0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!
Re: Тема на бременните № 71
« Отговор #160 -: Януари 07, 2011, 21:02:43 pm »
Браво, Роси, да нагушкаш Изабела от мен. :bighug:
*
Re: Тема на бременните № 71
« Отговор #161 -: Януари 07, 2011, 21:04:13 pm »
Чери - страхотна новина! Малката изглежда много сладка на снимката :lol: А моя корем наистина е доста остър  - като ме видят все казват момче ще е, ама аз вярвам на доки че е момиченце - иначе правя рекламация  :lol:  Появиха ми се доста стрии около пъпа - бебка все там се свива и рита...Някой ползва ли крем за заличаване на съществуващи стрии - аз сега се мажа с мас и зехтин, но не мога да спра процеса на нацепване на кожата уви...
Раиска ще отслабнеш  - като почне да търчи малката сладурка...и ти след нея  :lol:
Криска, ластичният колан от аптека ли го купи?
*
Re: Тема на бременните № 71
« Отговор #162 -: Януари 07, 2011, 21:09:33 pm »
Момичета, разгледах албумите. Страхотни сте, пу пу. :D.
Jbrul  :bighug:
*

    saraapl

  • *****
  • 2009
  • Нашата мечта... Обичаме те много
Re: Тема на бременните № 71
« Отговор #163 -: Януари 07, 2011, 21:30:38 pm »
И аз разгледах отново албумите :) Наистина сте супер готини всички :) Едни сладки тумбачета... пу-пу-пу.. Само хубави неща предстоят.Аз нещо съм в една питанка...Според докито тапичката ми е паднала обаче всичко си е наред като изключим че зацапването продължава(не е кръв,само кафеникаво),а бебко е просто във вихъра си.Луда ме прави от няколко дни и взех да си мисля че скоро ще се "видим"..иска ми се да постои още малкичко на топличко..иначе контракции имам но не са от тези за раждане.Нормални са-и силни и слаби.
Вие кога чувствате бебчетата повече?Мен като ме слагат на тонове и като следят контракциите ме слагат сутрин( към 10) а тогава бебо спи  :oops: Мойто започва да шава към следобедните часове многооо...
*
Re: Тема на бременните № 71
« Отговор #164 -: Януари 07, 2011, 22:12:20 pm »
Саричка,на последък моя дундьо е по -активен вечерта иначе го усещам по-краткотрайно като ритничета сутрин,обед ,но вечер като,че ли е по активен ,разлюлява ми пупата ,но не е баш като преди седмица да речем...Значи тапата ти е паднала :?  :DАз съм на преглед на 11.01 да видим какво става и при нас
Аз да ви се оплача почнах да драйфам като в началото,то са киселини,кафе не мога да пия пак,повръщам по 2-3пъти на ден  :( :D Май така ще съм си до края :?

*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Тема на бременните № 71
« Отговор #165 -: Януари 07, 2011, 22:22:31 pm »
Някой ползва ли крем за заличаване на съществуващи стрии - аз сега се мажа с мас и зехтин, но не мога да спра процеса на нацепване на кожата уви...
Раиска ще отслабнеш  - като почне да търчи малката сладурка...и ти след нея  :lol:

Аааа не! Решила съм до моя Р.Д. ( тоест Април ) корема ми да е като на снимката Before  :lol: Или поне да съм много близки кг-ми .
Аз се мажа с активни ампули на Лирак за вече съществуващи стрии...но моите са много бледи, само от едната стрна на дупето и поне за сега не виждам кой знае какъв ефект. ( Но имам още повече от половината ампули да измажа ).

А корема ти наистина е като за момче...да не стане изненада  :lol:
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Тема на бременните № 71
« Отговор #166 -: Януари 07, 2011, 22:32:41 pm »
Момичета, къде ги гледате тези албуми? Кажете и аз да видя.

Боби


  
*
Re: Тема на бременните № 71
« Отговор #167 -: Януари 07, 2011, 22:38:36 pm »
Момичета, къде ги гледате тези албуми? Кажете и аз да видя.

Боби

и аз това питаааам
Re: Тема на бременните № 71
« Отговор #168 -: Януари 07, 2011, 23:18:22 pm »
ако може и на мен да ми пратите паролата за албума
Re: Тема на бременните № 71
« Отговор #169 -: Януари 07, 2011, 23:24:53 pm »
пратете и на мен, моля .......

Елена, аз още не мога със сигурност да кажа дали ще мога за 14/01 да отида на лекцията, но ще се опитам и ще ви пиша допълнително за да се разберем вещо. Аз по някаква причина още работя като първа пушка :? не съм наред нещо май.. :oops:

При мен стяганията /които все още не съм сигурна от какво са/ са далеч по-слаби днес. А около обяд имаше много особен танц  :lol: въобще почваме нови неща да опитваме  :wink: Активността преди беше предимно вечер, а сега предиобед..

Виктория, не се шашкай само от едно зацапване, но ако се повтори- звъни на лекаря.
*
Re: Тема на бременните № 71
« Отговор #170 -: Януари 07, 2011, 23:48:42 pm »
marigri и аз имах такава болка в твоите седмици от разтягането на матката е,на тези две бебчета им трябва повечко място :wink:Вана ние имаме,но аз от както съм забременяла не я ползвам,защото една моя позната беше пометнала :? може би от топлата вода,а и на трансфера ми казаха никакви вани.
Криска как са малките принцеси?
Момичета прочетохте ли това http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=3525331  8O
« Последна редакция: Януари 08, 2011, 00:30:22 am от acq81 »
*

    Velka

  • ***
  • 315
  • Това е моето Чудо!
Re: Тема на бременните № 71
« Отговор #171 -: Януари 08, 2011, 07:18:22 am »
Добро утро тумбачета,ако може и на мен някой да прати паролката за албумчето моля.
 :P това бебче направо е гигант,какви бузки само, важното е че бебето и майката са добре.
Имахме период, в който бебо си поспиваше повече и не беше толкова активен с ритниците, но сега не мога да се оплача дори в момента ме рита силно.
За горещото списъче да споделя само, планувано секцио на 1,2 март, ако устискаме до тогава. :P
ВИНАГИ ИМА НАДЕЖДА!
Чудесата се случват, когато най-малко ги очакваш!





http://velamitko.snimka.bg/daily/moeto-chudo.517163.19647495
Re: Тема на бременните № 71
« Отговор #172 -: Януари 08, 2011, 08:15:07 am »
Монка - така е корема расте с пълна сила...качих една снимка от днес на моя - само да не изплаша някого..в по-ранни месеци  :lol: Момичета, посъветвайте ме за гащи след раждане, които да прибират корема...или ластичен колан  - дали продават такова нещо в аптеките, че 80лв за гащи не ми се дават...

И аз се бях насочила към един за 80лв, но като го оставих за последна покупка и ми се досвидяха, пък и нямаше номерация. В резултата си взех този
http://www.bodywrap-shapewear.com/The-Pin-Thin-p/44841.htm
Струва 45 и съм го взела от магазин за бельо "lingerie shop" в МОЛ (Бургас). Може би го има и в други. Има и като бикина, но аз не понасям и затова си взех прашка (пък и няма нужда да стягам дупето).
  В голяма чуденка съм момичета за раждането?!?! Нормално ли?! Секцио ли?! Май съм по-склонна към нормалното. Не знам какво толкова го мисля, след като минусите на секциото са ми ясни. УФ имам срок до 19 да реша и да кажа на Док.
« Последна редакция: Януари 08, 2011, 08:32:30 am от krem2003 »
*
Re: Тема на бременните № 71
« Отговор #173 -: Януари 08, 2011, 09:32:59 am »
миличка,ти ще си вземеш най-правилното решение.И аз съм в същата чуденка... И аз съм от тези с по няколко коремни операции и изобщо не ме е страх от секциото.Притеснението ми е единствено дали няма по-късно отново да се наложи да ме режат,ако миомния възел си остане.Е,тогава ще ми дойде в повече...

От друга страна Камбозолка толкова забавен спомен има от естественото раждане с упойка...как да го пропусна...Е.аз имам време да се чудя,но на теб не ти остава много.Хвърляй монетата...! Успех
Re: Тема на бременните № 71
« Отговор #174 -: Януари 08, 2011, 09:37:18 am »
Добро утро девойки :wink:
Жбрул видях ти долнище, аз имам почти същата....но бях я купила много преди това, защото моята е с дебел плат и ми харесваше че кръста ми беше затворен, но сега тя вече ми е малка за голямо съжеление  :?
А коремчето ти сякаш още пораснало 8O.....много бременна ми се видя :D

Дидон...схванах идеята за долнище :wink:

Ася....мерси, много ма успокои за тези болки :wink:,и аз го мислих че от растягането...все пак двамцата вътре :D, все като ги прослушвам с доплера...единия все си стои на едно и също място, не мърда......а другия много шава,аз докато му хвана пулса и то избягало в другата страна на корема :D, майка ми ма бъзика че едното шаващо прилича на мен явно, а другото на съпруга ми :D :D

Йоанка......много ти сладко коремчето, и какво вирнато и остро :D

Малееее.........това бебе направо 8O изгледано и отхранено излезе :D,браво на майката...как ли го носила това гигантче :D
*
Re: Тема на бременните № 71
« Отговор #175 -: Януари 08, 2011, 10:38:10 am »
Привет мами!
Маригри,и аз имах такива разтягания  ито съпроводени със силни болки,във 3-5-6 месеци ,сега вече не...
А относно бебето -наистина изгледано бебе,то даже има вид на голям човек,ама природа :D
Кремче,ти си знаеш душко най-добре :DЗащо ти предлага секцио?Тук при нас го предлагат само по медицински причини и естествено ако майката си иска си плаща и така.
« Последна редакция: Януари 08, 2011, 10:40:14 am от moniks_s »

*
Re: Тема на бременните № 71
« Отговор #176 -: Януари 08, 2011, 11:01:26 am »
Добро утро!

По повод неизчерпаемата тема: "секцио, или нормално", пействам следващото. Бях го качила в една стара /заключена вече/ тема. Слагам го сега тук, единствено защото не съдържа лични мнения и впечатления, а е чисто медицинска информация, написана от лекар и представлява обективни факти и изброяване на вероятности и за двата начина на раждане. Дано на някого му е полезно, за да се ориентира, като естествено е ясно, че тези въпроси се решават заедно с вашия лекар в крайна сметка, не У форума.  :D

ПРЕИМУЩЕСТВА НА ПЛАНОВОТО ЦЕЗАРОВО СЕЧЕНИЕ В СРАВНЕНИЕ С ВАГИНАЛНОТО РАЖДАНЕ
1. Избягва се травмата на естествените родови пътища.
2. Операцията е безболезнена, но след излизане от упойката може да има болка, която налага допълнително обезболяване.
3. Избягват се някои травматични за Вас и плода оперативни вагинални раждания – форцепс, вакуум и др.
4. ЦС се извършва в работно време, когато са налице максималните възможности на здравното заведение.
5. Плановото ЦС е улеснение за лекаря, тъй като той може да планира своята служебна заетост.
6. ЦС продължава средно от 30 до 90 мин.
7. Предната коремна стена остава по-стегната след ЦС.
8. Рискът за плода е минимален.
9. ЦС предпазва плода от допълнително инфектиране от мекия родилен канал.

НЕДОСТАТЪЦИ НА ПЛАНОВОТО ЦЕЗАРОВО СЕЧЕНИЕ В СРАВНЕНИЕ С ВАГИНАЛНОТО РАЖДАНЕ
1. ЦС е коремна операция, при която през разрез на кожата и матката се изважда бебето. След ЦС остава кожен белег и се променя анатомията на предната коремна стена, което затруднява евентуална в бъдеще коремна хирургическа интервенция.
2. След цезарово сечение последващата бременност протича с повече рискове.
3. След цезарово сечение се наблюдава по-често стерилитет.
4. Цезаровото сечение е коремна операция от средна сложност и тежест и носи рискове като:
- по-голяма кръвозагуба в сравнение с вагиналното раждане при която (много рядко!) може да се наложи дори и да се отстрани матката
- възпаление на коремната кухина (перитонит) или на матката (ендометрит), на пикочните пътища (уроинфекция).
- нараняване на съседни на матката органи в коремната кухина (пикучен мехур и др.)
- профилактично прилагане на антибиотици
- по-бавно обратно развитие на матката (възвръщане към нормалните размери)
- възможно развитие на хематом (събиране на кръв) в коремната стена или кухина, което налага повторно отваряне на корема
- възможно е инфектиране на коремния разрез, налагащо лечение, а понякога и вторично зашиване
5. Цезаровото сечение налага задължително обезболяване, което има рискове.
6. Цезаровото сечение по желание изисква внимателна преценка на датата за раждането, когато плодът е достигнал достатъчна зрялост. Ако плода се извади по-рано може да има проблеми с дишането и да се наложи отглеждане за известно време в кувьоз.
7. След Цезарово сечение е желателно да се изчака поне 1 година преди да се забременее отново.

ПРЕИМУЩЕСТВА НА ВАГИНАЛНОТО РАЖДАНЕ В СРАВНЕНИЕ С ПЛАНОВОТО ЦЕЗАРОВО СЕЧЕНИЕ
1. Възстановяването от раждането е по-бързо и по-рано и по-качествено можете да се грижите за Вашето бебе.
2. Престоят в болница е по-малък.
3. Кръвозагубата е по-малка.
4. След вагинално раждане плода се приспособява по-добре и по-бързо за извънутробен живот.

НЕДОСТАТЬЦИ НА ВАГИНАЛНОТО РАЖДАНЕ ПРЕД ПЛАНОВОТО ЦЕЗАРОВО СЕЧЕНИЕ
1. При вагинално раждане могат да настъпят разскъсвания на мекия родилен канал, които налагат тяхното зашиване под анестезия.
2. Години след вагинално раждане може да има отпускане на тазовото дъно с незадържане на урина или газове или някои смущения в сексуалния живот.
3. По време на вагинално раждане може да възникне ситуация, налагаща извършване на някои манипулации, необходими за успешното раждане на плода като:
- епизиотомия (разрез на кожа и подкожие с цел разширяване на естествения отвор на родовия канал)
- вакуум-екстрактор или форцепс (при неефикасни напъни от Ваша страна по време на раждането и опастност за плода се налага лекарят по спешност да извади плода по инструментален начин)
- инструментална ревизия на маточната кухина – манипулацията представлява "остъргване" на останали в маточната кухина части от плацентата или околоплодните ципи. Ако те останат в матката Вие носите риск от развитие на тежки инфекциозни смущения, които могат да доведат дори до отстраняване на матката Ви.
- маточно-влагалищна тампонада – при недобре контрахирана (отпусната) матка и силно кръвотечение лекарят може да прецени, че е необходимо поставяне на марлено руло в матката, за да се спре кървенето и да се подпомогне контрахирането на матката.
4. По време на вагиналното раждане може да се наложи плода да бъде изваден чрез цезарово сечение, когато има опастност за него или лекарят прецени, че той не може да се роди през естествените родилни пътища.
5. След раждане може да имате болки в местата на вътрешните и външни шевове на влегалището.
б. Оперативната рана на влагалището може да се инфектира, което налага лечение, включително и вторично зашиване.



Сега и аз да помрънкам  :oops:, че за втори път имам някакви странни болежки с неизяснен произход. Предния път ме боля така две денонощия, никакви спазмолитици не помогнаха и за капак - единствената позиция в която болеше поносимо /а не остро/ се оказа седнала с изправен гръб. Никакъв шанс за лежане, или полягване - само седнала като наказна. Не съм предполагала, че и седнала мога да спя, по-скоро да дремя, ама се бях изтощила яко. И от снощи - същия филм  8O Все едно левият ми яйчник е стиснат в менгеме, а в задника ми някой е заврял високооборотна бормашина  :lol: и това е нон стоп. Не е да позаболи и да спре, ами непрекъснато. Естествено хич не съм спала, а дископатийката яко взе да ме врътка от стоенето седнала, вече се чудя кое ще ме заболи повече, а нямам и бегла идея каква е причината. Е, явно ще трябва пак да изчакам да мине, дано този път е по-бързичко  :?


Хубав ден на всички!


П.П. Който иска парола за албумите да ми драсне едно ЛС, за да не ви пиша наред сега, ако вече имате данните.
« Последна редакция: Януари 08, 2011, 11:04:04 am от Jbrul »
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

Re: Тема на бременните № 71
« Отговор #177 -: Януари 08, 2011, 11:02:49 am »
Моникс, не ми предлагат секцио. Просто ми дават възможност да си реша. За моя лекар най-важното е да съм 100% убедена в решението си и да го следвам. Общо взето вярвам много на лекаря си и на екипа в болницата, още повече че неонтолога е сестра на съпруга ми. Усещам се, че повече си мисля за страха отколкото май го изпитвам наистина. Ами мисля да посъбера още малко инфо за нормалното раждане и да си затвърдя съвсем мнението. Аз се чувствам по-спокойна когато чета истории като на Камбозолка, отколкото някоя статия, специализирана литература или сайт, защото в тези разкази се вижда много ясно емоцията от целия процес. Подобен разказ ми действа стабилизиращо някак си. Абе не знам кака да се изразя, но повечето информация из нета е ОК! СУПЕР! за да знаеш какво точно се случва с физиологията ти и как точно се предвижва бебчо и т.н. и т.н. Звучат точно и ясно, но някакси стерилно.
Но, това което ми трябва като подкрепа е истинската споделена емоция от вече раждали момичета. Ще взема пак да прочета поста на Камбозолка  :wink:
*
Re: Тема на бременните № 71
« Отговор #178 -: Януари 08, 2011, 11:24:36 am »
Съгласна съм Кремче относно реалните истории  :good_post:!
Жбрули,и аз незнаех,че мога да спя седейки /с тея киселини/ама явно можем много неща ,без да знаем :lol:Дано отшуми по-бързо тая болка :? :hug2:

Re: Тема на бременните № 71
« Отговор #179 -: Януари 08, 2011, 11:53:18 am »
Жбрул еми ти точно моята болка описа.....и аз като седна и не ме боли, опитам се малко да полегна и веднага болка :?, обаче при мен два дена но само през деня....вечер отшумяваше и си спя спокойно,ако изключим ставане през 2 часа като по часовник до туалетната:?
да не би и при теб от растягането :?.....бебо да навакса още някое друго кило, че то не остана до финиша:D
днес още не ма заболяло, съвсем леко време от време осещам някво леко опъване....но днес при нас супер слънчево и смятам да се изнасям навън, че от една седмица не съм излиза никъде :oops:(ако изключим до магазина 5 метра от блока) и тъкмо малко да си разходя пъпеша с бебоците(така й викам на растягаща ми се матката :D)