката:
http://www.moebebe.com/catalog/product_info.php?cPath=84&products_id=417
« Последна редакция: Август 11, 2014, 15:55:14 pm от Ники »

*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Количките - 3!
« Отговор #350 -: Август 11, 2014, 16:06:16 pm »
За такава разлика има количка тип влакче. Голямото отпред, малкото отзад, има пълно легнало положение. Аз ползвах такава с моите близнаци, по-едрият отпред и така  :). Количката е намерих случайно в един склад за дрехи- супер удобна, лека, здрава, влизаше в малък панелен асансьор дори с двамата вътре, мисля че, модела и беше MARCO. И беше не повече от 150лв, ако не се лъжа.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
Re: Количките - 3!
« Отговор #351 -: Август 22, 2014, 15:27:27 pm »
Момичета, откакто се роди бебо, само оглеждам от любопитство количките на всички майки в квартала (аз и преди това ги оглеждах, но сега вече с повече разбиране  :lol: ).

Аз съм доволна много от моята (Graco Evo). Основният ми критерий беше да е лека и тя наистина е. Като нямахме ток си я гушнах заедно с бебето и я свалих на един дъх от шестия етаж до долу.

Но ако бях готова да дам малко повече пари щях да си взема количка на Jane (от днешна переспектива). От половин километър се различават като ги видя (някак си не стоят и не се движат така дървено като останалите) и наистина са много удобни (и съседката отдолу има).
Сега видях, че имат нов модел Jane Epic, който е олекотен.
http://bebemax.eu/index.php?section=ITM&itemid=1083

Най-голямате смешка пък ми е това Stokke http://bebemax.eu/index.php?section=GETCVID&vcv=314|536|1817
Така се клати като се движи, а майките като слизат от бордюр слизат със задната й част, явно е нестабилна предната част.

Дано не изглежда като реклама/антиреклама. Просто споделям вече от гледната точка на по-опитна  :lol:
*
Re: Количките - 3!
« Отговор #352 -: Август 22, 2014, 15:45:30 pm »
Само от опит (понеже имам немалък и аз с количките), със "Стоке" се слиза така от много висок бордюр понеже е количка с висок център на тежестта ;) Което пък си има други предимства, които редица по-ниски колички нямат - няма пълно щастие. Истината е, че отстрани погледнато - изглежда нестабилна, заради футуристичният си вид, ама реално не е така - много добре е сметнато всичко, те норвежците не са правени в г*з ;)
Категорично обаче - това е количка, направена да се бута по нормални настилки, тротоари и бордюри и за София например - на мен ми се вижда супер неподходяща за ползване. Аз я бутах моята в С.З. където не е макадан, върви си като нож в меко масло, управляваш с един пръст буквално. Понеже Дани заспиваше само с яко друсане, ама така че главата му да отскача - баш със Стокето като го возех - се чудех къде да намеря разбта настилка, че малко от малко да друса. Иначе - не друса нейната кожа  :lol: Имаме една хем павирана, хем крива улица (на пожарната), ужасна е наистина, ама ако ще приспивам - по нея правех 5 тегела, та да го друсам. Никога количката не се е разклатила опасно, или да е била нестабилна, просто защото е с независимо окачване на 4-те колела, многоточково (някои автомобили са така). Т.е. при неравен терен - се разпределя тежестта към колелата в различна степен, за да се осигури стабилност.

Не, че аз съм седнала да й правя реклама. ;) Пък и предвид цената й и да й правя - все тая. Просто баш за тая количка, вЕрно ми е писнало да чета и слушам заключения от хора, които никога не са бутали същата, ама отстрани им се сторило, че...  На една позната й я предложиха за безплатно ползване такава, та замалко да не я вземе, щото така чела и така се говорело  :lol: Ела ся я питай дали по-добра количка има според нея. Бута и песни пее.

По мое лично мнение за бг-условията, като цяло (не за конкретен град), бъгито, което си купих на ТФК е най-удобният вид количка (дали баш като моето, или аналогичен модел на друга марка - все едно). Говоря за тип количка просто. Ако имам второ бебе, аз и преди съм го казвала тука - директно ще взема такава, без да го мисля. И Макларън имах замалко, накрая...емиии за 50-60лв. някоя куча марка ще е със същите параметри, като това нещо дето го взех за 300 (на промоция).  :lol: Уточнявам, че говоря за най-леките модели Макларън, за вече по-големи деца - те определено не си струват парите. За другите обаче, дето са от раждането и са от 600 до над 1000лв. - баш обратното е, заслужават си много.
« Последна редакция: Август 22, 2014, 17:42:32 pm от Jbrul »
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

Re: Количките - 3!
« Отговор #353 -: Август 22, 2014, 16:03:10 pm »
Jbrul, (понеже съм живяла в Стара Загора и "по приндуда" съм "софиянка"  :lol: ) разликата в настилките със София е наистина от небето до земята (в полза на Стара Загора де  :lol: )
Това Stokke го бутах (друга съседка го има). Еми не е моята количка със сигурност.

Тук разни други съседки много хвалят ето тази количка.
http://baby.galix.bg/2106/%D0%B1%D0%B5%D0%B1%D0%B5%D1%88%D0%BA%D0%B0-%D0%BA%D0%BE%D0%BC%D0%B1%D0%B8%D0%BD%D0%B8%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B0-%D0%BA%D0%BE%D0%BB%D0%B8%D1%87%D0%BA%D0%B0-%D0%BF%D0%BE%D0%BB%D1%88%D0%B0-s-line-galiani
Полска е. Като цена е доста добре. Само от далече съм я виждала обаче. Била bestseller за 2013 г.
*
Re: Количките - 3!
« Отговор #354 -: Август 22, 2014, 16:25:13 pm »
Jbrul, (понеже съм живяла в Стара Загора и "по приндуда" съм "софиянка"  :lol: ) разликата в настилките със София е наистина от небето до земята (в полза на Стара Загора де  :lol: )
Това Stokke го бутах (друга съседка го има). Еми не е моята количка със сигурност.

Аз точно затова Смайли казвам, че според мен за София да вземеш такава количка - е чиста проба набутване. Ама не защото е нестабилна, крива, кофти и пр. А понеже голяма част от парите дето плащаш за нея е, за кефа да я буташ леко и гладко, с едното пръстче дето се вика, така и завива ама това става на нормална настилка (не казвам космическа, но не и в разни трапове). Иначе буташ и се товариш толкова, колкото и бутайки някоя 3-4 пъти по-евтина - демек просто няма смисъл да ги дадеш тия луди пари, като няма да усетиш повечето предимства. Ако аз бях бутала "Стоке" в София - щях да съм на твоето мнение предполагам. Но ние тука се увличаме много да "наплюем" някоя количка, както и леки коли, понеже не отчитаме, че същите не са проектирани за бутане/каране в лунен пейзаж.  :lol: Масово казват, че френските коли са кофти, щото имали слабо окачване например. Ми не им е слабо, просто е конструирано за каране по пътища, нормални, не по трапове. Ако видиш статистиките за френски коли и честота на влизане в сервиз на същите за държава с нормални пътища - там процентът е в пъти по-нисък, от страна като нашата. И е така по обективни причини. С количките също го има този момент. Това ми беше цялата мисъл по въпроса.

През последната година, се занимавам доста с внос и продажба баш на детски колички, от всякакви марки, та и оттам имам наблюдения кое колко е добро, удобно и здраво, не само от моите лични. Мога да кажа, че когато количка се купува с идеята да е само една от-до - бива да се заложи на някоя от големите марки, ако ще да не е последния модел. Както и, ако ще се взима "лятна", с цел само да е лека и да се бута няколко месеца на финала - не си заслужава разхода за маркова, ами по-добре някоя куча марка, стига да е малко от малко удобна. Те 6-месеца и година дори - изкарват в общия случай без да се чупят. Но за комбинирана, дето условно ще я буташ 3 години - тцъ. По-скоро е рядкост да се окаже здрава, вместо да е правило. Та за тия "галикс" - това ми е мнението. Вече имам две клиентки с деца под една година, които си купиха други колички от мен и шитнаха въпросните "галикс". При все, че не се предлагат на пазара супер отдавна, само при мен вече две жени да не са доволни от тях - не е хич пренебрежимо малко.
"Галикс" -а имат и едни дизайни на точки. Та двете майки и заради точките много ги харесали де. От мен си взеха също колички с дизайн на точки  :lol:, ама тип  "Макларън". Имам и обратна връзка разбира се и двете са много доволни и то доста по-доволни сравнено с предишните, които са ползвали. За сравнение просто - "моите" ги платиха по 260лв, срещу 650 за другите. Дори да се купи допълнително столче за кола - пак е по-добре и като цена, нямат кош за новородено, но са подходящи за ползване от раждането, понеже лягат под много тъп ъгъл.

Та искам да кажа на всички тука, че при едно добро проучване и търсене - могат да си намерят идеалната за тях количка, при това на много добри пари. Не е нужно изобщо да хвърчат някакви хилядарки за целта, стига да ви се чете и рови. ;)
« Последна редакция: Август 22, 2014, 16:30:40 pm от Jbrul »
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Количките - 3!
« Отговор #355 -: Август 22, 2014, 16:41:12 pm »
Аз съм със стар модел на Mutsy и мога да кажа че нямам проблем супер е.Да не изглежда така джиджана, но пък големите колела, маневреността и и лекотата с която я бутам са ми най-важното.В град като Плевен дето е само баир, липсват тротоари и оцелихме ремонт на целия център, количката излезе желязна.

Иначе тая дето я показваш в линка сега наистина я има в парковете много, поне в Плевен.Как е на бутане идея нямам обаче.

*
Re: Количките - 3!
« Отговор #356 -: Август 22, 2014, 17:29:17 pm »
http://www.bebelandia.bg/productv/39089/tfk-detska-kolichka-buggster-s-air-s-pompashti-se-gumi.html?gclid=CJzU6qSIp8ACFdLKtAodEiAAwA  Tова е количката, която ползвах най-много и най-дълго от моите. Минава отвсякъде, гърбът ляга много, с 20 кила натурии по дръжките - не се обръща без дете в нея. Може да е триколка, може и да е с 4 колела, ако това желае майката. Всичко по нея се сваля и пере в пералня - остава само шасито. Спокойно събра и едричко дете на 5г.  :lol:, знам защото на една приятелка хлапакът се беше насадил в нашата количка, та и удари една дрямка в нея. Марката е немска, моята количка я взимах през 2011, сега я ползва 3-то бебе, при това ударно - няма нищо по нея дето да е мръднало. Вкл. тапицерията не е избеляла и не е имало петно по нея, което да не се изпере в пералня (хем моята е като цвета на снимката, та всичко много си личи). Важно е да се знае, че за този модел - само оригиналните дъждобран и комарник стават (значи +100лв. за двата), универсалните идат тесни просто. Кош за новородено е опция, струва към 300 лв. още (ново), но стават за шасито (посредством адаптори) и кошчета на Куини. Има втора ръка такива бол, може и назаем да вземете т.е. не е голям разход, ако го искате.

Споделям за информация просто и защото е изпробвана, супер удобна за нашите условия, маневрена, лесно се управлява, много товар носи, отвсякъде минава, а у нас (незнайно защо) не са особено популярни като марка. На мен навремето ми я препоръча съфорумка, да е жива и здрава за прекрасния съвет. Тя си знае коя е.  :D
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

Re: Количките - 3!
« Отговор #357 -: Август 22, 2014, 17:31:23 pm »
Jbrul, ценно ми е мнението ти за "галикса", защото една приятелка си я е избрала да я купува. Тя ще ражда октомври.
Пратих й не мейл твоето мнение.
*
Re: Количките - 3!
« Отговор #358 -: Август 22, 2014, 17:39:46 pm »
Ами то не е баш мое мнение Смайли, а на майки ползвали такива колички. На едната й падало колелото 20 пъти примерно. Предполагам щом са хукнали да ги подменят толкова скоро след покупката им - няма да е било заради прежалими недостатъци. Не бяха жени дето се целят в някаква гъзария да кажеш, че какви фръцли ме налазват - да не ги захващам  :lol: Съвсем нормални, приятни момичета , искаха здрава и удобна колички, явно тия не са им били такива. Все пак са само две жени те, ама толкова са попадналите при мен просто. Та хем е  обективно, хем не чак толкова, предвид колко такива колички има купени и колко недоволни от тях съм срещнала лично.
Но да съм го споделила, като го знам все пак :)
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Количките - 3!
« Отговор #359 -: Август 22, 2014, 22:36:14 pm »
Хайде да се запиша и аз. Ние сме до под кривата круша с каквото и да било за бебето, но количка вече имаме  :lol: Просто беше на сериозна промоция и нямаше как да не се възползваме, и без това я бяхме избрали. Количката е тази:
http://www.babylifemalechko.com/index.php?m=320&lang=1&category=12&pc=2&prodid=2046&pn=%CA%EE%EB%E8%F7%EA%E0%20-%20High%20Trek%20Soft%20Grey
заедно с такъв кош:
http://www.babylifemalechko.com/index.php?m=320&lang=1&category=15&pc=3&prodid=402&pn=Compact%20Safety%20Carrycot%20-%20Confetti
Надявам се скоро да пиша отзиви, водят я доста здрава и проходима - то и личи и по конструкцията... ама след няколко месеца ще дам обратна връзка :)