0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Ами като си харесва месце давай си му от това пюре,докато се нахрани,т.е. засити.
*
Като захранвах с месо, не съм редувала ден месо, ден зеленчук. В зеленчуковото слагах първия ден 5млл месо, втория - 10, третия 15 (към общото количество) и на следващия ден правих почивка от месото.
Ще се повторя аз, но понеже е по темата :нашата педиатърка каза ,че месо се въвежда веднъж- т.е само първото месо му се дава постепенно , а от там нататък всяко ново месо може да се дава по цяла порция, без да е нужно да се захранва малко по малко
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Като захранвах с месо, не съм редувала ден месо, ден зеленчук. В зеленчуковото слагах първия ден 5млл месо, втория - 10, третия 15 (към общото количество) и на следващия ден правих почивка от месото.
Т.е. 3 поредни дни месо, на четвъртия - почивка? После вече си давала през един ден месо по цяла порция?
Ивелинка, вярно беше писала. Като давам сега две седмици пилето, ще имаме консултация и ще видя педиатърът какво ще каже.
Ние вчера пропуснахме месото и днес си яде до насита, но той от нищо не яде цяло бурканче и каквото остана ще отиде на котката  :P Да не е съвсем зян, че ми е грехота да хвърлям храна  :oops: А тези пюрета чисто месо на ХИП, колко им и е трайността след отваряне? Тука една приятелка ми вика да му варя охладено пилешко и хич да не си мисля, че кой знае каква е разликата с бурканчетата. Ами то какви други да са пилетата в пюретата? Нали всичките със смески ги хранят и разни лекарства?


Бебе,товя с котката хитро-как не съм се сетила
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Бебе, когато месото не е домашно, от сигурен производител,
винаги е по-добре бурканче месо със зеленчуци.
Ако пък разполагаш с хубави зеленчуци, аз лично винаги предпочитах да готвя.
Тези бурканчета само месо, мисля Сия правеше следния номер.
Отваряше бурканчето и замразяваше отделно като еднократни дозички месото
и после само слагаше в зеленчука докато се вари.
А една приятелка, която беше се сдобила с хубаво телешко, ми подари замразени кубчета.
Сварила добре телешкото нарязала на малки парченца с малко бульон
и замразила във формички за лед, тези дето са за многократна употреба
и аз по същата схема описана преди го слагах.
Примерно картоф, морков и тиквичка и като поврят слагах кубчето и при готовност пасирах.
След това зрънце сол, една люспичка масло с кафена лъжичка и готово!
« Последна редакция: Януари 13, 2014, 05:54:37 am от mishanta »
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Да се похваля -след като 2 месеца нищо не бяхме наддали, този направо сме поставили рекорд -Явор е наддал  750 гр. Вече тежим 7 900 кг.  :D Вчера го захраних с авокадо. Направих пюре с половин банан, четвърт авокадо и 30 мл. АМ и стана много вкусно. Яворчо, който по принцип не обича банан, изяде 2/3 от пюрето.
<br />[link=http:
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Аз точно в тези формички за многократна употреба замразявах готовото пасирано месо.
Важно уточнение, за тези които ще пробват този номер - месото се пасира докато е горещо.
Домашно телешко нямах и купувах филе - режа на дребно - варя, отпенвам и докато е горещо пасирам с малко бульон. После във формите за лед, опаковано в стреч фолио и надписано. По същия начин си подготвях и пилешко и пуешко филе, както и заек. Те бяха домашни де. Малко повече варене и пасиране, но то така или иначе не вариш 4 вида месо в 1 ден. После вече е лесно - правя си зеленчуково пюре - яде единия ден - на другия кипвам пак пюрето и добавям кубче пасирано месо и - готово. Това по принцип де - не съм била чааак толкова стриктна в редуването. Подправки никакви, сол много малко, но от към 8-ми месец щедро подправях пюретата с чесън :lol: при готвенето още де.
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Пеше, идеално описано от човек дето го е правил реално :),
а не като мен "Една жена каза ....... "  :lol:

Според мен, тенджера под налягане е идеална за обработка на телешко!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
И аз замразявах порцийки пасирано месо с бульон в пластмасовите формички за лед. Но по изключение - ако попаднеше домашно телешко от едни познати от планинско село или пък домашен заек - за да запазя качествено месо да повече хранения. Иначе пилешкото си го варях на момента прясно, ама имах късмета свекърва ми да гледа пилета по това време, както и до сега. :) По една порция за детето приготвях и прясно телешко от магазина, а с останалото количество правех телешко варено за нас с таткото - нали и ние сме хора.
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
открихме вчера на селския пазар кокошки :) Ама жената, като разбра че ще са за директна консумация на бебето, а не за яйца, предложи да ни заколи бройлер, гледан по същия начин като кокошките. Че те тези кокошета бяха по кило с перушината  :P Утре ще си вземем добитъка и ще видя как е. Поне ще е прясно и не от голяма птицеферма, а и като гледах каква храна им носеше на кокошките - някакво зърно беше, а не смеска. То може и да е за заблуда на клиентите де, нищо не ме учудва вече. Абе дано да ни хареса и пак да и поръчаме.
Бялото месо беше за бебе най-подходящо, нали? Дето най не го обичам. Та утре ще варя и пасирам и съм много доволна. А един заек ми дадоха домашен от мои хора, ама е във фризера и чака ред. Пеше, мерси за уточнението за горещото пасиране.
Мешко, честити ви растящи килца :) А как познавате пустото авокадо, че е готово за ядене? Четох някъде, че зеленото е едва ли не отровно и много ме дошубя да дам на малкия.


*
Авокадото го ползвам меко, аз не го обичам баш скашено, нямам представа как точно трябва да се яде.
На 2.5г. колко яйце може да се яде еднократно или седмично? Моят син е откачил по тия яйца и постоянно ми реве "искам яйцеее", като гледам с какъв хъс тъпче няма да се спре на 3-4, а ме е страх. До сега е ял 1.5
*
Здравейте момичета,

Според вас мога ли да дам сушена синя слива, сварена и пасирана вместо пюре? И знам, че еписано много п темата, но какво следва сега, в смисъл жълтък, месо, глутен или.... Кога се замества хранене? Че той Филип си хапва доста добре и според педиатъра му трябва да давам 120-130 гр пюре, а ъой опредлено иска още. За сега на обяд давам Зеленчуци и след обяд ябълка или круша и кърмя след това, съои на гърда около 2-3 мин.

Благодаря ви!
*
Мисля, че можеш да му даваш и повече пюре на обяд до 170-180мл. Познавам деца, които са яли и повече на тази възраст, но с по-големи интервали между храненето.
По другия въпрос, аз първо въведох глутен, жълтък почти не съм давала, после месо. Бил е с висок хемоглобин и не ми се е налагало да бързам или да се притеснявам за тези храни.
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Май първо месо дадох, после глутен и накрая жълтък. Понеже беше лято, а свекървата домашните иначе яйца не ги държи в хладилник. Ние отиваме и взимаме 10, дето са събирани през седмицата и стоят и в хладилник у нас още 10 дни поне. А аз лятото имам проблеми ако прекаля с яйцата и затова не посмях да дам баш гогава.
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Аз дадох глутен, сега месо и жълтъкът остана последен. Така ме насочи педиатърът. А и исках първо глутена да вкарам, докато има кърма, че четох на Боби статията.

Като съм давала чай от семена на копър, копърът като подправка, нова храна ли е?


*
Бурканчетата за над четири месеца са по 190 гр. Не знам как педиатърът ти е решил, че трябва дете на 7 м.да яде по 120-130 гр. Та то няма как да се нахрани реално (ако бурканчето замества едно кърмене).

*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Бурканчетата за над четири месеца са по 190 гр. Не знам как педиатърът ти е решил, че трябва дете на 7 м.да яде по 120-130 гр. Та то няма как да се нахрани реално (ако бурканчето замества едно кърмене).
О не се учудвай! Мен ме гледат като злата майка идиот, понеже на обяд, Ивайло си изяжда супата и второто....На едно ядене. Сам. :o
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

*
Бурканчетата за над четири месеца са по 190 гр. Не знам как педиатърът ти е решил, че трябва дете на 7 м.да яде по 120-130 гр. Та то няма как да се нахрани реално (ако бурканчето замества едно кърмене).
О не се учудвай! Мен ме гледат като злата майка идиот, понеже на обяд, Ивайло си изяжда супата и второто....На едно ядене. Сам. :o
Бубе и аз така гледах една приятелка, чието дете е по-малко с 6м.  :lol: Моето не успява да изяде едно бурканче, а нейното на 8м ядеше 2, но пък имаше доста голям интервал до следващо хранене, а мойто гардже си ядеше на 3ч.  :wink:
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Бубе и аз така гледах една приятелка, чието дете е по-малко с 6м.  :lol: Моето не успява да изяде едно бурканче, а нейното на 8м ядеше 2, но пък имаше доста голям интервал до следващо хранене, а мойто гардже си ядеше на 3ч.  :wink:
М-и, аз не реагирам на реакциите, въпреки, че мъничко се притеснявам. От както проходи, стана ужасно лаком! :? седнем ли с баща му да се храним, дори да е ял преди минути, идва и мучи да му дадем и на него. Естествено, не го тъпча зорлем...Имам чувството, че по-скоро му е интересно, от колкото наистина да е гладен. А иначе, само обядът му е с такова количество, другите му хранения не надхвърлят 250гр/на хранене. Вече не знам къде е истината, честно...толкова майки се тръшкат, че децата им са злояди, аз - че моят е ящен. Според педиатрите винаги им е много. Та къде е добрата среда...?
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"