0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #40 -: Май 11, 2014, 20:47:20 pm »
bebkaa93, Angels много добре го е написала- намери си "своя Доктор". В Зачатие има много информация за клиники и гинеколози.

Сигурна ли си, че имаш овулация?Само на тестовете за О ли разчиташ? А БТ? Защо не проследиш О 2-3 месеца с фоликулометрия?

Колкото до симптомите, които описваш- много е рано за бременни симптоми, а и причините за всички споменати неразположения може да са много. За тест е рано, ако О е била 7-8.05. Изчакай още десетина дни и си направи тест. Искрено ти пожелавам да има   :babyflips:

Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #41 -: Май 12, 2014, 09:11:40 am »
Ами мерих си вагиналната температура в началота на  Април,постоянно се променяше,и разбрах че нищо няма да разбера и се отказах,ами вярвам на тестовете да ви кажа...Сега си направих един просто така  и в интерес на истината е отрицателен..Винаги си разчитам на тях,защото в точни определени дни от цикъла ми винаги са положителни някъде 16 ден от началото на менструалния цикъл,и винаги са били по 3 дни някъде,просто си го усещам-имам обилно течение без мириз,чувствителни гърди и болки понякога в корема,но не силни...а относно да търся лекар,не мисля че е нужно,имам приятелка 2г е по-голяма от мене на 23 и роди скоро,и чак сега ще лекува раничката си,лекарката не я пипаше докато не роди поне 1 си дете,и аз ще напрвя така..Надявам се че бебока е станал и при нас..Нямам търпение да дойде 20 Май да видя дали ще ми дойдат гости от Червен бряг :D :D :)
Живота е хубав!
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #42 -: Май 14, 2014, 19:21:07 pm »
Здравейте, пиша във форума изключително рядко, но ви чета непрекъснато. През ноември започнахме опитите за бебе, засега безрезултатно :(  МЦ се появява когато му хрумне, след като март и април не ми дойде, записах си час за АГ и днес бях на преглед. Поликистоза. Следва преглед при ендокринолог, за да видим дали тази поликистоза е на ниво яйчници или има проблем с щитовидната и/и надбъбречната жлеза. Някой може ли да ми разясни разясни нещо повече по въпроса  "Поликистоза".
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #43 -: Май 14, 2014, 19:55:29 pm »
Някой може ли да ми разясни разясни нещо повече по въпроса  "Поликистоза".

Заповядай:

http://zachatie.org/index.php?option=com_content&view=article&id=397:-------&catid=183&Itemid=150

http://zachatie.org/index.php?option=com_content&view=article&id=932:-------sp-817675563&catid=183&Itemid=150

Тук има конкретна тема за поликистозата:
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=49758.0
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #44 -: Май 14, 2014, 20:53:57 pm »
Цигу, благодаря ти за линковете.
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #45 -: Май 15, 2014, 14:53:50 pm »
Здравейте и от мен! И ние сме от бебе правещите отскоро...не пия нищо засега - уж всичко е наред!Но една приятелка ми препоръча стимулиращ лубрикант да използваме - моля за мнение, ако някой го е ползвал!

ето линка:
http://condomania.bg/yes/263-yes-baby-100-bio-sistema-stimulirassha-zachevane.html

разгледах и сайта на производителя: http://www.yesyesyes.org/products.htm - дори незнаех, че има и такива лубриканти

Моля за съвет!
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #46 -: Май 15, 2014, 21:22:14 pm »
Момичета,направих един първите 5 мин нямаше нищо,после за миг видях розова чертичка,за около минута две,и изчезна,не си въобразявам заклевам се че я видях..... Почуствах се най-щастливата,и пак не смея много да се радвам..На някой случвало ли му се е...боже моля ти се да е станало, ти си велик и всемогъщ дай ми чедо,моля ти се..Амин...  Много съм развълнувана,но и много притеснена в същото време   :bori_022:
Живота е хубав!
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #47 -: Май 15, 2014, 21:47:03 pm »
И ние сме от бебе правещите отскоро...не пия нищо засега
Моля за съвет!

Пий фолиева киселина всеки ден отсега, важно е.
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #48 -: Май 16, 2014, 14:24:47 pm »
Благодаря за съвета, още от днес започвам...и дано не се налага друго да пия
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #49 -: Май 16, 2014, 14:56:18 pm »
Здравейте, пиша във форума изключително рядко, но ви чета непрекъснато. През ноември започнахме опитите за бебе, засега безрезултатно :(  МЦ се появява когато му хрумне, след като март и април не ми дойде, записах си час за АГ и днес бях на преглед. Поликистоза. Следва преглед при ендокринолог, за да видим дали тази поликистоза е на ниво яйчници или има проблем с щитовидната и/и надбъбречната жлеза. Някой може ли да ми разясни разясни нещо повече по въпроса  "Поликистоза".

Здравей Нелка, аз цял живот бях с нередовен цикъл, но разбрах за проблем чак когато започнахме опити за бебче. След хиляди лутания по лекари, които ми казваха че всичко е наред, но бебе не ставаше, най-накрая попаднах на добър кинеколог - ендокринолог, който потвърди съмненията ми - ПКЯ. При мен хормонално проблемът беше само в андрогените - андростендион и ДХЕАС , другите хормони ми бяха в норма. Тъй като ми препоръчаха хормонално лечение, а аз не исках - реших да опитам с билки и хомеопатия. За три месеца хормоните ми влезнаха в норма, от 4 месеца имам редовен цикъл и спонтанна овулация, следена с фоликулометрия. Така че при мен всичко е наред, за съжаление сме с мъжки фактор , но се приближаваме към мечтата си, сигурна съм :) Идеята ми е , ако те интересува какво ми помогна, пиши ми  на лични, като не препоръчвам нищо, просто споделям какво ми помогна на мен лично. Бях си дала срок от 3 месеца да пробвам по-природен вариант и ми помогна, но не е гаранция за всеки. Успех и стискам палци всичко да се нареди, както желаеш :bighug:
« Последна редакция: Май 16, 2014, 15:05:57 pm от lilitu »
*

    tonsi

  • **
  • 101
  • Добре , че я има нея "НАДЕЖДАТА"
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #50 -: Май 25, 2014, 09:10:58 am »
Здравейте ! Да ви разкажа набързо и моите терзания . със моя съпруг правим опити за бебе от 3 години и нищо ходили сме на много лекари и всеки ме подритва и казва малки сте още ще имате или хората с по 10 години нямат тя тръгнала да се притеснява за  1 2 години правили сме  изследвания на хормони, спермограма ,противозачатъчни ми изписаха и нищо.Вчера бях на лекар много ми го похвалиха назначи ми много изследвания 6 вида хормони,спермограма ,хламидии,цитунамазка ,влагалищен секрет каза че като направя всичко ще отида да направим и светна снимка на тръбите изписа ми дуфастон и фолиева кисилина от 16 до 25 ден много съм притеснена какво ще стане каза че ще пия дуфастона докато не забременея че дори и след това каза да не се притеснявам всичко щяло да се оправи за първи път вярвам на лекар не знам защо много ме е страх от цветната снимка дано да има резултат  Дуфастона били ми помогнат ? ааа и тат и мат ме накара да и направя Извинявайте за дъгото писание искам да поговоря с хора които са се зблъсквали с тезе неща
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #51 -: Май 25, 2014, 14:18:28 pm »
tonsi, действително най-правилното като начало е да се направят обстойни изследвания за теб, проверка проходимостта на тръбите и спермограма на партньора. Дуфастон е прогестеронов препарат и се изписва във втората половина от цикъла (Лутеалната фаза, както го е назначил твоят лекар), за да стабилизира цикъла (вероятно е нередовен или по-кратък от 28 дни). Не се притеснявай, важно е да се направят всички изследвания, за да има яснота. Репродуктивна клиника ли посещаваш? Няма нищо страшно в цветната снимка, правила съм две през няколко години в различни клиники, имаше някакви разлики в организацията, но това е лека процедура, ако имаш допълнителни въпроси, пиши ... 
Много хубаво е, че имаш конкретен план за действие! Успех :)!
« Последна редакция: Май 25, 2014, 14:35:03 pm от marsi »

*

    tonsi

  • **
  • 101
  • Добре , че я има нея "НАДЕЖДАТА"
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #52 -: Май 25, 2014, 16:03:14 pm »
tonsi, действително най-правилното като начало е да се направят обстойни изследвания за теб, проверка проходимостта на тръбите и спермограма на партньора. Дуфастон е прогестеронов препарат и се изписва във втората половина от цикъла (Лутеалната фаза, както го е назначил твоят лекар), за да стабилизира цикъла (вероятно е нередовен или по-кратък от 28 дни). Не се притеснявай, важно е да се направят всички изследвания, за да има яснота. Репродуктивна клиника ли посещаваш? Няма нищо страшно в цветната снимка, правила съм две през няколко години в различни клиники, имаше някакви разлики в организацията, но това е лека процедура, ако имаш допълнителни въпроси, пиши ... 
Много хубаво е, че имаш конкретен план за действие! Успех :)!
                               Много благодаря за отговора а според вас кое е по добре цветната снимка или лапароскопия лекарят каза че аз трябва да си избера ? а аз не мога да взема решение.
не не посещавам клиника просто този път явно попаднах не лекар и взе при сърце нещата и каза че трябва да се направят тези изследвания за да се види какво ще се прави

От Мод: tonsi в рамките на два часа можеш да си редактираш поста!
В случая, аз ти ги слях в един!
« Последна редакция: Май 25, 2014, 22:37:46 pm от petqst »
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #53 -: Май 25, 2014, 17:05:57 pm »
tonsi, в повечето случаи първо се прави Цветна снимка, като по-лека и по-евтина процедура, а след това, при определени показания се планира лапаро, хистеро .... Поне от моя опит е било така.
Знам за пациентки, при които веднага се пристъпва към лапароскопия, но това зависи от конкретния случай и лекарят би трябвало да го прецени. Примерно, имам приятелка с тежка ендометриоза от години, сраствания, и т.н., веднага пристъпиха към лапаро. Но ако нямаш изявена симптоматика, която да налага лапароскопията, по-добре ЦС като начало. Редно е лекарят да прецени.
Може да напишеш от къде си и евентуално повече момичета от личен опит биха се включили с препоръка кои са добрите специалисти в твоя град или в близост. Това го казвам като допълнителна насока, не с цел да те разколебавам :), евентуално ако се наложи второ мненине в бъдеще, и т.н.  От сърце ти желая бързо да постигнеш мечтата си !
 
« Последна редакция: Май 25, 2014, 17:20:56 pm от marsi »

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #54 -: Май 28, 2014, 10:18:53 am »
Здравейте момичета, може ли да помоля едно мнение - днес ми падна БТ с 0,1 градус, вероятно ще имам и цикъл до 2-3 дни. Лекаря, при който се следя, иска до отида 1-2 дни преди цикъла да погледне дали имам доминантен фоликул защото иска да правим някаква стимулация. Та въпросът ми е възможно ли е преди цикъл да имам доминантен фоликул, т.е фоликул над 10мм - след като ми е минала овулацията новите фоликули не започват ли да се образуват след идването на МЦ?


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #55 -: Май 28, 2014, 10:30:17 am »
Здравейте момичета, може ли да помоля едно мнение - днес ми падна БТ с 0,1 градус, вероятно ще имам и цикъл до 2-3 дни. Лекаря, при който се следя, иска до отида 1-2 дни преди цикъла да погледне дали имам доминантен фоликул защото иска да правим някаква стимулация. Та въпросът ми е възможно ли е преди цикъл да имам доминантен фоликул, т.е фоликул над 10мм - след като ми е минала овулацията новите фоликули не започват ли да се образуват след идването на МЦ?
Това за първи път го чувам. Фоликули се броят (при това антрални) след началото на менструация - в първите дни. Тогава се започва и стимулация. Лекаря, който те следи репродуктивен специалист ли е? Стимулация с какво и за какво ще ти прави. Още нещо като се замислая - каква стимулация вече при наличие на доминантен фоликул. Да не би да "търси" задържан фоликул, макар, че пак не му е времето. Доминантен фоликул има и се следи преди овулация, когато се и пука. Фолекулометрията се прави от началото на цикъла до настъпването на овулация.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #56 -: Май 28, 2014, 10:41:05 am »
avallon благодаря за бързото включване защото трябва да си запиша час при док до петък. Вече не знам какво да си мисля и да, репродуктивен специалист е уж от реномирана клиника. Не знам дали е имал друго впредвид, но каза,че иска да погледне за "доминантен фоликул над 10 мм". Първоначално се бяхме уговорили да ме прегледа първите 1-2 дни от МЦ вероятно за антрални, както аз го тълкувам. Днес сутринта като говорих с него ми каза,че всъщност можело и 1-2 дни преди цикъл. Всичко това след като му поисках да ме прегледа събота защото на мен МЦ ми е 28 дни, тоест четвъртък-петък трябва да ми дойде, а 31ви събота е точния ден. Започвам да си мисля,че човека просто няма да работи събота. Ама за какъв доминантен фоликул ми говори не можах да разбера. Иначе ми каза,че стимулация се започвала от 3ти ден на МЦ, но не ми каза с какво,нито пък ме е питал искам ли и т.н.Изобщо все по-малко му вярвам на този човек и не знам дали да си губя времето и парите с него


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #57 -: Юни 01, 2014, 19:02:07 pm »
Здравейте мили момичета,
Малко срамежливо и аз се записвам тук - от много време чета, ползвам Овулационния календар от години, но не смеех да пиша тук. Ние опитваме за второ детенце, и предвид безпроблемното ми забременяване с първото, не съм очаквала, че може второто да се окаже такова..хм, приключение. Когато дребен стана на година и нещо, решихме, че много си мечтаем за поне още едно и започнахме с опитите. Минах си рутинните прегледи, всичко изглеждаше наред. Забременях след няколко месеца опити и месец след като потвърдиха щастливата новина направих спонтанен аборт, минах през тежък кръвоизлив, но нещата се стабилизираха и след като изчакахме 6м, и минах отново на преглед, отново започнахме опити. Последва ново забременяване, нов спонтанен аборт още в първите седмици след теста. След редица изследвания установиха инсулинова резистентност, която година и половина лекувах с хранителен режим, спорт и Глюкофаж. От три месеца подновихме опитите за бебче, искрено се молим този път да ни се случат нещата и бременността да е успешна. За сега едва миналия месец мога със сигурност да твърдя, че съм засякла овулацията правилно, използвайки метода на ЦС+температура+календар. Предвид датата, на която цикълът ми дойде - вчера, излиза, че вярно съм я засякла. Ще съм много благодарна да ме приемете в темата и в групата,  и да стиснете едни палци и за нас, аз с радост ще стискам за вас  :oops:
Поздрави и усмивки от мен!

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #58 -: Юни 01, 2014, 23:46:47 pm »
Здравей, beb4o_me4o, добре дошла, пожелавам ти още този месец да се получи   :crossfingers:  :D, късмет!!!

п.п. може да включиш и тестове за овулация

Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #59 -: Юни 02, 2014, 07:55:40 am »
marsi, много ти благодаря!
Да ти кажа честно, нещо хич не се оправям с тестовете за овулация. Пробвах се първите два месеца, след като спряхме да се пазим. Единия месец нещо не улучих времето за тестване и така и не видях положителен тест, ако съдя по ЦС, вероятно просто бях почнала твърде рано. На следващия път два дни подред имах положителни тестове, ама не се случи тогава чудото. Като цяло, нямам възможност нито да ги правя по едно и също време, нито да стискам 4 часа преди това - пия много вода и съответно, пишкам честичко. А за редовен и пълноценен сън, което също ми казаха, че е необходимост, изобщо не мога да помисля, синът ми е малък още, буди се през нощта, идва да се гушка в леглото при нас, става да пишка или да иска вода - будя се поне два пъти на нощ и ставам рано да правя закуска.
Все пак да си питам и тук - има ли смисъл да ги правя при гореописаното положение? Ще бъде ли адекватен резултатът?
Усмихната седмица на всички!