0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Tsveteto

  • **
  • 137
  • Няма невъзможни неща! :)
Re: Тест за овулация
« Отговор #760 -: Октомври 01, 2013, 22:53:19 pm »
Здравейте!
И аз днес си купих Oview и след няколко дни започвам замерването и да видим :)  8) като че ли най-много + мнения намерих за тези тестове
Re: Тест за овулация
« Отговор #761 -: Октомври 08, 2013, 12:49:51 pm »
Здравейте! Аз съм нова тук и не знам как да започна, за което моля да ме извините:) На 27 сме и аз и съпругът ми.
Втори месец опитваме  да си направим бебе, но миналия не засякох овулация. Правих тестове и те от един момент все бяха с по две черти, втората по-бледа.
Ходих преди цикъл на ехо и се не се видя нито задържан фоликул, нито нищо. Всичко изглеждаше ОК.
Предположението е, че сме попаднали на ановулаторен цикъл. Късмет ! :( Този месец започнах с тестове отново, но този път от 5-ти ден
( знам че е безумно рано, но исках да видя разликата в цвета на чертите) от 13 ден имам втора, но пак не е толкова наситена като контролната( или аз нещо греша).
Обърках се и съответно се стресирах жестоко. На 10 ден на ехо. се видя фоликул 17 мм, но аз пак не засякох овулация с тестовете.
Правих хормонални изследвания и всичко беше ОК, но съм ужасно притеснена и не знам как да постъпя. Моля за съвет!  :ask:
P.S. в правилната тема ли съм ?
Re: Тест за овулация
« Отговор #762 -: Октомври 08, 2013, 14:48:04 pm »
MilenaST,според мен нямаш повод за притеснение.От тестовете отбелязваш като положителен този,на който тестовата чертичка е била най-наситена.
Re: Тест за овулация
« Отговор #763 -: Октомври 08, 2013, 15:09:17 pm »
Здравей MilenaST,
Да ти кажа вече и аз много се обърках от тези тестове за овулация - миналият месец ходих на фоликулометрия в “Щерев“ при д-р Александров и имам засечена овулация на 15ти ден /28.09/ и пукнат фоликул на 16-ти ден /29.09/. Преди това, на 27.09, започнах да си правя тестовете точно по инструкциите /аз съм ги правила и преди/, но ми направи впечатление, че според тях - не бях в овулация - имаше до 28.09 включително по-слабо бледа втора черта?!? Стана ми много странно, но аз лично съм по-склонна да вярвам на лекаря си, който “вижда“ все пак какво се се случило с фоликула, размери му, течността след пукането  и т.нат  :P
*
Re: Тест за овулация
« Отговор #764 -: Октомври 08, 2013, 15:15:04 pm »
Много често тестовете за овулация не са коректни.

За мен те са много по-стресиращи от ходенето на доктор или което и да е изследване.

Re: Тест за овулация
« Отговор #765 -: Октомври 08, 2013, 15:24:00 pm »
Lilita_ , много ти благодаря! Можеш ли да ми препоръчаш някой тест? Истината е, че пия много вода, защото преди време ми се образува камъче в бъбреците и от тогава съм постоянно с бутилка вода и съответно, често ходя до тоалетна. Може ли това да оказва влияние на резултатите на тестовете? Пробвала съм Оview и Clear Ovu, но и двата ме объркват тотално. Толкова съм изплашена, че побърквам съпруга си, тотално изоставям работата си, не се виждам с приятели, ужас просто. Да не говорим, че от 2 месеца не съм спирала да плача.
Нужно ли е да меря БТ?
*
Re: Тест за овулация
« Отговор #766 -: Октомври 08, 2013, 15:29:14 pm »
Милена, успокой се.Правите опити от два месеца, това е незначително време, моля те!

Да водата се отразява на отчета който ще ти даде теста, също така е хубаво да го правиш в един и същ времеви диапазон.

Re: Тест за овулация
« Отговор #767 -: Октомври 08, 2013, 15:36:31 pm »
bonbolini, май ще трябва да последвам твоя пример и да направя фоликулометрия, за да разберем каква е истината тестовете или лекарите osi_10
*

    Tsveteto

  • **
  • 137
  • Няма невъзможни неща! :)
Re: Тест за овулация
« Отговор #768 -: Октомври 09, 2013, 12:49:37 pm »
Здравейте, момичета!

Аз си купих тестове за овулация Oview (за пръв път правя подобни тестове :)) - препоръчаха ми ги, че били много хубави и чертичките са ясни и наситени, няма шанс човек да се заблуди  8)  :ask:
започнах да ги правя от 11тия ден , за да засека дали има вразка м/у измерената БТ и тестовете, и така 5 поредни дни (5,6,7,8,9 октомври)
Какво се получи:
като цяло чертичките и от 5те дни са по-скоро бледи отколкото наситени (противно на това, което  бях чела и в интернет), като по моя преценка, последните 2 дни тестът беше положителен  - не че чертите са станали по-ярки, а просто защото са еднакво наситени  osi_13
(Ще опитам да ги снимам и да ви ги покажа, за да видите как изглеждат)

честно казано , следвашия път ще опитам с друга марка, за да видя разликата :)

И аз пия много водя и ми е много трудно да се огранича преди тестването  :coke:

Лек ден на всички :)
Re: Тест за овулация
« Отговор #769 -: Октомври 09, 2013, 15:24:21 pm »
Tsveteto,тестовете за О се правят от отрицателен до отрицателен.Ти май не си ги правила така.Като за първи път се взимат 2 кутии,за да може да ги правиш повече дни и да хванеш кога е О при теб.Ако си правила и един 1-2 дни след това,е можело да видиш и по-положителен.Може пък последния да е бил положителен.Ако най-наситения ти е с две еднакви черти,това е твоя положителен тест.
Овю за мен са най-добрите тестове за О от това,което се продава по нашите аптеки
*

    Tsveteto

  • **
  • 137
  • Няма невъзможни неща! :)
Re: Тест за овулация
« Отговор #770 -: Октомври 09, 2013, 16:49:19 pm »
Tsveteto,тестовете за О се правят от отрицателен до отрицателен.Ти май не си ги правила така.Като за първи път се взимат 2 кутии,за да може да ги правиш повече дни и да хванеш кога е О при теб.Ако си правила и един 1-2 дни след това,е можело да видиш и по-положителен.Може пък последния да е бил положителен.Ако най-наситения ти е с две еднакви черти,това е твоя положителен тест.
Овю за мен са най-добрите тестове за О от това,което се продава по нашите аптеки

Здравей, Lilita,
аз точно така направих - взех 2 кутии и все още продължавам тестването, за да видя как се изменя наситеността на чертичките, ще видим накрая какво ще стане :)
Re: Тест за овулация
« Отговор #771 -: Октомври 09, 2013, 16:53:41 pm »
ще видим накрая какво ще стане :)

Отбелязваш като положителен теста с най-наситена тестова чертичка.Не е задължително тестовата да е по-тъмна от контролната,за да го отбележиш като положителен.Да,хубаво е да е така,но не винаги се получава.Срещнах доста случаи,при които тестовата е била по-бледа от контролната и цикълът завършва с положителен тест за бременност
« Последна редакция: Октомври 09, 2013, 17:04:33 pm от Lilita_ »
Re: Тест за овулация
« Отговор #772 -: Октомври 14, 2013, 17:14:06 pm »
 Здравейте момичета, аз чета коментарите ви, но ако можете дайте мнение: правих си тестове за Овулация Овю от 28.09 до 03.10 тестовете според оказанията трябва да са отрицателни, на 03.10 бях на лекар  и тя каза че нямам доминиращ фоликул и скоро няма да ми доиде менст., за това ми изписа дуфастон.... да ама не, на същия ден ми дойде 11 дена след като ми беше свършил цикъла. Сега започнах тестовете на 10-тия ден, като на 10-ти и 11-ти тестовата линия беше бледа. на 12-ти също. Но ме тревожи това че и контролната е много бледа. На някоя случвалоли й се е понеже аз нямам толкова дълъг опит с овулац. тестове  :oops:  :wink:
*

    Tsveteto

  • **
  • 137
  • Няма невъзможни неща! :)
Re: Тест за овулация
« Отговор #773 -: Октомври 14, 2013, 21:30:54 pm »
Здравей, ani_0331!
Аз също правих Овю и като цяло контролната линия ми се стори бледа по принцип, но може би моята представа за наситеност е по-различна :) затова приех за + теста в деня, в който двете ленти ми се сториха еднакво и най-наситени . мисля да опитам и с др. марка, за да сравня, иначе и аз за Овю бях чувала най-хубави неща (особено що се отнася до въпросната наситеност)
Успех :)
Re: Тест за овулация
« Отговор #774 -: Октомври 15, 2013, 11:31:07 am »
   Здравей  Tsveteto ,
 благодаря ти за отговора, мисля да направя и останалите тестове и ще взема някоя друга марка, но от друга страна ми е малко странно ... дали е възможно овулацията ми да е била толкова рано (е, поне не изпуснахме деня  :oops: ). Ще чакаме и ще видим резултата.

 Успех и на теб и всички в тая тема и хайде да я напускаме вече  :P :wink:


 Приятен ден момичета!!!
*

    Tsveteto

  • **
  • 137
  • Няма невъзможни неща! :)
Re: Тест за овулация
« Отговор #775 -: Октомври 16, 2013, 21:44:56 pm »
   ... дали е възможно овулацията ми да е била толкова рано

... просто всяка от нас е различна, и всичко е природа - може пък да е възможно :) Стискам палци :)
Re: Тест за овулация
« Отговор #776 -: Октомври 17, 2013, 18:03:29 pm »
Благодаря ти мила, успех на всички ни !
Re: Тест за овулация
« Отговор #777 -: Октомври 18, 2013, 01:59:26 am »
. дали е възможно овулацията ми да е била толкова рано

Не е невъзможно ову да е рано. Аз по принцип съм с късна овулация, но по миналия месец за изненада беше на 12ти ден. По случайност почнах да правя тестовете от 11ти ден и взе че веднага ми отчете+ на 12 ти ден също и след това и БТ се повиши,беше ясно чеси имам супер ранна овулация. Слагайте сърчица през ден за всеки случай , от това зян няма  :wink: :)

Re: Тест за овулация
« Отговор #778 -: Октомври 18, 2013, 13:13:09 pm »
 Не знам вече какво да си мисля, май започвам малко да откачам   :lol: .
 Лошото е че започвам да побърквам и мъжа ми, а това вече е лошоооо...Стараем се за сърчицата  :oops:  като се опитваме това да не ни се превруща в график, защото и вие знаете колко е стресиращо :), е поне няма да ни навредят. А и започнах да пия Дуфастон (дано само не ми навреди нещо).  :wink:
Re: Тест за овулация
« Отговор #779 -: Октомври 18, 2013, 18:56:13 pm »
Искам да ви кажа, че май има много голямо значение по кое време на деня е започнало повишаването на хормона. Аз винаги до сега като съм правила тестове, съм знаела кога ще е + тест, понеже от предния ден започва да ми се насища малко повече чертичката. Никога и не бях нацелвала тестовата да е по наситена от контролната. Да ама този месец както си беше едваааа едва забележима чертичка, чак почнах да се чудя дали всичко е наред с тоя хормон, понеже все някаква такава трябваше да има, та на другия ден пам...толкова положителен тест от ряз, а днес просто си е много по наситена втората чертичка дори малко повече от  контролната.

Та стигнах до извода че явно зависи от това кога е започнал да се покачва хормона.

Пускам ви снимка да видите. Утре ще направя още един тест да видя как ще е и се разминах само с 4 теста този месец  :lol: много се радвам за което  :D
« Последна редакция: Октомври 18, 2013, 19:06:41 pm от Beralentinia »