0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Пшенични зародиш
« Отговор #20 -: Октомври 11, 2008, 05:31:11 am »
Много полезни за организма са също житните зародиши. ЗА да сте сигурни в качеството , най-добре е да се снабдите с необаработено жито ида го оставите да покълне. Слага се между два тъмни плата и леко се навлажнява. Имам точната рецепта , ако някой се интересува мога да я дам. Аз лично вече се снабдих с житото ( интересна история ) и искам да го сложа да покълне. Много е хубаво за пречистване на кръвта.
Re: Пшенични зародиш
« Отговор #21 -: Октомври 13, 2008, 11:25:34 am »
Благодаря ви! Вече намерихме пшеничния зародиш! :)

Ето рецептата:
1 буркан с мед /желателно е да е течен, за да се обърква по-лесно/
200гр. смлени орехи
100гр. пшеничен зародиш
50гр. пчелен прашец
Всички съставки се объркват. Приема се по 1с.л сутрин, на гладно.
Успех на всички!

Петя, в Пикадили имаше само прашец. Зародиша го купихме от магазин Здравец - между Ла Скала и х-л Алегро! :wink:

И ние го купихме от магазин Здравец !!!
Re: Пшенични зародиш
« Отговор #22 -: Ноември 06, 2008, 06:27:46 am »
а може ли тази бърканица с мед да се взима само профилактично, понеже правим опити за бебче? Безвредно ли е?
« Последна редакция: Ноември 06, 2008, 06:30:53 am от babyhope »
Re: Пшенични зародиш
« Отговор #23 -: Ноември 06, 2008, 06:38:40 am »
а може ли тази бърканица с мед да се взима само профилактично, понеже правим опити за бебче? Безвредно ли е?
Според мен няма с какво да ви навреди.Ще засили и имунната ви система.
Re: Пшенични зародиш
« Отговор #24 -: Ноември 06, 2008, 07:10:39 am »
Само да кажа,че от както (профилактично) тъпча мажо с тая бърканица,констатирам,че издръжливостта му :wink:(сещате се) определено се е увеличила!Дано и на други фактори да е повлияла добре! :D
Re: Пшенични зародиш
« Отговор #25 -: Ноември 06, 2008, 08:44:29 am »
Здравейте, всички,
От вчера и аз се запасих с пчелен прашец, но ми е интересно трябва ли напълно да се разтвори в меда или си остава на зрънца. На мен така си ми остана и стана мнооого гъсто.
Дано все пак да подества и на мен и на мъжо. :balk_602:
Благодаря

*

    Марина75

  • *****
  • 3039
  • Скоро и ние ще бъдем родители!Вярваме в това!
Re: Пшенични зародиш
« Отговор #26 -: Ноември 06, 2008, 08:50:57 am »
Руми,остава си така на гранулки,само за да го разбъркаш добре меда трябва да се разтопи на водна баня,после като го сложиш в хладилника става гъсто.

 "Преживените трудности не определят живота ти, а те научават да бъдеш победител!"
Re: Пшенични зародиш
« Отговор #27 -: Ноември 06, 2008, 09:44:00 am »
Мъжа ми изяде трети буркан от тая бърканица. Помоли ме да му дам малко почивка, че вече му се гади.
 Пчелния прашец го купувам от аптеката на Лечител.
Ако се появят препятствия по пътя Ви - сменете посоката, а не крайната цел...





БЛАГОДАРЯ ВИ, Д-Р СТАМЕНОВ!
*

    Марина75

  • *****
  • 3039
  • Скоро и ние ще бъдем родители!Вярваме в това!
Re: Пшенични зародиш
« Отговор #28 -: Ноември 06, 2008, 09:50:22 am »
Кремкарамелче,не прекъсвайте бърканицата,тя не е гадна защо иска почивка.Накавай го да я хапва,моя мъж е на втори буркан сутрин и вечер по 1 суп.лъж. ама не се оплаква и докато не постигнем целта едва ли ще се откаже от бърканицата.Успех ви желая.

 "Преживените трудности не определят живота ти, а те научават да бъдеш победител!"
Re: Пшенични зародиш
« Отговор #29 -: Ноември 06, 2008, 10:09:48 am »
Миналия месец пи сок от целина - сутрин и вечер по 1 суп. лъжица преди ядене, бърканицата, варя му билки от магарешки бодил и бабини зъби, пие витамини Центрум...и всичко каквото прочета. Много е изпълнителен,но  меда вече му втръсна.От мен да мине - тоя месец ще му дам почивка и декември пак.
Ако се появят препятствия по пътя Ви - сменете посоката, а не крайната цел...





БЛАГОДАРЯ ВИ, Д-Р СТАМЕНОВ!
Re: Пшенични зародиш
« Отговор #30 -: Ноември 06, 2008, 11:04:27 am »
Вече успях да намеря пчелния прашеш. Сега търся пшеничния зародиш. В един от супермаркетите открих две кутии, но купих само едната,че другата беше с изтекъл срок на годност. Следобеда продължавам с издирването му. Пчелне прашец си купих от сергия на пазара, където продават мед и пчелни продукти. Разфасовките са по 50 гр. за цена от 2.50лв. Говоря за Хасково. Ако не намеря зародиша тук утре като си дойда в София трябва да намеря. Съпругът ми има час за сермограма утре да видим какво ще покажи тази. Ще пие няколко месеца бърканицата и отново ще я повторим ако междувременно не стане чудото. От един месец си похапва мед със сусам, колкото пъти се сети на ден. Казва,че много му допада, похапвал е и преди тсази вкусотийка за засилване на имунната система.
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Пшенични зародиш
« Отговор #31 -: Ноември 06, 2008, 11:35:25 am »
по принцип хасковската  мелница вади   пшеничен зародиш  -но дали работят и дали  отделя зародиша  незнам -когато нямат пазар за зародиша ,той отива в триците.А и едва ли, ако отидеш  и поискаш   1 -2 кг ще ти дадат.Но пък има  друго  -този от мелницата  директно е по-качествен -в  смисъл ,че пакетиращите  фирми / които го  вземат от там  / ,за да повишат срока на съхранение   подсушават зародиша ,а с това  качествата  се намалят  .