0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните № 77
« Отговор #60 -: Юли 29, 2011, 15:47:41 pm »
На мен пък ми смятат 2 седмици от трансфера :ask:,много странно,по-логично е да е от пункцията.
Боби,благодаря ти,че ме включи в списъка :)

На мен също лекарят, при който правих стимулацията, броеше от деня на трансфера...После смених док, и този, който ми следеше бременността, ми промени термина, според датата на пункцията. И аз свързвам пункцията с овулацията и за мен е по-логично да се вадят двете седмици от този ден. Не знам какви са доводите на някои лекари, но има такива, които смятат, че е по-правилно да се брои от трансфера, лично аз не виждам логика в това  :?
*
Re: Тема на бременните № 77
« Отговор #61 -: Юли 29, 2011, 17:27:57 pm »
Какво хубаво списъче сте заформили :) Аз не мога да се спра 2 дена - да вляза да се разпиша в новата темичка. Добре дошли на всички нови мами и дано повече мами се включат  preggo
Нашия термин е 26.01.2012 Ако имаме промени по-натам ( дата за секцио, или други) ще кажа пак :)

Re: Тема на бременните № 77
« Отговор #62 -: Юли 29, 2011, 19:15:27 pm »
Здравейте момичета,
завърнахме се развълнувани от ФМ. Слава Богу всичко е наред с малкото човече, сега пак си гледах клиповете и снимките, които ни дадоха от клиниката. Съвсем е порастнаЛ:bori_002: Сега вече знаем  да пазаруваме от синия щанд :)

Нещо само останах леко като разочарована, очаквах повече неща да ми разкаже доц.Димитрова,а тя не беше много словохотлива. Сама се ориентирах достатъчно добре какво вижда, но все пак...искаше ми се да чуя и за нещата, които не са очевидни. До колкото зная от приятелки д-р Марков е доста по-обстоятелствен и сега се чудя дали не сбърках. Но не ми се дават още 100 лв, за да си бърборим специално. Показа ми само кое са ръцете, крачетата, кое  е сърцето, нормално било, мозъка нормален, стомахче, бъбреци..., кръвотока бил нормален и това беше. На въпрос от моя страна колко е станал на дължина ми се отговори, че бебето било свито, не можело да се измери. "Няма как да го хванем да го разпънем и да го мерим". И мен ми се отщя да задавам повече въпроси  :(
Каза че няма нужда от повече и по-специални изследвания, здраво е и всичко се развива нормално! Да се надявам, че поради тази причина нямаше какво толкова да обсъжда с мен.
И така...водихме го на торта после  :pipy_longstocking:

*
Re: Тема на бременните № 77
« Отговор #63 -: Юли 29, 2011, 19:34:06 pm »
здравейте мили мамчета ! да се запиша и аз в новата темичка. аз отдавна не съм писала - имах проблем с нета и съм изпуснала доста , но ще се  връщам когато мога. добре дошли на новите бременелки и леко бременеене .много хубаво списъче се е заформило , браво! наближава и нашия термин. както ме бяха поуплашили че бебчо ще се роди по-рано , май - май ще си изкараме до края.
*

    gergana :-)

  • *****
  • 1357
  • Сърцето има доводи, които разумът нe познава!
Re: Тема на бременните № 77
« Отговор #64 -: Юли 29, 2011, 19:51:47 pm »
Мишле, да са ви честити сините гащи :D. И аз вече нямам търпение да разбера пола. Не, че имам някакви претенции, но любопитството си е любопитство :wink:.
Re: Тема на бременните № 77
« Отговор #65 -: Юли 29, 2011, 20:06:55 pm »
Мишле, да са ви честити сините гащи :D. И аз вече нямам търпение да разбера пола. Не, че имам някакви претенции, но любопитството си е любопитство :wink:.
Ние пола го знаем от един месец, но беше малко срамежлив и не смеех да се похваля, докато не е сигурно :)

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Тема на бременните № 77
« Отговор #66 -: Юли 30, 2011, 01:51:34 am »
Момичета, да ви се похваля, преди час и 40 мин ни се роди бебе Андреа - 3340г. Цялото раждане от първата контракция докато се роди отне 3 часа. До сега се кърмихме и сега я взеха да и правят тоалета. Ще пиша повече подробности по-натам, когато се пооправя , че още съм в стаята, в която родих, защото следродилното е пълно.


Боби


  
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Тема на бременните № 77
« Отговор #67 -: Юли 30, 2011, 02:39:42 am »
От сутринта съм те "замислила"  :D! Да ти е жива и здрава малката госпожичка с чудесно име  :D! Бързо възстановяване!

http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=46442.0
« Последна редакция: Юли 30, 2011, 03:38:52 am от elle22 »
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Тема на бременните № 77
« Отговор #68 -: Юли 30, 2011, 08:06:00 am »
Сега се поокопитих малко, та сядам да ви разкажа. Ами общо взето отидох си аз сутринта на лекар както ми беше часа и казаха, че още съм с 4см разкритие. И аз реших от там да отида на работа, която е точно срещу лекарският офис и сградата е свързана с болницата, в която раждах. Значи, добре че не си отидох в къщи, че не знам какво щях да правя.. Около 13:00 отидохме с една колежка да си купим обяд и докато ходех започнах да имам контракции. До тук нищо ново освен, че ми се струваше, че са по-болезнени, а не като предишните, но не бях сигурна. Седнахме да се храним и до средата на яденето вече знаех, че ми е време да тръгвам към родилното. Тя ми взе раницата с багажа и отидохме. Значи от както съм тръгнала докато съм стигнала горе има-няма 5-10 минутки и вече контракциите станаха много чести и бая болезнени. До около още 10 минути ме вкараха вътре в една стая и тогава и водите ми започнаха да изтичат и контракциите станаха доста силни и на много често, просто нямах време да си почина да дишам като хората. Естествено веднага се завайках за епидурална, но те докато си зададат там всички въпроси по приемането, докато ми вземат кръв и то мина още известно време. В това време вече бях със 7см разкритие и ме хвана страх, че докато ми сложат епидуралната ще взема да си родя без нея. В крайна сметка сложиха я и тя още не ме беше хванала напълно когато казаха, че съм вече с пълно разкритие 10см. Било е някъде към 15-15:30 т.е. не повече от 2.5 часа след първата контракция. Всичко това става в една стая, в която само приемат и преглеждат, не е направена за родилна. Казаха, че чакали да се освободи родилна стая, ако не там съм щяла да раждам. На мен ми беше все тая къде ще раждам, само да ми дадат упойката, пък ако искат и в коридора да ме израждат :-). И понеже се оплаках на лекарката, че епидуралната не е задействала още като хората, тя каза, че след като бебето е добре, няма да ме кара да напъвам веднага, а може да изчакаме да ме хване добре. Междувременно се освободи родилна стая, преместиха ме и вече ме беше хванало добре и започнахме напъването. Понеже не усещах въобще контракциите, те ми казваха кога има контракция. Стана страшно бързо и Андреа излезна на може би 4та или 5та контракция.  После я премериха, прегледаха и я оставиха с мен около 2 часа докато я взеха в аквариума. Преди да я вземат успя да засуче- много по-лесно, от колкото първата ми щерка, с кято беше голям проблем.
Ами общо взето това е. Мина доста бързо. Имах някакви разкъсвания, казаха, че са малко. Сега ми дадоха спрей да се пръскам отдолу за обезболяване и също студени компреси. Дават и хапчета за болки, ако искаш, но мен не ме боли кой знае колко, само ми е едно такова като натъртено отдолу. :-)Сега я взеха бебка да я мерят пак и не знам какво още да и правят и до половин час чакам да я донесат пак да хранене. Тя за сега изглежда доста спокойно бебе, така че ако си спинка спокойно може и да я оставя тук цяла нощ, но ако стане като с Ивана, с която трябваше да се разжождам непрекъснато, тогава ше я пратя пак в аквариума, че да поспя малко.

Това е за сега от мен.  Ще пиша пак, когато мога.


preggo
Август
IOLII – 07.08.211
krasi(ahiito) – 20.08.2011
ivaleta – 24.08.2011
ivanita – 28.08.2011
azalea – 30.08.2011

Септември
sasip - 24.09.2011
Октомври
mgstra – 26.10.2011
Ноември
цигу – 03.11.2011
Bobi78 – 07.11.2011
Rejna – 08.11.2011
silvia29 - 10.11.2011
Mally – 11.11.2011

Декември
Мишле82- 27.12.2011
КЪДИ -28.12.2011


2012

Януари
koala – 02.01.2012
krisi1812 – 10.01.2012
vaci – 12.01. 2012

Февруари
gergana: -) – 08.02.2012
Март
danielska_81 - 21.03.2012



  
*
Re: Тема на бременните № 77
« Отговор #69 -: Юли 30, 2011, 10:20:15 am »
Браво Боби. На всеки в тази тема пожелавам ето такова бързо и леко раждане :lol:.

*
Re: Тема на бременните № 77
« Отговор #70 -: Юли 30, 2011, 10:41:44 am »
Браво Боби - хубаво е че всичко е минало леко и бързо, и че ти и Андреа сте добре! Сега важното е да си почиваш! (доколкото можеш де) :)


Re: Тема на бременните № 77
« Отговор #71 -: Юли 30, 2011, 11:12:37 am »
Ехеее, супер! Добре, че е минало всичко толкова бързо и леко!
Много здраве на малката Андреа и честита радост на щастливите родители!  :P

Re: Тема на бременните № 77
« Отговор #72 -: Юли 30, 2011, 11:46:31 am »
Честито, Боби! Да сте живи и здрави!
Re: Тема на бременните № 77
« Отговор #73 -: Юли 30, 2011, 11:49:17 am »
Боби честито  много бързо си родила браво.
Аз вчера имах шопинг  купих едно много хубаво комплектче за моята госпожица уж за изписването ама да видим дали ще и стане , започнах малко по малко да пера дрехи , изпрах столчето за колата . Да се надявам че поне още месец ще изкарам все пак, но да съм подготвена
Иначе съм добре малко започнаха да ми се подуват глезените вечер т,акава екстра нямах предния път. Уговорих раждане с доктор Георгиев, на 31 август ще уточним дата ако тръгне преди това  , когато тогава .
Лек уикенд !

Re: Тема на бременните № 77
« Отговор #74 -: Юли 30, 2011, 14:09:47 pm »
Боби, на такова раждане да завиди човек. Айде ще пиша в Честито :D
Мишле, като чета как е минала ФМ, ами че то всичките ми прегледи до момента са били такива. В Малинов са доста подробни и съобщават винаги размерите, кръвотока, пръсти, крака и т.н. Вчера бях на преглед, госпожицата е станала цели 243гр. :D и така ме изрита, че успехме да снимаме крачето й много добре. Плацентата ми е задна и въпреки това не съм я усетила все още как мърда. Шийката ми е 4.33см та си отдъхнах, че в 18г.с. обикновено се появяват проблемите с нея.
Хайде весел уикенд на всички ни.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Тема на бременните № 77
« Отговор #75 -: Юли 30, 2011, 14:45:58 pm »
Мерси на всички. Да ви кажа честно не мисля, че чак пък толкова бързо раждане беше по-добре. Би било супер, ако щеше да е натурално, но при положение, че и без това ми слагат епидурална, аз бих препдочела да е по-бавно, защото реално аз така си изкарах до пълно разкритие без никакви обезболяващи. Но пък мина толкова бързо всичко, че наистина в това отношение беше супер. Пожелавам на всичко каквото раждане си представят, такаво да им се случи.


Боби
« Последна редакция: Юли 30, 2011, 14:48:12 pm от Bobbie »


  
*
Re: Тема на бременните № 77
« Отговор #76 -: Юли 30, 2011, 14:54:32 pm »
Боби, честито! Ей тоя сценарий за раждане си го пожелавам и на себе си.

Сега почивай, спи и се възстановявай, че като гледам как бързо влезе, също така бързо май ще те пратят в къщи. :D
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Тема на бременните № 77
« Отговор #77 -: Юли 30, 2011, 15:12:57 pm »
Боби, честито! Ей тоя сценарий за раждане си го пожелавам и на себе си.

Сега почивай, спи и се възстановявай, че като гледам как бързо влезе, също така бързо май ще те пратят в къщи. :D
Довечера съм тук и утре предполагам ше ме изпишат. То аз и днес бих си тръгнала, но ще постоя още един ден.

Боби


  
*
Re: Тема на бременните № 77
« Отговор #78 -: Юли 30, 2011, 15:14:15 pm »
:-) Колкото и да ми харесва сценария на Боби, бих искала при мен периода с контракциите и разкритието да е по-дълго, тъй като ще раждам в друг град и трябва да пътувам 100-на км. и не ми се ще да родя в колата.  :lol: Но все пак на нея й е 2-ро раждане, а моето е първо.
Вчера бях на преглед и за 5 седмици сме станали от 1,200кг на 2,500кг  :D май не е зле. Интересното е,че главата му и този и миналия път му е по-голяма по принцип за седмиците и май ще има зор при раждането. 8O osi_15 Но има и вероятност да премине в секцио, тъй като пък се оказа, че опашната ми кост била леко извита  :( osi_10 :dontknow:- ама как точно не разбрах и доки каза, че ще опитаме естествено раждане,пък ако нещо........


*
Re: Тема на бременните № 77
« Отговор #79 -: Юли 30, 2011, 18:33:15 pm »
Здравейте бъдещи мами!
Аз отдавна не съм писала,но влизам да ви следя!
Моя термин е 04.09 ,но доки все казва че вървим малко по-големи,  та се готвя за 15.08 за преглед за да видим как ще се ражда-нормално или секцио.До термин се очаквало да стане 4 кг юнака(по техни прогнози), а аз не съм мн висока и доки каза че ми бил тесен таза и може да е по-добре да ме срежат!
Каквото е да е живо и здраво пък ще се оправя някък :)
Успех на всички очакващи и дано всичко да бъде бързо и по=малко болезнено  osi_12
П.С. Честито на Боби-да им е жива и здрава принцесата и мн мн да ги радва!