0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    vall77

Puregon-Спешно!
« -: Ноември 27, 2006, 14:49:55 pm »
Имам 23 ампули пурегон, който не мога да използвам, понеже ми предстои операция, а срокът му изтича през 01.2007г. Ако на някой му е необходим за ползване веднага, нека ми пише, ще се договорим за цената.
*
Re: Puregon-Спешно!
« Отговор #1 -: Ноември 27, 2006, 15:55:44 pm »
След като ти самата не си ги купувала защо ги продаваш? Ако не можеш да ги ползваш е по-добре да ги подариш. По равно плащаме за здравни осигуровки, но малцина се добраха до заветните ампули.
Аз така мисля.
Re: Puregon-Спешно!
« Отговор #2 -: Ноември 28, 2006, 11:07:43 am »
След като ти самата не си ги купувала защо ги продаваш?

Защото не е бременна и ще й трябват после.

Вал, опитай в клиниката, в която ще правиш процедурата - дали не могат да ти ги заменят.

*

    vall77

Re: Puregon-Спешно!
« Отговор #3 -: Ноември 28, 2006, 15:07:52 pm »
Благодаря за разбирането! Аз наистина ще правя инвитро но се оказа че първо трябва да мина през операция, а срокът на лекарствата ще изтече. Така или иначе после ще трябва да си ги купя
*
Re: Puregon-Спешно!
« Отговор #4 -: Ноември 28, 2006, 15:18:24 pm »
В такъв случай помоли да ти ги сменят.
Аз очаквам да започна процедурата януари - ако ми отпуснат лекарства и те се окажат с по-дълъг срок на годност съм съгласна да ти ги подменя. И моя протокол е за Пурегон.
Re: Puregon-Спешно!
« Отговор #5 -: Ноември 28, 2006, 15:43:11 pm »
То си е малко рисковано така човек да взема и то скъпоструващи лекарства, най-малкото заради това , че са термолабилни и няманикаква гаранция как са съхранявани.


Когато искаш, намираш начин, когато не искаш, намираш оправдание
Re: Puregon-Спешно!
« Отговор #6 -: Ноември 29, 2006, 01:08:15 am »
Да , внимавайте с такива менкания ! Когато взех пурегона в аптеката, ми дадоха изолираща кисиика и трябваше максимум след 20 мин да го поставя пак на хладно - в хладилника и през цялото време да го държа там. Така 4е внимание.
*
Re: Puregon-Спешно!
« Отговор #7 -: Ноември 29, 2006, 06:07:26 am »
Ето пак доказателство, че не трябва да се правят тези работи така. Лекарствата трябва да се отпускат тогава, когато ще се прилагат. Никой не е виновен, а толкова пари могат да отидат на вятъра.  :x :x :x
Re: Puregon-Спешно!
« Отговор #8 -: Ноември 29, 2006, 06:49:06 am »
Лекарствата трябва да се отпускат тогава, когато ще се прилагат.

Доничке, срокът да си вземеш ампулите е до 6 месеца след издаване на протоколите, т.е. много кратък. Моят протокол беше издаден в началото на май, но тогава в аптеките имаше Гонал с изтичащ срок през юни или юли, а аз планирах процедура за октомври-ноември. Затова си ги взех през септември и за малко да ги изпусна. И пак ми се отлага процедурата. Добре че Гонала ми е с дълъг срок - до края на 2007 мисля, но през април изтича срока на Диферелина.

А за съхранението: след като пише температура под 25 градуса, значи може и на 22 да се съхраняват. Това не е храна, за да се развали. Производителят е предвидил.

Вярвам, на мен от аптеката ми дадоха всичко в кашон. Да не забравяме, че ти си във Франция, а ние - в България.
Re: Puregon-Спешно!
« Отговор #9 -: Ноември 29, 2006, 11:31:32 am »
Зайо, не знам за другите лекарства, специално за пурегона - изри4но и фармацефтката, и лекарката ми казаха -в хладилника, дори в колата не трябваше да го държа, а сега вън е 10°.
 Повярвай ми, това 4е живея тук озна4ава... гаранция Франция  :D; самите лекари не създават излишни надежди, поне са искрени и реалисти.
 А ина4е Сигнус е права - у4удена съм 4е такава свобода съществува относно отпуснатите лекарства.
 Тук касата ги плаща, но все пак вси4ки внимават в ползването. Например предписаха ми първо инжексия ХГС, но в крайна сметка поради на4ина на поставяне, сменихме с друг вид лекарство. Трябва да реституирам инжексията на лекарката, ако съм бременна, нямам право да си я задържа.
*

    vall77

Re: Puregon-Спешно!
« Отговор #10 -: Ноември 30, 2006, 09:22:26 am »
Мисля,че за съхранението не трябва да се притеснявате. Аз имам и другите лекарства по инвитро програмата и всички ги съхранявам както е указано на листовката и от фармацевта в аптеката. В края на  краищата нали имам идеята да ги прилагам на себе си!
ТА,моля те пиши ми на адрес gochevavalia@abv.bg, когато се заинтересуваш.
*
Re: Puregon-Спешно!
« Отговор #11 -: Ноември 30, 2006, 09:34:03 am »
Вал, наистина най-лесния вариант е да се свържеш с клиниката, където ще правиш процедурата, да ти ги подменят. Не мисля, че ще представлява проблем. Там има много момичета, които не четат тук и не биха могли да ти отговорят.
Re: Puregon-Спешно!
« Отговор #12 -: Ноември 30, 2006, 16:06:30 pm »
 Няма проблем с тези ампули какво се шашкате толкова. Аз съм ги купила от Турция и съм пътувала 8 часа. Те не бяха в хладилник. важен е повече срокът на годност. Има една аптека до Т.Киркова където ти заменят лекарствата за такива каквито ти трябват сега. Опитай там!
Re: Puregon-Спешно!
« Отговор #13 -: Ноември 30, 2006, 23:45:17 pm »
Аз пък не мога да разбера защо дават лекарства,дето им изтича срока на годност в близките месеци. :witch:.
На мен фраксипарина ми е със срок 2009та,а колкото до хладилниците,говорила съм с лекари,до 25 градуса не е необходимо да са в хладилник зимата,какво се втелясвате :balk_132: :balk_602:
*
Re: Puregon-Спешно!
« Отговор #14 -: Декември 01, 2006, 02:47:55 am »
Не бе, зайо, просто е неправилна тази схема на отпускане на лекарства. Това да не са краставици. Ами ако ти трябват по-малко ампули какво правим с останалите - в кофата ли отиват? По закон не могат да се препродават нито връщат. Амо ако забременее жената през тези 6 месеца,  ами ако им мине срока на годност. Това не са лекарства за 5 лева. Виж само колко заключени теми има по този повод във всички форуми :(
Re: Puregon-Спешно!
« Отговор #15 -: Декември 01, 2006, 10:26:40 am »
Доничке, права си, разбира се. Но никой не е помислил. Пък и защо да мислят, те, в здравната каса, по принцип не мислят.
Re: Puregon-Спешно!
« Отговор #16 -: Декември 01, 2006, 15:44:10 pm »
Ами,не мислят тъпанарите,той и доктора се ядосва.Какво да ги правят момичетата,дето са взели и им изтича срока?Не могат да ги хвърлят на боклука,толкова скъпи лекарства,ами ако трябва,след време пак да си купят.Затова се чудя,дали нарочно ги дават с такъв срок на годност :x
*

    vall77

Re: Puregon-Спешно!
« Отговор #17 -: Декември 03, 2006, 13:39:24 pm »
Моля Ви не провеждайте такава разгорещена дискусия за нещо, което така или иначе вече е факт (наличието на лекарствата със изтичащ срок). Факт е също, че НЗОК отпуска лекарства на парче, без да се съобразява с бройките, особеностите на жената и т.н.  Нище не може  да се направи, а и да може в момента всички имаме много по-важно проблеми, нали? В края на краищата аз също бих искала да помогна на някой, който е решил да си ги купува, като спести някой и друг лев. А що се отнася до размяна, аз не съм в София,а във Варна, но ще пробвам в тукашната болница. Съмнява ме да искат, защото по принцип на никой не му се занимава с нищо, защо да ми правят услуга. Жените, които са за инвитро си донасят лекарствата, нали така? 
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Puregon-Спешно!
« Отговор #18 -: Декември 03, 2006, 13:46:49 pm »
Напротив, такава дискусия трябва да се проведе, за да се избегнат подобни грешки  при работата с програмата през 2007 г. и изобщо. Друг е въпросът, че НЗОК не обръща внимание на тази дискусия, нито на предложенията ни да се подобри работата.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу