0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #940 -: Декември 05, 2012, 16:05:08 pm »
Ще те следя, интересно ми е това което пишеш и ще го имам в предвид за в бъдеще когато докарам като твоите лентички :)

Пожелавам ти го от все сърце!!! Да си майка на три деца не е героизъм, а избор който те прави щастлива!
*
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #941 -: Декември 05, 2012, 16:13:35 pm »
Абсолютно съгласна :)

Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #942 -: Декември 05, 2012, 18:48:27 pm »
happymary, Сега видях подписа ти :) Адмирации от мен за героизма за трите дечица. Това ми е мечта, надявам се един ден да успея да те догоня ;) И аз ще те следя как се развива ТСХ-то с алтернативните методи на лечение!



*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #943 -: Декември 05, 2012, 21:13:04 pm »
Ще те следя, интересно ми е това което пишеш и ще го имам в предвид за в бъдеще когато докарам като твоите лентички :)

Пожелавам ти го от все сърце!!! Да си майка на три деца не е героизъм, а избор който те прави щастлива!
Тези лентички и на мен, много ми харесаха :D с две думи, искам ги и аз, ама няма да се сърдя и на 3в1  :P


Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #944 -: Декември 14, 2012, 11:42:14 am »
Някой да е ходил скоро при д-р Начев на преглед в "Майчин дом". В кои дни и часове приема там и как става записването. Опитах да си запиша час за другата седмица в "Панацея", но имало свободни само за събото 22.12.2012 г., а аз искам някой от предишните дни да отида до София. Ако на друг му върши работа в събота - ето, явно доктора ще приема тогава в Панацея. На него ли да звъня, за да се уговоря за преглед в "Майчин дом" или ...?
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #945 -: Декември 14, 2012, 11:51:53 am »
Звънни му лично, той ще ти каже кога ще е в Майчин дом. Аз лично винаги съм без час при него в Панацея. Просто става така, че ми излизат изследванията и аз отивам директно. Не съм чакала повече от 20 минути за да ме приеме и не са ме връщали никога.



Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #946 -: Декември 14, 2012, 11:55:49 am »
А в кои дни по принцип е в Панацея, че на мен като ми казаха по телефона - има часове само за събота, не питах нищо друго
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #947 -: Декември 14, 2012, 11:59:40 am »
Някой да е ходил скоро при д-р Начев на преглед в "Майчин дом". В кои дни и часове приема там и как става записването. Опитах да си запиша час за другата седмица в "Панацея", но имало свободни само за събото 22.12.2012 г., а аз искам някой от предишните дни да отида до София. Ако на друг му върши работа в събота - ето, явно доктора ще приема тогава в Панацея. На него ли да звъня, за да се уговоря за преглед в "Майчин дом" или ...?
В МД преглежда всеки ден от 8- 13ч, ама понякога отсъства, затова му звънни лично на gsm-а, той ще ти каже.
В МД е доста по-евтин прегледа, отколкото в Панацея.
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #948 -: Декември 14, 2012, 16:27:20 pm »
Става дума и за ехографски преглед, не само за консултация за резултати от изследавния - може ли в МД?
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #949 -: Декември 14, 2012, 16:40:25 pm »
Става дума и за ехографски преглед, не само за консултация за резултати от изследавния - може ли в МД?
да
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #950 -: Декември 14, 2012, 16:40:57 pm »
Благодаря ви за бързите отговори!
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #951 -: Декември 14, 2012, 17:53:10 pm »
Кога последно сте ходили в МД на ехограф при д-р Начев? При предпоследния ми преглед при него в Панацея в телефонен разговор го чух да казва, че в МД правели ремонт на отделението и в момента нямали добър апарат за ехография. Това беше на 29ти октомври.



Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #952 -: Декември 15, 2012, 11:07:57 am »
Току-що говорих с доктора - каза, че другата седмица ехографски преглед може да стане само в Панацея.
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #953 -: Декември 15, 2012, 11:35:07 am »
Току-що говорих с доктора - каза, че другата седмица ехографски преглед може да стане само в Панацея.
хмм, в Майчин дом явно още са в ремонт.
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #954 -: Декември 15, 2012, 11:53:41 am »
Здравейте !
Ново ми е това като изследване на щитовидната жлеза никога не съм го правила , а се подготвям за една нова успешна бременност , но тук нещата са малко тромави като време а годините си минават.
 Моля за коментар на стойностите и дали ще е добре да ги повторя .
TSH                             1.68                Mu/ L                      0.25 - 3.50                       серум
TF 4                           19.20            pmol/L                     10.30 - 19.40                     серум
TF 3                             6.76 *         pmol/L                       3.50 -  6.40                       серум
FSH                            15.41                 U/L                    деца 0.3 – 3.0                     серум
                                                                                         мъже  1.7 – 11
 жени:  ФФ      3 – 9    /    овулация  6 – 20    / (WHO 2 IRP 94/632 )  / ЛФ    2 – 8  /менопауза 26 – 138
LH                                 5.62                U/L                        деца> 0.2                        серум
                                                                                           мъже  0.6 – 7.0
 жени: ФФ   0.5 – 9.0  /  овулация   14.0 – 72  /   LF   0.5 – 13.0  /менопауза   16.0 – 64.0
Prolactin                        134             mU/L                           72 – 504                           серум

Глюкоза                    1°    :    0.94          g/L                                                  плазма
                    след 30min.   :    1.16          g/L
                   след 60min.   :     0.78          g/L
                   след 90min.    :    0.81          g/L
                   след 120min.    :   0.49          g/L
Референтини  стоиности  :      база    > 1.1      след 120     > 1.40
17 alfa idrossiprogesteron                  3.5              nmol/L              деца : 0.6 – 2.7             серум
                                                                                                                 мъже : 0.6 – 7.0
   жени: ФФ  0.6 – 3.9    / FL  3.0 – 13.6   / менопауза  0.6 – 2.7

Благодая ви че ви има !
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #955 -: Декември 16, 2012, 08:22:38 am »
alemariya

На кой ден от МЦ са правени - ако е на 3 ден:
ФСХ е доста завишен - на колко си год,?
Хормоните на ЩЖ са супер

17 alfa idrossiprogesteron  ти е завишен, ще трябва да пуснеш още Тестостерон и ДХЕА за да се прецени дали проблема е от яйчниците или НбЖ / ако има изобщо проблем/

Не си изследвала Инсулин? /заедно с глюкозата/

Др. са добре
Пиши какъв е коментара на лекаря

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #956 -: Декември 16, 2012, 09:55:19 am »
Денис , Благодаря ти за бързия отговор , на почти 35 съм , а изследванията са на 3 ден от цикъла .
Insulin      5.1      mU/L             3.0 – 17.0
Това ми е инсулина не мога да ти кажа защо ми ги пуснаха разделно .
Видях че темата е за щитовидната и затова копирах само тези .Ще ти бъда много благодарна ако ми погледнеш дневника там сам описала всичките си изследвания а виждам че имаш опит и познания .

http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=48939.0
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #957 -: Януари 11, 2013, 17:44:09 pm »
Момичета, някой знае ли какво става с д-р Начев? Звъня му от няколко дни и телефонът му е изключен. Искам да се консултирам с  него за коригиране на дозата ми Л-тироксин. По време на бременността си взимах по 100 на ден, което поддържаше ТСХ-то много ниско, под долната граница последните два месеца, сега обаче кърмя и ми се иска да видим какво става. Като цяло пред забременяването си бях на 50 и ми се иска постепенно дасе върна на тази доза.
*
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #958 -: Януари 11, 2013, 18:17:20 pm »
Имел, при мен дозата от периода на бременността се оказа подходяща и за годината след раждането. Правех кръвен тест на всеки три месеца и поддържам ниво на ТСХ около 2-2.5 с доза от 75 микрограма на ден.

Освен това отнема известно време функцията на щитовидната жлеза да се стабилизира след бременността, така че не очаквай внезапни промени. Нужно е да те следят (особено ако искаш да кърмиш), но промяната настъпва след месеци.
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #959 -: Януари 11, 2013, 18:48:30 pm »
Освен това отнема известно време функцията на щитовидната жлеза да се стабилизира след бременността, така че не очаквай внезапни промени. Нужно е да те следят (особено ако искаш да кърмиш), но промяната настъпва след месеци.
Цигу, каква е връзката между ТСХ и кърменето  :oops:? Има ли опасност от спиране на кърмата?
При последния ми преглед при д-р Начев преди да родя той ми каза, че след  раждането трябва да намаля дозата на Л-тироксина, т.е.колкото е била преди да забременея и да направя контрола след 45 дни.
Също така ми каза да пия лекарството 30 мин. преди първото кърмене сутрин.