0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 4 :)
« Отговор #640 -: Май 15, 2014, 09:39:09 am »
Добро утро!
При нас е слънчево и топло, очертава се хубав ден. След малко ще ходя да се разправям с ендокриноложката и после съм на плажа при мъжът ми да изпия един сок.

Рачо, много красиви снимки! Между другото аз предлагам и една по-късна закуска, за такива които огладняват около 11 часа  :D, нищо че са закусвали в 8 сутринта  :lol: :lol:

Теди, браво на отличника!

Пеше, купувай чехлите и идвай насам  :)


Re: Смях, раздумка и кафенце - 4 :)
« Отговор #641 -: Май 15, 2014, 10:09:02 am »
Зайко, много обичам чая от джинджифил.
И ние си купуваме и си правим от време на време. Даже сега имаме в хладилника.

Пеше, купувай чехлите. Ако времето не се оправи от раз, ще се "жертваме" и ние да си купим по един чифт  :lol:
Re: Смях, раздумка и кафенце - 4 :)
« Отговор #642 -: Май 15, 2014, 10:15:10 am »
Как правите този чай от джинджифил - настъргва се предполагам и после? Искам и аз да опитам. Не може само виртуално...
Re: Смях, раздумка и кафенце - 4 :)
« Отговор #643 -: Май 15, 2014, 10:53:55 am »
Как правите този чай от джинджифил - настъргва се предполагам и после? Искам и аз да опитам. Не може само виртуално...
Аз го нарязвам на малки парченца (количеството на око - колкото да покрие дъното на чашата). Заливам го с гореща вода. Добре е да кисне от около 30 мин до 1 час, но и по-малко пак става. 
Подходящ е и за бременни. :wink:
Re: Смях, раздумка и кафенце - 4 :)
« Отговор #644 -: Май 15, 2014, 11:05:00 am »
Да, знам, че е подходящ, даже някъде го препоръчват и при гадене и исках да пробвам, но във филтърните пакетчета обикновено е смесен и с други билки или плодове, така че трябва сама да си направя и ще е по-гот от пресен джинджифил. Значи след кисненето прецеждаш и пиеш? То какво ли друго може да направиш, де....
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 4 :)
« Отговор #645 -: Май 15, 2014, 11:10:08 am »
Смайл, нямаш милост с тези закуски  :lol:
Джинджифила много бил "полезен" против повръщане и запек (нямам лични наблюдения) Виждала съм и сок от джинджифил да продават.
Пеше, отивай за чехлите и давай отзиви, тук пече, но е хладно.
пп Хоуп, може малко мед да си подсладиш ако обичаш.
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Смях, раздумка и кафенце - 4 :)
« Отговор #646 -: Май 15, 2014, 11:13:13 am »
За чехлите май ще изчакам заплатено време. Че вчера дадох един панталон на ремонт. Доста му се чудих №10 по английската номерация, а аз нося №8. Но пък по моето некомпетентно мнение може да се стесни, без да се разшива колана, а и цена 11 лв е приемлива за ремонт. Относително де, понеже напоследък пазарувам основно от ВУ и всичко над 10 лева ми се вижда скъпо. :lol: Изобщо - голяма пинтия се извъдих, особено за дрехи и още по-особено за дрехи за мен.
Re: Смях, раздумка и кафенце - 4 :)
« Отговор #647 -: Май 15, 2014, 11:16:02 am »
Значи след кисненето прецеждаш и пиеш? То какво ли друго може да направиш, де....
Даже не прецеждам. Той си остава на дъното и не ми пречи на пиенето. Разбира се, че може и да прецедиш обаче. И наистина с мед е още по-вкусно.
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 4 :)
« Отговор #648 -: Май 15, 2014, 11:27:59 am »
За чехлите май ще изчакам заплатено време. Че вчера дадох един панталон на ремонт. Доста му се чудих №10 по английската номерация, а аз нося №8. Но пък по моето некомпетентно мнение може да се стесни, без да се разшива колана, а и цена 11 лв е приемлива за ремонт. Относително де, понеже напоследък пазарувам основно от ВУ и всичко над 10 лева ми се вижда скъпо. :lol: Изобщо - голяма пинтия се извъдих, особено за дрехи и още по-особено за дрехи за мен.
Една приятелка ме научи да свивам дрехи от крачола отвътре едно U обърнато и смъква и талията надолу. Една друга ги свиваше отстрани с един прав шев без да вади колан, но не е естетично ако ти се вдигне блузата.
Аз пък съм по интернет пазаруването, но онзи ден така се прецаках с един български сайт, че ще ми държи влага дълго време.
Re: Смях, раздумка и кафенце - 4 :)
« Отговор #649 -: Май 15, 2014, 12:01:51 pm »
Аз пък съм по интернет пазаруването, но онзи ден така се прецаках с един български сайт, че ще ми държи влага дълго време.
И аз пазарувам напоследък 80% по интернет, особено сега ...
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 4 :)
« Отговор #650 -: Май 15, 2014, 12:13:17 pm »
Привет и от мен. Тук духа и е студено та сме си домашни. За пазаруването и аз по нета масово и то чужди сайтове че от БГ нещо не могат да ме грабнат.

Рачо завидях. Тази година мислим да отидем за едно морр до Созопол но ще е краз на сезона. Но догодина ако малечка позволява може и в чужбина да е.

*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 4 :)
« Отговор #651 -: Май 15, 2014, 13:10:28 pm »
Здравейте, желая хубав ден на всички!  :D
При нас вчера валя почти през целия ден с малки прекъсвания. И днес се очертава същото-
мокро и облачно.
Предлагам по още едно кафенце ...

...как правят красивите фигури в чаша кафе:
https://www.youtube.com/watch?v=hJtm5LqwDkU

Зайче, подсети ме, че отдавна не съм правила чай с джинджифил  :D

*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Смях, раздумка и кафенце - 4 :)
« Отговор #652 -: Май 15, 2014, 14:15:17 pm »
м-и, аз съм председател на клуб
„Пречат ми ръцетеу
пречат ми и двете“. На теория ми е ясно как трябва да стане ама практиката ми ич я няма. Както казах панталона няма отделно пришит цял колан и може да се стесни идеално от външната страна. Май и отвътре ще го пооберат. Абе момичето си разбира от работата. Пък и според мен не взима скъпо.
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 4 :)
« Отговор #653 -: Май 15, 2014, 14:22:03 pm »
Аааа на мен не ми пречат, ама и аз съм по теоретичната част, мисълта ми беше за идея не да шиеш сама  :D
Нещо да направя мога, но да кърпя и преправям Тц Дето на приятелката ми мъжа и викаше "кви хубави гоблени, пък чорапите аз ги кърпя по добре"  :lol: :lol: :lol: 
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 4 :)
« Отговор #654 -: Май 16, 2014, 07:29:06 am »
Добро утро!

Честит ни петък.Нека е слънчев и ползотворен! :D

След дъжда, който се изсипа преди малко, сега Слънчо се показа и е едно свежо, свежо.

"Единственото изкушение, което никой никога не е успял да победи, е надеждата."
Ромен Гари
Re: Смях, раздумка и кафенце - 4 :)
« Отговор #655 -: Май 16, 2014, 08:19:36 am »
Добро утро :)
Нареждам се на масата.
И тук едно силно слънчице пече.  :P
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Смях, раздумка и кафенце - 4 :)
« Отговор #656 -: Май 16, 2014, 08:30:35 am »
Добро утро и благодаря за закуската.
Днес май ще се помоткам из града. За сега пече, ама грам доверие му нямам начи. Що ли така!?
Лек ден и чудесен (слънчев и топъл разбирайте) уикенд ви пожелавам!
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 4 :)
« Отговор #657 -: Май 16, 2014, 08:33:23 am »
Добро утро! Нареждам се и аз до Смайлс  :lol:! Очертава се приятен ден,слънчев и особено - петък!! :?

п.п.някой от бургаския регион да пътува за концерта в София? :oops:
/www.mamaibebe.com][/url]
Re: Смях, раздумка и кафенце - 4 :)
« Отговор #658 -: Май 16, 2014, 10:58:18 am »
Какъв концерт, Рачо, че съм пропуснала културните новини?
Re: Смях, раздумка и кафенце - 4 :)
« Отговор #659 -: Май 16, 2014, 11:17:02 am »
Здравейте, милички! Едно фрешче за енергизиране

« Последна редакция: Май 16, 2014, 11:18:45 am от little_rabbit »