0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #800 -: Декември 28, 2014, 11:20:54 am »
здравейте отново  :) честита Коледа и весело посрещане на Новата година на пишещите тук.Може ли да ми хвърлите един поглед на графиката, още съм в началото, но поне да дадете едно мнение след хапчета дали ви се струва нормална температурата и според вас от кой ден да започна тестове за О? Изобщо този месец се чудя дали ще имам овулация при такива стойности на температурата :(
Много е висока температурата. Да не си настинала? Ако не си може да има хормонален проблем. Консултирай се и с Денис.
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #801 -: Декември 28, 2014, 13:56:05 pm »
не съм настинала, най-вероятно е резултат от хапчетата защото докато ги пиех температурата ми беше такава - 37-37,1. Затова се чудя дали ще имам овулация този месец,може още да не са се нормализирали хормоните и в такъв случай от кога да почвам с тестовете? Май няма да мога да преценя докато месеца не мине и да видя цялата графика


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #802 -: Декември 28, 2014, 14:53:19 pm »
не съм настинала, най-вероятно е резултат от хапчетата защото докато ги пиех температурата ми беше такава - 37-37,1. Затова се чудя дали ще имам овулация този месец,може още да не са се нормализирали хормоните и в такъв случай от кога да почвам с тестовете? Май няма да мога да преценя докато месеца не мине и да видя цялата графика
Аз не мога да те посъветвам за ову тестовете, защото не ползвам. Високата температура не значи, че няма да имаш ову. Цикълът ти може да е по- дълъг този месец.
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #803 -: Декември 28, 2014, 15:30:13 pm »
всичко е възможно тоя месец,може още да не ми се е оправил десния яйчник след операцията.Май ще почна тестовете към 10ти-11ти ден,да видим какво ще покажат.Според лекаря като ходих сега на преглед,трябвало да изчакам поне месец да вляза във форма


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #804 -: Декември 28, 2014, 22:32:19 pm »
lilibell, принципно с ову. тестовете трябва да се започне около два дни преди очаквания ден за овулация при най-късия цикъл досега (около 9 ден при теб). С уговорката, че в този цикъл овулацията (съответно графиката) може да не се случат по познатия начин. Първо ще проследим кога евентуално БТ ще започне да пада (преди О.). Логична е високата температура досега, при приема на Регулон, защото всяка таблетка съдържа синтетичен прогестерон (както и естроген), но от прогестина БТ е висока.
« Последна редакция: Декември 28, 2014, 23:08:15 pm от marsi »

*
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #805 -: Декември 29, 2014, 12:30:02 pm »
правилно ли те разбирам - съвета ти е да изчакам спад в температурата и тогава да започна тестовете?


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #806 -: Декември 29, 2014, 13:32:31 pm »
lilibell, с днешната измерена стойност се вижда, че постепенно БТ пада, аз бих започнала с тестовете около 9 ден (макар че е възможно О. да се измести и да са необходими повече лентички).

п.п. само да попитам, при последния преглед лекарят огледа яйчниците и не видя да има задържан фоликул, нали, защото при мен се е случвало да имам задържан ф. въпреки хормоналната терапия (на кой ден от МЦ беше прегледа)? Ако не е имало задържан, то вероятно по-високата Т е от остатъчния ефект от медикамента и би трябвало постепенно да пада.

*
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #807 -: Декември 29, 2014, 14:51:56 pm »
нямам нищо задържано, 3 месеца бях на хапчета,отделно ми махнаха една ендометриозна киста декември.Така че и аз предполагам тези температури са заради хапчетата,единствено не мога да се ориентирам дали ще имам овулация и от кога да започна да я следя.Това са много високи температури за мен,при предишни измервания бяха 36,3-36,4. Имам тестове,не ми пречи и от 9ти ден да я проследя


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #808 -: Декември 29, 2014, 15:19:49 pm »
Висока е да, сега видях, че си въвела впоследствие днешната температура (не съм догледала датите явно), ще видим БТ утре (може да падне рязко), но явно 9 ден ще е рано за този цикъл, изчакай с тестовете още 1-2 дни.
« Последна редакция: Декември 29, 2014, 16:40:14 pm от marsi »

Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #809 -: Декември 31, 2014, 12:55:20 pm »
Започнах късно да меря БТ, надявам се да се задържи така. За първи път ми се получават в два поредни дена положителни тестове за овулация...

Весело посрещане на новата година, момичета! Нека ни донесе желаните бебчета! :bori_023:
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #810 -: Януари 02, 2015, 13:28:14 pm »
на 12ти ден от цикъла тестове за О са отрицателни,а температурата още е висока спрямо нормалната ми за месеца  :( май няма на какво да се надявам този месец


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #811 -: Януари 02, 2015, 14:21:23 pm »
Започнах късно да меря БТ, надявам се да се задържи така. За първи път ми се получават в два поредни дена положителни тестове за овулация...

Весело посрещане на новата година, момичета! Нека ни донесе желаните бебчета! :bori_023:
По графика е трудно да се прецени какво се случва с МЦ - ориентир ще са тестовете за О. / този МЦ/
БТ трябва да се мери от М до М

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #812 -: Януари 04, 2015, 12:47:57 pm »
Здравейте на всичкиАз съм на 21,момчето ми на 26.Правя опити за бебе от 2 месеца.Правихме спермограма,беше отлична,но ми намериха ПКЯ..а хормоните ми са в норма...Пролактина беше 337 перфектен според ендокриноложката...И този месец за 1 път почнах всяка сутрин преди ставане да меря БТ..Странно ми беше,но много ми помага сега..Знам че когато рязко се покачи температурата настъпва овулация,както при мене днес..Вчера беше 36.7 днес скочи на 37.2 и имам бяла слуз,правим го всеки ден,но днес ще е в класическата с дигнати крака,без да ставам,но въпроса ми е дали според вас графиката ми е добре,и дали е взъможно това наистина да е овулация,и ако температурата се запази 37 инещо до датата на мензиса да взема ли тест....  Ето я глафиката... http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?userLoginName=bebka93

*
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #813 -: Януари 04, 2015, 17:27:40 pm »
Ура! Имам видима втора черта на теста, смятам го за положителен, стискайте палци  :balk_46:


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #814 -: Януари 04, 2015, 17:37:23 pm »
Ура! Имам видима втора черта на теста, смятам го за положителен, стискайте палци  :balk_46:
Супер, стискам палци!
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #815 -: Януари 04, 2015, 18:52:11 pm »
Ако искам да си пусна естрадиол - нали той показва донякъде качеството на яйцеклетката, кога трябва да го пусна - преди О или след О?


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #816 -: Януари 04, 2015, 19:23:52 pm »
lilibell, много се радвам  :), но направи и утре още един тест за овулация.
Е2  би трябвало да изследваш преди овулация, в деня на положителния ову. тест, според мен.
Ето динамиката на Естрадиола в тази  диаграма
« Последна редакция: Януари 04, 2015, 20:48:35 pm от marsi »

*
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #817 -: Януари 04, 2015, 21:00:36 pm »
Задължително ще направя още един тест, за да съм сигурна кога ми е овулацията. Защото по упътването пише черта еднакво или по-наситена от контролната. Моята днес беше доста ясна, но не толкова наситена като контролната. Въпреки това го отчетох като + защото все пак беше доста ясно видима. Мерси за графиките, но хич не мога да се ориентирам естрадиола къде се движи в цялата схема. Не знам за утре дали ще се организирам да си пусна изследването, дано успея. Притесняват ме тези високи температури в началото на цикъла - дали ще има нормално узряла яйцеклетка? Май хормоните ми не са били още регулирани след хапчетата


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #818 -: Януари 07, 2015, 10:14:09 am »
Здравейте момичета, бихте ли ми погледнали  графика. Възможно ли е това удължаване на цикъла да се дължи на по-голямо физическо натоварване ( започнах фитнес и съм в сесия) ?
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #819 -: Януари 07, 2015, 10:36:16 am »
Не ми харесва графиката ти, кога ти беше овулация... Вземи си тест...