0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Баба Марта ни носи син - Мартин
« Отговор #120 -: Септември 26, 2012, 10:47:24 am »
Минаха вече 6 месеца откакто Марти вече е вкъщи. Днес имам повече време и се върнах да прочета цялата си темичка и отново да си доставя радост от вашите поздравления и пожелания. Дадох си сметка, че много неща съм забравила и май ще е по-добре да си пиша по-често тук дори и само заради себе си - да си ги чета по-късно и от разстоянието на времето да се усмихвам или натъжавам  :P на себе си.
И така не съм писала от август, а това беше много наситен на събития месец, но да пиша в хронология. Първо беше Кръщението. На 15.08.2012г. на един от най-хубавите празници Успение Богородично кръстихме нашето момче. Светото кръщение беше отслужено в Църквата Св. Троица в Плевен от отец Венци. Ритуалът беше много хубав, а Марти през повечето време гледаше свещенника в устата и се опитваше да си отваря устата заедно с него. Разбира се не мина и без рев - в момента, в който беше потопен в купола нададе рев и не спря до края на ритуала- помазване с миро, поръсване с китката здравец- рев и още рев, даже след това като видеше китката здравец продължаваше да плаче. На тази официална част бяхме само ние, кръстницата и една братовчедка на Върбан, защото заминаваше за Белгия. Искаше ми се този ден да остане паметен за нашето семейство, като първо голямо семейно събитие опитах да се придържам максимално до традициите. Месих погача /с нея съм много горда, но на този компютър нямам снимка да прикача, но ще прикача по-късно/, направих красива китка със здравец, кръстницата приготви нови дрешки за Марти... ами според моите разбирания се получи добре.
Веселата част с гостите направихме на 25 август. Ще допълвам довечера, че ще тичам на работа...
Има във морето на детските игри бисерче, което ни прави по–добри!
Re: Баба Марта ни носи син - Мартин
« Отговор #121 -: Септември 26, 2012, 22:18:34 pm »
Продължавам  :D
На 25.08. Беше веселбарската част. С Върбан решихме, че ще има такава част по няколко причини - първа и основна защото Мартин заслужава да има хубав и голям празник с близки и приятели и второ, защото така и не направихме сватба, редно е да си съберем приятелите на хубав празник. Честно да си кажа толкова много ми хареса цялата суета около приготовлението, че сякаш искам отново и отново да организирам някакво парти. И така отдадох дължимото на всички елементи: Тема на партито - морска; Покани - специално изработени със снимка на Марти, текст специално измислен; Торта - морска с много украса и играчки; Подарък-сувенир за всеки гост; украса с балони; Книга за пожелания /прочетох пожеланията веднъж и се скъсах да плача от умиление/; погача за посрещане на гостите; опит гостите-деца да имат забавление през цялото време и специално меню за тях.
И разбира се не всичко стана така както го бях планирала, но най-големият гаф беше, че обеда леко закъсня. А се оказа и че сме избрали най-горещият ден за празненството и нашето кръщение се оказа най-безалкохолното парти на годината. Все си мислих, че ще доплащаме алкохол, но се оказа че имаме да доплащаме бира и двойно повече минерална вода...
И така в празници премина месец август!
Има във морето на детските игри бисерче, което ни прави по–добри!
*

    Chandra

  • *
  • 1567
  • Безспирно е движението на живота..
Re: Баба Марта ни носи син - Мартин
« Отговор #122 -: Септември 28, 2012, 13:28:24 pm »
Честито Кръщене!:) Пожелаваме на Марти много щастие и здраве, нека той да бъде ваша гордост, упование и надежда за всичко най-свято!
"Don't tell God how big your problems are...tell your problems how big your God is."

Re: Баба Марта ни носи син - Мартин
« Отговор #123 -: Септември 29, 2012, 06:15:17 am »
  Честито кръщене на Марти!Да расте здрав и бодър юнак! 
Re: Баба Марта ни носи син - Мартин
« Отговор #124 -: Декември 13, 2012, 12:18:28 pm »
Скоро не съм писала. При нас вече нещата се канализираха  :wink:
Марти тръгна на ясла - много бързо се адаптира и даже аз имах повече вълнения и тревоги, но реших да не задълбавам. Той отива с усмивка и спокоен на ясла, значи там се чувства добре! Започва да става все по-уверен в себе си и да иска сам да прави някои неща - събличане, хранене, миене, мие зъбите сам много смешно! Говори непрекъснато - нищо не се разбира, но не млъква. Има предпочитания да играе с определени играчки, определени деца - голям човек е просто  :oops:
Сега се опитвам да го уча да сурвака, но опитите са неуспешни  :D удря по гърба и вика "ох-ох-ох", вместо "Сурва-сурва". Иначе вече е готов Коледар и понеже все има запитвания за нови снимки качвам няколко...
1. Първи учебен ден
2. Резултат от хранене сам
3. Коледар
4. Научил се е да позира за снимка :)
Има във морето на детските игри бисерче, което ни прави по–добри!
*
Re: Баба Марта ни носи син - Мартин
« Отговор #125 -: Декември 13, 2012, 12:41:41 pm »
оооох на мама ученика :))))
Да ви е жив и здрав. Еееех голяма радост са ни тия диванета - дай боже всекиму
В очакване ....
*
Re: Баба Марта ни носи син - Мартин
« Отговор #126 -: Декември 13, 2012, 14:15:56 pm »
браво! поздравления!
и аз смятам, че щом детето ходи с желание на ясла и там се чувства добре значи му харесва. защото когато дъщеря ми тръгна на ясла на 1г и 9мес много хора ме нападнаха, че е рано, че трябвало по-дълго време да е с мен. от Закрила на детето пък ме бяха посъветвали да я дам възможно най-скоро на ясла, за да е естествената си среда, между деца. вече е 2ра група и продължава да си ходи с желание, сутрин пее в колата...какво по-хубаво.
Re: Баба Марта ни носи син - Мартин
« Отговор #127 -: Декември 13, 2012, 14:46:46 pm »
Ох, Луиза мен никой не ме напада за ранното тръгване на градина, но аз исках по-дълго да си бъдем заедно, за съжаление обаче няма да се справим финансово ако не съм на работа. Обмислях и варианта да го гледа някой близък до обяд, аз съм на работа до около 14ч. и след това да се гледаме, но реално няма кой да го гледа до обяд - нямаме баби и дядовци за добро или лошо. Май ще е за добро!
Има във морето на детските игри бисерче, което ни прави по–добри!
*

    Chandra

  • *
  • 1567
  • Безспирно е движението на живота..
Re: Баба Марта ни носи син - Мартин
« Отговор #128 -: Декември 13, 2012, 15:58:42 pm »
Кофи, браво! :D Страхотен пораснал момък! Да ви е жив и здрав! Като гледам, чистичко се е хранел. :) И на мене ми е все още криво, че трябваше да пуснем госпожицата на градина, но като се замисля, тя повечето време прекарва у дома, особено сега, през зимния период... Целувки за сладура! :)

 
"Don't tell God how big your problems are...tell your problems how big your God is."

*
Re: Баба Марта ни носи син - Мартин
« Отговор #129 -: Декември 14, 2012, 10:03:12 am »
финансовите причини и при нас имаха превес за взимане на решението. много са важни. аз лично не можех много дълго време да си позволя да си стоя вкъщи на 240лв. предпочитам да работя и да взимам заплата. е, искам и да съм с детето ама ... трудна работа. водещето беше, че изобщо я приеха по най-редовния начин в ясла в София. всички знаят каква мъка е с тези класирания. ако това не беше се случило щях да си остана вкъщи. а бабите и дядовците работят... "млади" са още.
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Баба Марта ни носи син - Мартин
« Отговор #130 -: Декември 14, 2012, 10:07:36 am »
От чуден, по-чуден  :P Мартушан!
Всичко му отива и носия и раница!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Баба Марта ни носи син - Мартин
« Отговор #131 -: Декември 14, 2012, 11:13:55 am »
Кофи,чуден е Мартин! Да ти е все така чаровен и артистичен! И ние тръгнахме на ясла от септември-на 1 г. и 8 м.,но не смятам,че е за лошо. Нямяме баби при нас,а и както казва Луиза-цяло щастие беше,че го приеха в ясла от първо класиране! За тези няколко месеца стана много самостоятелен,затвърди храненето самичък,пее и танцува,въобще-едно пораснало момченце! А за сурвачката-и ние сега репетираме:)))))
Re: Баба Марта ни носи син - Мартин
« Отговор #132 -: Декември 14, 2012, 11:26:56 am »
Много сладък тоя коледар, пу-пу-пу!
Re: Баба Марта ни носи син - Мартин
« Отговор #133 -: Декември 15, 2012, 14:23:50 pm »
Сладурчо голям! Да е жив и здрав!

*
Re: Баба Марта ни носи син - Мартин
« Отговор #134 -: Декември 15, 2012, 21:40:32 pm »
Душица златна! Жив и здрав да е!
И ние ще мислим някакви схеми за гледане до втората годинка - ще се редуваме с таткото за ползването на майчинство, вероятно и бабите ще включим, макар и да не ми се иска особено.
Весли празници и хубаво да ви насурвака  :D
Re: Баба Марта ни носи син - Мартин
« Отговор #135 -: Декември 16, 2012, 16:36:21 pm »
Слънчо :) позирането ми е любима на мен!!!
Yes, I am harsh.
 I'm also demanding,
 stubborn, self-sufficient and always right.
Re: Баба Марта ни носи син - Мартин
« Отговор #136 -: Декември 21, 2012, 01:02:56 am »
Снежи, много сладък коледар си имате вкъщи  :D
*
Re: Баба Марта ни носи син - Мартин
« Отговор #137 -: Декември 21, 2012, 10:03:48 am »
останаха ми очите по този коледар, целувки :D
Re: Баба Марта ни носи син - Мартин
« Отговор #138 -: Декември 21, 2012, 20:27:22 pm »
Благодаря за комплиментите! Днес стават точно девет месеца откакто имаме син!
Има във морето на детските игри бисерче, което ни прави по–добри!
Re: Баба Марта ни носи син - Мартин
« Отговор #139 -: Февруари 18, 2013, 21:44:29 pm »
Днес стана година от получаването на писмото за нашето момче! Май тази година е доста дълъг период, защото имам усещането, че цял живот съм познавала това дете :)
Изминалите 2-3 месеца бяха много трудни за нашето семейство, но се надявам лошото и трудното вече да е зад гърба ни!
Вече обмислям в какъв формат да е рожденният ден, скоро след това е и годишнината от идването на Марти вкъщи! Предстоят хубавите дни и се надявам да успея да предам на детето щастието ми от това да сме заедно... дано се справя

П.С. И най-голямата новина - на моята първа братовчедка ѝ предложиха момиченце на 1г.2м. та Мартушката вече официално е БАТИ НА ЛИЯ :) :) :)
Има във морето на детските игри бисерче, което ни прави по–добри!