0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Starshine

  • ***
  • 494
  • "When nothing is sure, everything is possible."
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #320 -: Декември 20, 2013, 16:19:35 pm »
Crystal, Аманда, благодаря ви!
Мира, благодаря. Ще мина тези дни през аптеката. Относно хемоглобина - мисля, че си точно на долната граница - 110. Сокът от цвекло, ябълка и лимон са добра комбинация. От личен опит мога само да ти дам идея - наблягай на хубаво месо - например говеждо, телешко и пуешко. Препоръчвам ти също така киви и сушени плодове.
Еййй, Асенце, благодаря! :bighug: Ще гледам като дойда, ако си там вече да те посетя! Ще пиша преди това, за да съм сигурна, че си там, даже ти преди да влезеш ми пиши на лични например - там няма как да пропусна. Тъкмо ако имаш нужда от нещо - ще мога да ти донеса! :) Предполагам, че с теб и бебчовците всичко е наред?




Quiet people have the loudest minds.
*

    mira_mimi

  • *****
  • 1375
  • И третото столче се запълни! Ще довавяме и 4-то!
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #321 -: Декември 20, 2013, 16:27:06 pm »
Лошото е, че имам проблем с храненето. Усещам гадните добавки във всичко. Купено месо не мога да ям, а домашното свърши :(, дори не всички зеленчуци ми понасят. Карам на кисело мляко и хляб и ябълки. Първият път не усещах гадостите в храните, ядях си нормално. Какво ли претенциозно дете ще се извъди, не знам!
*

    Asenceto

  • ***
  • 207
  • Ще успеем :))) всичко е въпрос на време ;)
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #322 -: Декември 20, 2013, 16:28:05 pm »
mira_mimi и аз съм с нисък хемоглобин и със сърцебиене,но едното няма нищо общо с  другото.В началото хемоглобина ми беше 94,а сега го вдигнах до 104.Вече почти 5-ти месец съм на малтофер и тотхема(лекарства-желязо) и силна храна като-месо,сокове от червено цвекло,спанак,сурови ядки....
А за сърцебиенето ми дадоха хомеопатични успокоителни.И ми казаха да лежа предимно на лявата страна.Пулса ми беше 120,сега е около 90.Неприятна е цялата работа,а още по неприятно е,че се отразява на бебето.Пожелавам ти бързо да се оправиш  :)

Starshine повече от добре съм....даже не смея да се похваля  :D Днес тоновете на бебетата бяха отлични  :D Ще пиша когато момента настъпи  :wink:
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #323 -: Декември 20, 2013, 17:05:18 pm »
пи ли някакви лекарства или капки за уши
УНГ ми изписа някакви хапчета, които така и не пих.

Дес, звънни на лекаря си!
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #324 -: Декември 20, 2013, 17:19:05 pm »
Момичета БЛАГОДАРЯ ВИ!!!

 АЗ звъннах естествено, каза ми да пия но-6па и магнерич ... Странното е, че болка или по-скоро тежест, боцкания, като вървя има и когато съм права, седна или легна КРАЙ!
Нищо ми няма, но като стана и се почва :x и сега, не мога да разбера, какво е това чудо, контракции ли е всъщност...


*
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #325 -: Декември 20, 2013, 18:03:13 pm »
момичета по време на бременност може ли да се използва спрей за почистване на уши
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #326 -: Декември 20, 2013, 18:07:34 pm »
момичета по време на бременност може ли да се използва спрей за почистване на уши
На бебето ли? Не! osi_8

Шегувам се :wink: Мисля, че тия спрейове основно съдържат вода, така, че не е проблем. Но това, което се опитвах да ти кажа с предните няколко поста е, че това е според мен, един от страничните ефекти на бременността и няма нужда да предприемаш мерки...Така и така, надали ще помогнат :wink:
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

*
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #327 -: Декември 20, 2013, 18:13:35 pm »
момичета по време на бременност може ли да се използва спрей за почистване на уши
На бебето ли? Не! osi_8

Шегувам се :wink: Мисля, че тия спрейове основно съдържат вода, така, че не е проблем. Но това, което се опитвах да ти кажа с предните няколко поста е, че това е според мен, един от страничните ефекти на бременността и няма нужда да предприемаш мерки...Така и така, надали ще помогнат :wink:
благодаря за отговора,но е много некомфортно-почти не чувам с едното ухо
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #328 -: Декември 20, 2013, 20:21:15 pm »
момичета по време на бременност може ли да се използва спрей за почистване на уши
На бебето ли? Не! osi_8

Шегувам се :wink: Мисля, че тия спрейове основно съдържат вода, така, че не е проблем. Но това, което се опитвах да ти кажа с предните няколко поста е, че това е според мен, един от страничните ефекти на бременността и няма нужда да предприемаш мерки...Така и така, надали ще помогнат :wink:
благодаря за отговора,но е много некомфортно-почти не чувам с едното ухо
:hello2:

Аз лятото бях така, даже и тука в темата се оплаквах, на мен, даже ми заглъхваха и двете уши, едновременно!  :lol:Голям ужас, мина ми, от само себе си :P

Pri мен положението е следното, едната бебка ми притиска яко някой нерв и от това се получава това супер неприятно усещане ... Дано се завърти някак или обърне, чееее много е неприятно, като легна всичко е ОК обаче. Лека вечер на всички :bighug: :bighug:


*
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #329 -: Декември 20, 2013, 21:31:56 pm »
дес за колко дни ти мина това заглъхване
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #330 -: Декември 21, 2013, 11:19:52 am »
дес за колко дни ти мина това заглъхване

Нямам спомен, но продължи по-дълго, не беше дни само ...

Днес съм по-добре, виновника е някаква храна, която поемам и тя ми образува много газове, та от тях, сега се опитвам да разуча :x коя е тази храна от всичкото, което поглъщам ;)


Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #331 -: Декември 21, 2013, 11:41:09 am »
Момичета нуждая се спешно от съвет,имам проблем с ходенето до "00"-обзаведох се със запек-кажете ми какво да приемам като храна,ям Активия обикновена не става
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #332 -: Декември 21, 2013, 11:57:58 am »
Момичета нуждая се спешно от съвет,имам проблем с ходенето до "00"-обзаведох се със запек-кажете ми какво да приемам като храна,ям Активия обикновена не става

Затоплена водичка с лъжичка мед в нея, сутрин на гладно.

При мен, помагаха и сушените плодове, като кайсии, фурми , ама сега :x имам проблем с тях, че газообразуват и ми създават дискомфорт :(

Актовията, не е полезна, то там само сухо мляко и сметана.

Пий чаша топло мляко, кисело такова по БДС гледай да е. Също така кивита на гладно, затова се сещам сега, ако и това не помогне, има едни свещички подходящи при бременност Eva Q ( аз, не съм ги ползвала)!


Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #333 -: Декември 21, 2013, 12:00:51 pm »

Много ти благодаря dess_dess.Дано Това което ми казваш да помогне
*
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #334 -: Декември 21, 2013, 13:22:26 pm »
Сушени сини сливи, накисваш ги във вода, след няколко часа ядеш сливите и пиеш водата, киви, топло прясно мляко с мед.Аз имах ужасен проблем с тоалетната в началото, но с регулиране на храненето, свеждане до минимум консумацията на хляб и тестени изделия, както и на ориз, и редовно ежедневно ядене на плодове, регулирах нещата.

*
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #335 -: Декември 21, 2013, 15:25:09 pm »
Гери,и аз минах по тоя неприятен път.Имах чувството,че буквално храната ми е стигнала вече до устата.Ядях каквото ми кажеха и ума ми не можеше да побере къде отива всичко това.Купих си Дуфалак,защото става за бременни.В листовката пишеше,че дава резултат след два,три дни.Но уви.За цяла седмица изпих цяло шише и от него отидох всичко на всичко три пъти и то някакво нищожно количество.Беше ужасно,та с този сироп само си загубих времето и на записа ми излязоха контракции,които според доки са в следствие именно на този проблем.Като му казах,че сиропа имаше почти нищожен резултат ми предписа тези свещички,които вече са споменати - ева кю,които и аз така и не пробвах,но следващия път ще си купя.Вече не издържах,исках светкавичен резултат.Реших,че е настанал момента да разбера какво е това "клизма". Е това беше един от най-щастливите ми дни.Ходих цели седем пъти за деня.Сега внимавам какво ям.Наблягам на топло прясно мляко с овесени ядки,кисело мляко и накиснати сушени плодове.
Ако решиш да пробваш свещичките пиши после дали и има ли добър резултат.
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #336 -: Декември 21, 2013, 15:34:05 pm »
На мен свещичките ева кю ми помагат безотказно,но гледам да ги използвам само в краен случай-иначе кивито много ми помага!  :wink:
*

    mira_mimi

  • *****
  • 1375
  • И третото столче се запълни! Ще довавяме и 4-то!
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #337 -: Декември 21, 2013, 16:53:46 pm »
Да допълня. Храна богата на фибри, най-достъпно ми е овесени ядки. Повече вода.
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #338 -: Декември 21, 2013, 17:27:03 pm »
Още веднъж Ви благодаря момичета!Това с овесените ядки съм го пробвала но не дава резултат.
Сега остава с кивито и сините сливи.
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #339 -: Декември 21, 2013, 17:36:29 pm »
Чела съм,че сушените кайсии предизвикват контракции....