0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тест за овулация
« Отговор #380 -: Април 17, 2011, 22:18:17 pm »
Съгласна съм момичета и аз затова казах "глупост" ....Ох и мене ме няма много уча се от вас тепърва ама такава глупост не бях чувала никъде......
Re: Тест за овулация
« Отговор #381 -: Април 18, 2011, 21:32:25 pm »
Днес си направих 3тия тест и ми се струва,че чертичката е много по-бледа от първият тест,за който ви писах оня ден,абе тези тестове за ову са страшна работа,аз нещо не се стравям с тях или просто не съм свикнала,и аз си мислех че не се пазиш и оп бебето станало,ама не е така поне при мен не беше така :oops: Голяма работа е да оцелиш точно момента 8O
Re: Тест за овулация
« Отговор #382 -: Април 18, 2011, 22:30:33 pm »
Бубка, според мен си започнала много късно да ги правиш. При цикъл от 28 дни се започва от 11-тия.
*

    gergana :-)

  • *****
  • 1357
  • Сърцето има доводи, които разумът нe познава!
Re: Тест за овулация
« Отговор #383 -: Април 18, 2011, 22:51:53 pm »
Бубка, според мен си започнала много късно да ги правиш. При цикъл от 28 дни се започва от 11-тия.
Подкрепям. Моят цикъл е 28 дена и овулацията ми е на 12-ти. Аз като направя ову тест на 11-ти ден и веднага виждам положителен. Така че има голяма вероятност да си я изтървала :?.
Re: Тест за овулация
« Отговор #384 -: Април 19, 2011, 12:18:32 pm »
Най-вероятно сте прави :?
Ще видим сега този месец кога ще ми дойде и ще пробвам както казвате вие :oops:
Ние не сме активни само когато си правя теста,още като свърши цикъла през ден правим секс,така че може и да съм я хванала 8O
Re: Тест за овулация
« Отговор #385 -: Април 19, 2011, 18:40:40 pm »
Стискаме палци, Бубка, скоро да се похвалиш! Както и ние, де :wink:
Re: Тест за овулация
« Отговор #386 -: Април 20, 2011, 12:33:57 pm »
Здравейте,мили момичета!
Знам,че това не е темата,но понеже не намерих никъде в нета отговор на моя въпрос,а се притеснявям искам да ви попитам някой от вас знае ли нещо за дребнокистозен яечник,има за поликистозен,ама за дребно няма никакво инфо :?
Сори,че не е по темата,но ви моля ако някой от вас знае нещо да сподели :)
Благодаря ви предварително,мили момичета! :oops:
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Тест за овулация
« Отговор #387 -: Април 20, 2011, 21:04:47 pm »
Здравейте,мили момичета!
Знам,че това не е темата,но понеже не намерих никъде в нета отговор на моя въпрос,а се притеснявям искам да ви попитам някой от вас знае ли нещо за дребнокистозен яечник,има за поликистозен,ама за дребно няма никакво инфо :?
Сори,че не е по темата,но ви моля ако някой от вас знае нещо да сподели :)
Благодаря ви предварително,мили момичета! :oops:

Чети за СПКЯ и не се плаши много - лекува се, зачева се  :)

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Re: Тест за овулация
« Отговор #388 -: Април 26, 2011, 13:01:36 pm »
Аз изпробвах моите тестове, обаче миналия ден ми показаха за първи път две черти, но тестовата беше по-бледа, бях пила малко сок преди това, но едва ли има чак такова значение, вчера обаче очаквах да е по-тъмна, но за моя изненада беше още по-светла от предния ден. Понеже не меря БТ сега не знам минала ли е всъщност овулацията и да продължавам ли с тестовете още. По принцип цикъла ми е м/у 26 и 30 дни, деня с две черти се падаше 14 ден, а на 15 ден тестовата беше по-бледа от тестовата на 14-ти ден.  osi_10
Re: Тест за овулация
« Отговор #389 -: Април 26, 2011, 17:28:11 pm »
Здравейте момичета! Искам да ви питам нещо относно овулацията. Вече втори месец правя тестове за овулация и забелязвам че след овуто ми започва едно течение бяло и кремообразно без мирис. И след като ми доиде цикъла спира. При вас така ли е ?
Re: Тест за овулация
« Отговор #390 -: Април 27, 2011, 19:14:06 pm »
svett, можеш да ги събереш и подредиш един до друг, така ще разбереш кога втората черта е била най-ярка. За да избледнява, най-вероятно пикът е отминал, наближава овулация, така че няма време за губене :D

весито, ако течението е само около дните на овулация, то е нормално, касае се за цервикална слуз, която се сгъстява около важния ден, но ако продължава чак до другия цикъл, е добре да се посъветваш с лекар, може да са гъбички.

Re: Тест за овулация
« Отговор #391 -: Април 28, 2011, 12:04:01 pm »
Здравейте мили момичета,знам че тука има доста дами които имат повече информация за въпроса ми даже и от някои доктори :balk_172:  :lol:
Интересува ме защо при положение, че имам двуфазност на базалната крива в тестовете за ову бяха отрицателни - всичките 10 които направих  :balk_145: . На какво може да се дължи това ???
*

    gergana :-)

  • *****
  • 1357
  • Сърцето има доводи, които разумът нe познава!
Re: Тест за овулация
« Отговор #392 -: Април 28, 2011, 13:20:45 pm »
vessy_baby, възможно е да имаш някакъв проблем с овулацията или нисък прогестерон може би. Нямаш хубава двуфазност(0,2), а трябва да е поне 0.4. Не е зле следващия цикъл да проследите овулацията на ултразвук.
*
Re: Тест за овулация
« Отговор #393 -: Април 29, 2011, 09:43:28 am »
Marilena, благодаря, но то нямаше какво да сравнявам, бяха само два с две черти едната много бледа, другата малко по-тъмна, но и двете доста по-светли от контролната.
Възможно ли е просто да се е покачил хормона за един ден и м/у двата теста да спадне пак и да съм пропуснала точно пика му?

(първия ден тествах около 19ч - само 1 черта, на следващия отчете втора,тази която беше по-тъмната,но мерих чак в 1 през нощта, значи разликата м/у двата е била 30 часа, и на третия ден мерих към 23 вечерта отчете втора по-бледа от предния ден,следващите дни само по една отчиташе)

Днес е 19-ти ден вече и повече не се появи никаква втора черта, може би тогава е била. Вчера и днес си измерих и БТ и съответно беше 36,8 и 36,9 , но понеже до сега не съм мерила няма как да я съпоставя с нищо.

Тестовете са ми от английските One step, навсякъде пишеше, че са точни, в срок на годност са, значи проблема не би трябвало да е в тях.
Re: Тест за овулация
« Отговор #394 -: Април 29, 2011, 19:46:58 pm »
svett мила тестовете за овилация е правят във един и същи час всеки ден. И да възможно е да е била през тия 30 часа . Успех
*

    polisia

  • ***
  • 291
  • Силата е в теб! Използвай я...
Re: Тест за овулация
« Отговор #395 -: Април 29, 2011, 20:07:29 pm »
svett мила тестовете за овилация е правят във един и същи час всеки ден. И да възможно е да е била през тия 30 часа . Успех

И се правят в ранния следобед, най-добре около 15 часа.
Това изображение показва растежа и спада на LH в различните часове на деня.
« Последна редакция: Април 29, 2011, 20:20:29 pm от polisia »
Re: Тест за овулация
« Отговор #396 -: Април 29, 2011, 20:17:06 pm »
 За първи месец ли правиш тестове за овулация? Вземи си Овю от аптеката за следващия цикъл.
*
Re: Тест за овулация
« Отговор #397 -: Май 02, 2011, 10:35:41 am »
Благодаря за помощта, ето къде ми била грешката, аз понеже през деня не мога и правех тест все около 6-7 вечер, но точно по великден нямаше как рано и така се случи, явно съм пропуснала пика с теста, но иначе мисля, че не съм пропуснала работата  :)
За първи месец тествам и докато се ориентирам как и кога трябва и я изтървах явно. Следващия месец ще се постарая повече.
*
Re: Тест за овулация
« Отговор #398 -: Май 02, 2011, 23:30:19 pm »
Ако не успееш да видиш положителен тест за овулация няколко месеца и ако овулираш в рамките на едни и същи дни (например между 12ти и 15ти ден), бих те посъветвала да правиш и по два теста на ден.

Случвало ми се е сутрешният да е отрицателен, а следобедният да е положителен.
*

    polisia

  • ***
  • 291
  • Силата е в теб! Използвай я...
Re: Тест за овулация
« Отговор #399 -: Май 07, 2011, 18:48:09 pm »
Момичета, искам да ви помоля за помощ. Може ли да погледнете снимката и да кажете според вас най-долните два теста могат ли да се водят за положителни или по-скоро не са?
Днес ми е 9 ден, но при мен положителен тест обикновено се появява на 8-9 ден.
« Последна редакция: Май 07, 2011, 18:50:16 pm от polisia »