0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #280 -: Септември 12, 2010, 10:57:58 am »
 iovi аз стартирах със същите стойности на мат и с доста по високи на тат/около 200/според мен е по важно ТСХ да вкараш под 2.А иначе през бременността вливах всеки месец имуновенин и ТАТ и МАТ се повлияха.
Успех!
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #281 -: Септември 17, 2010, 10:12:37 am »
Момичета, много странна работа с мойто ТСХ 1.63 е  :D, вчера си го пуснах в Малинов.

Преди беше 2.29 , през юни 2.51 в Цибалаб, и сега без да пия нищо този резултат.Да няма някаква грешка  :? .
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*

    Vickson

  • *****
  • 1201
  • "Е, нема начин да нема начин!"
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #282 -: Септември 17, 2010, 14:16:28 pm »
Ако просто си била по-спокойна напоследък и стреса около теб е бил по-малко, няма нищо странно ТСХ-то ти да спадне и без лекарства. Много пъти вече го коментираме това.
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #283 -: Септември 20, 2010, 08:32:39 am »
Момичета, много странна работа с мойто ТСХ 1.63 е  :D, вчера си го пуснах в Малинов.

Преди беше 2.29 , през юни 2.51 в Цибалаб, и сега без да пия нищо този резултат.Да няма някаква грешка  :? .
Просто се радвай :)
ТСХ-то е нормално да варира, така че защо да не се е понижило.


Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #284 -: Септември 20, 2010, 19:46:23 pm »
Момичета, здравейте, искам да ви попитам при вас има ли душене в гърлото. и друг път ме е стягало, но последните няколко дни прекалаено много стана. Още утре ще ида да проверя дали ТСХ не е паднало прекалено.
Иначе пия и противозаччтъчни Марвелон, може и те да имат някаква връзка?
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #285 -: Септември 20, 2010, 19:54:13 pm »
iovi, послушай го!

Je te souhaite un très beau bébé :-)
*

    mira_mimi

  • *****
  • 1375
  • И третото столче се запълни! Ще довавяме и 4-то!
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #286 -: Септември 20, 2010, 20:30:47 pm »
iovi, послушай го!

Je te souhaite un très beau bébé :-)
Merci beaucoup! A toi aussi un bebe merveilleux  :)
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #287 -: Септември 20, 2010, 20:34:03 pm »
Брей какви странни езици владеете. :wink: :lol:
*
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #288 -: Септември 20, 2010, 22:17:58 pm »
Момичета, здравейте, искам да ви попитам при вас има ли душене в гърлото. и друг път ме е стягало, но последните няколко дни прекалаено много стана. Още утре ще ида да проверя дали ТСХ не е паднало прекалено.
Иначе пия и противозаччтъчни Марвелон, може и те да имат някаква връзка?

Доре, не прия противозачатъчни, и пак ме стяга редовно гърлото. Снежина е споделяла в темата същото. Тесни по врата тениски вече не търпя. Вече се чудя дали не се вглеждам прекомерно и не си въобразявам.

Други осезаеми признаци при мен са подпухване в лицето сутрин, проблеми с пулса и съня. Тогава си знам, че ТСХ-то пак е дерайлирало.

Грозданке, mira_mimi, защо на френски?
*
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #289 -: Септември 20, 2010, 22:34:59 pm »
О, да, да ...
Няма обаче според мен някаква зависимост точно от ст-ста на ТСХ, защото аз най-високите си стойности съм измервала, точно когато ги нямам тези симптоми.
Обратно пък, при силно душене, ТСХ е в норма.
Сънят ми почти го няма, което предполага, че през деня съм като парцал.
Най-много ме притеснява обаче това, че дори и при високите дози Еутирокс, ТСХ се движи както си иска.
Стресов хормон :(
*
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #290 -: Септември 20, 2010, 23:21:38 pm »
И аз съм на път да вдигна ръце. Върти го, сучи го, все съм между 3 и 5.

Утре ще давам кръв да видим как ми действат 50 микрограма дневно - изкарах точно 6 седмици на новата доза.
*
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #291 -: Септември 21, 2010, 08:27:56 am »
Аз в четвъртък ще давам кръв да видим накъде е ТСХ-то, че нещо пак ме притеснява, имам пак сърцебиене и се чуствам като парцал, но да видим.Втори месец съм на 75 микрограма дневно и мисля, че го качих, но в четвъртък ще се разбере.
Момичета аз душене не съм имала никога, но нервност, разсеяност, поспаливост и проблеми със съня са ми редовните.

*
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #292 -: Септември 21, 2010, 15:55:22 pm »
Хайде, и аз да споделя, но и да попитам, от какво може да се вдигне тсх. От 0.56 през февруари, сега е 2.45, без прием на лекарства. И, съответно Ф4 също е скочил от 18 на 20, но все още в референтни стойности.

Може ли някой да ми обясни, как влияе кафето в/у хормоните на ЩЖ, и интервал от 2h достатъчни ли са, за да може да се пуснат хормони?
*
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #293 -: Септември 21, 2010, 17:59:01 pm »
Breiv, обективно не мога да коментирам за ефекта от кафето, не зная факти. Лично аз кафе не мога да пия, защото получавам сърцебиене и безпокойство по 8-12 часа след това.

Колкото то ТСХ-то, диагноза имаш ли? Каква е причината да варира и излиза ли извън нормите: нарушена ли е структурата на жлезата, има ли възли, възпалена ли е, какво е нивото на антителата?
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #294 -: Септември 21, 2010, 18:10:52 pm »
И аз незная за кафето,ама в лабораторията винаги питат "Пила ли сте кафе?". Иначе и аз съм като цигу,ако пина кафе после става страшно.
Щом така се е покачил хормона е хубаво да се види жлезата за ехограф и също така след около 45 дни пак да пуснеш контрола. Може покачването да е инцидентно.
*
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #295 -: Септември 21, 2010, 19:39:15 pm »
момичета ще пускам ТСХ,но да пия ли сутрешната си доза Еетирокс имам в предвид преди да си пусна изследването или да изпия Еутирокса след изследването? :ask:
*
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #296 -: Септември 21, 2010, 21:25:35 pm »

Колкото то ТСХ-то, диагноза имаш ли? Каква е причината да варира и излиза ли извън нормите: нарушена ли е структурата на жлезата, има ли възли, възпалена ли е, какво е нивото на антителата?
Да, от няколко години съм с Хашимото, но от 2г. нищо не пия, защото хормона се движише от 0.6-1.8. Сега пусках контрола, и изведнъж 2.45  8O, бях пила кафе, за това питах за ефекта, но пък бяха минали 2часа.
След 1-2 дни съм на преглед, и ще видим какво ще излезе.  :?
*
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #297 -: Септември 21, 2010, 22:40:04 pm »
момичета ще пускам ТСХ,но да пия ли сутрешната си доза Еетирокс имам в предвид преди да си пусна изследването или да изпия Еутирокса след изследването? :ask:

Мен веднъж ме накараха да повторя изследване, защото без да знам си бях изпила дозата.
Контролата беше + 0.07, несъществено отклонение, така че си мисля, едва ли влияе.
Но за да си по-спокойна най-добре направи изследването преди приема.
*
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #298 -: Септември 22, 2010, 02:26:22 am »
Добре де, защо тогава пием различната доза поне 6 седмици поред? Нали това е най-краткият срок, в който ТСХ-то може да се повлияе.

Ако е така, какво значение има меренето преди или след дневната доза?
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #299 -: Септември 22, 2010, 08:24:59 am »
Поне няколко пъти съм питала д-р Начев , при контролно следене на ТСХ ,има ли значение дали е приета сутрешната доза или не.Отговорът е бил ,че няма значение-може да се изследва и след приема ,и преди него и не би повлияло на резултата.

Въпреки това аз винаги го пускам на гладно, рано преди приема на тироксина .

цигу, д-ра точно така ми е казвал - че ТСХ се влияе след около 40 дневен прием на тироксин и на такъв интервал от време трябва да се правят контроли.


Лично аз кафе не мога да пия, защото получавам сърцебиене и безпокойство по 8-12 часа след това.
Точно така действа и при мен!
« Последна редакция: Септември 22, 2010, 08:26:58 am от nimika »