0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тест за овулация
« Отговор #500 -: Април 29, 2012, 11:18:36 am »
Момичета, започнах от 10 ден с тестовете в 6 и 10 часа-отрицателен,вчера ми беше 11 ден,но неможах да си направя.Много глупав въпрос,но се чудя днес има ли значение в колко часа ще го направя  :oops: По принцип на опаковката пише по едно и също време,ама аз така или иначе вчера не съм правила
« Последна редакция: Април 29, 2012, 11:20:27 am от anelia_90 »
Re: Тест за овулация
« Отговор #501 -: Април 29, 2012, 13:35:35 pm »
anelia_90  нищо че си пропуснала вчера, днес си го направи в часа в който си правила предните дни. Така резултата на теста ще е по сигурен.

Re: Тест за овулация
« Отговор #502 -: Април 30, 2012, 17:23:59 pm »
Благодаря за отговора :) Ще продължавам с тестовете,че все едната ми се струва по-бледа ,може би още ми е рано
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Тест за овулация
« Отговор #503 -: Май 02, 2012, 17:07:24 pm »
Момичета, започнах от 10 ден с тестовете в 6 и 10 часа-отрицателен,вчера ми беше 11 ден,но неможах да си направя.Много глупав въпрос,но се чудя днес има ли значение в колко часа ще го направя  :oops: По принцип на опаковката пише по едно и също време,ама аз така или иначе вчера не съм правила
Избери си час от 15 до 18/19 часа и го спазвай
Тестовете за О. се правят от (-) до (-)

Трябва 2-3-4 часа да не си пила вода и пишкала

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Тест за овулация
« Отговор #504 -: Май 07, 2012, 22:57:41 pm »
Неможах да ги спазя тези правила  :( .Последните 2 теста може би бяха +,но не съм сигурна-немога да преценя резултата и спрях да ги правя, но пък БТ я меря редовно.Ако има повече от 1 + теста какво става в този случай ? Нормално ли е ? Др месец ще се отнасям много по-сериозно  :)
« Последна редакция: Май 07, 2012, 23:01:02 pm от anelia_90 »
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Тест за овулация
« Отговор #505 -: Май 10, 2012, 07:20:27 am »
Неможах да ги спазя тези правила  :( .Последните 2 теста може би бяха +,но не съм сигурна-немога да преценя резултата и спрях да ги правя, но пък БТ я меря редовно.Ако има повече от 1 + теста какво става в този случай ? Нормално ли е ? Др месец ще се отнасям много по-сериозно  :)
1 и 2 поредни (+) теста за О. е нормално.
 Както и 3 поредни може да е нормално, но ако се повтаря повече от 3-4 МЦ е добре да се консултираш с лекар
Повече поредни (+) теста , както и няколко (+) теста през няколко дни - не е нормално, говори за проблем /ПКЯ и т.н./
Или:
+  нормално
++ нормално
+++ нормално / съмнително
++++, ++++++ не е нормално
++ - + - -      не е нормално
+ - - + - -      не е нормално


Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    tonsi

  • **
  • 101
  • Добре , че я има нея "НАДЕЖДАТА"
Re: Тест за овулация
« Отговор #506 -: Юни 14, 2012, 09:10:52 am »
здравейте искам да ви попитам дали е нормално БТ да спада днес ми е 12 ден от цикала на 10 ми беше 36.6 С на 11 36.4 С а днес ми е 35.4 МЕРЯ Я ПО ЕДНО И СЪЩО ВРЕМЕ МОЛЯ ВИ АКО НЯКОЙ ЗНАЕ ДА МИ ОБЯСНИ БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО :)
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Тест за овулация
« Отговор #507 -: Юни 14, 2012, 15:41:28 pm »
здравейте искам да ви попитам дали е нормално БТ да спада днес ми е 12 ден от цикала на 10 ми беше 36.6 С на 11 36.4 С а днес ми е 35.4 МЕРЯ Я ПО ЕДНО И СЪЩО ВРЕМЕ МОЛЯ ВИ АКО НЯКОЙ ЗНАЕ ДА МИ ОБЯСНИ БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО :)

Колко дни е МЦ средно?
Къде мериш БТ и колко време държиш терм-ра?

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    tonsi

  • **
  • 101
  • Добре , че я има нея "НАДЕЖДАТА"
Re: Тест за овулация
« Отговор #508 -: Юни 15, 2012, 00:21:15 am »
здравейте искам да ви попитам дали е нормално БТ да спада днес ми е 12 ден от цикала на 10 ми беше 36.6 С на 11 36.4 С а днес ми е 35.4 МЕРЯ Я ПО ЕДНО И СЪЩО ВРЕМЕ МОЛЯ ВИ АКО НЯКОЙ ЗНАЕ ДА МИ ОБЯСНИ БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО :)

Колко дни е МЦ средно?
Къде мериш БТ и колко време държиш терм-ра?
МЦ е 7 дена а температурата я меря под мишницата ж 7 сутринта и 7 мин
Re: Тест за овулация
« Отговор #509 -: Юни 15, 2012, 02:50:01 am »
Цитат
МЦ е 7 дена


мила, МЦ - Менструален Цикъл е дължината не на дните на кървене, а на дните от първия ден на менструацията до първия ден на следващата менструация. Средно са 28, 30,32 и тн.  :balk_602:

*

    tonsi

  • **
  • 101
  • Добре , че я има нея "НАДЕЖДАТА"
Re: Тест за овулация
« Отговор #510 -: Юни 15, 2012, 07:14:11 am »
Цитат
МЦ е 7 дена


мила, МЦ - Менструален Цикъл е дължината не на дните на кървене, а на дните от първия ден на менструацията до първия ден на следващата менструация. Средно са 28, 30,32 и тн.  :balk_602:
оххх съжалявам 28
Re: Тест за овулация
« Отговор #511 -: Юни 15, 2012, 18:30:27 pm »
Здравейте, момичета! :wink:
 И аз да се разпиша. Правя тестове за овулация този месец. Проблемът е , че тези, които смятам за +, резултатната черта не е толкова дебела, спрямо контролната. Днес, например направих поредния тест. Тестовата излезе съвсем в началото и до към 30-та минута беше по ярка, но по тънка. След това време и двете започнаха да избледняват. Ползвам Овю. Моля, ако някой има отговор, защо така се получава, ще се радвам да каже, че вече съвсем съм изпращяла. 8O
*

    tonsi

  • **
  • 101
  • Добре , че я има нея "НАДЕЖДАТА"
Re: Тест за овулация
« Отговор #512 -: Юни 15, 2012, 18:33:36 pm »
здравейте искам да ви попитам дали е нормално БТ да спада днес ми е 12 ден от цикала на 10 ми беше 36.6 С на 11 36.4 С а днес ми е 35.4 МЕРЯ Я ПО ЕДНО И СЪЩО ВРЕМЕ МОЛЯ ВИ АКО НЯКОЙ ЗНАЕ ДА МИ ОБЯСНИ БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО :)

Колко дни е МЦ средно?
Къде мериш БТ и колко време държиш терм-ра?
28 дена 7 мин под мишницата
*
Re: Тест за овулация
« Отговор #513 -: Юни 30, 2012, 20:52:46 pm »
Здравейте,

Имам един казус.

Миналия месец на 11 ден Т отбеляза рязък спад, но чак на 13тия ден вечерта теста за Ову показа положителен, а в същото време още на 13ти сутринта Т се качи на 37.10.

Този месец нямах ясно изразен спад на Т, на 11 и 12 ден теста си беше отрицателен, но днес сутринта на 13тия ден Т пак се беше покачила на 37.10.
В обичайния час 19ч направих теста с Clear Ovu и беше отрицателен, но рещих да пробвам с един, който остана от миналия път Oview, a той беше положителен.
Не знам какво да мисля, този месец пак няма да мога да отида на гинеколог, че много изследвания и прегледи при ендокринолога се събраха, но другия вече мисля да отида.
Какво мислите вие, кога ми е била Ову всъщност? И един тъп въпрос - в момента в който се увеличи Т овулацията може да е в следващите 2 дни или вече е свършила?
Re: Тест за овулация
« Отговор #514 -: Юли 01, 2012, 13:51:52 pm »
По спомени мисля, че повишаването на БТ означаваше, че овулацията е минала, т.е. яйцеклетката е отделена.
За мен Oview са по-надеждни. Всъщност Clear Ovu май досега не са ми отчитали дни с овулация, втората черта все е била по-бледа, пък и първата не е особено ярка. Пък карам втора бременност, т.е. щом съм забременяла, значи и овулация е имало.
Щом Oview е бил положителен, а след това и температурата се е повишила, за мен това означава, че овулация е имало в интервала между теста и повишаването на температурата.
*
Re: Тест за овулация
« Отговор #515 -: Юли 03, 2012, 15:06:54 pm »
Здравейте дами,

Прикачам серия от тестове за овулация, може да помогне на тези, които им е трудно да се орентират.
Тестовете са Clear Ovu и са правени следобяд.
При всеки е в различни дни, според дължината на МЦ!
Re: Тест за овулация
« Отговор #516 -: Юли 05, 2012, 02:09:41 am »
Момичета, започнах от 10 ден с тестовете в 6 и 10 часа-отрицателен,вчера ми беше 11 ден,но неможах да си направя.Много глупав въпрос,но се чудя днес има ли значение в колко часа ще го направя  :oops: По принцип на опаковката пише по едно и също време,ама аз така или иначе вчера не съм правила
                               zdr macka pravi si dori i da si zakasnqla za 4asat v koito si pravila prednia den ne se [ritesnqvai jelaq uspeh
Re: Тест за овулация
« Отговор #517 -: Юли 05, 2012, 21:06:36 pm »
милички, може ли едно коментарче по моите тестчета.
за пръв път засичам такъв резултат на теста за ову и ми се иска да съм сигурна, дали чертичката трябва да е една идея по наситена. Още се брои за отрицателен теста от днес нали. Може би утре вече ще покаже + тестче.
и друго въпросче...при този тест как е най добре да сложим сърчицето...от тази вечер или утре суттринта.  :oops:

Благодаря ви предварително :bighug:
« Последна редакция: Юли 05, 2012, 21:09:12 pm от Beralentinia »

*
Re: Тест за овулация
« Отговор #518 -: Юли 05, 2012, 21:15:25 pm »
Beralentinia този от ден 13ти тес ми се вижда най добре с наситени чертички, и според мен е положителен , утрешният вероятон ще е още по наситен. Слагайте сърце за късмет!  :)
*
Re: Тест за овулация
« Отговор #519 -: Юли 05, 2012, 21:40:13 pm »
и според мен утре ще е пика, но това със сърчицата и аз не можах да схвана, кога е най-добре  :oops: може би утре сутрин  :ask:
а как ти е температурата?