0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тест за овулация
« Отговор #440 -: Септември 15, 2011, 16:58:41 pm »
eliyana, последно ми дойде на 30.08.От 09.09 започнах с тестовете за ОВУ, днес направих последния и пак беше с контролна ярко изразена , а тестова много бледа.И аз съм ползвала Oview и бях много доволна, но този път като търсих от тях в никоя аптека не ги намерих в Пловдив.Ще видя сега дали ще ми дойде този месец(надявам се да не идва) :) и АКО дойде ще търся пак от тях.
Благодаря за отговора! :wink:
Re: Тест за овулация
« Отговор #441 -: Септември 16, 2011, 10:17:50 am »
eliyana, последно ми дойде на 30.08.От 09.09 започнах с тестовете за ОВУ, днес направих последния и пак беше с контролна ярко изразена , а тестова много бледа.И аз съм ползвала Oview и бях много доволна, но този път като търсих от тях в никоя аптека не ги намерих в Пловдив.Ще видя сега дали ще ми дойде този месец(надявам се да не идва) :) и АКО дойде ще търся пак от тях.
Благодаря за отговора! :wink:

първи вариант :По мои изчисления би следвало да ти отчете две черти след 11 ден , но има възможност този цикъл да ти е по къс и двете четри да са били на 10 ден /т.е. по ранно ову - 11-12 ден/, след което на 11 ден си имала бледа тестова, поради тази причина
ОВУ ТЕСТА ОТЧИТА ПИКА НА ЛХ ОТ 24-48ч ПРЕДИ ПРЕДИ ДА Е НАСТЪПИЛО ОВУ , ако си имала + тест на 10 ден , овуто е било 11-12 ден
Втори вариант, неправилно правене на тестовете - трябва да не си пила течности и ходила до тоалетна 3-4 часа и да си ги правила следобед между 14.00 и 18.00, ако не си спазила тези условия има вероятност да не са отчели пика на ЛХ;
Трети вариант : възможно е този цикъл да е нямало ову, което се случва понякога
И от мен препоръка мери и БТ , за да разбереш дали има овулация
желая ти успех !
Re: Тест за овулация
« Отговор #442 -: Септември 16, 2011, 10:25:34 am »
Здравейте момичета  :) от доста време си правя тестове за овулация (21 дни), понеже пиех противозачатъчни и след като мина месец (както каза доктора) започнах тестовете и последно M ми беше 33 дни ,според изчисленията трябва овулацията да настъпи на 17 ден - на 17 ден  правих тест и показа 2 черти.От тогава до днес ги правя всеки ден-показват ми по 2 черти - едната малко по-бледа от другата.Това до днес когато имам две еднакви черти отново както на 17-ия ден,с тази разлика че днес е 26-ти ден от началото на цикъла и скоро трябва да ми дойде.Възможно ли е да имам 2 овулации или просто организма ми е ''побъркан''?Случвало ли ви се е подобно нещо?
Мое мнение - малко ти са сбъркани хормоните след противозачатъчните, но ако продължава така се обърни към док
Нека и други си кажат мнението, че не съм веща по въпроса с хормоналните таблетки и тестовете след спирането им

Re: Тест за овулация
« Отговор #443 -: Септември 19, 2011, 16:12:22 pm »
Здравейте момичета  :) от доста време си правя тестове за овулация (21 дни), понеже пиех противозачатъчни и след като мина месец (както каза доктора) започнах тестовете и последно M ми беше 33 дни ,според изчисленията трябва овулацията да настъпи на 17 ден - на 17 ден  правих тест и показа 2 черти.От тогава до днес ги правя всеки ден-показват ми по 2 черти - едната малко по-бледа от другата.Това до днес когато имам две еднакви черти отново както на 17-ия ден,с тази разлика че днес е 26-ти ден от началото на цикъла и скоро трябва да ми дойде.Възможно ли е да имам 2 овулации или просто организма ми е ''побъркан''?Случвало ли ви се е подобно нещо?
Мое мнение - малко ти са сбъркани хормоните след противозачатъчните, но ако продължава така се обърни към док
Нека и други си кажат мнението, че не съм веща по въпроса с хормоналните таблетки и тестовете след спирането им


Благодаря ти,ще изчакам да видя и този месец как ще е  :)
*
Re: Тест за овулация
« Отговор #444 -: Септември 23, 2011, 14:37:42 pm »
Здравейте на всички.Разгледах темата и реших да пиша.
Ще ви разкажа моята ситуация.Със съпруга ми решихме да бебеправим от този месец.Имам нередовен сикъл и затова започнах с тестовете за ову от 11 ден.Правих ги 10 дни ,като + резултат (наситен) имах около 17-18 ден.През цчлото време от 11 ден бяхме доста активни.Последният тест който правих беше вече почти – ,като от самото начало тестовете почнаха от бледи до наситени и накрач пак бледи чертиюки.Последничт ми цикъл беше на 29 Август.Вчера и днес (21 и 22) реших за всеки случай да направя пак тестове(за ову) и двата + и то много наситени,а попринциип до нчколко дни  трчбва да ми дойде.Направо се шашнах...възможно ли е ??
Извинявам се много за дългото обяснение.Дано съм го написала разбираемо  :D
*

    gergana :-)

  • *****
  • 1357
  • Сърцето има доводи, които разумът нe познава!
Re: Тест за овулация
« Отговор #445 -: Септември 23, 2011, 14:51:46 pm »
Тестовете за овулация излизат положителни при наличието на бременност :wink:(и в някои други случаи). На твое място бих направила 1 тест за бременност. Успех!
*
Re: Тест за овулация
« Отговор #446 -: Септември 23, 2011, 14:59:28 pm »
Тестовете за овулация излизат положителни при наличието на бременност :wink:(и в някои други случаи). На твое място бих направила 1 тест за бременност. Успех!

Много ти благпдаря за бързият отговор  :)
Аз си мисля,че е рано за тест за бременност.Попринцип трябва да ми дойде след 7 дни.Мислите ли ,че би отчело.
Попринцип нямам хормонални проблеми( изследвах ги ).Не съм взимала никакви медикаменти освен Геритамин Нео през изминалия месец.Учуди ме това как след като бяха положителни преди това...накрая отрицателни и след нчколко дни пак +
Дано не съм досдна с въпросите си. :)
Успех на всички  :D
*

    gergana :-)

  • *****
  • 1357
  • Сърцето има доводи, които разумът нe познава!
Re: Тест за овулация
« Отговор #447 -: Септември 23, 2011, 15:03:16 pm »
А, щом има цели 7 дни до датата, изчакай с теста. Аз направих тест за овулация, който излезе +, веднага направих Престо и той също беше + :D.
*
Re: Тест за овулация
« Отговор #448 -: Септември 23, 2011, 15:14:27 pm »
А, щом има цели 7 дни до датата, изчакай с теста. Аз направих тест за овулация, който излезе +, веднага направих Престо и той също беше + :D.

Много се радвам мила  :D
Дано всички имаме подобен късмет  :D
Дано,защото ми е голяма борба с тези тестове,тъй като ми е малко нередовен цикъла и от 10-11 ден ги започнах за да не пропуснем момента...и сега ме изненадаха +тестчета :)
*
Re: Тест за овулация
« Отговор #449 -: Септември 24, 2011, 14:22:17 pm »
Здравейте момичета.Вече найстина се чудя какво става.3-ти ден ярки положителни тестове за овулация 5 дни преди датата за М.Незнам какво става?? :?
Re: Тест за овулация
« Отговор #450 -: Септември 24, 2011, 14:59:22 pm »
Здравейте момичета.Вече найстина се чудя какво става.3-ти ден ярки положителни тестове за овулация 5 дни преди датата за М.Незнам какво става?? :?
Здравей и аз имах подобен проблем(ако изобщо може да се нарече проблем).Имах овулация с тестовете си я следях ,след това се появиха бледи черти и няколко дни след това отново ярки черти.повече от 3 дни имах  2 ярки черти!Tрябваше да ми дойде вече, но ми закъснява с няколко дни и мисля че е рано за тест все още ще изчакам да станат поне 10 дни(ако станат). :)
Re: Тест за овулация
« Отговор #451 -: Септември 24, 2011, 17:42:55 pm »
На мен също ми се случи така. По съвет на момичетата направих тест за бременност и резултата беше  :bfp1: Така че ............  :D



Re: Тест за овулация
« Отговор #452 -: Септември 24, 2011, 18:55:55 pm »
На мен също ми се случи така. По съвет на момичетата направих тест за бременност и резултата беше  :bfp1: Така че ............  :D
а температура 37 признак ли е на бременност?при положение че не съм болна.....
*
Re: Тест за овулация
« Отговор #453 -: Септември 24, 2011, 19:20:14 pm »
Здравейте момичета.Вече найстина се чудя какво става.3-ти ден ярки положителни тестове за овулация 5 дни преди датата за М.Незнам какво става?? :?
Здравей и аз имах подобен проблем(ако изобщо може да се нарече проблем).Имах овулация с тестовете си я следях ,след това се появиха бледи черти и няколко дни след това отново ярки черти.повече от 3 дни имах  2 ярки черти!Tрябваше да ми дойде вече, но ми закъснява с няколко дни и мисля че е рано за тест все още ще изчакам да станат поне 10 дни(ако станат). :)

Значи ще чакаме да видим какво ще стане  :D Дано и на двете ни и на всички който чакат 2-те чертички да не ни дойде  :D
Мен ме е страх да си направя тест ,защото имам още 5 дни до датата на М.
Re: Тест за овулация
« Отговор #454 -: Септември 24, 2011, 20:17:12 pm »
Здравейте момичета.Вече найстина се чудя какво става.3-ти ден ярки положителни тестове за овулация 5 дни преди датата за М.Незнам какво става?? :?
Здравей и аз имах подобен проблем(ако изобщо може да се нарече проблем).Имах овулация с тестовете си я следях ,след това се появиха бледи черти и няколко дни след това отново ярки черти.повече от 3 дни имах  2 ярки черти!Tрябваше да ми дойде вече, но ми закъснява с няколко дни и мисля че е рано за тест все още ще изчакам да станат поне 10 дни(ако станат). :)

Значи ще чакаме да видим какво ще стане  :D Дано и на двете ни и на всички който чакат 2-те чертички да не ни дойде  :D
Мен ме е страх да си направя тест ,защото имам още 5 дни до датата на М.
На мен ми закъснява с 2 дни вече,но ще изчакам още малко.Дано  за всички да има :bfp1:
Re: Тест за овулация
« Отговор #455 -: Септември 24, 2011, 20:22:05 pm »
На мен също ми се случи така. По съвет на момичетата направих тест за бременност и резултата беше  :bfp1: Така че ............  :D
а температура 37 признак ли е на бременност?при положение че не съм болна.....

Ако погледнеш графиката ми, ще видиш, че и моята температура е 37, но "въпреки това" съм бременна.  :D Пожелавам ви много късмет!



*
Re: Тест за овулация
« Отговор #456 -: Септември 24, 2011, 21:20:28 pm »
Здравейте момичета.Вече найстина се чудя какво става.3-ти ден ярки положителни тестове за овулация 5 дни преди датата за М.Незнам какво става?? :?
Здравей и аз имах подобен проблем(ако изобщо може да се нарече проблем).Имах овулация с тестовете си я следях ,след това се появиха бледи черти и няколко дни след това отново ярки черти.повече от 3 дни имах  2 ярки черти!Tрябваше да ми дойде вече, но ми закъснява с няколко дни и мисля че е рано за тест все още ще изчакам да станат поне 10 дни(ако станат). :)

Значи ще чакаме да видим какво ще стане  :D Дано и на двете ни и на всички който чакат 2-те чертички да не ни дойде  :D
Мен ме е страх да си направя тест ,защото имам още 5 дни до датата на М.
На мен ми закъснява с 2 дни вече,но ще изчакам още малко.Дано  за всички да има :bfp1:

Давай смело...чакаме добри новини  :D :D :D
Re: Тест за овулация
« Отговор #457 -: Септември 25, 2011, 10:16:50 am »
Здравейте от мен! Аз чакам да ми дойде на 27.09. И като гледам май ще ми дойде, защото ме болят яйчниците...за съжаление :(
Стискам палци на всички, които им закъснява! Дай Боже  :bfp1: на всяка от нас.
*
Re: Тест за овулация
« Отговор #458 -: Септември 25, 2011, 13:11:50 pm »
Здравейте от мен! Аз чакам да ми дойде на 27.09. И като гледам май ще ми дойде, защото ме болят яйчниците...за съжаление :(
Стискам палци на всички, които им закъснява! Дай Боже  :bfp1: на всяка от нас.


Дано не ти дойде...стискам палци да се похвалиш скоро :))
Аз днес имам вече още по наситена черта....по ярка и от контролната.Мисля,че сега ми е Овулацията и трябва да се действа...
Момичета само да ви питам:като сега ми е най ярката черта..от 24 до 36 часа започва Овуто или е през тоца време от ярката черта? :oops: мале кой знае как ми се смеете на глупавите въпроси  :oops: :D
Re: Тест за овулация
« Отговор #459 -: Септември 25, 2011, 16:08:33 pm »
Мила amaliq,двете еднакво наситени черички на теста означават че има повишение на хормона ЛХ, което е предвестник за предстояща овулация.
Овулация e процесът на пукане на фоликула и освобождаването на яйцеклетката от него. Овулацията е много кратък период от време – максимум от 12-24 часа.
След като имаш вече положителен тест правиш кекс 3 дни поред , т.е. днес, утре, и вдругиден,защото тя ще бъде в рамките на 12 до 48 часа след + тест за ову/ това са до два дни след теста /
ако мериш и БТ засичаш с нея , защото когато овулацията вече е приключила т.е. яйцеклетката е освободена БТ се повишава и така може да разбереш че ову е преминала и ти си хванала своите най - добри дни  :D
Успех!