0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3460 -: Март 06, 2007, 15:18:42 pm »
денис, аз тъкмо започнах да си харесвам графиката, защото ми беше все омръзнало да гледам БТ между 36 и 8 , някъде до към 37 и 3. Откакто съм почнала да я меря е почти така, а последните може би 2 МЦ е спадала и под 36 и 8.Права си в това което ми казваш, не смея да споря с теб.Дано на връх 8 март докторката , благоволи поне на УЗИ да ме види , след като и занеса изследванитя  си от днес...  :P :)
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3461 -: Март 06, 2007, 16:15:26 pm »
Момичета,никоя би ли погледнала графиката ми???Днес пак си правих тест и - резултат,възможно ли е все пак да има някакъв шанс.
Mила, виждам, че БТ е спаднала  :( Мисля, че няма бременност.
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3462 -: Март 06, 2007, 21:20:47 pm »
  Здравей Денис! :P
Ще ходя на лекар чак в понеделник,но не мога  да изтрая.Нали лекувах киста с Оргаметрил.Дойде ми и сега температурата не ми пада, все си стои около 37 градуса.Възможно ли е фоликула да не се е пукнал!?  8O
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3463 -: Март 07, 2007, 07:05:28 am »
Здравейте момичета,здравей Денис!!Отдавна не съм писала тук,но продължавам да чета всеки ден форума.Денис,би ли погледнала графиката ми,макар че този месец биах несериозна и не съм мерила БТ,освен последните 3 дни,този спад означава ли,че задължително ще ми дойде тези дни или жсе пак има някакъв шанс?Според мен О. е била между 17-20 ден от МЦ при продължителност на МЦ между 29-31 дена.Какво ще кажеш??Много ти благодаря за съветите. :lol:
Една стойност нищо не означава, а може и термометъра да се е повредил.
Но падне ли БТ - М наближава.
Дано да не е това, стискам палци  :D

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3464 -: Март 07, 2007, 07:12:29 am »
Здравей Denise, би ли погледнала графиката ми. Снощи бях на лекар, да ми разчете хормоните. Оплаках му се от графиката ми. Прегледа ме с вагинален ехограф. Видя 23 мм фоликул в левия яйчник пред спукване. Обилна водниста цервикална слуз. Заради прегледа трябваше да се изпишкам и нямаше как да няправя тест за овулация. Притеснява ме да не съм изпуснала положителния резултат и сега да продължат само "-" тестове.
За графиката ми, не разбра защо е непостоянна. Иначе всичко било наред с матка и яйчници.
Радвам се, че всичко е наред при теб.
Дано фоликулът да се пукне. Не се притеснявай за теста - по-вярна е информацията от УЗ, защото ЛХ може да е високо и да няма доминантен фоликул /напр./
Може би всеки момент фоликулът ще се пукне, а може и да се е пукнал вече. :D
По графика ще се разбере след няколко дни.
А за БТ - може просто да си с по-висока Т./тя е 0,1 -0,2 по-висока от обичайната, най-често срещана нормална ТТ/
Дано всичко да е наред /да има О./и дано да стане  :D

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3465 -: Март 07, 2007, 07:14:23 am »
Денис,би ли погледнала графиката ми,за втори месец меря БТ,миналият се пообърках,този месец съм мерила в един и същ час,дали има шанс да съм имала Ову,още ми е много трудно да се ориентирам.Благодаря предварително :thankyousign: :flower:
Графиката ти е супер.И аз мисля че О е била на 15 ден от МЦ
Дано да е станало  :D

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3466 -: Март 07, 2007, 07:15:43 am »
денис, аз тъкмо започнах да си харесвам графиката, защото ми беше все омръзнало да гледам БТ между 36 и 8 , някъде до към 37 и 3. Откакто съм почнала да я меря е почти така, а последните може би 2 МЦ е спадала и под 36 и 8.Права си в това което ми казваш, не смея да споря с теб.Дано на връх 8 март докторката , благоволи поне на УЗИ да ме види , след като и занеса изследванитя  си от днес...  :P :)
Успех!
Дано да няма сериозни проблеми

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3467 -: Март 07, 2007, 07:18:14 am »
  Здравей Денис! :P
Ще ходя на лекар чак в понеделник,но не мога  да изтрая.Нали лекувах киста с Оргаметрил.Дойде ми и сега температурата не ми пада, все си стои около 37 градуса.Възможно ли е фоликула да не се е пукнал!?  8O
По принцип е възможно, но аз мисля че БТ е започнала да пада.
Имай търпение - все още си МФ/менструалната фаза/ - през ФФ тя още ще падне.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3468 -: Март 07, 2007, 08:47:50 am »
Благодаря ви Denis и Stivarip!!!Но за съжаление бяхте прави,снощи ми дойде,е този месец ще се постарая повече с графиката.
И да ви питам,аз понеже от съвсем скоро опитвам и не си следя сериозно стойностите,как най-сигурно да разбера кога е О?Един цикъл си правих тестове,но не ми се видяха много убедителни,всички ми изглеждаха +.Какво ще ме посъветвате?? :D
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3469 -: Март 07, 2007, 08:51:51 am »
Ще погледнеш ли отново графиката ми, Denis. БТ продължава да расте. Дали е минала овулацията  :? Снощи пропуснахме кекса, че теста пак бе отрицателен. Уж събираме материал за положителния, а току виж сме пропуснали овулацията  :(
п.п. Още имам бодежи от ляво. Дали пък фоликула, да не се е пукнал още?
« Последна редакция: Март 08, 2007, 08:36:39 am от Stivarip »
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3470 -: Март 07, 2007, 09:00:34 am »
Привет на всички! Днес съм особено развълнувана, е не са  :bfp: все още  :D, но поне се надявам да улучим момента този месец, пък каквото Господ даде (и моето "Пиле" също :P)...но си мисля, че днес и утре ми е ову-то и ще поработим усърдно :D
Denis, не знам наистина как успяваш да отговориш на всички... :youwoman:
Ако успееш да погледнеш графиката ми този месец и да ми кажеш дали съм права за момента на ову :?Разбира се че ще стане съвсем ясно след няколко дни, но аз се опитвам да предугадя момента и да го използваме :D
Успех на всички и поздравления за бъдещите мами :ballons:
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3471 -: Март 07, 2007, 09:07:11 am »
Един цикъл си правих тестове,но не ми се видяха много убедителни,всички ми изглеждаха +.
Съжалявам, че бяхме прави stelina8  :( Дано този месец, да успееш.
Аз също правя за първи месец ову тестове и не са ми много ясни, но в упътването изрично пише, че има "+" тест, само, когато втората черта е еднаква или по-наситена от контролната. По-бледа втора черта е "-", за разлика от тестовете за бременност. Аз още не съм получила "+".  :goodluck:
*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3472 -: Март 07, 2007, 10:23:50 am »
Stivarip по-бледата черта на ову тестовете също показва наличието на овулация. Аз този месец правих фоликулометрия и едновременно с това и тестовете. В неделя следобед ми показаха две черти, едната от които доста по-бледа от другата. Във вторник бях на УЗ и се оказа че фоликула се е пукнал.
Просто когато видиш двете черти, означава че овуто е на следващият ден или поне в следващите 48 часа и за това ако повториш теста на другия ден, ще видиш че чертите отново ще са две и е възможно тогава да са еднакво контрастни, но пак не е гаранция.
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3473 -: Март 07, 2007, 10:46:26 am »
Денис,много ти благодаря за отговора,страхотна си :thankyousign:

*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3474 -: Март 07, 2007, 11:54:05 am »
А пък аз като съм си правила тези тестове за овулация,винаги са били с две чертички,и то почти еднакво наситени,затова и объркването ми.Stivarip,благодаря ти за отговора,а ти продължавай да си правиш тестовете,че може да ти е и по късна О.,успех!! :D
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3475 -: Март 07, 2007, 12:05:49 pm »
Stivarip по-бледата черта на ову тестовете също показва наличието на овулация.
А така   8O А аз си чакам две еднакви чертички и си бачкаме през ден. А последните 2 теста са ми с по-бледа втора черта. Ами в такъв случай да се мятаме и всеки ден, а  :bed:
*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3476 -: Март 07, 2007, 12:21:11 pm »
Ами,май за най-сигурно.....,стига да можете,понеже ние по 4 пъти в седмицата не сме зедно по работа и не става,но вие поне пробвайте.
Stivarip,от колко време пробвате?
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3477 -: Март 07, 2007, 13:01:21 pm »
Според вас колко дни подред може да се прави секс? От гледна точка на запаса сперматозоиди.
Stelina, аз имам 1 спонтанен аборт след 9 месеца опити. 4-5 месеца почивахме и Януари продължихме с опитите.
« Последна редакция: Март 07, 2007, 13:10:18 pm от Stivarip »
*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3478 -: Март 07, 2007, 14:04:58 pm »
Stivarip кога ти бяха двете чертички? Доктора ми обясни, че в момента в който се появят и следващите три до четири дни е добре да се прави секс ако искаш бебе. Но така или иначе не винаги се получава  :(
Ето аз от 4 месеца, този е петият, следя овуто много стриктно, този месец даже бях на фоликулометрия и с милото правим секс в определените дни като по формула, ама не става  :(
Та си мисля че просто трябва да се успокоя и нещата ще си дойдат от само себе си. Не си пълни главата с излишна информация и не чети много много за заболявания и стерилитет, защото това е нож с две остриета. Хубаво е да си информиран, но не е много хубаво да си МНОГО информиран  :)
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3479 -: Март 07, 2007, 14:31:51 pm »
Hri, на 4.03 имах втора бледа черта. На 5.03 бях на гинеколог. Видя 23 мм фоликул пред спукване. Каза да правя тестове до 2 еднакви черти и секс... На 6.03 (вчера) пак имах по-бледа втора черта  :? А БТ май се покачва вече.