0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    ivetod

  • ****
  • 591
  • Благодаря!
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #80 -: Февруари 28, 2012, 10:53:36 am »
Момичета, тази сутрин имам няколкократни стягания по целия корем - като го докосна е твърд. Това контракции ли са? Не ми се е случвало до сега.
Мога ли да пия но-шпа?
« Последна редакция: Февруари 28, 2012, 11:41:09 am от ivetod »
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #81 -: Февруари 28, 2012, 11:25:22 am »
Иве,най -вероятно са контракции ,пий Но шпа до 3 по 2 на ден може.Легни и почивай ,би трябвало да ти размине,ако трят няколко поредни дни се свържи с лекаря ти.
АКО ИМАШ ЛЮБОВ,НЕ СЕ НУЖДАЕШ ОТ НИЩО ДРУГО.АКО ЛИ НЯМАШ,НЕ Е ОТ ОСОБЕНО ЗНАЧЕНИЕ КАКВО ДРУГО ИМАШ.
*

    ivetod

  • ****
  • 591
  • Благодаря!
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #82 -: Февруари 28, 2012, 11:43:45 am »
Мерси Теди, пих но-шпа и си легнах, следващия понеделник съм на док и ще му кажа.
Мислех, че е рано за контракции...
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #83 -: Февруари 28, 2012, 11:50:20 am »
За съжаление и аз съм с контракции и не сме само ние а и доста от другите момичета.Изписаха ми и Магнерич ,но не го пия редовно само ,когатао много ме заболи все си викам да го пазя за по нанатък,когато сигурно ще се услият.Ти отбележи дали контракциите ти са болезнени или е само стягане,важно е да обясниш точно на лекаря ти.Колко време продължава самото стягане и други подробности ме питаха.Аз бях в 14 седмица ,когато за пръв път получих такова стягане и два дни по късно усетих бебчо,дано и ти да го почувстваш:)
АКО ИМАШ ЛЮБОВ,НЕ СЕ НУЖДАЕШ ОТ НИЩО ДРУГО.АКО ЛИ НЯМАШ,НЕ Е ОТ ОСОБЕНО ЗНАЧЕНИЕ КАКВО ДРУГО ИМАШ.
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #84 -: Февруари 28, 2012, 14:31:09 pm »
Момичета, тази сутрин имам няколкократни стягания по целия корем - като го докосна е твърд. Това контракции ли са? Не ми се е случвало до сега.
Мога ли да пия но-шпа?

Да,контракции са. Можеш да пиеш но шпа ( до 3 х 2) или магнезий. :wink:
*
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #85 -: Февруари 28, 2012, 15:07:21 pm »
Изписаха ми и Магнерич ,но не го пия редовно само ,когатао много ме заболи все си викам да го пазя за по нанатък,когато сигурно ще се услият.
Това е абсолютно безмислено. Магнезият започва да действа едва след натрупване. Или ог пий редовно, или въобще недей.
Безболезнените контракции са напълно нормални и полезни за матката. Трябва да се внимава да не станат регулярни или да са придружени с болка.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #86 -: Февруари 28, 2012, 15:24:23 pm »
alana съгласна съм с теб, че лещата е страхотен източник на желязо, но в никакъв случай заместител на месото. Това е и причината на много лекари да отричат вегетарянството като начин на хранене, защото няма продукт с който можеш да заместитиш и да набавиш всички неща които месото ти дава.
И аз не обичам много неща, за това гледам да ги правя интересни за себе си (като на малките деца)  :wink: Например ненавиждам спанак, но заради желязото ми се налагше да ям всеки ден, и започнах да си го правя на пара за 2-3 мин и после заливам с лимон, зехтин и малко чесън - става много вкусен и много хубава гарнитура. Месо, обичам, но не бих казала, че умирам да го ям...например сега като писа TEDI81 че ще яде телешко варено, направо я съжалих  :? За това гледам да го включвам по-завъртяно.
Относно чаената лъжичката майонеза на ден, ако ви се струва много калорично не го яжте, явно зависи от метаболизма на всеки. Аз тази салата я ям на 3ри яденета и ми е адски вкусна и полезна и знам, че бебето получава страшно много фибри, минерали и витамини, което ми е най-важното.
karmen-kosara не се притеснявай за килограмите, и аз в 1вия триместър качих повечко, защото имах зверски апетит, обаче във втория триместър някакси всичко се нормализира и всеедно не си бременна :) Аз за целия 2ри триместър съм качила само 3 килограма, като от тях половината са бебето :) А и ако си качила х килограми не си мисли, че това са изцяло мазнини, много неща се променят в организма ти, задържаш течности, обема на кръвта се увеличава и т.н.  :lol:


Re: Тема на бременните №80
« Отговор #87 -: Февруари 28, 2012, 15:27:18 pm »
alana съгласна съм с теб, че лещата е страхотен източник на желязо, но в никакъв случай заместител на месото. Това е и причината на много лекари да отричат вегетарянството като начин на хранене, защото няма продукт с който можеш да заместитиш и да набавиш всички неща които месото ти дава.
И аз не обичам много неща, за това гледам да ги правя интересни за себе си (като на малките деца)  :wink: Например ненавиждам спанак, но заради желязото ми се налагше да ям всеки ден, и започнах да си го правя на пара за 2-3 мин и после заливам с лимон, зехтин и малко чесън - става много вкусен и много хубава гарнитура. Месо, обичам, но не бих казала, че умирам да го ям...например сега като писа TEDI81 че ще яде телешко варено, направо я съжалих  :? За това гледам да го включвам по-завъртяно.
Относно чаената лъжичката майонеза на ден, ако ви се струва много калорично не го яжте, явно зависи от метаболизма на всеки. Аз тази салата я ям на 3ри яденета и ми е адски вкусна и полезна и знам, че бебето получава страшно много фибри, минерали и витамини, което ми е най-важното.
karmen-kosara не се притеснявай за килограмите, и аз в 1вия триместър качих повечко, защото имах зверски апетит, обаче във втория триместър някакси всичко се нормализира и всеедно не си бременна :) Аз за целия 2ри триместър съм качила само 3 килограма, като от тях половината са бебето :) А и ако си качила х килограми не си мисли, че това са изцяло мазнини, много неща се променят в организма ти, задържаш течности, обема на кръвта се увеличава и т.н.  :lol:


Фибрите по-скоро са полезни за нас :lol:
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #88 -: Февруари 28, 2012, 16:38:19 pm »
Даниелска,сигурно се притесняваш ,наближава момента за срещата с бебка.Сигурно чувствата са много силни смесени.Леко раждане миличка.
Иве,да контракции са .Мен ме захванаха от началото на 5 месец ,имам си ги всеки ден ,не са болезнени,но до към 10 стават на ден .И забелязох че и да почивам пак ги имам същите на брой.Пих една опаковка магнерот ,обаче от 2 дни го спрях защото не усетих подобрение.На преглед съм след 2 дни и ще говоря с док за това.
*
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #89 -: Февруари 28, 2012, 17:03:30 pm »
Предчувствието не ме излъга. :D
Ще имаме  :bori_002:
Много съм развълнувана.
*
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #90 -: Февруари 28, 2012, 18:06:21 pm »
 iiivanova честити сини гащи! Добре дошла в отбора на мъжките мами  :D
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #91 -: Февруари 28, 2012, 18:38:05 pm »
Предчувствието не ме излъга. :D
Ще имаме  :bori_002:
Много съм развълнувана.

Честити сини гащи :D
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #92 -: Февруари 28, 2012, 18:53:31 pm »
Абе много мъжки майки се събрахме,къде ще си търсим снахи:))Вчера в един епизод за родилките в Шейноево,една майка сигурна ,че носи момче потвърдено в 5 месец ..накаря си роди мимиченце:)))Така че изненади винаги има:)
АКО ИМАШ ЛЮБОВ,НЕ СЕ НУЖДАЕШ ОТ НИЩО ДРУГО.АКО ЛИ НЯМАШ,НЕ Е ОТ ОСОБЕНО ЗНАЧЕНИЕ КАКВО ДРУГО ИМАШ.
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #93 -: Февруари 28, 2012, 19:42:38 pm »
TEDI 81, и аз изгледах всички епизоди преди около месец :D Що сълзи се проляха... :oops: Сещам се за случая с объркания пол - много бяха готини :wink: ( и всичко им беше в синьо :lol:) Сега нали дават "Такъв е живота -да бъдеш родител" , което наподобява и също е интересно :wink:
*
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #94 -: Февруари 28, 2012, 20:47:20 pm »
Могат ли някъде онлайн да се гледат и аз да ги гледам ?аз гледах само един по случайност преди 2 месеца някъде и такъв рев му ударих когато майката видя бебето за първи път... :lol:
iiivanova честити сини гащи !!!
 На мен пък наобратно ми се струва че повечето бременни са с момиченца :) и ние сме накупили изцяло в розовата гама, дано няма фалове, че такива красиви рокли съм взела  8)


Re: Тема на бременните №80
« Отговор #95 -: Февруари 28, 2012, 21:16:51 pm »
Криси в гугъл пишепш Такъв е живота Шейновп  еп 1 и т.н.Гледай ги,ама аз бая си поплаках на накои моменти:)
АКО ИМАШ ЛЮБОВ,НЕ СЕ НУЖДАЕШ ОТ НИЩО ДРУГО.АКО ЛИ НЯМАШ,НЕ Е ОТ ОСОБЕНО ЗНАЧЕНИЕ КАКВО ДРУГО ИМАШ.
*

    Dragica

  • ***
  • 499
  • Няма невъзможни неща
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #96 -: Февруари 28, 2012, 22:18:32 pm »
Момичета,здравейте;-) Днес бях на преглед. Момъка ми е 1 027 кг;-) Расте здравата;-)
Всичко е ок, само хемогл. ми пак е нисък и продължавам с Сорбифер и 5 инжекцийки витамин Б 12. Това са новините от мен;-) Лека вечер  :bighug:
*
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #97 -: Февруари 29, 2012, 01:02:39 am »
TEDi81 благодаря ти много, сега гледахме с мъжа ми първите 2 епизода ;)
dragica много голям твоя господин  8O нашата беше толкова в края на 27ма седмица и пак казаха че е едричка :)  :lol: радвам се че всичко е минало ок, и аз с тоя хемоглобин се боря , ама какво да се прави  :?  ще видим, само ме е страх да не стане над 4кг, че една приятелка се измъчи с  4300 момченце  :lol: аз уж не съм много висока 1.70 съм, ама мъжа ми е 1.90 :)


*

    Dragica

  • ***
  • 499
  • Няма невъзможни неща
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #98 -: Февруари 29, 2012, 07:53:12 am »
Да, и аз не съм от едрите 154 см съм;-))) Но пък бащата....:-) Ще ги износим,няма проблеми.
Хубав ден ( отново снежен и студен )момичета от мен
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #99 -: Февруари 29, 2012, 08:43:49 am »
Krisi88 и аз дълго време се тъпках със спанак с надеждата да понатрупам желязо, но после прочетох в уикипедиа това:
"Спанакът също съдържа желязо, но много по-малко от други зеленчуци като например лещата и зелето. В яйцата и рибата също има повече желязо от него. Спанакът съдържа обаче вещества, които пречат на пълноценното усвояване на желязото и затова е по-добре да бъде сервиран с месо или риба. Така олигоелементите (около 60 на брой в организма, между които желязо, мед, цинк, селен, никел и др.) ще бъдат правилно усвоени от организма.Легендата, че спанакът съдържа много желязо, се ражда след печатна грешка. При описване резултатите от направено през 1870 г. немско изследване на съдържанието на желязо в различни храни, десетичната запетая в стойността за спанака била отместена по грешка надясно, като в резултат била публикувана десет пъти по-висока стойност. Грешката била поправена през 1937 г., но чрез пресата и филмите за „Попай Моряка“ (започнали през 1929 г.) в масовото съзнание вече се бил утвърдил митът за богатия на желязо спанак."
И после още доста подобни материали и спрях да се мъча  :lol: