0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Crystal

Малкото ми дете е кърмено и още се кърмим. Захраних я като слънце и с кеф, яде почти всичко, което съм и предлагала. Каката не е кърмена и захранването беше страшна мъка, то и сега яденето е мъка при нея.
« Последна редакция: Декември 10, 2013, 11:01:10 am от Crystal »
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Права е Кристъл, няма много общо с кърменето, по-скоро си е до дете... :wink: Не си го поставяйте за самоцел, бавно бавно...и ще стане  :)
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

*
Бебе, царевицата не съдържа глутен.

*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Блу, цъкни на линка дето Роситка е дала - пише за кус-куса на Плазмон, че съдържа глутен. Аз за т'ва се чудя  :? Като ходим на пазар, ще видя на някой пакет какво пише. Може пък в сайта да има  грешка.


*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
http://papagal.net/index.php?route=product/manufacturer/product&manufacturer_id=53&page=1

Тук пише, че съдържа пшеница...Най -доБре е наистина да се провери на кутията, нямам в момента под ръка. Но мисля, съдържаше глутен. :)
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

*
Момичета,

да питам аз има ли максимум, който се дава при храненето. Защото днес на Филип толкова му хареса пюрето от печена ябълка с круша, че изяде около 150 гр., а на мен сърце не ми даде да спра да му давам като си отваряше устата детето. Но пък май е много ... все пак се захранваме от миналия понеделник ...

И друго да попитам: след хапване на пюрето кога точно кърмим - в смисъл веднага след това или изчакваме малко ... Аз изчаквам около 30 мин, но не знам дали е правилно.

А това, което си мислех, че е запек от суровата ябълка като че ли не е било, защото и от крушата се получава същото твърдо, търкалящо се ако.
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Момичета,

да питам аз има ли максимум, който се дава при храненето. Защото днес на Филип толкова му хареса пюрето от печена ябълка с круша, че изяде около 150 гр., а на мен сърце не ми даде да спра да му давам като си отваряше устата детето. Но пък май е много ... все пак се захранваме от миналия понеделник ...

И друго да попитам: след хапване на пюрето кога точно кърмим - в смисъл веднага след това или изчакваме малко ... Аз изчаквам около 30 мин, но не знам дали е правилно.

А това, което си мислех, че е запек от суровата ябълка като че ли не е било, защото и от крушата се получава същото твърдо, търкалящо се ако.
Ми не е запек бе душа, яде твърдо, ака твърдо....ко искаш от детето  :wink: :D
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Аз разбрах миналата седмица каква е разликата между пропуснат ден-два акане и запек. На третия ден без акане му дадох сурова круша и това спаси положението. Е направо се търкаляха дърдонки (извинявам се за израза) и приплакваше детето докато изкара тая "тапа".
Та ако му се наложи на някой - може да пробва със сурова круша. На нас след 2 часа ни подейства.


Кус куса е с глутен да,вече станАх спец... Сега взех безглутеновите бисквитки. Моите засвга са ок-захраних С цели 4 неща за 2 седмици
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Глутенът  трбява да се вкара преди 7мия месец и без това. По-късното въвеждане не е благоприятно, а обратното.


  
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
а има ли значение - първо месо, или първо глутен?


*
Боби, дай някъде да четем, въпреки че вечче съм навредила на двете си деца, ама ако може някоя по-добра майка да предпази децата си от моите грешки.  8)

*
Аз въведох първо глутен, после месо. Мисля, че след 7-ми месец глутена, но не претендирам за правилност.
Блу, Боби и пускала линкове, може да видиш назад, ако сега няма време да търси.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Боби, дай някъде да четем, въпреки че вечче съм навредила на двете си деца, ама ако може някоя по-добра майка да предпази децата си от моите грешки.  8)
http://www.efsa.europa.eu/en/efsajournal/doc/1423.pdf

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/22905651

http://www.news-medical.net/news/20130220/Introducing-gluten-containing-foods-to-breast-feeding-infants-may-prevent-celiac-disease.aspx

Няма нужда от ирония, то е ясно, че с каквото и когато и да го захраниш,шансовете са, че няма да му навредиш. На нас са ни давали морковен сок на 2м пък нищо ни няма. Тези препоръки са, за да предпазят тази малък процент, при които има проблем. Повечето бебета не влизат в тези категории и без това.

Не е по-различна ситуацията с алергиите, но не ми се почва и тая тема, че тук има много специалисти убедени, че знят, че говоря глупости.
« Последна редакция: Декември 11, 2013, 17:09:12 pm от Bobbie »


  
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Не видях за месеците никъде да пише май. Само, че е добре да се вкарва по малко глутенът докато още се кърми бебето.
Само да вметна, че дори и нещо да е написано като изследване в научно списание, това не значи да му вярвате на 100% ;) Чела съм доста научни стаии и съм писала такива и ми е добре известно, как се представят данни в желаната насока. То и за ползата от сокчетата във 2ри месец сигурно е имало статии, ама пък сега го отричат. За това ми е по-ценно сегашни мами как са действали - кой, кое и кога е давал, как са го понесли децата. Дано никой няма проблеми и децата ни са здрави.

Аз си въвеждам малко бавничко май храните  :? - за един месец имам въведени 3 плода, 4 зеленчука, ориз и от вчера-елда. Ама ме е страх да карам по-бързо и гледам поне по 3 дни да яде новото. Мислех си месото да е като навършим 7м, а глутенът - 7.5-8м.


Aз лично въведох първо месо на 7 м. и след това на 8 месеца глутен. Кус-кусът на плазмон е пшеничен и е с глутен. Аз искам да питам какви бебешки бисквити да взема. Сега въвеждам кисело мляко и като го въведа искам да му прявя за следобедна закуска мляко с бисквити.
<br />[link=http:
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Aз лично въведох първо месо на 7 м. и след това на 8 месеца глутен. Кус-кусът на плазмон е пшеничен и е с глутен. Аз искам да питам какви бебешки бисквити да взема. Сега въвеждам кисело мляко и като го въведа искам да му прявя за следобедна закуска мляко с бисквити.
На Плазмон са хубави, има с глутен и без глутен. На Чичи Бебе също стават :)
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Не видях за месеците никъде да пише май.
Ей значи, не стига че ви ги дава човек, ами и да ви ги прочете. Ми сложи едно търсене на думата gluten и веднага излиза.

В първия линк, който в прочен е официалното становище на съответната европейска агенция: „ Consistent with these conclusions, presently available data on the risk of celiac disease and type 1 diabetes mellitus support also the timing of the introduction of gluten containing food (preferably while still breast-feeding) not later than 6 months of age.‟ 

Във втория линк : „In the absence of clear evidence, in order to decrease the risk of later coeliac disease, it is reasonable to avoid both early (<4 months) and late (≥7 months) introduction of gluten, and to introduce gluten while the infant is still being breastfed. ‟

Третия е, че трябва докато се кърмят, което е до 6 месеца най-късно( за изключителното кърмене говоря). Сега виждам, че там не казват точно.


Цитат
Чела съм доста научни стаии и съм писала такива и ми е добре известно, как се представят данни в желаната насока.
Ми тогава знаеш, че какво аз или някой друг тук сме направили и как са ни децата няма никакво значение. На всеки еидн от нас е даван сок от моркови на 2 месеца и нищо ни няма.
 
Цитат
За това ми е по-ценно сегашни мами как са действали - кой, кое и кога е давал, как са го понесли децата.
Аз лично дадох преди да стане на 6 месеца, защото до тогава чаках и после намерих това и побързах да го дам. И с двете си деца така съм процедирала.

Сега, това че някои хора са си решили да си захранват децата не спроред препоръките си е тяхно право.  Аз пиша за тези, които се интересуват как е препоръчително и защо аджеба е препоръчително така. Няма да седна да те убеждавам, и без това шансът да има разлика е минимален, просто процентите проблеми клонят в полза на това, да не го бавиш глутена прекалено дълго.


  
*
И аз въведох глутен преди 6месец.Давах точно тези бисквити на Чичи Бебе.На 6 месец дадох заешко месо,после пилешко .

Аз на 6 месеца въведох месото, а на 7 месеца - глутена (като съм започнала захранването на близо 5 месеца). Спазвам препоръките на педиатъра и досега те не са се разминавали драстично с това, което съм чела.
Взела съм бисквити на Чичи Бебе, с мляко (АМ) не му харесаха особено, но вчера му дадох само бисквитка да си гризка и мнооого му се услади  :lol:
Кисело мляко след 1 годинка ли може да се дава?
П.С. Сега видях, че Явор на Meshko е на 10 месеца, значи може и по-рано :)
« Последна редакция: Декември 12, 2013, 09:46:59 am от desita_r »