0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тест за овулация
« Отговор #280 -: Февруари 10, 2011, 19:44:08 pm »
И днес е такъв резултата с чертичките,2 са,но супер бледи и двете,защоооо :o
Re: Тест за овулация
« Отговор #281 -: Февруари 10, 2011, 19:49:01 pm »
Бубка, при 31 дневен цикъл овулацията може да е около 16-17 ден, т.е. утре или вдруги ден да имаш +.

Друго, което може да е от значение, тестовете се правят късния след обед, след като поне 3-4 часа не си пила много течности и не си ходила до тоалетната, защота концентрацията на хормона ЛХ намалява и така тестовата чертичка е по-бледа.

За първи път ли правиш тестове?
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

Re: Тест за овулация
« Отговор #282 -: Февруари 10, 2011, 21:47:17 pm »
Да мила,за първи път правя.Ами аз като съм на работа не пия почти никакви течности,само 2 кафета и това е горе долу,последно ходих до тоалетната в 16:30,а си го направих веднага като се прибрах т.е. в 19:30,незнам,ама не тр.ли поне контролата да мие ярко червена?Понеже и тя е много бледа и вчера и днес :(
Благодаря ти за обяснението и съвета!
Re: Тест за овулация
« Отговор #283 -: Февруари 11, 2011, 08:56:21 am »
bubka, сравняваш контролната с тестовата, така че ако контролната е бледа, тестовата също може да е бледа (но сравнена с контролната или малко по-наситена). Ако ти се вижда много бледа контролната, опитай с друга опаковка или направо с друга марка. В упътването пише, че ако контролна не се появи, то тестът е невалиден, така че по-вероятно тестовете ти да са ОК, просто да не си свикнала още.
Re: Тест за овулация
« Отговор #284 -: Февруари 11, 2011, 11:10:05 am »
Ясно,миличка!Виждам ,че radosttinka ми е писала,че тестовете се правят в късния следобед,това горе-долу колко като час да е,извинявам се,че задавам тъпи може би за вас въпроси,но искам да знам всичко,за да не се притеснявам :( Понеже аз четох ,че трябва да се правят по едно и също време,но като час кога е подходящо 8O
Благодаря ви предварително!
Re: Тест за овулация
« Отговор #285 -: Февруари 11, 2011, 11:23:31 am »
Няма точно определен, час, просто да е след обеда, от там вече когато на теб ти е удобно.
Аз ги правих към 18.00, защото товага вече съм си вкъщи след работа.
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

Re: Тест за овулация
« Отговор #286 -: Февруари 11, 2011, 11:36:07 am »
Благодаря ти,radosttinka!Еееее,забравих и още нещо да ви питам,когато пишкате първата порция не трябва ли да е навън и вече втората в съда в който си вземате урината?Понеже аз така правя,както се взема стерилна урина,незнам дали това е грешка !
*
Re: Тест за овулация
« Отговор #287 -: Февруари 11, 2011, 11:40:55 am »
Благодаря ти,radosttinka!Еееее,забравих и още нещо да ви питам,когато пишкате първата порция не трябва ли да е навън и вече втората в съда в който си вземате урината?Понеже аз така правя,както се взема стерилна урина,незнам дали това е грешка !
Да, същото са ми казвали и на мен. Взимам си предварително една стерилна чашка от лабораторията, първата "порция" навън и останалото в чашката.
*

    gergana :-)

  • *****
  • 1357
  • Сърцето има доводи, които разумът нe познава!
Re: Тест за овулация
« Отговор #288 -: Февруари 11, 2011, 11:41:15 am »
Как така на порции 8O ?
*
Re: Тест за овулация
« Отговор #289 -: Февруари 11, 2011, 11:56:12 am »
Ако правилно съм разбрала, момичето питаше за взимане на стерилна урина за изследвания? Ако греша, моля да ме извините.
Re: Тест за овулация
« Отговор #290 -: Февруари 11, 2011, 12:03:22 pm »
Питах,дали когато си правиш тест за ову тр.да се взема така урина-първо навън и после в чашка?
Няма проблем не се притеснявай,явно аз не съм се изразила правилно :oops:
*

    gergana :-)

  • *****
  • 1357
  • Сърцето има доводи, които разумът нe познава!
Re: Тест за овулация
« Отговор #291 -: Февруари 11, 2011, 12:24:18 pm »
Аз не мисля, че е необходимо това за тестове за овулация.
Следващият път си вземи Оveiw, много по-добри са и няма да се чудиш положителни ли са или отрицателни.
(Е, дано стане още този месец и не се налага де :wink: )
Re: Тест за овулация
« Отговор #292 -: Февруари 12, 2011, 20:05:27 pm »
Ще ви послушам,ама дано не се налага да си вземам следващ тест,но с този явно няма да стане,понеже пак си направих ейсега и пак е такъв резултата,апък ме съмнява,че един от тези дни не съм била в ову :(
Re: Тест за овулация
« Отговор #293 -: Февруари 12, 2011, 22:43:03 pm »
bubka, въпреки, че им казват "тестове за овулация", те стават положителни преди овулацията, за да ни покажат, че овулацията предстои. Освен това поне през първия месец се правят доста дни: от отрицателен до отрицателен, за да видиш как се променя втората черта и така да определиш кога е най-наситена, съответно кога е пикът на LH хормона.
« Последна редакция: Февруари 12, 2011, 22:46:30 pm от Marilena »
Re: Тест за овулация
« Отговор #294 -: Февруари 13, 2011, 20:04:14 pm »
Благодаря,мила!
Аз днес си купих "Овю" тест за овулация,и той ми показва една видима обаче чертичка,може ли да е минала овулацията ми? И още един въпрос-приема на алкохол-50г примерно оказва ли влияние в/у теста,понеже мислим с мъжо да му пийнем по една домашна? :oops:
*

    gergana :-)

  • *****
  • 1357
  • Сърцето има доводи, които разумът нe познава!
Re: Тест за овулация
« Отговор #295 -: Февруари 13, 2011, 20:39:59 pm »
bubka_84, от по-горните ти постове излиза, че днес е 18-и ден от цикъла ти и има вероятност О. вече да е минала щом предните ти тестове са били с 2 чертички, а днес е с 1. На мен Oveiw ми показва винаги точно, за разлика от бледите черти на Clear ovu. Алкохолът не пречи на теста след като вече си го направила :wink:
Re: Тест за овулация
« Отговор #296 -: Февруари 14, 2011, 21:36:16 pm »
А може ли според вас да не е идвала още овуто,понеже на Клиър бяха 2 ама мн.бледи,докато на "Овю" контролната е ясно червена а тестовата е бледа,днес не съм си правила,мисля да спра за този месец,аз май този път я усетих ама не съм мн.сигурна,понеже 2 дена ме боля ниско точно около дните за овуто ми,то ще се чуе,ако ли не е станало нищо продължавам с другия тур следващият месец :oops:
Re: Тест за овулация
« Отговор #297 -: Февруари 15, 2011, 19:36:55 pm »
bubka, ако следиш и температура, можеш да се ориентираш по покачването. Аз също не можех да се ориентирам в началото, снимах тестовете, след като Денис ми показа как трябва да изглеждат, после сравнявах снимки. Предния месец с Ову просто си ги събирах и ги надписвах, така че имам една картина как се променя втората черта и кога има пик. Аз на твое място бих спряла да се тормозя, ами бих наблегнала на удоволствието;-)
*
Re: Тест за овулация
« Отговор #298 -: Февруари 16, 2011, 01:33:10 am »
Момичета възможно ли е да има овулация 2-3 дни след спиране на цикъла??? osi_15 Има ли някакви симптоми овулацията???Чувала съм за болки тва онва леки,слаби незнам си кви....Някакво течение...Питам аз защото и аз почуствах някаква доста силна болка миналия месец за известно време някви часове бяха по обяд ама ужасни болки и като се разходих из стаята улекваха,после по едно време през деня пак наболя и така 1 ден само...В средата беше между 2 цикъла....  osi_15 Дали не е било някаква овулация и да съм я усетила...В къщи в прочем беше една приятелка и тя ми каза, че тва било остър овулационен синдром.Такова чудо не ми се беше случвало....Незнам дали е тука темата да питам за тея неща ама,не намерих тема "Овулация" ако има дайте някакъв линк мацки,че почти нищо не знам за евентуални признаци на овулацията... osi_15
*
Re: Тест за овулация
« Отговор #299 -: Февруари 16, 2011, 06:46:46 am »
Мария, ето малко инфо за овулацията.
http://www.zachatie.org/index.php?Itemid=38&id=682&option=com_content&task=view